Pomógł: 8 razy Dołączył: 05 Sty 2006 Posty: 235 Skąd: koniec świata
Wysłany: 2006-09-09, 17:04 Czerwone miasteczko - ciekawostki z Wielunia w czasach PRL
Partnerska współpraca:
14 v 1974 r. odbyło się spotkanie aktywu politycznego m. Wielunia z lektorem Wydziału Ideologicznego Komitetu Obwodowego KPZR w Smoleńsku A. F. Kugakowem, , który omówił kierunki rozwoju obwodu smoleńskiego w bieżącej pięciolatce. W spotkaniu zorganizowanym przez Powiatowy Ośrodek Propagandy Partyjnej uczestniczyli przedstawiciele powiatowych władz partyjnych z I sekretarzem KP PZPR towarzyszem magistrem Józefem Kobielą i Naczelnikiem Powiatu mgr Marianem Gałą.
2 IV 1976 r. w sali kinowo-odczytowej Muzeum odbyło się spotkanie mieszkańców Wielunia z towarzyszem N. J. Gusiewem, konsulem generalnym ZSRR w Poznaniu, który omówił perspektywy rozwoju ZSRR wynikające z uchwały XXV zjazdu KPZR.
22 V 1976 Aktyw gospodarczy i polityczny miasta Wielunia spotkał się w Muzeum z zastępcą kierownika Wydziału Propagandy i Agitacji KC Bułgarskiej Partii Komunistycznej tow. D. Petrowem, który omówił kierunki współczesnego rozwoju Bułgarii.
7 XI 1976 r. Muzeum Ziemi Wieluńskiej gościło Kierownika Sekcji Propagandy Wydziału Agitacji i Propagandy KC WSPR Niklosa Szatmarii. Uczestnikom gość przedstawił rozwój WRL oraz wybrane problemy współpracy polsko-węgierskiej.
9 XI 1976 r. dla uczestników 59 rocznicy Wielkiej Rewolucji Październikowej w Muzeum zorganizowano projekcję filmów poświęconych Leninowi i Rewolucji m.in. "Lenin, fakty, wspomnienia" i Leningrad kolebką rewolucji".
18 VI 1974 r. odbyło się otwarcie gabinetu metodycznego, bogato wyposażonego przez Wojewódzki i Powiatowy Ośrodek Propagandy Partyjnej. Gabinet służyć będzie zarówno celom szkolenia partyjnego jak też działalności oświatowej muzeum. Otwarcia gabinetu dokonał I sekretarz KW PZPR w Łodzi Zbigniew Zieliński. Uczestniczyli w nim również m. in. sekretarz KW PZPR towarzysz Jan Dębowski, wicewojewoda łódzki towarzysz Kazimierz Borczyk, kierownik Wojewódzkiego Ośrodka Propagandy Partyjnej towarzysz Adam Wędrychowicz oraz przedstawiciele powiatowych władz partyjnych i administracyjnych z I sekretarzem KP PZPR towarzyszem Józefem Kobielą i Naczelnikiem Powiatu Marianem Gałą.
1974r. "Bohaterowie pracy socjalistycznej" - to tytuł wystawy zorganizowanej w związku z 30-leciem Polski Ludowej w Komitecie Wojewódzkim PZPR w Łodzi. Wystawa prezentuje sylwetki 48 zasłużonych działaczy kultularno - oświatowych. Na wystawie znajduje się również zdjęcie kierownika Muzeum Ziemi Wieluńskiej.
1974 r. Podobna wystawa zorganizowana została w sali konferencyjnej KP PZPR w Wieluniu, gdzie eksponowano 36 zdjęć przodujących rolników, robotników oraz działaczy gospodarczych i kulturalno - oświatowych. Wśród wyróżnionych jest też kierownik Muzeum Ziemi Wieluńskiej. (brawo)
W myśl hasła "Sojusz świata pracy z kulturą i sztuką" muzeum regionalne rozpoczęło akcję dla odczytową dla środowisk wiejskich.
7 V 1977 dla czternastu pracowników wieluńskiego Sztabu Wojska Polskiego mgr Abramek wygłosił odczyt "Broń w pradziejach".
30 XI 1977 r. mgr B. Czerniak z muzeum wieluńskiego w klubie Ruchu w Pątnowie wygłosił odczyt Rewolucja Październikowa a sprawa niepodległości Polski. 20 osób.
1977 r. Feliks Dzierżyński - wystawę przygotowało Muzeum Okręgowe w Sieradzu w związku z 100 rocznicą urodzin wielkiego działacza polskiego i rosyjskiego ruchu robotniczego. Wystawa składała się z 10 plansz z fotokopiami archiwalnych dokumentów i fotografii. W Muzeum Ziemi Wieluńskiej czynna była w listopadzie 1977 r. Frekwencja 179 osób.
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Możesz ściągać załączniki na tym forum