R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Automatyczna sieć fotoradarów
Autor Wiadomość
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-02-23, 09:37   Automatyczna sieć fotoradarów

Cytat:
Wielki Brat wychodzi na drogi.


Wielki Brat wkrótce spojrzy na nasze drogowe wyczyny. Sejm przegłosował ustawę, na mocy której ma powstać automatyczny system radarów, który nie tylko będzie nam mierzył prędkość jazdy, ale i sam wysyłał mandaty.



System będzie nosić nazwę Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym. Za przyjęciem ustawy głosowało 219 posłów, 90 było przeciw, a 88 wstrzymało się od głosu.

Celem działania instytucji ma być m.in. rejestrowanie naruszeń przepisów ruchu drogowego, w tym przekraczania przez kierujących dozwolonych prędkości.

Zdaniem Komendy Głównej Policji dzięki systemowi nie będzie konieczności, tak jak dotychczas, prowadzenia długotrwałego postępowania, w trakcie którego trzeba ustalić, kto prowadził samochód, który przekroczył prędkość.

Centrum ma funkcjonować w ramach Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego. Będą do niego automatycznie przesyłane zarejestrowane przez fotoradary przypadki przekroczeń prędkości.

Jak mówił wcześniej rzecznik prasowy Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego Alvin Gajadhur, dane właściciela pojazdu będą ustalane w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców. Do właściciela będzie wysyłane zawiadomienie o przekroczeniu dozwolonej prędkości.

Jak dodał rzecznik, obecnie kierowcy są karani mandatami karnymi, natomiast po wejściu w życie nowelizacji zostaną one zastąpione karami administracyjnymi.

Prace nad podobnym systemem zostały podjęte już za czasów rządu Prawa i Sprawiedliwości. W czasie ostatniej kampanii wyborczej ówczesny lider ówczesnej opozycji - a dzisiejszy premier - Donald Tusk kpił z kierującego rządem Jarosława Kaczyńskiego, że sam nie posiada prawa jazdy, a zamiast budować drogi usiłuje represjonować kierowców setkami radarów.

Nie przeszkodziło to jednak Platformie Obywatelskiej zrealizować identycznego pomysłu, gdy sama objęła rządy. Przyjęta przez Sejm ustawa trafi teraz do Senatu.

Jak się okazuje, ta sama ustawa zawiera jeszcze jedną pułapkę na kierowców: jeśli nie zapłacisz otrzymanych mandatów - zabiorą ci prawo jazdy.

Jak zauważa "Gazeta Prawna", starosta będzie mógł zawiesić na miesiąc prawo jazdy kierowcy, na którego koncie będą niezapłacone mandaty za wykroczenia drogowe. Okres, na jaki prawo jazdy zostanie zawieszone, będzie zależał od łącznej wysokości niezapłaconych kar.

Jeżeli wysokość zaległych mandatów wyniesie mniej niż tysiąc złotych, to prawko może zostać zawieszone na miesiąc. Gdy zaległości wyniosą między 1 a 2 tys. złotych - prawo jazdy zostanie zawieszone na trzy miesiące. Przekroczenie 4 tys. złotych może oznaczać utratę prawa jazdy na rok.

Według znowelizowanej w piątek ustawy Prawo o ruchu drogowym ma powstać Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym. System ma składać się z setek, a potem tysięcy fotoradarów na polskich drogach, a wysyłka decyzji o ukaraniu ma zostać w pełni zautomatyzowana.

Źródło: tvn24.pl



Widzę, że Rząd poważnie wziął się za piratów drogowych i nie tylko.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
bob_mistrz 
WIELUNIAK
Skowyrny



Pomógł: 22 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 2051
Piwa: 9/14
Skąd: Chotów
Wysłany: 2009-02-23, 10:05   

Trzeba łatać dziurę budżetową... Taki system i nowe fotoradary zwrócą się w ciągu roku, dwóch, będą nowe miejsca pracy w starostwach - same plusy... SIC!
_________________
www.alkwielun.ligspace.pl/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-02-23, 10:16   

Będziemy mieli nowy narodowy sport - strzelanie w obiektywy fotoradarów z paintball'a. We Francji praktykują go już od dawna :mrgreen:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
MI81 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 02 Maj 2008
Posty: 104
Postawił 5 piw(a)
Skąd: EWI/EL
Wysłany: 2009-02-23, 13:52   

Totalna głupota, niedługo człowiek będzie się bał jeździć samochodem w obawie przed otrzymaniem mandatu za głupie wykroczenie drogowe czyt. przekroczenie dopuszczalnej prędkości o 10 km/h. Błędy popełnia każdy i nie znam kierowcy który choć raz w życiu nie popełnił by jakiegoś wykroczenia. Wg mnie to jest rozbój w biały dzień, dojenie kasy od obywateli tego kraju i nie ma to nic wspólnego z poprawieniem bezpieczeństwa na drodze. Poprawienie bezpieczeństwa na drodze to przede wszystkim budowa lepszych dróg, obwodnic, autostrad itd. oraz zmiany w systemie szkolenia i egzaminowania kandydatów na kierowców.

W ogóle to proponuję ten temat przenieść do działu PRĘGIERZ, mnie już ciśnienie skoczyło po przeczytaniu tego artykułu. Przykro że żyjemy w tak głupim państwie. :evil:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2009-02-23, 14:41   

MI81 napisał/a:
Totalna głupota, niedługo człowiek będzie się bał jeździć samochodem w obawie przed otrzymaniem mandatu za głupie wykroczenie drogowe czyt. przekroczenie dopuszczalnej prędkości o 10 km/h.

Fotoradar ma pewien margines błędu, tak więc jeśli tylko przekroczysz prędkość o 10km/h, nic złego (mandat) nie powinno Cię spotkać.
Zanim dalej zaczniesz narzekać że karanie kierowców, to rozbój w biały dzień, proponuję żebyś odwiedził na tym forum i w tym dziale, temat ku przestrodze , a na co dzień zacznij szczegółowo przeglądać wiadomości dotyczące wypadków i ich skutków, a, i zwróć uwagę na przyczyny tych zdarzeń. Przekonasz się że tylko niewielki procent, to wina dróg, reszta to już niestety odpowiedzialność kierowców.

Nie rozumiem dlaczego tak bardzo dziwi i szokuje ludzi, fakt karania kogoś kto łamie prawo. Przecież pochwalamy monitoring, np. na osiedlach i ulicach naszych miast i miasteczek, który ma wpłynąć na nasze bezpieczeństwo, a jednocześnie narzekamy na narzędzia, w postaci fotoradarów, które mają też za zadanie dbać o bezpieczeństwo. W czym problem?
Odpowiem na to pewną anegdotą;
- Dwaj dygnitarze odwiedzają przedszkole i więzienie, i w jednym przypadku i w drugim, dyrektorzy tych placówek narzekają na fundusze finansowe. Jeden z dygnitarzy podejmuje więc decyzję, aby zwiększyć trochę nakłady na więzienia, wtedy drugi z nich z wyrzutem wytyka temu pierwszemu, - jak to, dzieciom żałujesz, a kryminalistom dodajesz. Wtedy ten pierwszy odpowiada, - do przedszkola to raczej już nie trafisz, ale do więzienia to i owszem, możesz, prawda?
Tak samo jest pewnie z nami, raczej burd na ulicach wywoływać nie będziemy, ale przepisy ruchu drogowego to z pewnością złamiemy nie raz, nie dwa. Stąd to nasze oburzenie jeśli chodzi o te tysiące dodatkowych fotoradarów, które będą nas prześladowały.
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
MI81 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 02 Maj 2008
Posty: 104
Postawił 5 piw(a)
Skąd: EWI/EL
Wysłany: 2009-02-23, 15:12   

miko 005 napisał/a:
Fotoradar ma pewien margines błędu, tak więc jeśli tylko przekroczysz prędkość o 10km/h, nic złego (mandat) nie powinno Cię spotkać.


No właśnie nie zawsze one są tak ustawiane, kiedyś przed Wrocławiem na odcinku gdzie było ograniczenie do 50km/h jeden fotoradar strzelał zdjęcia kierowcom którzy przekroczyli lekko 55km/h. Druga sprawa to kierowcy widząc fotoradar zaczynają gwałtownie hamować przez co stwarzają zagrożenie dla jadących z tyłu i na nic tu się zadadzą tabliczki informujące o fotoradarze bo giną w gąszczu innych znaków i szyldów reklamowych.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2009-02-23, 16:18   

MI81, żeby już zakończyć tę zabawę w biadolenie;
MI81 napisał/a:
kiedyś przed Wrocławiem na odcinku gdzie było ograniczenie do 50km/h jeden fotoradar strzelał zdjęcia kierowcom którzy przekroczyli lekko 55km/h

Z taryfikatora kar za łamanie przepisów ruchu drogowego:
Cytat:
- Przekroczenie dopuszczalnej prędkości na obszarze zabudowanym:
- do 10 km/h - 50 zł
- o 11-20 km/h - 100 zł
- o 21-30 km/h - 150 zł
- o 31-40 km/h - 250 zł
- o 41-50 km/h - 350 zł
- o 51 km/h i więcej - 500
- Przekroczenie prędkości poza obszarem zabudowanym:
- do 10 km/h - 30 zł
- o 11-20 km/h - 80 zł
- o 21-30 km/h - 120 zł
- o 31-40 km/h - 200 zł
- o 41-50 km/h - 300 zł
- o 51 km/h i więcej - 500 zł

Pytam się, przekroczył prędkość, czy nie. Bo według mnie tak, o 5 km/h, ale zawsze. Kara przewidziana za to = 50zł, bądź 30zł, bo nie jest jasno określone na jakim terenie to ograniczenie było wprowadzone.

MI81 napisał/a:
Druga sprawa to kierowcy widząc fotoradar zaczynają gwałtownie hamować przez co stwarzają zagrożenie dla jadących z tyłu

Cytat:
Art.19.
2. Kierujący pojazdem jest obowiązany:
1 ……
2 …….
3 utrzymywać odstęp niezbędny do uniknięcia zderzenia w razie hamowania lub zatrzymania się poprzedzającego pojazdu.


MI81 napisał/a:
....... i na nic tu się zadadzą tabliczki informujące o fotoradarze bo giną w gąszczu innych znaków i szyldów reklamowych.

MI81, o czym my tutaj rozmawiamy, o poruszaniu się po drodze, czy o jakiejś grze komputerowej :shock: . Co robi człowiek za kółkiem prawdziwego samochodu, na prawdziwej drodze, gdzie poruszają się żywi ludzie, jeśli nie jest w stanie w porę: dostrzec, zrozumieć, przeanalizować i dostosować się do znaków umieszczonych przy drodze, którą się porusza.
Ten sam Art.19. mówi nam jeszcze o jednym obowiązku kierowcy;
Cytat:
1. Kierujący pojazdem jest obowiązany jechać z prędkością zapewniającą panowanie nad pojazdem, z uwzględnieniem warunków, w jakich ruch się odbywa, a w szczególności: rzeźby terenu, stanu i widoczności drogi, stanu i ładunku pojazdu, warunków atmosferycznych i natężenia ruchu.

Tych wszystkich wiadomości nie wyssałem z palca, a zaczerpnąłem z kodeksu ruchu drogowego, mam nadzieję że jeśli posiadasz prawo jazdy, to z tego samego, z którego czerpałeś ucząc się do egzaminów końcowych :| :? .
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Długi 
Przejeżdżał przez Wieluń


Pomógł: 2 razy
Wiek: 44
Dołączył: 13 Paź 2006
Posty: 99
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-02-23, 18:00   

jak dla mnie na te fotoradary suszarki itp najlepsze jest CB Radio :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
MI81 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 02 Maj 2008
Posty: 104
Postawił 5 piw(a)
Skąd: EWI/EL
Wysłany: 2009-02-23, 18:11   

Cytat:
Z taryfikatora kar za łamanie przepisów ruchu drogowego:

- Przekroczenie dopuszczalnej prędkości na obszarze zabudowanym:
- do 10 km/h - 50 zł
- o 11-20 km/h - 100 zł
- o 21-30 km/h - 150 zł
- o 31-40 km/h - 250 zł
- o 41-50 km/h - 350 zł
- o 51 km/h i więcej - 500
- Przekroczenie prędkości poza obszarem zabudowanym:
- do 10 km/h - 30 zł
- o 11-20 km/h - 80 zł
- o 21-30 km/h - 120 zł
- o 31-40 km/h - 200 zł
- o 41-50 km/h - 300 zł
- o 51 km/h i więcej - 500 zł


Dla mnie ten taryfikator to sobie panowie z drogówki mogą wsadzić nie powiem już w co, tak się składa że ciężko jest utrzymać stałą prędkość 50 km/h no chyba że jeździsz starym maluchem. Zamiast skupić swoją uwagę na tym co się dzieje dookoła mnie na drodze mam patrzeć na prędkościomierz i czuwać żeby wskazówka nie skoczyła ponad 50 ?? Nie pisał bym o tym gdyby nie to że zostałem właśnie zatrzymany w jakieś dziurze zabitej dechami na bzdurnym przekroczeniu prędkości o jakieś 7 km/h. Skasowali (ukradli) mi 50zł i dali punkty karne.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2009-02-23, 18:47   

MI81, Nooo, jak tak powiedziałeś Policjantom (że to jest bzdurne przekroczenie) to ci pokazali że jednak takie bzdurne nie jest (a nawet jeżeli tak uważasz to kodeks mówi inaczej). Podejrzewam że gdybyś pokornie przyznał sie do popełnienia wykroczenia to dostałbyś pouczenie.
Ciężko zrozumieć że te 7km/h zmniejsza szanse pieszego na przeżycie jak w niego uderzysz? Energia uderzenia rośnie w kwadracie prędkości. Dlatego w terenie zabudowanym jest 50ka.
Jakoś mam takie nieodparte wrażenie, że jesteś typem takiego kierowcy, co to do wszystkich mają pretensje o wszystko, a sami uważają się za mistrzów kierownicy. Wyluzuj trochę. 8)
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-02-23, 19:07   

Długi napisał/a:
jak dla mnie na te fotoradary suszarki itp najlepsze jest CB Radio :)


Co ci da CB jeśli np na trasie Wieluń-Warszawa fotoradary będą co 5-10 km?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
siwy_ 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Wiek: 34
Dołączył: 05 Maj 2007
Posty: 743
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-02-23, 19:15   

miko 005, od początku w temacie karania piratów 100% racji.
MI81 napisał/a:
Poprawienie bezpieczeństwa na drodze to przede wszystkim budowa lepszych dróg, obwodnic, autostrad itd.
A czemu te dwa procesy nie mogą biec równolegle? Tzn. budowa dróg i jednocześnie kontrolowanie i karanie łamiących przepisy? To stanowi wtedy pewien test: macie systematycznie oddawane do użytku lepszej jakości drogi, a my sprawdzamy, czy mimo to nie przestrzegacie ustalonych reguł i zasad. Na koniec - bardzo łatwo jest mi sobie wyobrazić sytuację, w której mamy już tą naszą upragnioną choćby namiastkę sieci autostrad i szybkich dróg, a i tak znajdzie się ktoś, kto założy podobny temat i będzie biadolił, jaki to on nie jest represjonowany przez państwo. Zawsze znajdzie się wymówka :?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
MI81 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 02 Maj 2008
Posty: 104
Postawił 5 piw(a)
Skąd: EWI/EL
Wysłany: 2009-02-23, 19:52   

gregg napisał/a:
MI81, Nooo, jak tak powiedziałeś Policjantom (że to jest bzdurne przekroczenie) to ci pokazali że jednak takie bzdurne nie jest (a nawet jeżeli tak uważasz to kodeks mówi inaczej). Podejrzewam że gdybyś pokornie przyznał sie do popełnienia wykroczenia to dostałbyś pouczenie.


Może gdzie indziej nie został bym zatrzymany za takie przekroczenie. Czy pamiętasz jak w mediach mówiono o śląskich policjantach którym naczelnicy kazali wypisywać podczas każdego patrolu 10 mandatów bo inaczej nie otrzymali by premii ?? I to jest w porządku ?? Uważam że w moim przypadku było tak samo, zostałem zatrzymany bo gliniarz musiał komuś wlepić ten dziesiąty mandat.

gregg napisał/a:
Jakoś mam takie nieodparte wrażenie, że jesteś typem takiego kierowcy, co to do wszystkich mają pretensje o wszystko, a sami uważają się za mistrzów kierownicy.


Pretensję mam tylko o to że nie robi się nic aby drogi po których jeździmy były lepsze, najlepiej niech postawią co 5 km fotoradar i będziemy się wlec z jednego końca Polski na drugi 50 km/h. Wydaje mi się że Ty o ile masz prawko to jeździsz tylko po mieście bo o tym jak się jeździ poza nim nie masz pojęcia.

Jestem ciekaw czy panowie posłowie będą również przestrzegać przepisów drogowych lub płacić chętnie mandaciki w przypadku ich nieprzestrzegania. Napewno nie :!:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
siwy_ 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Wiek: 34
Dołączył: 05 Maj 2007
Posty: 743
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-02-23, 19:56   

MI81 napisał/a:
Pretensję mam tylko o to że nie robi się nic aby drogi po których jeździmy były lepsze
???
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2009-02-23, 20:39   

MI81 napisał/a:
Wydaje mi się że Ty o ile masz prawko to jeździsz tylko po mieście bo o tym jak się jeździ poza nim nie masz pojęcia.

Trafiłeś jak kulą w płot. Mam prawkoponad 16 lat. Jeżdżę dużo i poza miastem też. (przytoczone przez ciebie stwierdzenie to jest najczęstsza linia obrony praw biednych uciśnionych kierowców)
Najbardziej mnie wkurzją takie buraki, co muszą wyprzedzać, chociaż teren zabudowany sznur samochodów jedzie 50ką (bardzo częsty przypadek na krajowej 8ce) Zostawiam sobie 50-70 metrów do poprzedzającego samochodu żeby w razie czego mu w tyłek nie wjechać, a taki burak musi wyprzedzać bo ma gdzie sie wcisnąć. Nie ważne że zajeżdża mi drogę. Co go to obchodzi. Najśmieszniejsze jest to że jak dojeżdżam do Wielunia to widze go dwa, trzy samochody przede mną.

Dzisiaj widziałem takiego jednego rozwalonego (autentyk z Wrocławia). Wyprzedzał tira na drodze w terenie zabudowanym i poszedł na czołowe z dostawczakiem. I co by mu dało to że drogi byłyby lepsze??? Spieszyło mu się. Teraz jest w szpitalu ( o ile przeżył bo go wycinali nieprzytomnego z samochodu).
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW