R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: glizda
2007-09-21, 10:41
Asterix i Obelix rasistami!!!! =)
Autor Wiadomość
waldex 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 13 razy
Wiek: 37
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 1003
Postawił 6 piw(a)
Skąd: EWI
Wysłany: 2007-06-16, 19:16   Asterix i Obelix rasistami!!!! =)

Cytat:

Asterix i Obelix okazali się rasistami
2007-06-15 11:14:59
źródło: Rzeczpospolita

Organizacja broniąca praw dziecka uznała, że znany komiks o przygodach Asterixa i Obelixa jest wsteczny i rasistowski.

OTO SIEJĄCE ZGORSZENIE POSTACIE DZIELNYCH GALÓW

Asterix i Obelix należą do najbardziej znanych bohaterów komiksowych na świecie. Albumy z tymi postaciami od kilkudziesięciu lat sprzedają się w milionach egzemplarzy. Jak się jednak okazuje, dwóch galijskich wojowników ma zbyt reakcyjną mentalność, aby w dzisiejszych czasach patronować kampanii na rzecz praw dziecka.

Zdaniem francuskiego oddziału organizacji Obrona dla Dzieci (DCI) świat przedstawiony w komiksach nie odzwierciedla wielokulturowego charakteru obecnej Francji. A Galowie, cały czas bijąc się z Rzymianami, promują wśród dzieci przemoc, co kłóci się z pokojowym duchem Unii Europejskiej. Społeczeństwo, w którym żyją Asterix i Obelix, jest archaiczne i hierarchiczne, a warunki, w jakich mieszkają, niehigieniczne. Co gorsza, w komiksach nie są poruszane społeczne problemy, z jakimi muszą się borykać młodzi ludzie.

DCI wezwała francuską rzecznik praw dziecka Dominique Versini do rezygnacji z pomysłu, aby postać Asteriksa stała się symbolem kampanii promującej ONZ-owską konwencję praw dziecka.

Absurd! To wspaniałe komiksy, które promują uniwersalne wartości. Niestety Obelix nie jest Murzynem. Ale proszę mi wskazać jakąś popularną bajkę dla dzieci, której bohaterami byliby kolorowi – powiedziała przedstawicielka biura pani rzecznik.


Ja tam nic nie sugeruję ale najwieksze skrzywienie to wioska smerfów - tylu facetów i tylko 1 kobieta i 1 dziewczynka. A poza tym papa Smerf to komunista (chodzi na czerwono ubrany), Osiłek wygląda mi na ZOMO-wca, a Ważniak to Sekretarz Wojewózki PZPR :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
yampress 
WIELUNIAK


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 3119
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-06-16, 20:03   

spałować wszystkich co piszą czepiają się normalnych bajek. niech popatrzą na te japońskie bajki pełne agresji itp...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
puSia 
Przejeżdżał przez Wieluń
gentleman <3


Pomogła: 1 raz
Wiek: 33
Dołączyła: 11 Lis 2006
Posty: 92
Skąd: ss ;]
Wysłany: 2007-06-16, 21:07   

zglanować ich.
dali by sobie już spokój, homofoby jedne!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wiciu 
Słyszał o Wieluniu
poszukiwacz



Dołączył: 16 Cze 2007
Posty: 11
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-06-16, 22:04   

sory czy wszystkie bajki muszą poruszać "społeczne problemy, z jakimi muszą się borykać młodzi ludzie" ta no fakt każde dziecko musi wiedzieć jak zdobyć jak najwięcej pokemonów
albo jak dzięki swojej nadprzyrodzonej mocy zabić za jednym ciosem 10 przeciwników... no pewnie bez tego sobie w życiu nie poradzi... jeszcze chwila i zaczną się czepiać kubusia puchatka bo miał czerwony sweterek to pedał i króliczka bo ciągle krzyczał na tygryska że skacze mu po marchewkach a to szerzy przemoc w śród dzieci Idiotyczne
PS: zgadzam się z tobą Pusia 8)
_________________
"...w kolejnych wiadomościach znów dobra jest tylko pogoda..."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
akirus 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomogła: 16 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 26 Paź 2006
Posty: 1259
Skąd: wieluń
Wysłany: 2007-06-17, 08:31   

hę jak zaczełam czytac posta to już myślałam że to znowu w Polsce takie pomysły mają a ty proszę..... no no no chyba ucza się od nas
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
glizda 
Moderator
diablica



Pomogła: 45 razy
Wiek: 47
Dołączyła: 14 Lis 2006
Posty: 4328
Piwa: 24/21
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-06-17, 09:24   

akirus napisał/a:
hę jak zaczełam czytac posta to już myślałam że to znowu w Polsce takie pomysły mają a ty proszę..... no no no chyba ucza się od nas


A może paani Ewa Sowińsskaa rozmawiała z kimś we Francji?? :P
_________________
Wszystko o czym marze jest albo nielegalne, albo nieetyczne, albo strasznie tuczące...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
alef 
Ma stragan na targu


Pomógł: 15 razy
Wiek: 71
Dołączył: 24 Sie 2006
Posty: 626
Otrzymał 10 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-06-17, 11:08   

Glizda mam gdzieś te dyskusje o Aterixie Thinky Bolku i Lolku (chyba geje) i innych. Pewnie można się przyczepić i do Biblii bo Chtystus i 12 chłopa razem..., aleee!!!! Twoje zdjęcie. Nic doać nic ująć. Pełny wizerunek fizyczny i charektorologiczny. To po prostu cała TY!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
karcia 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 12 Gru 2006
Posty: 1133
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-06-17, 17:16   

Proszę mi moich ulubieńców i bohaterów jednego z najbardziej lubianych przeze mnie filmów animowanych zostawić w spokoju :!: :P
Aż mi ręce opadają...
Muszę przyznać, że mimo wychowania się głównie na "Smerfach", "Bolku i Lolku" oraz "Asterixie i Obelixie", jednak nie jestem zdemoralizowaną osobą. ;)
śmieszne mi się to wszystko wydaje...
Zaraz okaże się, że bohaterowie pozytywnych bajek, którzy kochają dzieci to pedofile :!:
Niektórzy dorośli to chyba DUŻE dzieci.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Karzełek 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomógł: 14 razy
Wiek: 39
Dołączył: 16 Gru 2005
Posty: 1130
Piwa: 1/7
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-06-17, 17:21   

Again... :? To już zaczyna się robić nudne...
_________________
http://www.nie.com.pl/ :urban:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW