R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Ostrzeżenie meteorologiczne
Autor Wiadomość
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-01-09, 22:26   

Jazda samochodem nie sprawia mi natomiast przy takiej pogodzie większych problemów, gorzej z zawalidrogami, którzy nie potrafią na co dzień normalnie jeździć, a co dopiero w takich warunkach. Właśnie wróciłem z wieczornego spacerku do delikatesów i mogę stwierdzić jedno: szklana pułapka! Znów leje mocno deszcz marznący w ułamku sekundy... pokrywa śnieżna może teraz służyć jako lodowisko.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Syn Mariana 
Ma stragan na targu



Pomógł: 7 razy
Wiek: 50
Dołączył: 05 Gru 2006
Posty: 516
Skąd: Z lasu
Wysłany: 2010-01-10, 00:07   

Za oknem lód :shock:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
bob_mistrz 
WIELUNIAK
Skowyrny



Pomógł: 22 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 2051
Piwa: 9/14
Skąd: Chotów
Wysłany: 2010-01-10, 00:18   

Ja dzisiaj zrobiłem ponad 300km, do Katowic i z powrotem, A4 w dobrym stanie, Gierkówka tak samo, DK 45 rano masakra, DK 43 po południu znośna, oprócz odcinka Julianopol - Dzietrzniki.
Chwilę temu wróciłem z Wielunia, główne drogi, tam gdzie sypią znośne, reszta lodowisko na maksa, na własnym podwórku mam taką szkanę, że prawie orła wywinąłem...
_________________
www.alkwielun.ligspace.pl/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 44
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-01-10, 09:12   

Ja za to wczoraj wybrałem się z Wrocławia do Siennej (Czarna Góra) na narty :-)

I muszę powiedzieć że przygotowanie do zimy służb ratunkowych jest... zerowe.

"8" na odcinku Wrocław - Ząbkowice biała. Ale dało się jechać powiedzmy 60-70 km/h

Ale kawałek za Ząbkowicami rozpoczął się dramat. TIRy zatrzymane po prostu na drodze na lewym pasie. Śniegu coraz więcej. dojeżdżamy do Barda. Okazuje się że "8" na tym odcinku jest praktycznie nieprzejezdna, musimy jechać przez środek miejscowości - ok. Wjeżdżamy. Uliczki ledwo co odśnieżone. Mijanka z samochodami z naprzeciwka tak na centymetry. Wyjeżdżamy z Barda. Na "8" podjazd pod górę. Stoją TIRy, stoją osobówki. Brak jakichkolwiek służb kierujących ruchem (jeden radiowóz stał na wjeździe do Barda blokując ruch dla TIRów i autobusów). Na tym podjeździe moja Toyota skapitulowała, tzn pomimo ASR tempo podjazdu było absolutnie minimalne. Droga była tak wyślizgana że nie było żadnej opcji. A więc zakładanie łańcuchów. Poszło nam na szczęście szybko i jedziemy dalej. Wciąż brak jakiejkolwiek reakcji służb, które mogłyby regulować sytuację na drodze. kilka km dalej - TIR w poprzek drogi. Jak się okazało kierowca TIRa zdenerwowany ponad 24h oczekiwaniem na pomoc po prostu postanowił zablokować drogę :evil: Pozostawiony przejazd pozwalał na przedostanie się jedynie wąskich samochodów.
Przyszedł strażak (na piechotę z Barda :grin: ) Po ok pół godziny kierowca TIRa zgodził się żeby go jednak lekko przepchnąć aby udrożnić przejazd. I tak w ok 30 osób lekko przesunęliśmy TIRa pozwalając na przejazd właściwie każdego pojazdu. Nawet pługa - pojawiły się 2 :twisted: Na miejscu pojawił się nawet policjant, który przez moment pokierował ruchem po odblokowaniu drogi.

Dalej już było lajtowo - bez większych problemów. Dojechaliśmy na miejsce po 5h drogi (ca. 120km) Nagrodą był brak kolejek na stokach.

Droga powrotna nie bez problemów - bo jak się okazało w końcu postanowiono usunąć TIRy z "8" i na odcinku Kłodzko- Bardo droga była zamknięta na ok. 2h.
Wybraliśmy drogę przez Złoty Stok do Ząbkowic i po ok 4h byliśmy we Wrocławiu. Nawet łańcuchy już nie były potrzebne (choć w samym Wrocławiu to momentami by się nawet przydały :twisted: )

Ogólnie czułem się jakby ten 20 może 30 cm opad śniegu był jakimś gigantycznym kataklizmem. Który na dodatek nadszedł bez żadnego ostrzeżenia. Jak się okazało w trakcie rozmów z mieszkańcami Barda sytuacja na tym odcinku wygląda dokładnie tak samo każdej zimy przy każdym nieco większym opadzie śniegu. Nie jestem w stanie zrozumieć dlaczego nie da się przygotować odpowiednich służb , ciężkiego sprzętu przed zapowiadanymi opadami, aby ewentualne pojedyncze TIRy, które dostaną się na tą drogę ściągnąć w ciągu kilku pierwszych godzin (następnych po prostu na trasę bez łańcuchów nie wpuszczać). Dlaczego udrożnienie drogi krajowej, stanowiącej zresztą odcinek międzynarodowej trasy E67 musi zająć dobę (przy czym pracy dla ciężkiego sprzętu jest na powiedzmy 3h?)

Oczywiście - powstaje pytanie czy wyjazd na narty w tych warunkach był w ogóle rozsądny. Może trzeba było zawrócić po dojechaniu do Barda? Może. Ale biorąc pod uwagę stan dróg mniej ważnych niż DK8/E67 - od Kłodzka do Siennej odpowiednie przygotowanie dróg jest możliwe. Jedynym problemem był kompletny brak przygotowania odpowiednich służb na usuwanie TIRów które utknęły na drodze. Gdyby nie to, to właściwie droga nie różniłaby się jakoś znacząco bardziej od warunków panujących przed tymi dużymi opadami.
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2010-01-10, 11:05   

ourson napisał/a:
Ja za to wczoraj wybrałem się z Wrocławia do Siennej (Czarna Góra) na narty :) ( ....) Dojechaliśmy na miejsce po 5h drogi (ca. 120km) Nagrodą był brak kolejek na stokach.

Logika nakazywała żeby w taką aurę lepiej siedzieć w domach. Są ludzie co to rozumieją :) , są też tacy, co to jak ten góral :twisted: , wychodzą z założenia iż; - powódź , nie powódź, a orać trzeba. :D
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Karzełek 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomógł: 14 razy
Wiek: 39
Dołączył: 16 Gru 2005
Posty: 1130
Piwa: 1/7
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-01-10, 12:13   

W ramach globalnego ocieplenia mamy zimę stulecia :wink: :twisted:
Za moim blokiem jest parking. Średni, operacyjny czas pracy przy aucie 30 minut. W ruch idzie wszystko: miotełki, skrobaki do szyb, drewniane łyżki kuchenne, gorąca woda, środki chemiczne do rozmrażania, młotki, szufle do śniegu i inne cuda :razz: Patrząc na to wszystko dochodzę do jednego wniosku - zostaję w domu 8)
_________________
http://www.nie.com.pl/ :urban:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Mrówek 
Moderator



Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 3747
Piwa: 39/17
Skąd: z Wielunia
Wysłany: 2010-01-10, 12:52   

słyszałem, że dobrze jest odmrażać denaturatem. Na sadach tragedia przy dobrych warunkach najpierw 15 minut żeby otworzyć drzwi, odmrozić a później drugie tyle żeby się wytoczyć
_________________
"Przed skorzystaniem z forum zapoznaj się z treścią regulaminu dołączonego do niego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy post niewłaściwie napisany lub zrozumiany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
akirus 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomogła: 16 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 26 Paź 2006
Posty: 1259
Skąd: wieluń
Wysłany: 2010-01-10, 20:46   

Wjazd do garażu zapewnia równie niezapomniane emocje i pochłania tyle samo czasu. Ciekawe czy jutro wyjadę...
_________________
Co za czasy! Lot w kosmos trwa coraz krócej, jazda do pracy coraz dłużej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2010-01-11, 11:35   Dziś rocznica polskiego rekordu mrozu

Dziś 70. rocznica mrozu wszech czasów.

11 stycznia 1940 roku Polskę nawiedziła największa w historii fala mrozów. W piątym miesiącu trwania drugiej wojny światowej wiele stacji meteorologicznych zostało zniszczonych, ale te które przetrwały zaczęły notować historyczne rekordy. Tak właśnie stało się w Siedlcach, miejscowości położonej na wschód od Warszawy w dzisiejszym województwie mazowieckim. Temperatura spadła tam do minus 41 stopni. Ponieważ pomiary wykonywano niezbyt często, w dodatku ilość stacji we wschodniej części kraju była uboga, to jest niemal pewne, że w niektórych miejscowościach mogło być jeszcze mroźniej. Być może tego słonecznego poranka, gdy wokół drzewa oblepiała malownicza szadź, było nawet 45 stopni mrozu, ale mimo to w kronikach mógł się zapisać tylko oficjalnie potwierdzony pomiar.

Tak więc przestańmy narzekać że to co nas spotyka dzisiaj, to prawie koniec świata, wtedy mroziło, dzisiaj to tylko przymrozek :twisted: :D :D .

PS. Zaczerpnięte z www.twojapogoda.pl/
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mrówek 
Moderator



Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 3747
Piwa: 39/17
Skąd: z Wielunia
Wysłany: 2010-01-11, 18:04   

Na Starych Sadach w okolicy bloków 15-19 spychaczem jest odśnieżane z parkingów i chodników. Brawo administracja! Do akcji włączają się mieszkańcy którzy odsuwają swoje samochody.
_________________
"Przed skorzystaniem z forum zapoznaj się z treścią regulaminu dołączonego do niego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy post niewłaściwie napisany lub zrozumiany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
jakub_sadowa 
Dojeżdża PKSem



Pomógł: 9 razy
Wiek: 28
Dołączył: 03 Lis 2009
Posty: 225
Piwa: 6/8
Skąd: Wieluń / Wrocław
Wysłany: 2010-01-11, 18:29   

To co się dzieje na starych sadach to istna tragedia.
przed moją klatką (blok nr. 70 ul. sadowa, tuż przed zajazdem dla autobusów zkm -u)
zepchnęli cały śnieg z parkingu na wystający "trójkąt" chodnikowy przed klatką.
Górka ma około 1.80 m wysokości i średnice 2 m.
Ludzie nie mogą przejść przez ulice, a raczej na ulice, żeby dojść do przystanku.
Poniżej zamieszczam zdjęcie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
damianos1235 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 12 razy
Wiek: 32
Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 842
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-01-11, 22:14   

Centrum droga wyjazdowa z Placu Legionów ta koło TZG którą wjeżdżamy w ul. Reformacką ten kawałek był tak oblodzony że jak przechodziłem tamtędy w godz popołudnionych to widziałem 2 stłuczki a ciekawe ile było przez cały dzień
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Archdevil 
Administrator
pan piekła



Pomógł: 57 razy
Wiek: 35
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 2613
Piwa: 15/45
Skąd: Strugi
Wysłany: 2010-01-12, 23:49   

Za to ja podczas minionego weekendu miałem największy ubaw, gdy musiałem stać 15 minut w oczekiwaniu aż uda się otworzyć przymarznięte zapory kolejowe na przejeździe w Rudzie :)
Fakt jednak faktem, że wymierne efekty prac na ulicach innych niż główne dopiero wczoraj zdołałem odczuć. Mógłbym jeszcze ponarzekać, ale... Szkoda gadać, trzeba się przyzwyczajać skoro to jeszcze nie koniec zimy :)
_________________
diablos un pasos amigos (D.U.P.A)
http://www.radiofonia.net

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
stanmarc 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 960
Piwa: 6/3
Skąd: Oklahoma Village
Wysłany: 2010-01-13, 07:55   

Generalnie nie jest źle, po prostu trzeba powolutku jeździć. Zaskoczyła mnie jedynie uliczka koło Carrefour'a. Ta równoległa do wejścia. Ledwo wdrapałem się na miejsce parkingowe mimo zimowych opon i delikatnego operowania sprzęgłem oraz gazem. Jak wyjeżdżałem to kierowca matiza zablokował ruch ponieważ nie mógł z miejsca ruszyć. Jeśli tak wyglądają wszystkie osiedlowe uliczki to porażka :(
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-01-22, 09:49   

Śnieżne żniwa dla sprzątających dachy

Śnieg zalegający na dachach może być przyczyną ich zawalenia - mimo to zmrożona breja nie znika ze wszystkich budynków. Dlaczego? Okazuje się, że to bardzo drogi interes.

Firmy specjalizujące się w usuwaniu śniegu biorą za to nawet kilka tysięcy złotych, w zależności od powierzchni dachu. Właściciele posesji mają więc dylemat, czy pozbyć się śniegu czy sporej ilości gotówki.

Mniejszy wybór mają dyrektorzy instytucji i budynków użyteczności publicznej. Ci myślą przede wszystkim o bezpieczeństwie.

- Dach na kinie i Wieluńskim Domu Kultury został już oczyszczony. Nie chcieliśmy ryzykować. Jeśli zalega lekki puch, nie stanowi to zagrożenia, ale w przypadku lodu robi się niebezpiecznie - mówi Agnieszka Mikulska, dyrektor WDK.

Dziś śnieg powinien już niemal całkowicie zniknąć z dachu Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej, który ma ponad 400 metrów kwadratowych powierzchni.

- Prace podzieliliśmy na kilka etapów. Początkowo wydawało się, że wystarczy usunąć śnieg z okolic rynien. Po wejściu na dach okazało się, że miejscami pokrywa śniegu sięga prawie do pasa - informuje Iwona Podeszwa, dyrektor biblioteki.

Na firmy wyspecjalizowane w pracach na wysokościach trzeba czekać nawet kilka dni. Mają teraz sporo pracy. Nie lada dylemat jest też przy wyborze takiej firmy. Obowiązujące stawki oscylują w granicach 3,5 - 5 zł za metr kwadratowy oczyszczonej powierzchni. Są też firmy, w których obowiązują stawki za godzinę - około 1 tys. zł.

Dodatkowe koszty to wywiezienie śniegu. Za metr sześcienny białego puchu, czyli jedną łyżkę koparki trzeba zapłacić od 33 do 35 zł.

Pod ciężarem śniegu uginają się nie tylko dachy, ale i drzewa. Tych nikt nie odśnieża, więc bywa, że po prostu łamią się jak zapałki.

Wieluńskie nadleśnictwo nie wprowadziło wprawdzie zakazu wstępu do lasu, tak jak to ma miejsce na przykład w okolicach Pajęczna, ale apeluje o szczególną ostrożność.

- W lesie jest bardzo niebezpiecznie. Drzewa trzeszczą i łamią się pod ciężarem lodu. Lepiej powstrzymać się teraz od spacerów i urządzania kuligów w lasach - radzi Maksymilian Mazur z wieluńskiego nadleśnictwa.


Źródło: Dziennik Polska
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW