R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Archdevil
2010-10-23, 16:32
Windows 7- koniec ery VISTY
Autor Wiadomość
Dominika 
WIELUNIAK


Pomogła: 24 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2005
Posty: 3430
Piwa: 3/4
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2009-10-22, 10:08   Windows 7- koniec ery VISTY

http://republika.onet.pl/...ryka.html?sort=
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
yampress 
WIELUNIAK


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 3119
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-10-22, 11:20   

jak na chwile zainstalowałem sobie windowsa tak szybko chciałem wracać do debiana/freebsd
wole alternatywne systemy :D
windows to nie dla mnie
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mixas 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 5 razy
Wiek: 41
Dołączył: 07 Kwi 2009
Posty: 455
Piwa: 1/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-10-22, 13:24   

Trzeba być multisystemowy yampress :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
kitor 
Moderator



Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 1283
Piwa: 38/39
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-10-22, 15:01   

Jak na Win, to Seven jest IMHO krokiem w przód, działa szybciej od Visty, fajny jest ten nowy taskbar. Ale jaranie się tym OS dla mnie jest nie na miejscu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
yampress 
WIELUNIAK


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 3119
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-10-22, 18:16   

mixas, ale ja znam windowsa do tego linuxa, freebsd, openbsd, netbsd i troche opensolarisa


do tego na dysku aktualnie mam 3 systemy w multiboocie ;) i każdy dopracowany że chodzi perfekcyjnie / bo u mnie wszystko musi perfekcyjnie chodzić po najdrobniejsze szczegóły/ :razz:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-10-22, 22:10   

kitor napisał/a:
Jak na Win, to Seven jest IMHO krokiem w przód, działa szybciej od Visty, fajny jest ten nowy taskbar. Ale jaranie się tym OS dla mnie jest nie na miejscu.


Młodsi posiadacze XP-ka będą instalowac po 10 nakładek "Windows 7 theme" na Pentrium III 256 ram.

Nowy system to w sumie pretekst do wymaniany komputera na nowszy. Prawie coś jak Blu-Ray napędza sprzedaż.
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
kitor 
Moderator



Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 1283
Piwa: 38/39
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-10-22, 22:39   

Akurat tu się nie zgodzę. Win7 zasuwał szybciej od XP XSP2 na 2GHz Athlonie 32bit z 512MB ramu. Co weselsze, GTA San Andreas chodziło lepiej niż pod XP, a karta grafiki wielce HighEnd'owa - GeForce FX5600 XT
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-10-23, 20:46   

Zawsze można się pobawić i wyłączyć usługi przez uruchom - services.msc i może będzie różnica na XP.

Mniejsza o te kilka klatek w GTA, ja tam w strategię tłukę non stop ;)

Suguerujesz że lepszy na stare pecety będzie Win7 zamiast XPka?
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
kitor 
Moderator



Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 1283
Piwa: 38/39
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-10-23, 22:47   

Nie sugeruję tak absolutnie, próbowałem Sevena odpalić na Athlonie 750MHz i 192MB ram... i wiesz co? 8MB ramu wolne, non stop dysk orał (pagefile zapewne).

Jednak zwracam uwagę na to że już na średniej klasy (czyli powiedzmy 32bit athlon / sempron / celeron / pIV 2-3GHz i >512 ramu), kilkuletnim pececie można używać, a tu kolejny przykład

Dell Latitude C610 - pIII-866, 384MB ram. OS chodził aż miło, choć ramu zbyt dużo nie zostało. No i fakt do przedpotopowego Radeona Mobility M6 nie doszukałem się driverów nawet dla Visty (a te z XP kończyły się BSODem), ale sam system jako taki chodził ładnie, firefox działał bez większych zamuleń czy ścięć.

Tutaj moje męczenie wtedy jeszcze buildu 6801 (pierwszy z nowym paskiem zadań, tu jeszcze trzeba było go odblokowywać), na końcu zrzuty z tego eksperymentu 750mhz/192mb ram.

http://pdasite.pl/kitor/b...7-ultimate-pdc/

btw: Archdevil: na zrzutach widać cpuz z tego athlona o którym kiedyś na PW gadaliśmy ;)

arch: A nie mówiłem? ;P


Oczywiście że na takim komputerze 7 będzie przerostem formy nad treścią, ale nie przesadzajmy z tymi Pentium III, większość użytkowników tych procesorów używa linuxa bo tam więcej nie potrzeba do normalnej pracy :wink:
Ostatnio zmieniony przez Archdevil 2009-10-24, 00:06, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
yampress 
WIELUNIAK


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 3119
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-10-24, 12:48   

a jak działa oprogramowanie na tej 7 ? Nie ma problemów ( myśle o wersjach programów typowo przystosowanyxh pod starsze wersje systemu łyndołs
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
kitor 
Moderator



Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 1283
Piwa: 38/39
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-10-24, 15:47   

Jakiś większych problemów nie widziałem, choć dla mnie jednym dużym nie dla Visty i Seven jest Windows Mobile Device Center w miejscu ActiveSynca co owocuje niemożliwością flashowania 90% PDA...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
MAR-COM 
Wieluniaczek


Pomógł: 29 razy
Wiek: 48
Dołączył: 24 Lip 2005
Posty: 1556
Piwa: 7/1
Skąd: EPJ
Wysłany: 2009-10-24, 21:41   

ja mam w domu zainstalowana wersje ultimate pl - najpierw pierwszą - jak tylko się ukazała do pobrania ze strony ms, potem demo RC a teraz pełną wersję i działa wporzadku , problem jets tylko taki że nie ma sterowników pod urządzenia typu drukarka ,skaner - pod viste też od razu nie było :)

Działa wydajniej od Visty , większość programów działa bez problemu ,ale trafiają się tez takie co za "cholere" nie chcą sie zainstalować ... ale nie od razu Rzym zbudowano ;)

jak jets z grami to nie wiem , bo nie gram ...
_________________
"Miałem zamiar zmienić koszulkę, ale zamiast tego zmieniłem zamiar" (Kubuś Puchatek)

www.destylarka.com
Urządzenia do produkcji wody destylowanej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Archdevil 
Administrator
pan piekła



Pomógł: 57 razy
Wiek: 35
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 2613
Piwa: 15/45
Skąd: Strugi
Wysłany: 2009-10-24, 22:05   

yampress napisał/a:
a jak działa oprogramowanie na tej 7 ? Nie ma problemów ( myśle o wersjach programów typowo przystosowanyxh pod starsze wersje systemu łyndołs

Różnie :wink: Z przewagą pracy bezproblemowej. Na wersji 64bit nie pracowały/krzaczyły się u mnie:
- Avira
- KAV 7 - stara wersja, więc zrozumiałe, ale na Viscie SP2 pracował bez problemu
- Ad muncher - wieszał się przy instalacji, poprawiono ten błąd w nowszej becie programu
_________________
diablos un pasos amigos (D.U.P.A)
http://www.radiofonia.net

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
yampress 
WIELUNIAK


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 3119
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-10-25, 20:03   

wszyscy tak czekają na ten win 7 a ja czekam na freebsd 8 i ostatnio myśle czy sobie na nim nie postawić głównego desktopa :P zamiast debiana :idea:

a system ma dużo do zaoferowania http://www.freebsd.org/do...k/nutshell.html 8)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
natash 
Dojeżdża PKSem



Wiek: 36
Dołączył: 11 Sty 2008
Posty: 153
Skąd: kadłub
Wysłany: 2009-10-26, 22:42   

Sam mam Win 7 Pro 32 bit i działa prawie bezproblemowo, problemy dotyczyły grafiki w starszych grach: planescape torment, icewind dale. W starym gadu-gadu źle wyświetlały się emotki... i to wszystkie problemy. Nowy interfejs wg mnie poprawiony, pracuje się wygodniej i wygląda lepiej. Na plus - więcej sterowników wbudowanych - miałem dostęp do internetu przed wgraniem wterowników do płyty głównej. Szybko i sprawnie łączy się z siecią i wykrywa inne komputery. Działa bardzo stabilnie. Aha, uruchamia się dużo dłużej niż XP.

W wersji 64bit nie działał Matlab 5.3 (Jeśli to dla kogoś istotne).

Przed chwilą wgrałem dodatek ze strony MS - Virtual PC i XP mode - narzędzie systemowe uruchamiające wirtualną maszynę z Win XP SP3. Nie testowałem czy wymienione wcześniej problemy znikają ale podejrzewam że tak.

Ogólnie - system dobry, jeśli ma się komputer który to uciągnie to polecam. Na mojej konfiguracji: Athlon 3500+ 2gb RAM GeForce 9500 działa bardzo sprawnie.
_________________
"All this chaos in heads of quarter intelligentsia comes from that science
is really not for everybody."
[Hugo Steinhaus "Memories and Notes"]
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW