R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamykane śmietniki
Autor Wiadomość
basteks 
Ma stragan na targu


Pomógł: 1 raz
Wiek: 54
Dołączył: 15 Cze 2006
Posty: 503
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-12-19, 21:54   

a może pracę dostał Anioł z alternatywy 4 ??

Tylko patrzeć jak ruszą czyny społeczne i kluby osiedlowe
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-12-20, 11:58   

miko brawo, ale z drugiej strony współczuję Ci, że musisz się z pieprzoną biurokracją zmagać. Dlaczego to tak jest w naszym kraju, że w więlszkości planujący cokolwiek ludzie nie mają pojęcia zbytniego o tym, jak to będzie funkcjonować w rzeczywistości?
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2008-12-21, 12:53   

Wracając do sprawy zamykanych śmietników, i kwestii że nie wszyscy mieszkańcy osiedla mają swobodny dostęp do tych, do których mają najbliżej czyli z reguły po drodze. Poniżej na dołączonej fotce (przepraszam ale to tylko z telefonu ;) ), możecie sami zobaczyć efekty „myślenia” WSM. I zapewniam nie są to śmieci z „zewnątrz”.
Myli się ten, który będzie twierdził że zamykany śmietnik to jest to, bo teraz idąc np. w dzień jest wokół niego czysto. Wiecie dlaczego? Ano, żeby zatuszować błędne myślenie i pokazać mieszkańcom że to dobry pomysł, pracownicy spółdzielni zaraz z rana biegną do śmietników i sami wrzucają pozostawione przez pozbawionych swobód obywatelskich mieszkańców osiedla, worki ze śmieciami do wewnątrz.

Poprosiłem już naszą rozgłośnię radiową RZW, o zainteresowanie się problemem. Z radością chcę wszystkim oznajmić że dostałem taką właśnie odpowiedź;
Cytat:
Już to wyjaśniamy, śledzimy wielun.biz i zgodnie z prawem cytujemy pozdrawiam i też życzę spokojnych świąt

Mam nadzieję że na stronach internetowych RZW, a może i na antenie radia, przeczytamy i usłyszymy o tej sprawie. Na razie Michałowi Kiczce dziękuję za zaangażowanie :)

śmietnik.jpg
Plik ściągnięto 136 raz(y) 236,41 KB

_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Spooky 
Wieluniaczek



Pomógł: 18 razy
Wiek: 33
Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 1578
Otrzymał 8 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-12-22, 14:45   

No, myślę że miko 005 będzie teraz sławny :D

http://www.radiozw.com.pl/nius_inf.php?id=3677
_________________
I'd agree with you, but then we'd both be wrong
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
d@vid 
Ma stragan na targu



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 06 Maj 2007
Posty: 659
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-12-22, 19:19   

Hehe "Naszą uwagę zwróciły jednak spostrzeżenia, które użytkownik o nicku miko 005 zamieścił na forum wielun.biz" :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-12-22, 19:48   

Wysłuchałem audycji, powiem szczerze: niestety brak mi słów, bo gdzie tu jest rozumowanie i zrozumienie przede wszystkim drugiego człowieka, który jasno argumentuje swoje racje - mianowicie chodzi o to, że śmieci w każdym ze śmietników będą miały swoich dostawców, którzy mają prawo wyrzucać do nich śmieci - co za tym idzie - dwa worki mniej na tydzień w przypisanym dla miko 005 śmietniku, a dwa więcej w innym - to chyba dla śmieciarzy żadna różnica, prawda? Jest gros osób starszych, schorowanych, dla których dalsza droga do śmietnika jest wysiłkiem.
Ale przecież biurokracja u nas w kraju kwitnie, jak wiśnie w Japonii...
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2008-12-22, 20:55   

Też tej audycji wysłuchałem. No i żebym był zachwycony to nie powiem. Ale jeszcze jest sprawa ograniczania swobód obywatelskich, będę się trzymał tego i spróbuję w tym kierunku powalczyć.
Bo tak w ogóle to nikt żadnych aneksów do umów nie podpisywał, że tu, a nie tam, mamy wyrzucać swoje śmieci. W dobie komputeryzacji nasza Spółdzielnia Mieszkaniowa nie może sobie poradzić z problemem przeliczeniowym, typu ilość rodzin kontra jeden śmietnik. No cóż może w naszej mieszkaniówce liczy się jeszcze abakami ( dla pracowników spółdzielni tłumaczę), takie starożytne liczydła.
Dołączę jeszcze pismo dotyczące zmian cen za opłaty czynszowe, jest tam odpowiednia kwota za wywóz śmieci. Jaka statystyka potrzebna jest jeszcze panu prezesowi Ogieli? Przecież śmietniki są zamknięte, nikt z zewnątrz już niczego nie podrzuci ( tak się prezesom wydaje ), więc jaki problem żebym ja nie wynosił śmieci tam gdzie zawsze?
Czas pokaże jak się to wszystko ułoży, bo ja nie wierzę w długie działanie tych zamków. No ale ważne że ktoś wziął już kasę za wniosek racjonalizatorski, nieprawdaż?
I tak na koniec, panowie prezesi WSM, logika to nie śmieci, za jej nadmiar się nie płaci.

Opłaty 2.jpg
Plik ściągnięto 227 raz(y) 203,96 KB

_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2008-12-27, 17:15   Wojny śmieciowej cd.

Z góry przepraszam że z tego postu zrobił się cały artykuł, ale tego nie dało się w dwóch słowach, jeszcze raz przepraszam ;) , ale i też zachęcam do przeczytania go. Dziękuję :) .


No niestety ale jeszcze na chwilę muszę wrócić to tematu, choćby z racji zrelacjonowania mojej telefonicznej rozmowy z panem prezesem Ogielą, którą przeprowadziłem 23.12 ( wtorek). Rozmowa ta, jednak niczego nowego przynajmniej jak dla mnie nie przyniosła. Pan prezes „zasłonił” się jakąś dziwną ustawą, uchwaloną z tego jak zrozumiałem w latach 70-tych, która niby przypisywała z urzędu powstające wtedy bloki mieszkalne do istniejących zasobów śmietnikowych ( albo odwrotnie, to już mało istotne ). Na całe szczęście mamy już XXI wiek, a WSM albo nie chce, albo nie bardzo umie, poradzić sobie z duchem czasu, z elektroniką, która bardo wszystkim ułatwia życie. Chociaż wszystkim nie musi oznaczać Wieluńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej ( problem poruszony post wyżej ).

Takim ciekawym argumentem, który na moment byłby mnie przekonał do racji konkretnego przydziału najemcy do zastawy, był wysunięty w czasie tej rozmowy, pomysł czy też sugestia, że kto wie, czy lokatorzy nie będą rozliczani indywidualnie z tytułu kosztów wywozu i utylizacji śmieci. Wtedy podobno, według słów cały czas tego samego pana prezesa, byłaby to najuczciwsza forma rozliczania, coś tak na kształt ciepłej i zimnej wody (liczniki), i za centralne ogrzewanie (podzielniki ciepła), choć to drugie to ze sprawiedliwym rozliczaniem ma tyle wspólnego co ……….. . Ale to temat do następnych dyskusji, trzymajmy się śmieci.

Wygląda na to, że w WSM powstaną nowe etaty, i to sporo. Bo żeby indywidualnie, czyli „sprawiedliwie” rozliczyć każdego najemcę lokalu ze zużytych przez ten lokal śmieci, to Spółdzielnia musi zatrudnić przy każdym śmietniku wagowego na trzy zmiany, i wyposażyć go oczywiście w odpowiedni sprzęt pomiarowy, czyli wagę. Wtedy uznam że jest to sprawiedliwa forma rozliczania, każda inna będzie jakże nieadekwatna do słowa „sprawiedliwie”. Bo jaka może być inna forma? Ano taka jak do tej pory, czyli roczny koszt jaki WSM ponosi z tytułu wywozu i rzeczami związanymi z dalszą czynnością pozbycia się owych śmieci, podzielony przez liczbę lokatorów WSM, to zaś dzielimy przez 12 miesięcy i wychodzi nam suma powiedzmy, jak widać na załączonym wyżej obrazku tj. 4.93 zł na jedną "głowę" na miesiąc, za rok ta suma może ulec zmianie bo ten przelicznik oczywiście będzie inny. Nie mniej liczy się forma rozliczenia, i inna nie będzie. Tłumaczenie że przypiszemy 3 – 4 bloki mieszkalne do jednego zasobu, zmieni coś radykalnie w rozliczeniu indywidualnym każdego najemcy, jest też tezą wyssaną z palca. Jak pan prezes chce to obliczyć? Na zasadzie opróżnianych kontenerów w każdej zastawie? Firma wywozowa jeździ powiedzmy co dwa dni, i co, jak będą w śmietniku trzy kontenery, z czego tylko dwa pełne a trzeci w 1/3 zapełniony, to panowie go zostawią i poczekają aż się zapełni. Czy wyładują, zapisując go jako, trzeci ful zapełniony. No chyba że znowu WSM zatrudni kontrolerów co to będą jeździć z firmą wywozową i bacznie będą patrzeć im na ręce. Ale to rozwiązanie jest też zalążkiem do korupcji, bo jaką ja mam pewność że kontroler nie bierze z tego „doli”? To oczywiście już czysta demagogia, ale chcę Wam przedstawić w najczystszym świetle bezcelowość w przydzielaniu zasobów śmietnikowych do lokalu. Jedynym sensownym rozwiązaniem jest, owszem zamykanie tych śmietników przed zewnętrznymi podmiotami, które mogły by podrzucać śmieci, ale nie podział wewnętrzny, bo takowy niczego dobrego nie przyniesie, no chyba że Zarządowi WSM zależy na „wewnętrznej wojnie śmieciowej”, kto wie może przy okazji jednego zamieszania, będą mogli ukryć rzeczy bardziej bulwersujące społeczność lokatorską. A wiadomo nie od dziś, że skłócenie nijak ma się ze wspólną solidarnością i zdolnością dostrzegania bardziej istotnych spraw.

Tak na koniec już, chciałbym jeszcze poruszyć sprawę finansową, która dotyczy kwestii zamykania zastaw. Przedstawiam na dole dwa zdjęcia, zastawy nr 1 (między blokiem nr 1, a „Pszczółką” na os. Wyszyńskiego), i bardzo podobną w budowie, a nawet taką samą tylko troszkę większą zastawę nr 19 ( zaraz za basenem krytym ), zwróćcie uwagę na zadaszenie jakie trzeba było wybudować na numerze 19, żeby sam fakt zamykania miał jakiś sens. I takie samo powstanie na numerze 1. A takich zasobów śmietnikowych jest naprawdę bardzo dużo, gdzie oprócz drzwi muszą powstać jeszcze dodatkowo zadaszenia. Koszty, o których mowa, jak myślicie kto je pokryje? Sama Spółdzielnia, czy wszyscy lokatorzy, przy następnym rozliczeniu rocznych kosztów związanych z „odbiorem odpadów”, bądź w każdej innej formie? Ja obstawiam że to lokatorzy pokryją te koszty.

I tak na koniec roku, chciałbym wszystkim lokatorom Wieluńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, życzyć tylko i wyłącznie trafnych decyzji podejmowanych przez Zarząd tejże Spółdzielni.

PS. Sporo racji miał pan prezes, w jednej kwestii, mała frekwencja na zebraniach spółdzielczych, na których porusza się sporo spraw związanych z życiem wewnętrznym samej Spółdzielni. Od nowego roku, jak tylko warunki czasowe będą sprzyjały, postaram się być na jednym, może kilku i przekonam się czy zwykli lokatorzy mają aż taki duży wpływ na decyzje, które Zarząd WSM podejmuje.

Jeśli są jakieś uwagi, spostrzeżenia, pytania proszę bardzo ;) .

Zastawa nr 1.jpg
Plik ściągnięto 121 raz(y) 209,61 KB

Zastawa nr 19.jpg
Plik ściągnięto 142 raz(y) 214,18 KB

_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-27, 19:31   

Jak dla mnie to jest numer jeden do "Idiotyzmu 2008"...
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2008-12-29, 17:24   Idziemy w koszta !!!

Już trochę nudne staje się to pisanie o śmietnikach osiedlowych, ale chcę uświadomić społeczeństwo spółdzielcze, jak WSM dba o Ich kieszenie.

Przedstawię pięć zdjęć, na których będziemy mogli zobaczyć i poddać własnemu osądowi poczynania Zarządu WSM.
Na zdjęciu nr 1, chciałbym abyście zwrócili uwagę na tą szczelinę zakreśloną żółtym kolorem, to śmietnik nr 15, jakżeż znany już z wcześniejszych opisów ( w sumie to przez niego ta moja prywatna wojna z WSM ;) ). Zauważycie że jest tam wolna przestrzeń. To samo zauważyli pewnie ludzie odpowiedzialni za „sprawiedliwe” rozliczanie lokatorów z wysypywanych śmieci, bo już po czasie doszli do wniosku że ta „dziura” jest nie do przyjęcia. Przecież jakby ktoś chciał np. z jakiegoś ZOO, podrzucić nam zdechłego słonia, to przez tą dziurę pewnie nam podrzuci. I …….. wzięli zabezpieczyli ewentualne miejsce nadużycia :P . Możecie to sprawdzić na zdjęciu nr 2 . Śmietnik nr 10 obok SP nr 2, też już w taką siateczkę jest wyposażony, a nie był. Z zasobem nr 19 (zdjęcie w poście wyżej) już jest, albo lada dzień będzie tak samo. Co tam :!: :!: Lud zapłaci :twisted: .
Teraz przeniosę Was na os. Kopernika. Na zdjęciu nr 3, widzimy bardzo przyjemny śmietnik, z ładnym murkiem, który subtelnie zasłania wnętrze zasobu. Niestety, ten murek długo już nie postoi, bo był „pomysł”, i żeby go wprowadzić w życie trzeba ten murek zburzyć, postawić nowy, oprawić w nim drzwi „szczęścia”, i już po problemie, śmieci nikt nie podrzuci, choć na zdjęciu nr 4 widać co innego :shock: . Na ostatnim zdjęciu nr 5, możemy zobaczyć gdzie kiedyś stał ów murek, i jak teraz jak bez kciuka stoi sobie zastawa.
Koszty, co ja będę o nich mówił, każdy z nas przekona się o nich na własnej skórze, a raczej na następnym rocznym rozliczeniu jakie dostaniemy. Ale co tam, przecież prawy lud osiedlowej społeczności zapłaci. :!: :!: :!:

Co nas może jeszcze w tym temacie zasobów śmietnikowych spotkać? Tego nie wie nikt, być może idąc kiedyś przez osiedlowe alejki, mijając jakiś tam śmietnik napotkamy pilnującego go Cerbera. Chociaż te trzygłowe bestie miały za zadanie strzec mitologicznego Hadesu, to jednak ………… znając pomysłowość ludzi zatrudnionych w WSM, musimy być przygotowani i na takie rozwiązania. Czegóż to się nie robi żeby lokatorzy byli „zadowoleni”, przecież za to zadowolenie sami sobie płacą.

zdjęcie nr 1.jpg
nie ma siateczki ;)
Plik ściągnięto 129 raz(y) 44,75 KB

zdjęcie nr 2.jpg
i już jest siateczka :)
Plik ściągnięto 134 raz(y) 221,88 KB

zdjęcie nr 3.jpg
jeszcze z murkiem, kto wie jutro może już bez ..... ;)
Plik ściągnięto 125 raz(y) 221,1 KB

zdjęcie nr 4.jpg
a śmieci sobie leżą ....... obok
Plik ściągnięto 133 raz(y) 210,07 KB

zdjęcie nr 5.jpg
widok, jaki jest każdy widzi :(
Plik ściągnięto 114 raz(y) 236,94 KB

_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Syn Mariana 
Ma stragan na targu



Pomógł: 7 razy
Wiek: 50
Dołączył: 05 Gru 2006
Posty: 516
Skąd: Z lasu
Wysłany: 2008-12-31, 00:28   

Postęp bywa bolesny :o a murki nie spełniły swojej roli, bo jeżeli są drzwi to nie ma co zasłaniać, więc można było je rozebrać :D jak dla mnie dobrze wykonana robota 8) co do nakładów finansowych to moim zdaniem kilka kątowników i kawałek siatki nie stanowią problemu a przynajmniej chłopaki nie chleją wódy w robocie tylko mają zajęcie.
Zamykane zastawy to świetny pomysł, tylko ciemnotę ciężko jest oświecić :P a Twój post, kolego, to szukanie dziury w całym :twisted: i nic nie zmieni :P
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
emes 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 14 Lip 2005
Posty: 19
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-12-31, 01:40   

drogi synu mariana! , gdybyś przez całe swoje życie wyrzucał swoje wspaniałe śmieci do jednej jedynej ulubionej zastawy śmietnikowej która notabene znajduje się na jednej z twoich głównych ścieżek przemieszczania się niepojętym byłoby dla ciebie że ktoś odbiera ci to prawo i nakazuje zrzut "urobku" do zastawy zupełnie ci nie po drodze - w imie czego ? - w imie tych dwóch czy nawet dziesięciu worków śmieci mniej opratych o zastawe zamkniętą ? a co tam, jesli mi odbiorą dostęp do zastawy mojej ulubionej będę "zrzucał" śmieć mój obok zastawy tejże właśnie, nie pozwolę sobie również na odgórne wyznaczanie mi zastawy co do której korzystania mam prawo - mam prawo korzystać z zastaw wszelkich bo i opłata ma charakter wspólny- podział zastaw na bloki owszem , ale pod warunkiem ważenia śmieci z zastaw poszczególnych i uwzględnieniem współczynnika wypełnienia na mieszkańca korzystającego , mniej więcej tak jak mamy doczynienia teraz z ciepłem - sprawiedliwości musi stać się zadość , aby rozwikłać konflikt wynoszę apel do pana v-prezesa Ogieli ! - daj Pan ludziom kopie klucza ( koszt klucza 2 złote pokryje petent ) do zastawy co do której są chętni , zrób Pan liste zastaw a na niej listę chętnych co do zastawy - brak miejsc w zastawie = brak klucza - ważmy to i liczmy, niech płacą więcej ci co więcej śmiecą - jak ma być demokracja to pełną gębą , w końcu jesteśmy w Unii Europejskiej .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Syn Mariana 
Ma stragan na targu



Pomógł: 7 razy
Wiek: 50
Dołączył: 05 Gru 2006
Posty: 516
Skąd: Z lasu
Wysłany: 2008-12-31, 10:34   

Hahaha :D zabawni jesteście :D ale to dobrze bo widać, że w ludziach jeszcze istnieje poczucie humoru :D śmieci nie były problemem do momentu gdy były tanie. Każdy zarządca zrobiłby podobnie stając przed widmem zwiększonych kosztów wywozu odpadów.
ps.i też mam swoją ulubioną zastawę ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2008-12-31, 13:09   

Syn Mariana napisał/a:
co do nakładów finansowych to moim zdaniem kilka kątowników i kawałek siatki nie stanowią problemu a przynajmniej chłopaki nie chleją wódy w robocie tylko mają zajęcie.

Samo to zdanie, już dyskryminuje Cię do dalszej dyskusji z Tobą na temat ponoszenia kosztów. Zorientuj się najpierw ile kosztuje roboczogodzina każdego pracownika, który był zatrudniony przy tych robotach, do tego dodaj fakt że trzeba było „cofać się”, bo nikt nie przewidział że luka między daszkiem a drzwiami, będzie prowokowała do nadużyć, a to następne roboczogodziny.
Wszystkie te przeróbki, dodatkowe zadaszenia, nowe drzwi, zburzenie murków, postawienie nowych ścianek, itd., pomnożone roboczogodziny przez ilość zasobów śmietnikowych, plus materiały, prąd potrzebny do pracy, środki transportu itp., dadzą nam obraz kosztów. Szkoda że tego nie jesteś w stanie "zobaczyć", z braku własnej niewiedzy na te tematy.
Oczywiście że te murki musiały zniknąć, przecież jak ktoś za to zapłaci to bardzo prosto jest coś zmieniać, prawda? Tylko ciekawe jakby się zachował sam Zarząd WSM, jak musiałby pokryć te koszty z własnej kieszeni? Pewnie trzy razy by się zastanowił zanim przystąpiłby do dewastacji jednego, żeby zbudować drugie.
Syn Mariana napisał/a:
Zamykane zastawy to świetny pomysł, tylko ciemnotę ciężko jest oświecić

No widzisz, trochę samokrytyki dobrze Ci zrobi, bo sam dajesz się wrabiać w przepisy, które w WSM działają od lat siedemdziesiątych, jak nie wcześniejszych, a które notabene nigdy nie miały pokrycia w życiu społeczeństwa spółdzielczego, z racji ogólnodostępności lokatorów do wszystkich zasobów. Czasy się zmieniają (prą naprzód), a WSM się cofa :) . Jeśli wierzysz w „sprawiedliwe” rozliczanie lokatorów za wywóz śmieci, to musisz wierzyć w „wagowych” i wagi na każdym śmietniku. I tu przyda Ci się owo oświecenie, bo takich „cudów” nie będzie. Płacimy i płacić będziemy za śmieci tak jak do tej pory, czyli koszty roczne całości, dzielone przez lokatorów. Musisz zatem wiedzieć że „przypisywanie” na siłę całych bloków mieszkalnych do zastaw, jest tylko beznadziejnym pomysłem Zarządu WSM, który próbuje coś zrobić, niestety nie bardzo sam wie co? A na dodatek chora duma nie pozwala Im się przyznać do błędu owego „przydziału”.
Jeśli te argumenty nie przemawiają do Ciebie, to ja niestety „kagankiem oświaty” nie jestem, i nie jestem w stanie oświecić, nieoświeconych :twisted: .
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Syn Mariana 
Ma stragan na targu



Pomógł: 7 razy
Wiek: 50
Dołączył: 05 Gru 2006
Posty: 516
Skąd: Z lasu
Wysłany: 2008-12-31, 14:35   

Widzę, że czara pełna Twojej goryczy dawno się przelała :P nie przeszkadza mi to wcale w moich przekonaniach. Wiem jak pracują ludzie pionu fizycznego w administracjach i jaki bzdurami często się zajmują. Jeżeli piszesz o roboczogodzinie pracownika pracującego przy przebudowie zastawy, zapewne nie zdajesz sobie sprawy z tego iż wykonują to ludzie zatrudnieni na etat w spółdzielni. Zamiast szwendać się po osiedlu w leniwym poszukiwaniu śmieci, których i tak nie sprzątają dokładnie, lepiej niech robią wiaty 8) a koszty mediów będą niewspółmierne do zysków z oszczędności za ilość odpadów. Oczywiście oddzielną kwestią jest sam sposób naliczania ryczałtu za wywóz odpadów- nie mam informacji ani skali porównawczej.
Zamykane zastawy spotkałem w dużym mieście jakieś 20 lat wcześniej i jakoś nikt nie robił z tego powodu awantury. Spotkałem się też z zamykaniem samego pojemnika na śmieci i to w mieście mniejszym od Wielunia. Wspólnoty korzystały z jednej zastawy tyle, że innych pojemników. I też było dobrze :D
a dyskutować (w obrębie tematu :P ) na całe szczęście mi nie zabronisz 8)
tak więc życzę miłych spacerów z workiem do właściwej zastawy śmietnikowej 8)
ps.może wystarczyło ładnie poprosić kierowniczkę i kluczyk by się znalazł :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW