R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
CENTRALNE OBCHODY 70. ROCZNICY WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEj
Autor Wiadomość
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2009-09-05, 00:06   

Podsumowywujac, gdyby nie II Wojna Swiatowa, to Wielun jest dzisiaj bez nowych chodnikow, o remontach drog moznaby zapomniec, elewacjach na reprezentatywnych budynkach takze :D No i pomnikow by braklo! Z dzisiejszego punktu widzenia, to Hitler zrobil nam przysluge :wink: :P Byc moze, gdy juz wszyscy pogodza sie z faktem rozpoczecia II WS w Wieluniu, na jakas jej rocznice powstanie wreszcie obwodnica Wielunia? Obstawiam 2039 ;)
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Charyzmatyczny 
Czytał o Wieluniu


Dołączył: 29 Sie 2009
Posty: 32
Skąd: INET
Wysłany: 2009-09-05, 00:22   

kitor napisał/a:
OK, ale takie rzeczy powinno się robić na bieżąco, a nie w dwa miesiące bo ktoś ważny przyjeżdża...


to fakt, trzeba się z tym zgodzić. Włodarze miasta najwidoczniej potrzebują poważnej motywacji aby działać tak jak było w tym przypadku no ale cóż dobre i to.
_________________
KONTO ZABLOKOWANE PRZEZ ADMINISTRACJĘ.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
wieluniak20 
Ma stragan na targu


Pomógł: 2 razy
Wiek: 37
Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 686
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-09-05, 08:54   

ja mógłbym zająć się cała infrastruktura drogową :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
alef 
Ma stragan na targu


Pomógł: 15 razy
Wiek: 71
Dołączył: 24 Sie 2006
Posty: 626
Otrzymał 10 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-09-05, 10:26   

Jan Kowalski napisał/a:
alef Linia do segregacji śmieci jest już na wysypisku w Rudzie od kilku dni.


Wiem, że linia już jest, temat wywołałem celowo bo o ile mi wiadomo zaciągnięto na nią kredyt zamiast uzyskać dotację z zewnątrz. Temat był łatwy ale skoro ta władza nie umie pozyskać pieniędzy nawet na tak łatwe zadania to po co nam taka władza.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
maciejewski 
Przejeżdżał przez Wieluń


Pomógł: 1 raz
Wiek: 64
Dołączył: 21 Cze 2009
Posty: 61
Postawił 2 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-09-05, 10:56   

Jeszcze głos Marka Jurka na temat Wielunia...
http://prawicarzeczypospo...nosci,pokaz,556
_________________
tutejszy
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mrówek 
Moderator



Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 3747
Piwa: 39/17
Skąd: z Wielunia
Wysłany: 2009-09-06, 15:36   

Międzynarodowa Konferencja Burmistrzów Miast Pamięci II Wojny Światowej

O godzinie 9.00 w Dworze Artusa w Gdańsku rozpoczęła się Międzynarodowa Konferencja Burmistrzów Miast Pamięci II Wojny Światowej. Zjechali na nią reprezentanci kilkudziesięciu metropolii z całego świata.

W konferencji wzięli udział się m.in. reprezentanci Berlina, Bremy, Brześcia, Drezna, Hamburga, Charkowa, Kurska, Lidic, Lipska, Mińska, Narwiku, Norymbergii, Oradour-sur-Glane, Oświęcimia, Smoleńska, St. Petersburga, Surabaya, Tobruku, i Wielunia, a także przedstawiciele Światowego Zjazdu Kombatantów oraz uczniowie zrzeszonych w Klubie Szkół Westerplatte.

- Z pokojem jest tak, że gdy panuje - traktujemy go jako coś oczywistego i kompletnie nie doceniamy. Dopiero gdy go zabraknie - widać jego brak. Dlatego do miast-symboli należy zachowanie pamięci o naszej historii powiedział Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz witając uczestników konferencji.
[...]
Kluczowym punktem uroczystości było uroczyste złożenie przez delegacje Miast Pamięci grudek ziemi do specjalnej urny. Urna ta, zawierająca ziemię ze wszystkich miast i pól bitewnych, zostanie w przyszłości wmurowana w fundament powstającego w Gdańsku Muzeum II Wojny Światowej.

http://www.gdansk.pl/nasze-miasto,512,13048.html

Wieluń reprezentowała Pani Magdalena Majkowska - sekretarz miasta widoczna w pierwszym rzędzie.

gdansk.jpg
Plik ściągnięto 156 raz(y) 146,78 KB

_________________
"Przed skorzystaniem z forum zapoznaj się z treścią regulaminu dołączonego do niego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy post niewłaściwie napisany lub zrozumiany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Krool50 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Wiek: 57
Dołączył: 01 Sty 2008
Posty: 312
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-09-07, 12:21   

oglądałem wczoraj w TVK transmisję z przebiegu uroczystości. Jakiś starszy Pan mówił, że 1 września 1939 r miał 13 lat i 8 miesięcy. Stojąc przy ojcu trzymał w ręku jego zegarek kieszonkowy i patrzył, patrzył .........4.37......4.38........... i oczywiście od razu zauważył czarne krzyże. Śmiać mi się zachciało. Szkoda, że nie podał w której sekundzie te bomby spadły. Czy jest tylko jeden świadek tego zdarzenia?
Jakaś inna Pani miała wtedy 3 lata i też doskonale pamiętała fale uciekinierów.
Mają ludzie pamięć czy fantazję?

A ponadto: Jeżeli Niemcy mieli dobry wywiad to być może bombardowanie go nie było takie bezcelowe w świetle poniższego:
http://www.odkrywca-onlin...k.php?id=639485

Po przybyciu do rejonu Widawy, mp d-ca było w majątku Pruszków (na drodze Łask - Rogoźno - Widawa)
Według ogolnego rozkazu operacyjnego nr 1 gen. Rómmla , mp d-cy 28 DP miało być przeniesione do Wielunia na czas walk granicznych (Juliusz Rómmel, Za honor i ojczyznę, s. 39-42)Dwór Wielgie. Potwierdzenie tego faktu znalazłem również w innych publikacjach mówiących o wrześniu i 28 DP.
Nurtuje mnie jednak pytanie, dlaczego mp było Wielgie, a nie jak zapisano w rozkazie Wieluń. Czy przypadkiem, nie było to działanie celowe mające wprowadzić Niemców w błąd, odnośnie stacjonowania sztabu i dowódcy 28 DP. Co o tym myślicie ???
Istnieje relacja Zygmunta Siekierko, który opisuje podobną sytuację dotyczącą stacjonowania sztabu 30-tej Dywizji Piechoty z Kobrynia.
Poniżej link do tej relacji :
_________________
S. J. Lec
Czasami ciemno od skrzydeł anielich
Ostatnio zmieniony przez Krool50 2009-09-08, 22:09, w całości zmieniany 2 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
majk-el 
Wieluniaczek
garnki lepi



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 08 Mar 2006
Posty: 1805
Skąd: okalew/wrocław
Wysłany: 2009-09-07, 12:30   

Krool50 - przeżyłeś kiedyś bombardowanie, że tak dobrze wiesz co dzieci zapamiętują w takim momencie?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
marcin-gorski 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 2 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Lip 2009
Posty: 420
Piwa: 4/2
Skąd: Gaszyn
Wysłany: 2009-09-07, 14:54   

krool muszę, się z Tobą zgodzić . . .
niektórzy świadkowie przesadzają, wyobrażacie sobie dzieciaka z zegarkiem w ręku który czeka na bombardowanie? Przecież to było noc, 4 godzina, jaki może być pierwszy odruch gdy słyszy się bombardowanie? Ubieram się lub nie, budzę rodzinę i w nogi ? a co robi ten Pan ? pierwsze co to: wstaje i idzie zobaczyć która jest godzina!
Ci ludzie przeżyli wiele nic im nie ujmuję ale fantazja też im się wyostrzyła :) bo czy my ich możemy sprawdzić czy mówią prawdę? Na szczęście NIE!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Krool50 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Wiek: 57
Dołączył: 01 Sty 2008
Posty: 312
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-09-07, 15:51   

majk-el napisał/a:
Krool50 - przeżyłeś kiedyś bombardowanie, że tak dobrze wiesz co dzieci zapamiętują w takim momencie?



Jestem chyba trochę starszy od Ciebie, Majk-el.
Parędziesiąt lat temu odbywając zasadniczą służbę wojskową brałem udział w manewrach wojskowych sił Układu Warszawskiego. Mój pluton, przez przypadek, znalazł się w polu ostrzału artyleryjskiego. Trwało to może 5, może 10 minut. I powiem Ci, że w takiej sytuacji człowiek nie myśli o zegarku, nawet o najwiekszych problemach. Jest strach, tylko i wyłącznie, paniczny strach, który paraliżuje całkowicie umysł i ciało. To nie jest moment na jakiekolwiek logiczne myslenie i zachowanie.
_________________
S. J. Lec
Czasami ciemno od skrzydeł anielich
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
majk-el 
Wieluniaczek
garnki lepi



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 08 Mar 2006
Posty: 1805
Skąd: okalew/wrocław
Wysłany: 2009-09-07, 17:31   

Krool50 - aż tak mądry nie jestem abym mógł powiedzieć co zapamięta 3 letnie dziecko gdy widzi ludzką śmierć. Może jakiś psycholog się wypowie?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
damianos1235 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 12 razy
Wiek: 32
Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 842
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-09-08, 16:28   

W czwartek w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Wieluniu zostanie oficjalnie otwarta wystawa "Wieluń był pierwszy".Odwiedzający będą mieli możliwość przeczytać szereg artykułów poświęconych Wieluniowi, opublikowanych w książkach i czasopismach zarówno tych lokalnych jak również ogólnopolskich. Zaprezentowane będą również zdjęcia starego Wielunia. Uroczystość uświetni występ wieluńskiej artystki, studentki Akademii Muzycznej w Katowicach Iwony Kani.

źródło RZW

0809 wystawa.jpg
Plik ściągnięto 118 raz(y) 109,43 KB

_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Silvo 
Mieszka pod Wieluniem
Wieluń rulez!



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 09 Lip 2006
Posty: 876
Piwa: 11/19
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-09-08, 20:41   

To chyba niezbyt świeże! Ja to oglądałem 2 września :P
_________________
Carpie diem
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mrówek 
Moderator



Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 3747
Piwa: 39/17
Skąd: z Wielunia
Wysłany: 2009-09-08, 20:47   

Słyszałem, że wystawa w dzień otwarcia ma być poszerzona o dodatkowe informacje.
_________________
"Przed skorzystaniem z forum zapoznaj się z treścią regulaminu dołączonego do niego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy post niewłaściwie napisany lub zrozumiany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
RADAR 
Czytał o Wieluniu



Dołączył: 13 Sty 2009
Posty: 27
Skąd: WIELUŃ
Wysłany: 2009-09-29, 23:50   

krool50 w jakim to programie była ta pani która miała 3 lata ,
bo oglądałem chyba wszystkie , z czego dwa nagrałem i takiej pani nie widzę ,
8 lat owszem widziałem , nie zawsze też jest o 4.30 1-go września ciemno ,
to zależy od przejrzystości chmur .
Co do tego ostrzału to chyba coś cienka ta artyleria była że nikogo nie trafili ,
jeśli nie jest to tajemnicą wojskową to zdradź na jakim to poligonie było .
_________________
Chodzenie po bagnach "wciąga".
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW