R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: glizda
2008-12-08, 07:55
Obchody 69 rocznicy wybuchu II wojny światowej
Autor Wiadomość
dawid 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
się gra, się ma


Pomógł: 14 razy
Wiek: 44
Dołączył: 27 Sie 2006
Posty: 1173
Piwa: 14/19
Skąd: znienacka
Wysłany: 2008-09-01, 12:17   

Grzegorz Nowak (W) napisał/a:
Cisza uśpionego miasta i nagle ryk syren alarmowych....


... i za to właśnie bym kogos powiesił :evil: Kto chce świętować niech świętuje, ale dlaczego kosztem innych ludzi? Szkoda, że jeszcze nie zrzucili na łąki koło torów kolejowych jakiejś bomby, żeby było bardziej realnie.
_________________
Potrzebujesz DSL-a, Neostradę? Call me 502-408-902
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Spooky 
Wieluniaczek



Pomógł: 18 razy
Wiek: 33
Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 1578
Otrzymał 8 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-09-01, 12:25   

dawid napisał/a:

... i za to właśnie bym kogos powiesił :evil: Kto chce świętować niech świętuje, ale dlaczego kosztem innych ludzi? Szkoda, że jeszcze nie zrzucili na łąki koło torów kolejowych jakiejś bomby, żeby było bardziej realnie.


Nie przesadzaj, w całej Polsce obchodom takich uroczystości towarzyszy wycie syren. Poza tym te syreny mnie nie obudziły, więc podejrzewam że innych też nie, a za to uświetniły uroczyste obchody.
_________________
I'd agree with you, but then we'd both be wrong
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2008-09-01, 12:34   

mnie owszem obudziły...i choć nigdy o tym nie myślę ,to właśnie w trakcie wycia tych syren wyobrażałam sobie przerażenie tych ludzi,co wtedy czuli,majac rodziny małe dzieci...coś okropnego nigdy nie chciałabym tego przeżyc :( Bardziej przeszkadzało mi disco w Dni Wielunia aniżeli syreny,to moment zadumy.....


Ps .co mnie strasznie denerwuje,moze taka pierdółka...ale dlaczego wszedzie mówia ze bomby spadły na II LO skoro była i jest tam szkoła podstawowa,kiedys nie było problemem mówienie ze spadły na szkołę podstawową a teraz nagle im sie zachciało LO bez sensu... :roll: piękniej brzmi czy co?
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Spooky 
Wieluniaczek



Pomógł: 18 razy
Wiek: 33
Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 1578
Otrzymał 8 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-09-01, 13:04   

edzia i odziu w sprawie wycia syren zdecydowanie zgadzam się z Tobą. A jeśli chodzi o drugą część Twojej wypowiedzi, to ja jakoś nie zauważyłem żeby mówiono że bomby spadły na LO. Jeśli już, to mówią że bomby spadły na szpital, który wówczas się tam znajdował. A nawet jeżeli powiedziano, że spadły na LO, to pewnie dlatego, że w podwojach tego właśnie LO dzisiaj otwarta została specjalna sala poświęcona temu właśnie wydarzeniu.
_________________
I'd agree with you, but then we'd both be wrong
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2008-09-01, 13:33   

Chodzi mi tylko o to,jaki sens i po co zmieniac coś co ludziom zapadło w pamieci.Owszem ja od zawsze pamiętam ze była mowa o szpitalu ,teraz miesci sie tam szkoła podstawowa nr 4 ,wzglednie studium nauczycielskie,pierwszy raz w tym roku słysze ze o LO ,co ma do tego sala ? :roll: No ale chyba juz nic mnie nie zdziwi,wazne zeby ładnie wygladało i fajnie brzmiało :?
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ryba 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Sie 2007
Posty: 427
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: zewsząd
Wysłany: 2008-09-01, 15:39   

Cytat:
... i za to właśnie bym kogos powiesił :evil: Kto chce świętować niech świętuje, ale dlaczego kosztem innych ludzi? Szkoda, że jeszcze nie zrzucili na łąki koło torów kolejowych jakiejś bomby, żeby było bardziej realnie.


Rok ma ponad 518 tysięcy minut. Naprawde tak trudno Ci uszanować tą jedną, jakze istotną?
_________________
Conversations don't get any better as you get older
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Grzegorz Nowak (W) 
Moderator
nil nisi bene ;)



Pomógł: 19 razy
Wiek: 50
Dołączył: 24 Mar 2006
Posty: 1096
Piwa: 23/18
Skąd: Wieluń, now Łodź :(
Wysłany: 2008-09-01, 15:54   

dawid, jakbym wiedział to byśmy się zrzucili z chłopakami na stoppery dla Ciebie..... z dostawą do domu.... nowiuśkie, prosto z Łodzi..

ryba najlepiej skomentował Twoją wypowiedź.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
dawid 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
się gra, się ma


Pomógł: 14 razy
Wiek: 44
Dołączył: 27 Sie 2006
Posty: 1173
Piwa: 14/19
Skąd: znienacka
Wysłany: 2008-09-01, 16:22   

ryba napisał/a:
Rok ma ponad 518 tysięcy minut. Naprawde tak trudno Ci uszanować tą jedną, jakze istotną?


Ja szanuję każda minutę swojego życia, ale staram się nie przeszkadzać innym w tym co robie. Poza tym przeczytaj mój tekst ze zrozumieniem. Czy ja gdzieś napisałem, że tego nie szanuję?
Czy wycie syren cofnie czas i życie milionów ludzi?
Nie chodzi mi o to, że nie szanuje tych uroczystości, ale o sposób ich "uczczenia", który niektórym może przeszkadzać. Czy potrafisz to sobie wogóle wyobrazić?

Spooky napisał/a:
Poza tym te syreny mnie nie obudziły, więc podejrzewam że innych też nie


Sens tej wypowiedzi traktuję jak twoje motto życiowe- "jak mi nic nie przeszkadza to innym też nie"
A masz może małe dziecko?
Wycie syren=obudzone małe dziecko=płacz i marudzenie=koniec spania=zapiernicz w pracy=totalne zmęczenie=padam na pysk

Grzegorz Nowak (W) napisał/a:
nowiuśkie, prosto z Łodzi..


W Wieluniu też takie można kupić

Grzegorz Nowak (W) napisał/a:
dawid, jakbym wiedział to byśmy się zrzucili z chłopakami na stoppery dla Ciebie


to jeszcze musiał bys obskoczyć sporą część mieszkańców Wielunia
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
mareks 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 79
Dołączył: 09 Lis 2006
Posty: 961
Skąd: wielun
Wysłany: 2008-09-01, 18:11   

Wszystkim gdybającym, w dniu 69 rocznicy wybuchu II wojny światowej.
Tagi: historiaPolskaII RPNiemcy
--------------------------------------------------------------------------------


Wszystkim tym, którzy dywagują, o ewentualnej celowości układania się sanacyjnych władz polskich, z nazistami niemieckimi, polecam lekturę pewnego rozkazu. Mam nadzieję że jest was jak najmniej.

A jeśli takich ludzi juz w polsce nie ma, to dla zbiorowej pamięci. Dedykuję Wam skan z papierowego wydania tygodnika WPROST, a dotyczącego losów Polski. Musicie zrozumieć, że z pewnym gatunkiem ludzi się nienegocjuje i nie gdyba.

Autorem tego rozkazu, był kanclerz A.Hitler. A pierwszymi jego ofiarami byli mieszkańcy 15 tysięcznego miasteczka Wieluń w województwie Łódzkim. Dowódcą tego nalotu był sam feldmarszałek Wolfram Freiherr von Richthofen, współdowodzący Legionem Condor podczas wojny domowej w Hiszpanii. Cóż za zasztyt.

Niemieckie świnie ! /również te z błękitną krwią/

Pamiętamy !


WIĘCEJ NA SALON24
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ryba 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Sie 2007
Posty: 427
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: zewsząd
Wysłany: 2008-09-01, 19:11   

Cytat:
a szanuję każda minutę swojego życia, ale staram się nie przeszkadzać innym w tym co robie. Poza tym przeczytaj mój tekst ze zrozumieniem. Czy ja gdzieś napisałem, że tego nie szanuję?
Czy wycie syren cofnie czas i życie milionów ludzi?
Nie chodzi mi o to, że nie szanuje tych uroczystości, ale o sposób ich "uczczenia", który niektórym może przeszkadzać. Czy potrafisz to sobie wogóle wyobrazić?


Ależ ja rozumiem, że tobie chodzi o sposób. I ja piję właśnie do braku Twojej akceptacji dla sposobu, a nie oddawania szacunku w ogóle.
Wycie syren o tej porze w Wieluniu jest praktycznie "od zawsze" i uważam, że jest to bardzo dobry sposób na utrwalenie tych zdarzeń w pamięci tutejszych mieszkańców, bo żaden opis nie pobudzi tak wyobraźni, jak odczucie tej grozy na własnej skórze. To, że ludzie się wtedy budzą, jest wręcz konieczne, bo taka jest logika wycia syreny. I to, że syreny te nie cofną nikomu życia nie jest żadnym argumentem, bo zgodnie z tym tokiem rozumowania należałoby zanegować sens każdej celebracji tragicznych zdarzeń, a chyba obaj ich nie negujemy, przynajmniej ja nie.
I może rzeczywiście twoja dezaprobata nie implikuje od razu braku twojego szacunku, ale taka agresywna krytyka (przypomnę tylko, że napisałeś o wieszaniu ludzi) i egoistyczne patrzenie tylko na czubek swojego nosa skłoniło mnie do takiej opinii. Być może jest ona przesadna, ale nie więcej niż twoja.
_________________
Conversations don't get any better as you get older
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2008-09-01, 20:27   

dawid napisał/a:
... i za to właśnie bym kogos powiesił Kto chce świętować niech świętuje, ale dlaczego kosztem innych ludzi? Szkoda, że jeszcze nie zrzucili na łąki koło torów kolejowych jakiejś bomby, żeby było bardziej realnie.


dawid, mogłeś wybrać inny czas i inne miejsce na zwrócenie na siebie uwagi, bo to, co tutaj napisałeś, owszem zaznacza Twoją obecność, ale ja niestety mile jej nie będę wspominał. Chyba że o to Ci właśnie chodziło.
Chcę szczerze powiedzieć, że jest to bardzo delikatny komentarz, bo to co chciałem napisać w odpowiedzi na Twoje sugestie do takiego dnia jakim jest każdy następny 1 września po 1939 roku, skutkowało by pewnie ostrzeżeniami w stosunku do mnie, za niecenzuralne słowa.
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
dawid 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
się gra, się ma


Pomógł: 14 razy
Wiek: 44
Dołączył: 27 Sie 2006
Posty: 1173
Piwa: 14/19
Skąd: znienacka
Wysłany: 2008-09-01, 22:32   

ryba napisał/a:
Wycie syren o tej porze w Wieluniu jest praktycznie "od zawsze"

i w dalszym ciągu uważam to za głupi "zwyczaj"

ryba napisał/a:
To, że ludzie się wtedy budzą, jest wręcz konieczne, bo taka jest logika wycia syreny.

jestes bardzo inteligentnym człowiekiem. A kto nakazał, że w dniu 1 września co roku mają sie budzić ludzie?
_________________
Potrzebujesz DSL-a, Neostradę? Call me 502-408-902
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Acree 
Mieszka pod Wieluniem
Gendo Addict



Pomogła: 9 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 24 Cze 2007
Posty: 846
Skąd: z gabinetu Gendo
Wysłany: 2008-09-01, 22:34   

Cytat:

i w dalszym ciągu uważam to za głupi "zwyczaj"

Kurde, co jak co, ale myślałam, że na tym forum ja mam poryte poglądy...
_________________
http://myanimelist.net/signature/acree.png
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-09-01, 22:39   

Proszę nie odbiegać od tematu - każdy ma prawo do swojej opinii i na tym kończymy dyskusję na temat syreny.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
dawid 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
się gra, się ma


Pomógł: 14 razy
Wiek: 44
Dołączył: 27 Sie 2006
Posty: 1173
Piwa: 14/19
Skąd: znienacka
Wysłany: 2008-09-01, 22:40   

ryba napisał/a:
egoistyczne patrzenie tylko na czubek swojego nosa skłoniło mnie do takiej opinii

to chyba takich egoistów jest w Wieluniu troszkę więcej

miko 005 napisał/a:
mogłeś wybrać inny czas i inne miejsce na zwrócenie na siebie uwagi

absolutnie nie chce na siebie zwracać uwagi. Forum jest po to, aby pisać na nim rzeczy z którymi chcielibysmy podzielić się z innymi. Już wyobrażam sobie wasze komentarze, gdybym mój post umieścił w dziale Pręgierz

miko 005 napisał/a:
niestety mile jej nie będę wspominał

mówi się trudno, żyje się dalej

Tym postem kończę dyskusję w tym temacie.
_________________
Potrzebujesz DSL-a, Neostradę? Call me 502-408-902
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW