R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Prawo jazdy kat. A
Autor Wiadomość
cichyjay 
Słyszał o Wieluniu


Wiek: 36
Dołączył: 22 Kwi 2011
Posty: 9
Skąd: wieluń
Wysłany: 2011-09-18, 15:22   Prawo jazdy kat. A

Witam. Którą szkołę jazdy polecacie wybrać w przypadku kategorii A. Proszę abyście w odpowiedziach uwzględnili cenę oraz czas trwania kursu, jeśli pamiętacie. Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-09-18, 22:37   

Szukaj sobie szkoły w Sieradzu a nie w Wieluniu.

Trasy i tak będziesz się uczył na pamięć a jeżdżenie po Wieluniu niewiele Ci w takiej sytuacji da.

We Wrocławiu na stronie WORD są ogólnodostępne rankingi zdawalności szkół, ale w Sieradzu chyba na taki pomysł nie wpadli...
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hajen 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
4x2+8x1x1+2+1



Pomógł: 27 razy
Wiek: 35
Dołączył: 17 Mar 2007
Posty: 1451
Piwa: 29/26
Skąd: Wieluń/Warszawa
Wysłany: 2011-09-18, 23:20   

Ja uczyłem się w Warszawie, a trasy Sieradza nie znałem w ogóle. Pojechałem i zdałem bez problemu. Sieradz to proste miasto. Rozumiem, że masz już prawko kat. B. Z takim bagażem doświadczeń przesiadka na motocykl to już dużo prostsza sprawa.

Poszukaj takich szkół, które kładą nacisk na poprawną jazdę na placach manewrowych. Jazda po mieście nie uczy jazdy motocyklem.
_________________
Też jestem w szoku.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
cichyjay 
Słyszał o Wieluniu


Wiek: 36
Dołączył: 22 Kwi 2011
Posty: 9
Skąd: wieluń
Wysłany: 2011-09-19, 08:09   

Tak posiadam prawo jazdy kat. B, tyle, że nie miałem nigdy motocykla między nogami. Zależy mi na tym, żeby kurs był tani i szybko przeprowadzony. Do Sieradza nie mam czasu dojeżdżać, więc pozostaje Wieluń.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Phoenix 
Ma stragan na targu



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 15 Paź 2010
Posty: 525
Skąd: wieluń
Wysłany: 2011-09-19, 10:25   

Jak ja robiłem na moto kilka lat temu były problemy.. robiłem w sieradzu oczywiście. Ale motory były strasznie rozklekotane. Przerywały i ciężko było nim zrobić 5 ósemek jak jechałeś 1 a moto był zimny.. później 2 raz w deszcz to już w ogóle był hardkor tym rzęchem. Zdałem za 3 cim.. Wszyscy sie zdziwili że nie dałem rady bo motor stoi w garażu od 15 roku życia, no ale.. tłumaczenie że był zimny i rwał nie pomogło u egzaminatora.. sam powinien spróbować ;/ wyłudzanie pieniędzy tylko.. najlepiej powiedzieć, nie zdał pan następny. A ten moto na oko miał z 30 lat ;D Trasa banał, ale trzeba jeszcze na nią wyjechać...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
bartek89 
Czytał o Wieluniu


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 09 Sie 2009
Posty: 27
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-09-19, 11:40   

Mateusz napisał/a:
Szukaj sobie szkoły w Sieradzu a nie w Wieluniu.

Trasy i tak będziesz się uczył na pamięć a jeżdżenie po Wieluniu niewiele Ci w takiej sytuacji da.


Jeżdżenie po Wieluniu jednak może koledze coś da skoro nigdy nie miał motocykla między nogami. A więcej wydałby na dojazdy niż na sam kurs. Aby zapamiętać trasę wystarczy mu jeden, może dwa wypady do Sieradza :)
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
hartman 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 25 Mar 2011
Posty: 20
Skąd: wln
Wysłany: 2011-11-04, 21:16   

Ja w sieradzu robiłem ,ale u kogo to nie pamiętam w sumie :D ze 2-3 lata temu. Motory tak pół na pół. Jakaś ybn 125 na ,której kobiety jezdzily ,ybn 250 nówka sztuka super , a reszta to sr 250 trochę zmęczone już. Ogólnie 8mki bardzo łatwo się robi jak się jakąś styczność miało z motorami. O tej zmianie przepisów na 24 lata to już mieli wprowadzać lada dzień jak ja zdawałem i dalej jest jak było. Tak samo jak 3000 pytań z czego 500 będzie znane przed egzaminem.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mrówek 
Moderator



Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 3747
Piwa: 39/17
Skąd: z Wielunia
Wysłany: 2011-11-04, 21:19   

cichyjay, sprawdź sobie dokładnie temat zdawania na kat. A bo coś czytałem, że tylko do lutego będzie można zdawać na tą kategorie przez jakąś lukę w prawie przez którą na jakiś czas byłoby to niemożliwe prawnie.
_________________
"Przed skorzystaniem z forum zapoznaj się z treścią regulaminu dołączonego do niego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy post niewłaściwie napisany lub zrozumiany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Tybek 
Dojeżdża PKSem



Wiek: 38
Dołączył: 15 Maj 2008
Posty: 120
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-11-09, 10:35   

Też mi się takie coś obiło o uszy właśnie.... Ale nie wiem czy to prawda czy jakaś plotka ;) Więc żeby nie przykisić rób czym prędzej.
_________________
www.fiat-furious.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
wielunianka1992 
Ma stragan na targu



Pomogła: 5 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 15 Cze 2009
Posty: 571
Piwa: 7/13
Skąd: wieluń
Wysłany: 2011-11-09, 15:46   

Też słyszałam coś. I z tego co zrozumiałam(nie wiem czy dobrze ;) ) chodzi to że wchodzi w życie jakaś ustawa w której nie jest sprecyzowany wiek osób które mogą zdawać na prawo jazdy kat. A. Więc jeśli ten wiek nie bedzie dopisany, to nikt nie będzie mógł zdawać.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
cinas16 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 8
Skąd: wln
Wysłany: 2012-07-14, 09:59   

Odświeżam temat. Jeśli ktoś posiada informacje na temat szkół prowadzących kurs w tej kategorii proszę o odpowiedź. Jakie szkoły na terenie Wielunia są dla tej kategorii? Kogo polecicie? Jak ceny, terminy oraz stosunek do kursantów w poszczególnych szkołach? Z góry dzięki za wszystkie opinie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Stefan 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 2117
Piwa: 18/9
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-07-14, 10:50   

Jakiś czas temu robiłem u Nawrockiego w Wieluniu - i nie mam zastrzeżeń.
Kursy na "A" w Wieluniu prowadziły wtedy trzy szkoły (Nawrocki, chyba Birlet i Mrozek).
Reszta woziła do Sieradza. Sieradz to proste miasto więc nie ma sensu jeździć przez cały kurs do Sieradza - zwłaszcza że trasa na "A" jest stała (chyba że coś ostatnio się zmieniło).
_________________
Wieluń - SkyscraperCity / najpopularniejsze globalne forum infrastrukturalne
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Marta 
WIELUNIAK



Pomogła: 40 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 13 Lip 2005
Posty: 2807
Piwa: 5/4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-07-14, 11:47   

A jaki jest koszt takiego kursu?? I czas realizacji kursu od jego rozpoczęcia do egzaminu (mniej więcej)?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
hajen 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
4x2+8x1x1+2+1



Pomógł: 27 razy
Wiek: 35
Dołączył: 17 Mar 2007
Posty: 1451
Piwa: 29/26
Skąd: Wieluń/Warszawa
Wysłany: 2012-07-14, 12:55   

Mój kurs kosztował 2 lata temu 975zł w Warszawie. Trzeba było doliczyć jeszcze opłatę za egzamin czyli łącznie około 1100zł. Zapisałem się w okolicach sierpnia, prawko odebrałem w listopadzie. 3 miesiące trzeba liczyć.
_________________
Też jestem w szoku.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW