R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Firma budowlana
Autor Wiadomość
magda_21_21 
Przejeżdżał przez Wieluń
magda_21_21


Pomogła: 1 raz
Wiek: 41
Dołączyła: 05 Maj 2009
Posty: 66
Skąd: wieluń
  Wysłany: 2011-03-19, 19:47   Firma budowlana

Proszę o polecenie firmy budowlanej. Może ktoś zna takową, rzetelną, pracowitą, uczciwą, która podejmie się budowy domu.

Dziękuję
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-03-19, 20:05   

magda_21_21, zapraszam do firmy budowlanej DAWMAT na ulicę Moniuszki 10 w Wieluniu, tam na początek uzyskasz wiele przydatnych informacji, związanych z budową i wykończeniem domu.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
nhandu 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 20 Mar 2011
Posty: 51
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-03-20, 00:19   

Polecam Centrum Budowlane Mrówka, fachowa pomoc i miła obsługa... Firma znajduję się na ul. Częstochowskiej, koło stacji Orlen. Pozdrawiam!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Roger 
Dojeżdża PKSem



Dołączył: 29 Lip 2008
Posty: 127
Piwa: 1/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-02-21, 18:01   Budowa od podstaw.

Witam forumowiczów.

Z racji słabo rozwiniętego tematu postanowiłem go odświeżyć.
Więc ma ktoś z was jakieś doświadczenia z budową domu, z firmami, może kogoś polecić, podpowie na co zwracać uwagę?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
MAR-COM 
Wieluniaczek


Pomógł: 29 razy
Wiek: 48
Dołączył: 24 Lip 2005
Posty: 1556
Piwa: 7/1
Skąd: EPJ
Wysłany: 2012-02-21, 19:43   

Europartnerbud ul. Kijak , Wieluń

kompetentni ludzie , znający się na tym co robią , konkurencyjne ceny

polecam
_________________
"Miałem zamiar zmienić koszulkę, ale zamiast tego zmieniłem zamiar" (Kubuś Puchatek)

www.destylarka.com
Urządzenia do produkcji wody destylowanej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Roger 
Dojeżdża PKSem



Dołączył: 29 Lip 2008
Posty: 127
Piwa: 1/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-02-23, 12:27   

Oj czyżby jedna firma tylko była godna polecenia na Wieluniu ?
To mam niezły wybór ;))
_________________
Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Maciej 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
EWI w Sercu



Pomógł: 13 razy
Wiek: 48
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1155
Piwa: 5/6
Skąd: EWI-OOL
Wysłany: 2012-02-23, 15:31   

Roger, rozwiń myśl , szukasz hurtowni z mat budowlanymi czy ekipy do wykonania prac budowlanych ?? .


Europartnerbud podany wyżej również polecam , dwa lata temu brałem u Marcina dużo materiału . Cenowo nikt mu nie "podskoczył" w Wieluniu . Jedyny minus firmy wówczas to terminowość , ciągłe poślizgi czasowe .

Jeśli nie masz jeszcze podstawowych materiałów warto rozejrzeć się troszkę w dalszej okolicy , cały pustak i dachówkę kupiłem w firmie Bartyla w Kluczborku , dowieźli oczywiście wszystko w cenie :) .

Całą ceramikę kupowałem przez neta , różnica nawet do 25 % z cenami w sklepach np plytki24.pl. To co mi brakuje biorę z Cermagu ( nie mam pewności czy dobrze napisałem nazwę ) pierwsza brama za posterunkiem Policji .

Jeśli chodzi Ci o wykonawców , napisz na jakim etapie jesteś i czego/kogo szukasz .
_________________
Jeśli pozwolisz, by robactwo się rozmnożyło, rodzą się prawa robactwa. I rodzą się piewcy, którzy będą je wysławiać.
Antoine de Saint-Exupery
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Roger 
Dojeżdża PKSem



Dołączył: 29 Lip 2008
Posty: 127
Piwa: 1/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-02-23, 17:54   

maaciej76, dzięki za zainteresowanie.
Ja jestem na etapie wstępnym, tzn mam projekt i biorę się za szukanie firm budowlanych oraz hurtowni z materiałami. Odnośnie firmy, chciałbym żeby wykonali wszystko od A do Z.
W chwili obecnej otrzymałem namiary do 4 osób, które właśnie przeglądają mój projekt:
-Karczewski Mariusz
-Niechcielski Jacek
-Lorc (imienia nie pamiętam)
-Rybak Zenek
Czy mieliście z tymi firmami do czynienia, jak oceniacie ich pracę, jak również kosztowo odnosząc się do wykonanej pracy. Chciałbym jeszcze dać komuś, ale nie chcę dać tak w ciemno bez polecenia. Zawsze lepiej jak ktoś miał do czynienia i śmiało może polecić
daną firmę.
Cegły szukałeś przez wyszukiwarkę, gdzie najtaniej? Czy do firm od razu dzwoniłeś i pytałeś o cenę przy danej ilości?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Maciej 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
EWI w Sercu



Pomógł: 13 razy
Wiek: 48
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1155
Piwa: 5/6
Skąd: EWI-OOL
Wysłany: 2012-02-24, 08:15   

Roger napisał/a:
Cegły szukałeś przez wyszukiwarkę, gdzie najtaniej?


Pojeździłem trochę i prosiłem o wyceny , moja rada proś o wycenę konkretnej sztuki nie za całość . Przykładowo będziesz stawiał na maxie kozłowickim to proś o wycenę sztuki netto /brutto maxa . W projekcie powinieneś mieć podane ilości a jeśli zmienisz to sam sobie przeliczysz dzieląc metry ;) . Ja stawiałem na wienerbergu 30 p+w , różnice pomiędzy firmami sięgały 70 groszy przy cenie ostatecznej około 4 zł .

Żadnego z wymienionych panów nie znam albo nie kojarzę , i niestety żadnej firmy Ci nie polecę . Miałem złe doświadczenia :evil: . Nie bierz najtańszego i właśnie najlepiej z polecenia
od kogoś .
Z spokojnym sercem mogę polecić Ci innych począwszy od Cieśli kończąc na hydrauliku tynkarzu itd .

W weekend będę miał czas to odszukam wszystkie namiary i tutaj wkleję .

Pochwal się projektem :)
_________________
Jeśli pozwolisz, by robactwo się rozmnożyło, rodzą się prawa robactwa. I rodzą się piewcy, którzy będą je wysławiać.
Antoine de Saint-Exupery
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Roger 
Dojeżdża PKSem



Dołączył: 29 Lip 2008
Posty: 127
Piwa: 1/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-02-24, 08:58   

maaciej76 napisał/a:
W projekcie powinieneś mieć podane ilości

Projektowałem w Biurze Plus, oni tam nie obliczają takich rzeczy.

To tak z ciekawości do Kluczborka sobie pojechałeś? Wydawało mi się, że prędzej dają lepszą cenę na konkretną ilość sztuk, a nie żeby pytać o jedna. Ja robię na 25 p+w +15 styropianu.
Będę musiał na dniach się zbierać i zorientować gdzie jakie ceny mi dają, żeby zamówić już.

W chwili obecnej projektu nie mam w domu, gdyż wszystkie kopie jakie posiadałem są wyceniane. :))
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Maciej 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
EWI w Sercu



Pomógł: 13 razy
Wiek: 48
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1155
Piwa: 5/6
Skąd: EWI-OOL
Wysłany: 2012-02-24, 09:17   

Roger napisał/a:
Wydawało mi się, że prędzej dają lepszą cenę na konkretną ilość sztuk, a nie żeby pytać o jedna.


Źle mnie zrozumiałeś albo ja niejasno napisałem .Firmy potrafią robić tak że obcinają ilość żeby ich oferta wyszła najtańsza , później jak po 3 - 4 miesiącach braknie ty już się nie doliczysz czyja to wina . Dlatego najlepiej jest spytać o wycenę na 2000 tys maxa i ile za sztukę np . Czyli podajesz że potrzebujesz tyle i tyle ale żeby podali cenę za sztukę w ofercie . Wtedy masz jak na tacy . Warto zapytać tez co zwrotami transportem itd .

Ja pojechałem , ale pewnie teraz telefonicznie /mailowo też załatwisz . W moim projekcie miałem podane wszystko ile ścian nośnych ile działowych itd .

Z ciekawości zapytam , jaki koszt projektu ??
_________________
Jeśli pozwolisz, by robactwo się rozmnożyło, rodzą się prawa robactwa. I rodzą się piewcy, którzy będą je wysławiać.
Antoine de Saint-Exupery
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Roger 
Dojeżdża PKSem



Dołączył: 29 Lip 2008
Posty: 127
Piwa: 1/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-02-24, 10:43   

a ja chciałem pytać ile za m2 bo tak przeliczając w katalogach z tego co patrzyłem. No ale warto popytać tak jak mówisz.
Oczywiście transport też zapytać chociaż wydaje mi się, że przy takich ilościach to już bez problemu przywiozą. Gorzej może być ze zwrotem jeśli by coś zostało.
No ja u siebie w projekcie niestety nie mam sam będę musiał obliczyć m2 ścian.

Odnośnie projektu to 4,5 tys z tym że ja dałem całą koncepcje na niego oni tylko go narysowali na mój wzór.

A jeszcze mi powiedz czy do swojego projektu miałeś projekt wod-kan i elektryczny ?
_________________
Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Maciej 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
EWI w Sercu



Pomógł: 13 razy
Wiek: 48
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1155
Piwa: 5/6
Skąd: EWI-OOL
Wysłany: 2012-02-26, 18:32   

Roger napisał/a:
A jeszcze mi powiedz czy do swojego projektu miałeś projekt wod-kan i elektryczny ?


Tak , elektryczny , gazowy wentylacja itd .

Podaje tutaj firmy które robiły u mnie i które mogę z czystym sercem polecić :) .

Firma wylewająca posadzki (jakość pierwsza klasa ) Estrich-Pol Kom.: 606 752 297

Elektryka Ryszard Fraszek 605117677

Tynki , niestety straciłem telefon i wszystkie kontakty , ale namiar jest w Gaszynie po lewej stronie jadąc na Praszkę . Stoi rusztowanie i jest numer tel .
Polecam wykonanie pierwsza klasa . Facet jeździ ciemnym fordem mustangiem , może trafisz go gdzieś na mieście .

Oczyszczalnia/szambo koło pizzeri da grasso po lewej stronie , niestety nie pamiętam ani nazwiska ani nie mam nr tel .

Innych firm nie podaję bo reszta u mnie "podpadła" , tylko te wyżej nadają się do polecenia .
_________________
Jeśli pozwolisz, by robactwo się rozmnożyło, rodzą się prawa robactwa. I rodzą się piewcy, którzy będą je wysławiać.
Antoine de Saint-Exupery
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
zbigie 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 132
Piwa: 17/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-02-26, 21:44   

Roger, jak będziesz poszukiwał kredytu mieszkaniowego to przyjdź do ING (najlepiej najpierw się umów tel. 607074249, bo często jestem w rozjazdach) - niezależnie czy się dogadamy porady budowlane będziesz miał gratisowo:grin: . Dwa lata temu wprowadziłem się do budowanego przeze mnie domu, a poza tym ciągle rozmawiam z klientami, więc mogę Ci wiele poopowiadać o fachowcach i dostawcach. Co do firm, o których piszesz to Mariusz Karczewski jak ja szukałem był dość drogi, Marek Lorc miał w cholerę roboty ale go chwalą (jeśli o tym samym myślimy - buduje dla Podsiadłego budynek po wylęgarni na Młodzieżowej, postawił kilka domów w tej okolicy), Zenek Rybak bierze podwykonawców i różnie to bywa, a o Niechcielskim nic nie wiem. Fajną firmą jest firma Stanisława Chęcińskiego z Krzepic (budował wiele wkoło m. in. Zieloną Werandę i Best Western). Wg mnie nie jest drogi, bo nie trzyma rąk w kieszeni jak inni szefowie tylko zap... równo ze swoimi ludźmi, a takich lubię najbardziej bo chcę płacić za robotników a nie szefów. Wykończeniówkę robił mi Mariusz Wąsik z Platonia - rewelacja, tylko, że nie chce już robić płytek a szkoda bo nie było się do czego doczepić. Co do dostawcy (może niezbyt tanio ale można się dogadać) wg mnie najlepsza firma to BUDEX - z nikim mi się tak dobrze nie współpracowało jak z nimi. Po zakończeniu budowy wiem, że mimo, iż każdy złocisz się liczy to nie cena jest najważniejsza jak np. nie możesz czegoś zwrócić bo się przeliczyłeś albo dokupić jak Ci zabraknie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-02-26, 23:41   

Roger napisał/a:
Odnośnie firmy, chciałbym żeby wykonali wszystko od A do Z.

Bierz specjalistów w każdej dziedzinie. Firmy które robią wszystko do mnie nie przemawiają.

Materiałów szukaj sam, bo jak dasz im wolną rękę to kupią tam gdzie dostaną największą prowizję.


Jeśli chodzi o pustaki ceramiczne, cegłę, bloczki fundamentowe to :
http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=13334604
jest to oferta firmy ''Manex-Trans'' Kąty Walichnowskie , Ul.Słoneczna 37
Ceny mają naprawdę świetne

Styropian, wełna mineralna, folie:
http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=12098483
Firma ze Zgierza, ale towar jedzie samochodem prosto od producenta styropianu/wełny (przy większych ilościach typu ocieplenie domu)
Cenowo są nie do pobicia.

Poza tym zawsze porównuj zaproponowane Ci ceny z ofertami na allegro, sklepach internetowych. Różnice są czasem kolosalne.

Mogę Ci polecić genialną firmę dekarską http://dachy-gwiazda.pl/
Robią także wieźby. Moją zrobili w 8 godzin (320m2 dachu) :mrgreen:




Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW