R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Stefan
2009-07-20, 19:14
XVII FINAŁ WOŚP w Wieluniu
Autor Wiadomość
karcia 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 12 Gru 2006
Posty: 1133
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-01-12, 23:43   

WOŚP znowu zagrała i mamy nowy rekord - na chwilę obecną ponad 32 miliony 600 tysięcy złotych, a aukcje internetowe wciąż trwają. :)
Co roku czuję atmosferę "orkiestry Owsiaka" i jestem pod ogromnym wrażeniem tego pozytywnego poruszenia Polaków. W dzisiejszych czasach wcale nie jest łatwo zachęcić naszych rodaków do zbiórki pieniędzy na cele charytatywne. Zwykle trzeba mieć jakiś sposób, żeby dotrzeć do innych i trafić w ich serca. A w przypadku fundacji założonej przez Jurka Owsiaka łączone jest "przyjemne z pożytecznym" i już nawet nie chce mi się tłumaczyć dlaczego, to jest DOBRE.
Każdy ma prawo mieć swoje zdanie i szanuję tę możliwość. Ja jestem, jak najbardziej "za" i cieszę się ogromnie, że mnóstwo ludzi ma takie same poglądy w tej sprawie. Niech więc gra do końca świata i o jeden dzień dłużej. :wink:
Muszę jednak trochę pożalić się na organizatorów tegorocznego finału WOŚP w Wieluniu na Placu Legionów. Uważam, że "dali plamę", jeśli chodzi o poinformowanie mieszkańców naszego regionu, co będzie działo się w centrum. Zbyt mało postarali się o rozpowszechnienie repertuaru z mającymi wystąpić wykonawcami. Może więcej osób zjawiłoby się na placu, gdyby wiedziało, co i kto tam będzie...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
akirus 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomogła: 16 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 26 Paź 2006
Posty: 1259
Skąd: wieluń
Wysłany: 2009-01-13, 14:23   

tomow napisał/a:
a on tak naprawdę żyje z pieniędzy WOŚP


Nie rozumiem. Czy masz na myśli, że Owsiak bierze dla siebie z zebranych pieniędzy??
_________________
Co za czasy! Lot w kosmos trwa coraz krócej, jazda do pracy coraz dłużej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-01-13, 14:38   

akirus - no przecież to ewidentnie widać chociażby na dokumencie sprawozdawczym z finału XV WOŚP:

http://www.wosp.org.pl/do...nie_15final.pdf

gdzie zebrano 27 768 014,54 zł
a wydano 27 770 534,04 zł.

Jak widać chociażby po powyższym przykładzie różnicę pewnie Owsiak wziąłby gdyby nie była ujemna :DDD
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
mareks 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 79
Dołączył: 09 Lis 2006
Posty: 961
Skąd: wielun
Wysłany: 2009-01-13, 15:20   

Ferbik to Ty myślisz że te pieniądze do czasu wydania Owsiak trzyma w skarpetce.Oblicz sobie ile to jest chćby jeden procent od tej sumy.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ryba 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Sie 2007
Posty: 427
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: zewsząd
Wysłany: 2009-01-13, 15:32   

Owsiak wziął kasę i zainwestował w handel bronią. Ostatnio organizował przerzuty AK-47 to strefy Gazy, tylko nikt o tym nie mówi. Nawet w Radio Maryja, bo by wyszło przy okazji na jaw, że swoje przerzuty organizował tam też sam Rydzyk.
_________________
Conversations don't get any better as you get older
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 44
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-01-13, 15:40   

mareks napisał/a:
Ferbik to Ty myślisz że te pieniądze do czasu wydania Owsiak trzyma w skarpetce.Oblicz sobie ile to jest chćby jeden procent od tej sumy.


Cytat:
Każda organizacja pozarządowa prowadzącą działalność charytatywną ma prawo przeznaczyć na koszty obsługi prowadzenia tej działalności określony procent swoich przychodów. Fundacja WOŚP wszystkie środki zebrane w zbiórce publicznej w całości, co do jednej złotówki, wydaje na zakup sprzętu medycznego i finansowanie programów medycznych. Pomimo możliwości prawnych - nigdy nie wydaliśmy na bieżącą działalność administracyjną czy też na organizację Finału lub koncertu "Przystanek Woodstock" - żadnych pieniędzy ze zbiórki publicznej.

Koszty działalności administracyjnej pokrywany z części odsetek bankowych oraz innych wpłat, które darczyńcy przekazują na nasze konto w ciągu roku. Dlatego na bilboardach reklamujących XIII Finał ukazała się niezwykle istotna informacja, iż Fundacja więcej wydała na sprzęt medyczny (55 100 497 USD) niż zebrała (53 616 501 USD) w ciągu 12 lat swojej działalności. Koszty organizacji Przystanku Woodstock i Finału pokrywane są z darów sponsorów, o których Fundacja każdorazowo zabiega.

Na koszty obsługi działalności statutowej (tj. działalności administracyjnej) składają się: koszty wynagrodzeń i świadczeń socjalnych osób zatrudnionych w biurze Fundacji, koszty utrzymania biura i środków transportu, usługi bankowe, pocztowe i telekomunikacyjne, prawne, kurierskie i przewozowe, materiałów biurowych, zużycie energii, czynsze, podatki i opłaty, ubezpieczenia itp. Koszty administrowania biura staramy się utrzymywać na jak najniższym poziomie. Jest to jednak trudne, ponieważ mając coraz większe poparcie społeczne - angażujemy się w coraz szerszy zakres działań medycznych związanych nie tylko z zakupem sprzętu medycznego, ale też z uruchamianiem coraz to nowych programów medycznych.

Obecnie prowadzimy i finansujemy: Program Powszechnych Przesiewowych Badań Słuchu u Noworodków, Program Wprowadzania Nowoczesnej Metody Wentylacji u Noworodków metodą Inflant Flow, Program Leczenia Pompami Insulinowymi Dzieci z Cukrzycą, Program Zapobiegania Retinopatii Wcześniaków oraz Program Edukacyjny - Szkolenia w zakresie udzielania I pomocy przedmedycznej. Siłą rzeczy obsługa tych programów generuje koszty.


Wiecej TUTAJ
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
mareks 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 79
Dołączył: 09 Lis 2006
Posty: 961
Skąd: wielun
Wysłany: 2009-01-13, 15:49   

No przecież o to chodzi a nie jak Ferbik sugeruje Owsiak dopłaca.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-01-13, 15:54   

Raport roczny Caritas 2007
http://www.caritas.pl/zalacznik.php?id=124

WPŁYWY CARITAS . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 331 671 122,10 zł
POMOC UDZIELONA PRZEZ CARITAS W KRAJU I ZA GRANICĄ......... 307 481 201,21 zł

Myślę że różnica jest znacząca....
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-01-13, 15:56   

mareks, pokaż mi gdzie zasugerowałem, że Owsiak dopłaca. No pokaż!
Uważałem Cię za bardziej inteligentnego, ale się pomyliłem. Red wyjaśnił o co chodzi.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
mareks 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 79
Dołączył: 09 Lis 2006
Posty: 961
Skąd: wielun
Wysłany: 2009-01-13, 16:15   

gdzie zebrano 27 768 014,54 zł
a wydano 27 770 534,04 zł.

Jak widać chociażby po powyższym przykładzie różnicę pewnie Owsiak wziąłby gdyby nie była ujemna

Ferbik coś z tego wpisu wynika
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 44
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-01-13, 16:21   

Jeszcze tak gwoli wyjasnienia wszelkich wątpliwości:

Liczba osób zatrudnionych w Fundacji WOŚP - 21 etatów (dane na koniec 2006 r.).
Po przeliczeniu kosztów wynagrodzeń brutto (ok. 700 tys zł) przez ilość etatów daje to ok. 2500 zł miesięcznie brutto na jednego pracownika. Czy to aż tak dużo w warunkach warszawskich? Moje rozliczenie uwzględnia wynagrodzenie jednego członka zarządu - ok. 110 tys zł rocznie (razem z premią) co daje ok. 9 tys zł miesięcznie brutto (netto to pewnie będzie ok. 5-6 tys zł).

Pełne sprawozdanie za 2006 r. TUTAJ
Dla ułatwienia - strony 16 i 17.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
tomow 
Ma stragan na targu


Pomógł: 2 razy
Wiek: 34
Dołączył: 25 Sie 2007
Posty: 525
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-01-13, 21:09   

Administrator, najlepsza jest obrona przez atak. Nie ładnie z Twojej strony. A co do mądrości Ferbika na temat dopłacania. Chciałbym zauważyć, że pieniądze orkiestry znajdują się przez rok na lokacie. I pytanie gdzie jest ten proces, który "urósł" przez rok?
_________________
Publicystyka Idea Polityka: www.tomaszmatynia.wordpress.com
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 44
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-01-13, 21:22   

tomow napisał/a:
Administrator, najlepsza jest obrona przez atak. Nie ładnie z Twojej strony.

To nie jest atak tylko pokazanie, że WOŚP ma niewielkie koszty własne działalności i inne fundacje mogą brać z niej przykład (np Caritas).
tomow napisał/a:
Chciałbym zauważyć, że pieniądze orkiestry znajdują się przez rok na lokacie. I pytanie gdzie jest ten proces, który "urósł" przez rok?

Chyba "procent" a nie "proces"? Bo pewnie o to chodziło? Gdybyś czytał dokładnie to co napisałem, to zapewne doczytałbyś, że:
Cytat:
Koszty działalności administracyjnej pokrywany z części odsetek bankowych oraz innych wpłat, które darczyńcy przekazują na nasze konto w ciągu roku.

Czyli Orkiestra utzrymuje się nie tyle z samych datków zebranych na finałach, co z wpłat w ciągu roku i odsetek bankowych od zgromadzonego kapitału. Nie wiem czy pieniądze leżą na kontach rok, pół roku czy 3 m-ce - to mało istotne. Przecież normalne jest, że nikt tej kasy nie wydaje na drugi dzień po zbiórce. Trzeba rozpisać przetargi, sprawdzić zapotrzebowanie, obliczyć wpływy, sfinalizować zakupy itp itd... A to wszystko trwa. Więc chyba lepiej, że Owsiak trzyma kase na koncie i żyje z procentów, niż gdyby miały leżec na kupce i tracić na wartości. Dzięki temu jest więcej kasy na ratowanie życia dzieci.
A swoją drogą - nie sądze żeby inne fundacje (jak np Caritas) trzymały pieniądze w skarpetce a nie na lokatach.

Tak czy inaczej - ja zawsze dołącze do tej akcji. A jak się komuś nie podoba, to wcale nie musi nic wrzucac do skarbonek czy też wysyłac smsów...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 44
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-01-13, 22:25   

red napisał/a:
A jak się komuś nie podoba, to wcale nie musi nic wrzucac do skarbonek czy też wysyłac smsów...

Ale musi do niej dopłacać w podatkach... :evil:

A poza tym to nic do tej akcji nie mam. 8)
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-01-14, 08:45   

tomow napisał/a:
Administrator, najlepsza jest obrona przez atak. Nie ładnie z Twojej strony.


Tomow naprawdę nie rozumiem gdzie widzisz atak. Po prostu porównałem finansowo dwie duże fundacje. Dla mnie zarówno jedna jak i druga robi dużo dobrego więc nie widzę powodu by którąkolwiek z nich atakować.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW