R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Ogromne tiry postrachem pieszych i rowerzystów

Czy TIRy na drogach powinny być objęte dodatkowymi ograniczeniami?
Tak
81%
 81%  [ 13 ]
Nie
18%
 18%  [ 3 ]
Nie mam zdania
0%
 0%  [ 0 ]
Głosowań: 16
Wszystkich Głosów: 16

Autor Wiadomość
Malinka 
WIELUNIAK
GrzEczNa DZieWczYnKa



Pomogła: 3 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 28 Sty 2006
Posty: 2245
Skąd: Zgierz -> Łódź
Wysłany: 2007-01-29, 00:07   

karcia napisał/a:
Tarczke jest trudno jakkolwiek zablokować, a jeśli coś będzie na niej nie tak kierowca ponosi poważne konsekwencje. W ogóle to i tak nie daje mu możliwości szybszej jazdy, bo nie w tym tkwi źródło blokady szybkości.

Dzięki :)
Właśnie o to mi chodziło :) Czy kierowcy tirów mogą robić jakieś przekręty na tych pomiarach szybkości.. Teraz wiem że nie powinni i nie mogą :)
_________________
,,Ludzie nigdy nie wiedzą, że są szczęśliwi, wiedzą tylko, kiedy byli szczęśliwi..."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2007-01-30, 19:40   

karcia napisał/a:
A co do tacho..hm... Tarczke jest trudno jakkolwiek zablokować, a jeśli coś będzie na niej nie tak kierowca ponosi poważne konsekwencje. W ogóle to i tak nie daje mu możliwości szybszej jazdy, bo nie w tym tkwi źródło blokady szybkości. Tacho tylko rejestruje przebytą drogę. W nowszych tirach za ograniczenie prędkości odpowiedzialny jest komputer, a w tych starszych modelach system linkowy( coraz rzadziej spotykane na drogach ). Dla uściślenia dodam, że kiedy na liczniku pojawia się 90 km/h gaz wpada do środka i naciskanie pedału gazu już nie powiększa prędkości samochodu tylko stopniowo zmniejsza ją.
Kierowcy tirów mają najwięcej do czynienia z policją i inspekcją drogową. Tak też większość z nich doskonale zna zasady i przestrzega ich. Nie ma co robić przekrętów, bo trzeba zarabiać pieniądze na życie, a nie płacić duże kary.


To jeszcze nie wiesz co Polak potrafi... są tacy co potrafia starą tarcze tak "podrasować" że wygląda jak dopiero co założona... Jeżdżą po dwóch i zamiast odpoczywać to zamieniają się pojazdami (oczywiście zmieniając tarczę co wygląda jakby dopiero co wsiadł) itd. Nie mówiąc już o wykorzystaniu CB. Jest tyle sposobów co kierowców.
Jeżeli chodzi o elektroniczne blokady prędkości to taka blokada jest b. łatwa do usunięcia (programowo)
Nie jest tak różowo jakby się zdawało... chociaż to powoli zaczyna się zmieniać.
 
   
karcia 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 12 Gru 2006
Posty: 1133
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-01-30, 20:27   

gregg napisał/a:
chociaż to powoli zaczyna się zmieniać.

Otóż to.
gregg napisał/a:
blokada jest b. łatwa do usunięcia (programowo)

Ale po co usuwać blokadę skoro predkość pojazdu i tak będzie zaznaczona na tacho? Trzeba znowu kombinować z tarczką...
Na dzisiejsze realia kierowcy tirów są nieźle przestraszeni karami za przekręty.
Pamiętam jak kilka lat temu żona kierowcy tira chwaliła mi się jak to jej mąż może długo jechać bez snu, no co ja odpowiedziałam jej, że nie chciałabym go spotkać na drodze. :? Dzisiaj ten koleś jest w trakcie spłacania mandatu za nieprawidłowości na tacho i naprawdę żałuje swojego postępowania.
Od początku nie kryłam tego, że istnieją cwaniacy wśród kierowców(zresztą w każdej dziedzinie życia znajdą się jakieś "czarne charaktery"). Jednak nie mozna tak pochopnie wszystkich oceniać i obwiniać za sytuację na drogach, bo jednak mamy korzyści z transportu tirami. Żeby udowodnić to podam prosty przykład. Szwajacaria wstawiła swoje pojazdy na tory, ale nie na długo. Co prawda istnieje jeszcze tego typu transport, ale coraz częściej wraca się do zwykłej jazdy po drodze. Powód? podatki :!: podatki, o których wspomniano juz wcześniej.
kami1227 napisał/a:
1. podatek drogowy "od środków transportu"
2. podatek drogowy "winieta"
3. podatek drogowy "wliczony do ceny paliwa"

Tak w ogóle wystarczy sobie obliczyć jaki zysk jest z paliwa do tirów i jak dobrze zarabiają bary przy drogach( jak ich u nas pełno, gdyby nie ciężarówki nie jedna rodzina nie miałaby sie z czego utrzymać).
Co innego mieć do czynienia z zawodem kierowcy tira na codzień, a co innego słyszeć o nim z opowiadań.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2007-01-30, 20:44   

No to ja podam inny przykład.
Wożenie gruntu samochodami samowyładowczymi. Czy wiesz jakie są straty gdy np. duża budowa stoi z powodu braku surowca??? Właściciele firm przewozowych są zdolni do zapłacenia KAŻDEGO mandatu byle tylko nie zatrzymać prac na budowie. Samochody jeżdżą przeładowane i robią dużo więcej kursów niż mogą.
Pracując na budowie Carrefoura we Wrocławiu miałem tego przykład. Widziałem wtedy największy mandat na własne oczy. Przyjechał kierowca ze Strzelina którego po drodze zatrzymał patrol z wagą. Miał 2,5 tony przekroczenia dopuszczalnego ładunku zapłacił jedynie 3000 PLN i ... dalej jeździł przeładowany do końca dnia (bo mu szef zapłacił za mandat i kazał dalej jeździć ) :)
Kierowcy TIRów kombinują jak mogą... Nawet potrafią handlować paliwem na parkingach... byleby wyjść na swoje.
 
   
karcia 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 12 Gru 2006
Posty: 1133
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-01-31, 01:13   

gregg napisał/a:
Przyjechał kierowca ze Strzelina którego po drodze zatrzymał patrol z wagą. Miał 2,5 tony przekroczenia dopuszczalnego ładunku zapłacił jedynie 3000 PLN i ... dalej jeździł przeładowany do końca dnia (bo mu szef zapłacił za mandat i kazał dalej jeździć )

To już zasługa pracodawcy, a nie kierowcy tira. Winien tu jest zleceniodawca, który tego wymagał. Jednak nie każda firmę stać na taki mandat. Coraz częściej płaczą kiedy przychodzi im jeden tysiaczek zapłacić.
gregg napisał/a:
Kierowcy TIRów kombinują jak mogą... Nawet potrafią handlować paliwem na parkingach... byleby wyjść na swoje.

gregg, a ilu kierowców tirów znasz osobiście, że juz od razu oceniasz wszystkich po kilku przypadkach :?:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW