R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Przegrzewający się laptop
Autor Wiadomość
Chudyy 
Ma stragan na targu



Pomógł: 8 razy
Wiek: 33
Dołączył: 05 Lis 2007
Posty: 644
Piwa: 2/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-07-13, 23:08   Przegrzewający się laptop

Witam!
Od 3 miesięcy mam pewien problem, otóż mój laptop niemiłosiernie się przegrzewa. Wystarczy, że zagram w FIFA11 jeden mecz i wyłącza się z przegrzania. Ostatnio nawet 2 razy zdarzyło się, że wyłączył się podczas oglądania filmu. Co może być tego przyczyną? Od razu mówię, że go czyściłem, odkurzałem i wszystko inne jeżeli chodzi o brudy w środku.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
wln4life 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 363
Skąd: Welungen
Wysłany: 2011-07-13, 23:30   

kup sobie tackę chłodząca pod lapa
_________________
Pesymista widzi ciemny tunel.
Optymista widzi światełko w tunelu.
Realista widzi światło pociągu.
A maszynista widzi trzech debili na torach.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Chudyy 
Ma stragan na targu



Pomógł: 8 razy
Wiek: 33
Dołączył: 05 Lis 2007
Posty: 644
Piwa: 2/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-07-13, 23:36   

wln4life napisał/a:
kup sobie tackę chłodząca pod lapa


No właśnie nie chcę tej tacki. Moja koleżanka ją ma i obsługa z nią komputera jest dla mnie uciążliwa. Zastanawiałem się, czy jak oddam komputer na gwarancję to coś z tym zrobią. Bez przesady, żeby po 8 miesiącach używania laptop się tak przegrzewał, że nie da się na nim nic robić.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Archdevil 
Administrator
pan piekła



Pomógł: 57 razy
Wiek: 35
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 2613
Piwa: 15/45
Skąd: Strugi
Wysłany: 2011-07-13, 23:44   

Chudyy napisał/a:
Moja koleżanka ją ma i obsługa z nią komputera jest dla mnie uciążliwa.

Coś za coś. Kup stacjonarę/konsolę.

A do meritum:
Zmień pastę termoprzewodzącą pod procesorem / chipsetem graficznym - stara pewnie wyschnęła. No a druga sprawa - laptopy to jednak nie są przeważnie maszyny do grania, to i system chłodzenia jest niezbyt wydajny :wink: Część budżetowych laptopów ma to tak rozwiązane, że nie można uniknąć przegrzewania się bez fizycznych modyfikacji.
_________________
diablos un pasos amigos (D.U.P.A)
http://www.radiofonia.net

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2011-07-14, 06:14   

Ja bym oddał na serwis. Jeżeli kupiłes sprzęt który obsługuje takie gry i jest do tego wystarczający to ma działać. Kupujesz wydajny to ma być wydajny i już... nie może być tylko "trochę wydajny". Problemem może być tu również wiatrak i zakurzony radiaror. Wyślij na serwis niech sprawdzą co się dzieje bo inaczej może być tak że dzisiaj wyłączy ci się na grze a jutro np. przy pracy w exelu.
 
   
tom25 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 3 razy
Wiek: 43
Dołączył: 15 Sie 2008
Posty: 293
Postawił 5 piw(a)
Skąd: Okolice
Wysłany: 2011-07-14, 08:34   

Jakiej marki ten komputer(laptop)?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
d@vid 
Ma stragan na targu



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 06 Maj 2007
Posty: 659
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-07-14, 12:28   

Mam identyczny problem też od około pół roku zaczął mi się wyłączać laptop. Kupiłem podstawkę chłodzącą ale to praktycznie nic nie daje jeszcze najlepszy efekt jak laptop jest położony na biurku tak, że cały otwór chłodzący jest na wierzchu. Chciałem go oczywiście odkręcić odkurzyć wymienić pastę itd. ale niestety jedna śruba nie daję za wygraną i musiałbym po prostu urwać plastik a nie wiadomo w którym miejscu pęknie a laptopa i tak wymieniam przed rokiem akademickim więc wolę go zostawić w całości bo i tak mi tutaj w Wieluniu niepotrzebny praktycznie bo mam stacjonarny.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
nullOne 
Dojeżdża PKSem



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 168
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Druga strona kabla
Wysłany: 2011-07-14, 16:30   

Marka nie jest tak znacząca, ja podejrzewam że on ma jakiś procesor AMD który parzy kolana. Jeśli to jakiś intel to przegrzewanie się jest poważniejszym problemem jeśli to AMD to cóż, one po prostu tak mają. Serwis wita....Ja nie powiem mój laptop też się grzeje jak mu zapodam duże detale w jakiejś nowej grze, ale to nie cpu, tylko GPU.
_________________
Będę wyjątkowy! wykonam skrypty js i php! Za rozsądną opłata ;p

ASUS freak!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Chudyy 
Ma stragan na targu



Pomógł: 8 razy
Wiek: 33
Dołączył: 05 Lis 2007
Posty: 644
Piwa: 2/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-07-14, 21:58   

tom25 napisał/a:
Jakiej marki ten komputer(laptop)?


Toshiba A660-186.


Mówicie, że laptopy nie służą do gier, więc po co ładują do nich taką grafikę jak do mojego. Specjalnie kupiłem droższy komputer, żeby sobie czasem pograć. Najgorsze jest to, że nie wyrabia Fifa11, przecież to Fifa nie żadne GTAIV. Już nie mówię o tym, że się wyłącza podczas oglądania filmu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
tom25 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 3 razy
Wiek: 43
Dołączył: 15 Sie 2008
Posty: 293
Postawił 5 piw(a)
Skąd: Okolice
Wysłany: 2011-07-15, 06:08   

Chudyy napisał/a:
tom25 napisał/a:
Jakiej marki ten komputer(laptop)?


Toshiba A660-186.


Mówicie, że laptopy nie służą do gier, więc po co ładują do nich taką grafikę jak do mojego. Specjalnie kupiłem droższy komputer, żeby sobie czasem pograć. Najgorsze jest to, że nie wyrabia Fifa11, przecież to Fifa nie żadne GTAIV. Już nie mówię o tym, że się wyłącza podczas oglądania filmu.

To w takim razie coś jest nie tak.Ja bym zaniósł na gwarancje.A gdzie kupowałeś,przez internet czy byłeś w sklepie.Myślę że jest tam procesor Intela.Osobiście mam Lenovo jak na razie odpukać nic sie nie dzieje.W sumie to ja tam fanatykiem gier nie jestem,ale kto wie jakbym pograł........ :wink:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
KubaWinter 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 2 razy
Wiek: 35
Dołączył: 24 Lip 2006
Posty: 285
Otrzymał 4 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-07-15, 13:12   

A tak z ciekawości, to w Wieluniu jest w ogóle jakiś godny polecenia serwis laptopów?
_________________
Kolarstwo to nie jest gra. Kolarstwo to jest sport. Twardy, ciężki, który wymaga wiele wyrzeczeń. Można grać w piłke, tenisa lub hokeja. Ale nie można grać w kolarstwo.
Jean de Gribaldy
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
michaal 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 21 Kwi 2009
Posty: 16
Skąd: __
Wysłany: 2011-07-15, 14:30   

Może trzeba zmienić jakieś sterowniki.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
nullOne 
Dojeżdża PKSem



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 168
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Druga strona kabla
Wysłany: 2011-07-15, 14:58   

Chudyy napisał/a:
tom25 napisał/a:
Jakiej marki ten komputer(laptop)?


Toshiba A660-186.


Mówicie, że laptopy nie służą do gier, więc po co ładują do nich taką grafikę jak do mojego. Specjalnie kupiłem droższy komputer, żeby sobie czasem pograć. Najgorsze jest to, że nie wyrabia Fifa11, przecież to Fifa nie żadne GTAIV. Już nie mówię o tym, że się wyłącza podczas oglądania filmu.


Jak pisali wcześniej, pomyśl nad gwarancją, bo i5 nie ma prawa się aż tak przegrzewać moim zdaniem. Tym bardziej jak nie chodzi na pełnym obciążeniu. gpu też do zbyt grzejących się nie należy... ale to tylko moja opinia.

Nie mówię że laptopy nie służą do gier, mój asus to model zaprojektowany z myślą o graniu.... co prawda nie gram bo nie mam na to czasu, ale cóż... większość nie służy to prawda, ale są wyjątki. Ja się przyznam bez bicia że dopłaciłem/przepłaciłem bo z pewnych powodów potrzebuje zapasu mocy i mi się podobał ten komputer po prostu...
_________________
Będę wyjątkowy! wykonam skrypty js i php! Za rozsądną opłata ;p

ASUS freak!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Tomek 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 10 razy
Wiek: 43
Dołączył: 21 Lip 2005
Posty: 1397
Otrzymał 5 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-07-16, 22:00   

Czasem po prostu producentom wydaje się, że wystarczy załadować lepszą kartę graficzną i po sprawie. Niestety duża część gaming laptopów jest kompletnie do tego nierzemyślana i wydajniejsze operacje spowodują przegrzanie i zgon systemu:}
Ja używam aktualnie ASUSA G73 i z przegrzewaniem ni mam absolutnie żadnych problemów - ale zobaczcie jak on jest skonstruowany.

Możesz oddać do serwisu, być może masz zawalone kurzem wiatraki i przeczyszczenie troszkę pomoże. Możliwe też, że w ogóle padł któryś wentylator ale wtedy raczej niewiele byś zrobił ;)
_________________
Art. 146, ust. 1: "Rada Ministrów prowadzi politykę wewnętrzną i zagraniczną
Rzeczypospolitej Polskiej."
Art. 133, ust. 3: "Prezydent Rzeczypospolitej w zakresie polityki
zagranicznej współdziała z Prezesem Rady Ministrów i właściwym ministrem."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Chudyy 
Ma stragan na targu



Pomógł: 8 razy
Wiek: 33
Dołączył: 05 Lis 2007
Posty: 644
Piwa: 2/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-07-17, 00:51   

Jeżeli go oddam na gwarancję, to mogą mi sformatować dysk? Bo nie wiem czy mam przerzucić wszystkie pliki, bo trochę ich się uzbierało i nie chciałbym wszystkiego stracić.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW