R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: glizda
2007-09-21, 10:42
Wiek nie ma znaczenia (?)
Autor Wiadomość
Ecomarta 
Przyjeżdża na zakupy



Pomogła: 4 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 09 Kwi 2006
Posty: 316
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-02-25, 19:44   Wiek nie ma znaczenia (?)

W uczuciach wiek nie ma znaczenia,

czego dowodem wiele udanych małżeństw. Dziś 10-20 lat między partnerami, to nic niezwykłego. Powstają jednak i takie związki, gdzie różnicę wieku stanowi kilka pokoleń. To już przypadki, by tak rzec, dla koneserów. Na początku stycznia br. Samuel Akinbode Sadela, liczący 107 lat najstarszy kaznodzieja w Nigerii, ożenił się z 30-letnią kobietą. Jak stwierdził publicznie, zyskał dzięki małżeństwu nowe siły od Boga. Młodsza o 77 lat wybranka jest trzecią żoną Sadela, owdowiałego po raz drugi w 2001 r. Z kolei w maju ub. r. licząca 104 lata Wook Kundor z Malezji wyszła za mąż za Muhamada Noor Che Musa, młodszego o... lat 70. Dla Musa, 33-letniego zawodowego żołnierza, było to pierwsze małżeństwo. Wciąż bezdzietna pani Kundor jest bardziej życiowo doświadczona - miała wcześniej 20 mężów. Musa ożenił się z miłości, bo 104-letnia panna młoda nie jest zamożna.

Miłość to stan trudny do zdefiniowania. I choć naukowcy bardzo się starają, wciąż jedynym pewnikiem jest brak zasad w zakochaniu.

I co wy na to? Przykłady są chyba mocno przesadzone i dla mnie troche niesmaczne,ale myśle że nie do końca wiek,ale także pozycja społeczna nie mają znaczenia. Po okresie miłości i fascynacji przychodzi codzienność, poglądy z wiekiem sie zmieniają....i nie wszyscy potrafią to zaakceptować. Milość miłością,ale do bycia razem potrzeba chyba jeszcze jakiegoś innego wspólnego mianownika :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
raulmanka 
Ma stragan na targu



Pomogła: 8 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 08 Gru 2006
Posty: 727
Skąd: z 1038:D
Wysłany: 2007-02-25, 19:52   

to zalezy od czlowieka... dla mnie wiek nie ma zadnego znaczenia... ale dla niektorych wiek jest bariera nie do przebicia...
czytajac te przyklady- 70lat roznicy... no to tez powiedzialabym 'bez przesady' :|
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
glizda 
Moderator
diablica



Pomogła: 45 razy
Wiek: 47
Dołączyła: 14 Lis 2006
Posty: 4328
Piwa: 24/21
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-02-25, 19:59   

Ja kiedyś też mowilam że wiek nie ma znaczenia,ale teraz te poglądy troszkę się zmieniły.

Unikam np. dużo młodszych mężczyzn od siebie gdyz no niestety ale jak się okazuje mamy zupełnie inne oczekiwania względem siebie.
A duz starsi mężczyźni to też nie za dobrze. Teraz byłoby wszystko ok,ale za jakies 10 lat juz nie.
_________________
Wszystko o czym marze jest albo nielegalne, albo nieetyczne, albo strasznie tuczące...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
raulmanka 
Ma stragan na targu



Pomogła: 8 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 08 Gru 2006
Posty: 727
Skąd: z 1038:D
Wysłany: 2007-02-25, 20:06   

ehh...moze zle to ujelam.. ja nie mowie o jakichs bardzo duzych roznicach wiekowych... nie wiem nie bede moze okreslac... ale np 15lat w gore to duza roznica raczej nie jest...natomiast w dol- no coz... chyba max to w moim wieku rok lub dwa... po co mi dzieciak :|
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
glizda 
Moderator
diablica



Pomogła: 45 razy
Wiek: 47
Dołączyła: 14 Lis 2006
Posty: 4328
Piwa: 24/21
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-02-25, 20:23   

raulmanka napisał/a:
ale np 15lat w gore to duza roznica raczej nie jest...natomiast w dol- no coz... chyba max to w moim wieku rok lub dwa... po co mi dzieciak


15 lat to nie jest dużo??? Moim zdaniem jest! No pomysl, masz teraz 18 lat a twój facet 37, za 10 lat ty będziesz mieć 28 a on 47 lat. Dalej myślisz że to nie jest duzo??
_________________
Wszystko o czym marze jest albo nielegalne, albo nieetyczne, albo strasznie tuczące...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ecomarta 
Przyjeżdża na zakupy



Pomogła: 4 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 09 Kwi 2006
Posty: 316
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-02-25, 20:33   

Ja mysle,że taki zwiazek nie ma szans na dluższą mete,właśnie dlatego,że ludzie sie zmieniają. I może 18-sto latce podoba sie doświadczony pan,a 40-sto latkowi panienka którą musi sie opiekować itp.,ale z czasem ona chce popełniać własne błędy,zdobywać doświadczenie,a jemu może sie to już nie spodobać. A młodszy facet to już wogóle nie rozumiem,chyba że pani chce sie dowartościować;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
raulmanka 
Ma stragan na targu



Pomogła: 8 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 08 Gru 2006
Posty: 727
Skąd: z 1038:D
Wysłany: 2007-02-25, 20:38   

glizda, jestem bezwzgledna...i powiem ze dalej to nie jest duzo....ale mowie po raz kolejny, wszystko zalezy od czlowieka! i nie chodzi o to ze podobaja mi sie doswiadczeni faceci... po prostu facet musi miec 'to cos' i juz;]
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
glizda 
Moderator
diablica



Pomogła: 45 razy
Wiek: 47
Dołączyła: 14 Lis 2006
Posty: 4328
Piwa: 24/21
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-02-25, 20:39   

Ecomarta napisał/a:
Ja mysle,że taki zwiazek nie ma szans na dluższą mete,właśnie dlatego,że ludzie sie zmieniają


I oto mi chodzi! Nie będziemy wiecznie tacy sami, z wiekiem się zmieniamy, mamy inne poglądy,inne potrzeby.
_________________
Wszystko o czym marze jest albo nielegalne, albo nieetyczne, albo strasznie tuczące...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Pszczółka 
Przyjeżdża na zakupy



Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 15 Gru 2006
Posty: 399
Piwa: 2/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-02-25, 21:33   

glizda napisał/a:
Nie będziemy wiecznie tacy sami, z wiekiem się zmieniamy,

a co z miłością?czas płynie a ludzie mogą się kochać nadal i nawet różnica wieku między nimi, im nie przeszkadza.
_________________
„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”
1% ze swojego podatku na rehabilitację dziecka
http://dzieciom.pl/podopieczni/4355
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
renia 
Przyjeżdża na zakupy
blondynka ;)



Pomogła: 6 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 27 Gru 2006
Posty: 419
Skąd: Wielun
Wysłany: 2007-02-25, 21:35   

Ktos kiedys powiedział ze miłosc nie liczy lat .....Mysle ze wiek nie ma znaczenia dla osob samotnych powyzej 25 lat , wtedy bierzemy pod uwage zeby ta druga połowka miała cos w głowie :571: i prace . Osoby powyzej 25 lat patrza na zycie innymi oczami chca sie ustatkowac , wiec szukaja kogos z kim sie beda umiec porozumiec .... a uroda , czy wy patrzycie na urode ? Jakie zalety powinna miec 2 połowka , zebyscie ja zaakceptowali ???
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Malinka 
WIELUNIAK
GrzEczNa DZieWczYnKa



Pomogła: 3 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 28 Sty 2006
Posty: 2245
Skąd: Zgierz -> Łódź
Wysłany: 2007-02-25, 21:51   

Dla mnie wiek nie ma znaczenia oczywiscie w granicach zdrowego rozsąku. Bariera 10-20 lat.. jeszcze jest do przejścia... ja sama miałam zawsze dużo starszych facetów (nawet nieraz dużo dużo :) ), młodszy może być dla mnie kolegą ale nic wiecej. Oczywiście nie popieram związku gdzie różnica wieku wynosi 30 lat i wzyż bo już jest to dla chore...

I tak jeśli ludzie sie kochają to wiek nie ma dla nich najmniejszego znaczenia....
_________________
,,Ludzie nigdy nie wiedzą, że są szczęśliwi, wiedzą tylko, kiedy byli szczęśliwi..."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ecomarta 
Przyjeżdża na zakupy



Pomogła: 4 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 09 Kwi 2006
Posty: 316
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-02-25, 22:01   

Pszczółka napisał/a:
a co z miłością?czas płynie a ludzie mogą się kochać nadal i nawet różnica wieku między nimi, im nie przeszkadza.

Ojjjjjj jak ja bym chciala wierzyc,że milosci to starcza do konca życia.Nie starcza, jestem skłonna przyznac racje reniaa_25,że przyjaźń jest ważniejsza niż miłość,bo ona zostaje a to wielkie uczucie mija.
Co powinien miec ten ktosik?Jak dla mnie:troche urody,duuuuużo w głowie,plany na życie,poczucie humoru,"to coś", i najlepiej jeszcze jakąś tylko swoją pasje....tylko gdzie ci mężczyźni ;P
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-02-25, 22:05   

Ecomarta napisał/a:
Co powinien miec ten ktosik?Jak dla mnie:troche urody,duuuuużo w głowie,plany na życie,poczucie humoru,"to coś", i najlepiej jeszcze jakąś tylko swoją pasje....tylko gdzie ci mężczyźni ;P

No dobra... wszystko mam, tylko "to coś" mnie niepokoi :P
Jestem jeszcze inteligentny, elokwentny i przede wszystkim skromny :DDDDD

A tak poważnie: różnica wieku jest mało znacząca ale w granicach zdrowego rozsądku. Nie chodzi tutaj o opinię publiczną, bo to co ludzie gadają mnie jak najmniej interesuje.
Chodzi po prostu o zgodność charakterów, rozmowę - bo to podstawa, sposób na nudę we dwoje i inne mniej istotne szczegóły.
Chodzi też o to, że różnica nie mogłaby być na tyle duża, żeby starszy mężczyzna nie traktował swojej młodszej partnerki jak córki i na odwrót.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
majk-el 
Wieluniaczek
garnki lepi



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 08 Mar 2006
Posty: 1805
Skąd: okalew/wrocław
Wysłany: 2007-02-25, 22:05   

Ecomarta napisał/a:
....tylko gdzie ci mężczyźni


a tutaj ;P
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Pszczółka 
Przyjeżdża na zakupy



Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 15 Gru 2006
Posty: 399
Piwa: 2/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-02-25, 22:07   

Ecomarta napisał/a:
Ojjjjjj jak ja bym chciala wierzyc,że milosci to starcza do konca życia.

widocznie nie spotkałaś w swoim życiu ludzi, któży tak się kochali na całe życie. a jak w to nie wierzysz to nigdy nie będziesz umiała tak pokochać.
_________________
„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”
1% ze swojego podatku na rehabilitację dziecka
http://dzieciom.pl/podopieczni/4355
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW