R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna (WSHE) do likwidacji
Autor Wiadomość
mik 
Przejeżdżał przez Wieluń
mik


Pomogła: 3 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 18 Sie 2009
Posty: 76
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-10-14, 18:14   

http://www.wshe.lodz.pl/i...nt_id=46&id=510
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 44
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-10-15, 18:00   

A czy ktokolwiek z Was ma jeszcze wiarę w to, że dyplom jakiejkolwiek uczelni w Polsce sam z siebie coś oznacza? Może jeszcze skłonny bym był zgodzić się że niektóre kierunki na niektórych uczelniach. Ale żeby od razu twierdzić że dyplom państwowego uniwersytetu jest wart coś więcej?
Skończyłem Akademię Ekonomiczną we Wrocławiu. Jak na mój gust - łatwiej było i jest tą uczelnię skończyć niż niejedno liceum. Oczywiście jedne kierunki łatwiej inne troszkę trudniej. Ale z pewnością wylecieć z AE można było tylko na własne, bardzo wyraźne żądanie (zresztą studentów wydziału GN nazywano "tramwajarzami" - jak wieść gminna niesie dlatego, że łatwiej wypaść z zamkniętego tramwaju niż z GN-u). Napisanie pracy magisterskiej - wystarczy wybrać odpowiedniego promotora, potem przepisać fragmenty kilku (nastu) książek i już. Produkcja masowa magistrów - po co? właściwie nie wiem. Ale to jeszcze nie jest najgorsze. Najgorsze było to jak zobaczyłem listę osób z mojego roku które zostały na doktoratach. To dopiero jest dramat. A potem ci ludzie uczą kolejne roczniki masowej produkcji magistrów - tylko na jeszcze niższym poziomie (wydawało mi się to niemożliwe, ale jednak się da).

I tak po trochu jest wszędzie. Na jednych uczelniach trochę trudniej, na innych łatwiej. Czy to zależy od tego czy jest ona prywatna czy nie? wg mnie w tej chwili nie ma to już żadnego znaczenia. Problemem jest nie liczba uczelni, ale liczba studentów. Jeśli chcemy produkować ich masowo to siłą rzeczy jakość nauczania musi spaść. Co gorsza spada jakość kadry naukowej, a to dalej przekłada się na spadek jakości nauczania w kolejnych latach. Co można sądzić o polskiej nauce, jeśli powszechnym zjawiskiem jest pisanie prac doktorskich na zlecenie?
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-10-17, 20:00   

ourson napisał/a:
A czy ktokolwiek z Was ma jeszcze wiarę w to, że dyplom jakiejkolwiek uczelni w Polsce sam z siebie coś oznacza? Może jeszcze skłonny bym był zgodzić się że niektóre kierunki na niektórych uczelniach. Ale żeby od razu twierdzić że dyplom państwowego uniwersytetu jest wart coś więcej?
Skończyłem Akademię Ekonomiczną we Wrocławiu. Jak na mój gust - łatwiej było i jest tą uczelnię skończyć niż niejedno liceum. Oczywiście jedne kierunki łatwiej inne troszkę trudniej. Ale z pewnością wylecieć z AE można było tylko na własne, bardzo wyraźne żądanie (zresztą studentów wydziału GN nazywano "tramwajarzami" - jak wieść gminna niesie dlatego, że łatwiej wypaść z zamkniętego tramwaju niż z GN-u). Napisanie pracy magisterskiej - wystarczy wybrać odpowiedniego promotora, potem przepisać fragmenty kilku (nastu) książek i już. Produkcja masowa magistrów - po co? właściwie nie wiem. Ale to jeszcze nie jest najgorsze. Najgorsze było to jak zobaczyłem listę osób z mojego roku które zostały na doktoratach. To dopiero jest dramat. A potem ci ludzie uczą kolejne roczniki masowej produkcji magistrów - tylko na jeszcze niższym poziomie (wydawało mi się to niemożliwe, ale jednak się da).

I tak po trochu jest wszędzie. Na jednych uczelniach trochę trudniej, na innych łatwiej. Czy to zależy od tego czy jest ona prywatna czy nie? wg mnie w tej chwili nie ma to już żadnego znaczenia. Problemem jest nie liczba uczelni, ale liczba studentów. Jeśli chcemy produkować ich masowo to siłą rzeczy jakość nauczania musi spaść. Co gorsza spada jakość kadry naukowej, a to dalej przekłada się na spadek jakości nauczania w kolejnych latach. Co można sądzić o polskiej nauce, jeśli powszechnym zjawiskiem jest pisanie prac doktorskich na zlecenie?


Nic dodać nic ująć.

Do ludzi z politechniki czy z medycyny można mieć respekt... a te niektóre uczelnie humanistyczne, ekonomiczne i te śmieszne kierunki... Europeistyki, marketingi i kosmotologie...

Dzieci narobią nadziei rodzicom że jak pójdą na studia i że później będzie zawód/pieniądze. Że dziecko będzie taki mądre...

Zreszta ...byłem pare razy w akademikach m.in Politechniki Krakowskiej i jedyne co zapamiętalem to wyściełane kapslami po piwach trawniki i zrelaksowaną młodzież z piwem już koło 16 godziny.

Naiwni rodzice płacą pieniądze, zamiast sobie kupić autko(dla przykładu podaję) odbierają sobie od ust żeby tylko pomóc dziecku. A wszystko w błoto idzie. (nie to żebym generalizowal i wszystkich do jednego worka wrzucał)

To już chyba inny temat na kiedy indziej.

O badziewności Polskich uczelni już wystarczająco ourson napisał i inni. Mnie rodzice męczą żebym szedł na studia, to powiedziałem jak chcecie możecie mi opłacać semestry(raz ze mi szkoda kasy, dwa czasu też szkoda)

Ale żeby zrobił CFA muszę mieć studia :( taki wymóg). Choćbym nie chcial i tak będe miał wyższe wykształcenie i w pozłacaną ramkę w pokoiku sobie powieszę to.

Swoją drogą ciekawe ile ludzi po studiach pracuje w zawodzie/kierunku którym się kształciło? 30%? może 15%? Czy połowa z nich zarabia chociaż tyle co wykwalifikowany pracownik budowlany?
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
jenusia 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomogła: 18 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 03 Lut 2006
Posty: 1016
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-10-17, 20:35   

Mateusz napisał/a:




Do ludzi z politechniki czy z medycyny można mieć respekt...


Zreszta ...byłem pare razy w akademikach m.in Politechniki Krakowskiej i jedyne co zapamiętalem to wyściełane kapslami po piwach trawniki i zrelaksowaną młodzież z piwem już koło 16 godziny.


hmm te dwa zdania jakoś zaprzeczają sobie...
_________________
W naturze człowieka leży rozsądne myślenie i nierozsądne działanie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-10-17, 20:38   

Żeby nie wrzucać ludzi do jednego worka. Część ludzi na polibudzie się uczy a część studiuje prawda? Niektórym zajmuje to czasem 7 lat.
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Nevermind 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 957
Piwa: 1/1
Skąd: NL
Wysłany: 2009-10-17, 20:41   

To juz do ludzi co nie sa po polibudzie czy medycynie to nie mozna miec respektu? Wyjdz czlowieku jak masz takie rzeczy pisac. Zrozumcie ludzie, ze nie liczy sie szkola (miejsce nauczania) tylko wiedza. Sa osoby ktore maja wiedze o wiele wieksza niz niejeden madrala z polibudy etc. a nie maja wyzszego wyksztalcenia. Troche Ci widze sodowka do glowy uderza skoro wysmiewasz inne kierunki nauczania. Taka kosmetyczka moze jest gorszym czlowiekiem od takiej osoby co ma tytul mgr, doktora, profesora? HAHAHA n/c.
_________________
Worldwide Trance Community..
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-10-17, 20:44   

Ja porównuję kierunku typu marketingi europeistyki z medycyną i uczelniami technicznymi.

Śmieszą mnie te wymyślne nazwy i kierunki po których równie dobrze można iść kopać rowy melioracyjne.

A ta cała wiedza z całego roku to jest kilkanaście książek dostępnych w bibliotece czy na Rapidshare.

Wpisz sobie zarzadzanie i bedziesz miał na RS sporo książek.
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Nevermind 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 957
Piwa: 1/1
Skąd: NL
Wysłany: 2009-10-17, 20:50   

To lepiej nie studiowac tylko od razu isc kopac rowy? :roll:
_________________
Worldwide Trance Community..
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
c0o 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 29 Wrz 2008
Posty: 98
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: w-ń
Wysłany: 2009-10-17, 23:37   

Mateusz napisał/a:


Śmieszą mnie te wymyślne nazwy i kierunki po których równie dobrze można iść kopać rowy melioracyjne.

Wpisz sobie zarzadzanie i bedziesz miał na RS sporo książek.



to jakie to są według ciebie śmieszne wymyślne nazwy :?:


Wpisałem medycyna i miałem wiecej ksiązek niż zarządzanie - no i co z tego ??
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
majk-el 
Wieluniaczek
garnki lepi



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 08 Mar 2006
Posty: 1805
Skąd: okalew/wrocław
Wysłany: 2009-10-17, 23:41   

Mateusz - a Ty co studiujesz jeśli można wiedzieć?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Leveile Soleile 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 02 Lip 2007
Posty: 1077
Piwa: 12/27
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-10-17, 23:51   

A mnie nadal bardzo dziwi podjescie niektórych osób do tematu. Nie sądzicie, że jest to dziecinne?Naśmiewanie się i nabijanie z innych, tylko dlatego, że uważa sie inne uczelnie czy kierunki za gorsze od swoich? Ludzie, czy my jesteśmy w przedszkolu???????
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Nevermind 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 957
Piwa: 1/1
Skąd: NL
Wysłany: 2009-10-18, 00:17   

Coniektorym uderza sodowka do glowy na tym forum dlatego uwazaja innych za "gorszych". No bo po co studiowac jak mozna isc od razu rowy kopac i sie poddac na starcie. Tak samo smieszne jest stwierdzenie, ze osoby po SGH, Uniwerkach, Polibudach sa "madrzejesze" od tych z AHE itp. prywatnych szkol.
_________________
Worldwide Trance Community..
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Leveile Soleile 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 02 Lip 2007
Posty: 1077
Piwa: 12/27
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-10-18, 00:30   

Nevermind napisał/a:
Coniektorym uderza sodowka do glowy na tym forum dlatego uwazaja innych za "gorszych". No bo po co studiowac jak mozna isc od razu rowy kopac i sie poddac na starcie. Tak samo smieszne jest stwierdzenie, ze osoby po SGH, Uniwerkach, Polibudach sa "madrzejesze" od tych z AHE itp. prywatnych szkol.


Dokładnie. Nie powinno się oceniać ludzi i ich wiedzy na podstawie ukończonej szkoły czy uczelni. I chyba każdy człowiek o tym wie. Dlatego dziwią mnie reakcje niektórych osób. Przecież jesteśmy dorośli i takie rzeczy są chyba oczywiste?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Dominika 
WIELUNIAK


Pomogła: 24 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2005
Posty: 3430
Piwa: 3/4
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2009-10-18, 10:04   

Teraz naprawdę duże wyzwanie przed studentami zarządzania- rok studiów zrobić w 4 miesiące :!: Oprócz egzaminów semestralnych dodatkowo, a chyba przede wszystkim obrony w lutym.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
marcin-gorski 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 2 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Lip 2009
Posty: 420
Piwa: 4/2
Skąd: Gaszyn
Wysłany: 2009-10-19, 08:10   

Dominika napisał/a:
Teraz naprawdę duże wyzwanie przed studentami zarządzania- rok studiów zrobić w 4 miesiące :!: Oprócz egzaminów semestralnych dodatkowo, a chyba przede wszystkim obrony w lutym.


czy ja wiem czy takie duże wyzwanie? Jeżeli dostosują się do swoich praktyk opisanych w postach wyżej ( jeden profesor zalicza wszystkie przedmioty i dokonuje wpisów) to może nie być najgorzej ;)
o zgrozo . . .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW