R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: glizda
2007-09-21, 10:38
Policjanci handlują danymi ofiar wypadków
Autor Wiadomość
yampress 
WIELUNIAK


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 3119
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-08-10, 21:43   Policjanci handlują danymi ofiar wypadków

Jesteś ofiarą wypadku i chcesz dostać odszkodowanie. Nagle zjawia się windykator i obiecuje, że bardzo szybko wyszarpie dla Ciebie od ubezpieczyciela odszkodowanie. Tylko skąd ma Twoje nazwisko, adres i numer telefonu? "Wszystkie dane sprzedają im policjanci" - skarżą się poszkodowani.
To bardzo prosty sposób na biznes. Windykatorzy, którzy nie mają najmniejszych problemów z zarejestrowaniem działalności, zajmują się załatwianiem wypłaty odszkodowań dla poszkodowanych w wypadkach. Za swoją pracę dostają od nich prowizję, 20-30 proc. kwoty odszkodowania. Problem tylko jest na początku, ze znalezieniem ofiar wypadków. Z ustaleń "Gazety Wyborczej" wynika, że windykatorzy dogadują się z policjantami i kupują od nich dane.

Tak było w przypadku Ewy K. z Katowic. Z wypadku wyszła ze złamaną ręką, urazem kręgosłupa i obrażeniami głowy. Kiedy doszła do siebie, zaczęli wydzwaniać windykatorzy. "Komórka była na kartę (nie figuruje więc w książce telefonicznej), a numer podałam wyłącznie policjantowi, który mnie przesłuchiwał. Nie mam wątpliwości co do źródła przecieku" - twierdzi kobieta, która sama postanowiła starać się o odszkodowanie.

Podobnie zrobiła Bogusława T. z Dąbrowy Górniczej, która ofertę współpracy otrzymała zaraz po śmiertelnym wypadku męża. Jadącego na rowerze mężczyznę potrącił samochód. Windykatorzy obiecali kobiecie, że wycisną majątek z firmy ubezpieczeniowej sprawcy. "Kiedy zapytałam ich, jak zdobyli moje namiary, powiedzieli mi wprost, że od policji" - mówi kobieta "Gazecie Wyborczej".

Nadkomisarz Adam Momot, szef katowickiej policji, przyznał w "Gazecie Wyborczej", że dane ofiar wypadków można ujawnić wyłącznie firmom ubezpieczeniowym zajmującym się likwidacją szkód. Przekazywanie ich osobom trzecim jest niedopuszczalne. Momot zapowiedział, że zawiadomi prokuraturę.

www.dziennik.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-08-10, 22:17   

Sam bym sobie nie życzył aby coś podobnego miało miejsce, jest to ewidentne złamanie obowiązującego prawa o ochronie danych osobowych.

yampress napisał/a:
Przekazywanie ich osobom trzecim jest niedopuszczalne. Momot zapowiedział, że zawiadomi prokuraturę.



I słusznie, jestem tylko ciekaw, czy prokuratura postawi komuś zarzuty... :?
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
glizda 
Moderator
diablica



Pomogła: 45 razy
Wiek: 47
Dołączyła: 14 Lis 2006
Posty: 4328
Piwa: 24/21
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-08-10, 22:20   

Jaro napisał/a:
I słusznie, jestem tylko ciekaw, czy prokuratura postawi komuś zarzuty...


Powinna, gdyż osoby te złamały prawo.
_________________
Wszystko o czym marze jest albo nielegalne, albo nieetyczne, albo strasznie tuczące...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Maru 
Mieszka pod Wieluniem
Bywa w Wieluniu



Pomógł: 17 razy
Wiek: 72
Dołączył: 06 Sty 2007
Posty: 940
Piwa: 4/4
Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-08-10, 22:40   

Jak nie pogotowie to policja i windykatorzy, interes się dalej kręci. Wydoić z człowieka, ile się da, to ich dewiza.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
karcia 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 12 Gru 2006
Posty: 1133
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-08-10, 23:08   

Na wszystkie możliwe sposoby szukają źródła dodatkowego zarobku... :?

Widocznie, kiedy chodzi o opłacalny pomysł na zdobycie kasy dla, wspomnianych wyżej, policjantów przestają istnieć zasady i przepisy.

Ironią jest, że chodzi właśnie o "stróżów prawa", którzy bez większego wzruszenia oraz kosztem innych łamią je.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
yampress 
WIELUNIAK


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 3119
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-08-10, 23:11   

karcia napisał/a:
Ironią jest, że chodzi właśnie o "stróżów prawa", którzy bez większego wzruszenia oraz kosztem innych łamią je.


stróżem prawa to jest w stosunku do innych, a jeśli chodzi o własne ja to jak w przykłądzie inaczej to wygląda .....
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW