R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
jak dostac mieszkanie komunalne lub socjalne w wieluniu
Autor Wiadomość
elahela1 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączyła: 06 Lut 2011
Posty: 60
Skąd: wieluń
  Wysłany: 2011-02-06, 20:46   jak dostac mieszkanie komunalne lub socjalne w wieluniu

Witam.czy ktos moze wie gdzie w Wieluniu znajduja sie mieszkania socjalne,czy te na POW za torami to jedyne?
_________________
elahela1
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-02-06, 20:51   

Dwie sprzeczne informacje: "jak dostać mieszkanie komunalne lub socjalne" i "gdzie w Wieluniu znajdują się mieszkania socjalne". Musisz się określić, na które z nich chcesz dostać odpowiedź.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
elahela1 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączyła: 06 Lut 2011
Posty: 60
Skąd: wieluń
Wysłany: 2011-02-06, 21:07   

jak dostac mieszkanie komunalne lub socjalne to TEMAT i zachecam osoby zainteresowane jak i szukajace pomocy w tym temacie na forum.moje pytanie dotyczy gdzie jeszcze w Wieluniu znajduja sie mieszkania socjalne niz na POW za torami,bo te komunalne maja oznaczenia co niektóre GOBO ,natomiast socjalne?
_________________
elahela1
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-02-06, 22:01   

elahela1 napisał/a:
komunalne maja oznaczenia co niektóre GOBO

Chyba GOKO ;)
Tak poza tym, to wszelkie socjalne podlegają pod komunalkę. Najlepiej udać się na Zamenhofa i dopytać, jak wygląda przydział mieszkań. W takich sprawach nie liczyłbym na informacje na forum (tzn. nie do końca, ale rzetelne otrzymasz z pierwszej ręki) - wtedy możesz podzielić się z nami uwagami.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 44
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-02-06, 22:25   

Troszkę z innej beczki - najlepiej mieszkanie kupić na wolnym rynku. Przydział mieszkań komunalnych zalatuje mi komuną (jak sama nazwa wskazuje). Z socjalnymi (jeśli mowa o tych na Widoradzu) już trochę lepiej.
A wracając do tematu - przydziałem mieszkań komunalnych zajmuje się pewnie jakaś komisja mieszkaniowa w Przedsiębiorstwie Komunalnym. Jak zwykle przy tego typu sprawach kryteria są niejasne - zapewne najłatwiej jest dostać mieszkanie mając znajomości na szczytach władzy wieluńskiego PK...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 44
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-02-06, 23:06   

red, albo w Urzędzie Miejskim, choć teraz to już prawie to samo :twisted:
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
elahela1 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączyła: 06 Lut 2011
Posty: 60
Skąd: wieluń
Wysłany: 2011-02-06, 23:54   

czyli nikt nie wie? ja jestem już na liscie oczekujacych i wcale nie poprzez jakies znajomosci,a czy komunalne czy socjalne ci przydziela zalezy od twojej sytuacji finansowej poprzedzajacej okres poprzedzajacy 3 msce przed przydziałem mieszkania,w momencie gdy wciagnieto mnie na liste miałam prace i przysługiało mi komumalne,teraz moja sytuacja sie zmieniła i stad moje obawy bo teraz łapie sie tylko w kryteria socjalnego a nie chciałabym wylądowac na POW,Dlatego pytam czy jak socjalne to tylko tam? :cry:
_________________
elahela1
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Bethi 
Wieluniaczek
Festina lente



Pomogła: 28 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 12 Gru 2008
Posty: 1508
Piwa: 16/18
Skąd: EWI~EZD
Wysłany: 2011-02-07, 00:53   

Komunalne przynawane są po złożeniu wniosku przez Oczekującego. Wniosek składa się w Ratuszu,i toteż tam można go pobrać. Po opisaniu swojej sytuacji i z notką zarządcy lub właściciela obecnego lokalu, po złożeniu wniosku czeka się na decyzję Komisji Mieszkaniowej. Czyli czy wniosek rozpatrzą pozytywnie czy negatywnie. Głównym problemem dla starających się o mieszkanie jest wymagane 5 lat zameldowania w Gminie Wieluń. W Urzędzie Miejskim, przy ul.Piłsudzkiego 14, na 1.piętrze jest pan Waldemar Kluska. On zajmuje się sprawami mieszkaniowymi. U niego można się dowiedzieć jaka jest duża lista oczekujących na przydział i w jakim czasie możemy się spodziewać otrzymania mieszkania. A także czy przysługuje komuś mieszkanie socjalne<dotyczy trudnej sytuacji materialnej> czy komunalne. W obu tych przypadkach głównym wymogiem jest 5 lat zameldowania. Niestety w obecnym czasie nie jest to zmienione w Statucie i problem długości zameldowania pozostaje dla niektórych barierą nieprzekraczalną.
Co do miejsc, gdzie są/będą wolne mieszkania czy to socjalne czy komunalne, niestety nie pomogę. :roll:
_________________
* Zjednoczeni wirtualnie, silni realnie *
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 44
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-02-07, 01:14   

Mieszkania komunalne to chyba pozostałość po dawnym systemie (jak sama nazwa wskazuje).
Naprawdę wystarczy być bezrobotnym żeby dostać mieszkanie komunalne czy też socjalne? Z czystej ciekawości zapytam - czy ktoś może podać jakie są kryteria przydziału? Czy w ogóle takowe istnieją?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Bethi 
Wieluniaczek
Festina lente



Pomogła: 28 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 12 Gru 2008
Posty: 1508
Piwa: 16/18
Skąd: EWI~EZD
Wysłany: 2011-02-07, 01:56   

Socjalne mieszkania mają to do siebie, że są przyznawane osobom w trudnej sytuacji materialnej. Chodzi tu nie tylko o niskie dochody-tj,zasiłek, korzystanie z Pomocy Społecznej, ale także o rodziny wielodzietne lub osoby samotnie wychowujące dzieci. Ale tak jak już wcześniej zaznaczyłam, wymagany jest w Gminie Wieluń 5-letni okres zameldowania. Łatwiej mają Ci, którzy od urodzenia są zameldowani w tej Gminie. A w obecnym czasie wiadomo, że nie wszyscy Wynajmujący chcą meldować swoich Najemców.
Co do mieszkań komunalnych, to kwalifikują się te osoby, które mają jakieś dochody, a ich dochód i liczność rodziny przewyższa kryterium dla mieszkań socjalnych.
_________________
* Zjednoczeni wirtualnie, silni realnie *
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
krytyczny 
Czytał o Wieluniu


Dołączył: 27 Lip 2010
Posty: 29
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-02-07, 10:34   

Może ten link będzie pomocny? http://samorzad.infor.pl/..._komunalne.html
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
netbus 
Dojeżdża PKSem



Pomógł: 2 razy
Wiek: 36
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 154
Piwa: 4/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-02-08, 11:17   

A w których rejonach Wielunia znajdują się mieszkania komunalne? Proszę o jakiś przykład.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mik 
Przejeżdżał przez Wieluń
mik


Pomogła: 3 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 18 Sie 2009
Posty: 76
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-02-08, 14:35   

netbus napisał/a:
A w których rejonach Wielunia znajdują się mieszkania komunalne? Proszę o jakiś przykład.

Na Starych Sadach są dwa bloki komunalne. Jeden na pewno przy sklepie Lewiatan. Na os. Wyszyńskiego jest chyba też blok komunalny niedaleko basenu. Mieszkania komunalne znajdują się też przy ul. Moniuszki, skrzyżowanie ul. Krakowskie Przedmieście - ul. Piłsudskiego, ul. Różana, ul. Okólna, ul. św. Barbary. Ostatnio widziałam również logo Przedsiębiorstwa Komunalnego GOKO nad sklepem Step (obuwniczy) na ul. Kaliskiej. Pewnie jest ich jeszcze sporo (może ktoś jeszcze coś dorzuci).
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
groszek 
Dojeżdża PKSem


Wiek: 41
Dołączyła: 13 Maj 2007
Posty: 103
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-02-08, 15:43   

Bloki komunalne są równiez na os. Wojska Polskiego, a także są jakieś mieszkania przy ul. Młodzieżowej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-02-08, 21:46   

mik napisał/a:
Na Starych Sadach są dwa bloki komunalne.

Drugi to numer 24.

Os. Stodolniana. Na POW jest kamienica przy rondzie (albo była i przeszła w prywatne ręce).
Na ul. Piłsudskiego z tego, co kojarzę również.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW