R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: glizda
2007-11-03, 18:09
Pewność ważniejsza niż zycie??
Autor Wiadomość
glizda 
Moderator
diablica



Pomogła: 45 razy
Wiek: 47
Dołączyła: 14 Lis 2006
Posty: 4328
Piwa: 24/21
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-02-20, 08:40   Pewność ważniejsza niż zycie??

Czy uzyskana dzięki badaniom prenatalnym wiedza o ułomnościach nie stanie się pretekstem do społecznej eliminacji zamiast leczenia?
Powszechność badań prenatalnych stawia nas w obliczu wielkiego dylematu: w jakim stopniu wolno nam decydować o prawie do narodzin drugiego człowieka?

Więcej na ten temat:
http://wiadomosci.onet.pl...1,kioskart.html


Myślę,ze to trudny temat. Sama nie wiem jakbym zachowała się na wieść ze urodzę ułomne dziecko.Czy zdecydowałabym się na aborcję?? Na to pytanie sama nie znam odpowiedzi.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Dominika 
WIELUNIAK


Pomogła: 24 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2005
Posty: 3430
Piwa: 3/4
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2007-02-20, 13:47   

Trudno mi sie jednoznacznie ustpsunkowac, gdyz po 1 nie bylam w ciazy, na chwile obecna rowniez sie nie staram :wink: , takze moja wyopowiedz bedzie w pelni subiektywna.
Uwazam, ze jesli jest zagrozenie dla zycia dziecka lub matki to jak najbardziej nalezy ingrowac w płód. Teraz pojawia sie pytanie : co zrobia rodzice, ktorzy staraja sie o pocieche X czasu, udaje sie i nagle "taka" wiadomosc ... mysle ze bardzo trudna decyzja. I chyba jest podyktowana w zaleznosci od motywacji danej pary.
Na koniec pragne wrazic swoje oburzenie, reklamami i bilbordami dajacymi mozliwosc nakrecenia filmu plodu "na pamiatke" . Nie wiem czy jest zapotrzebowanie na tego typu wynalazki, jak dla mnie jest to swiadome okaleczanie dziecka, serwowanie mu niepotrzebnych bodzcow, ktore moga negatywnie wplynac na jego rozwoj a w efekcie na zdrowie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
karcia 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 12 Gru 2006
Posty: 1133
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-02-20, 15:03   

Trudna sprawa... Ciężko się jakkolwiek wypowiedzieć i wyrobić swoje zdanie na ten temat.
Z jednej strony nie wolno mam odbierać życia drugiemu człowiekowi dla własnej wygody. W końcu każdy ma prawo być na tym świecie. Tylko, jakie to będzie życie.
A patrząc na to z innego punktu widzenia takie zachowanie jest pewnego rodzaju eliminacją innych. Czego całkowicie nie popieram.
Ale o podjęciu takiej decyzji decydują przecież rodzice i to oni borykają się z tym problemem. Zależy też jaki kto ma system wartości i czy czuje się na siłach poświęcić część swojego życia choremu dziecku.
Często takie, nie powiem, bo niełatwe poświęcenie tylko wzbogaca człowieka i nadaje jego trwaniu głębszy sens. Istnieje jeszcze coś takiego jak miłość bezwarunkowa. Chciałabym poznać stosunek do tej sprawy opiekunów ludzi ułomnych, o których narodzinach tutaj mowa.
Dominika napisał/a:
Na koniec pragne wrazic swoje oburzenie, reklamami i bilbordami dajacymi mozliwosc nakrecenia filmu plodu "na pamiatke" . Nie wiem czy jest zapotrzebowanie na tego typu wynalazki, jak dla mnie jest to swiadome okaleczanie dziecka, serwowanie mu niepotrzebnych bodzcow, ktore moga negatywnie wplynac na jego rozwoj a w efekcie na zdrowie.

Całkowicie się z tym zgadzam.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW