Warning ! cookie path is empty! Check in in the Admin Control Panel or set it in the PhpMyAdmin table: prefix_config - cookie_path row
 Forum Index


FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups
RegisterRegister  Log inLog in

Previous topic «» Next topic
Ceny wywolania zdjec cyfrowych w Wieluniu?
Author Message
Basia
Wieluniaczek
Dwa oblicza ]:-)



Posted:    Ceny wywołania zdjęc cyfrowych w Wieluniu? [ !!! ]

Dział o foto, wiec moje pytanie wrzucam tutaj, wiecie może jakie są ceny zdjęć, konkretnie chodzi mi o ilość ok 100 w formacie 10x13, będę wdzięczna za info.




[color=red]
Nowe zdania rozpoczynamy pisząc je z dużych liter.
Odnosi się to min. do tematu topicu.
Poprawione.
J.[/color]
 
 
Ferbik
Administrator



Posted:     [ !!! ]

Możesz w jakimś tanim labie po paręnaście groszy za zdjęcie, jeśli Ci nie zależy na jakości.
Spróbuj w Rossmannie.
Poza tym nie ten format :) Albo 9x13 albo 10x15. W Wieluniu nie ma maszyn 10x13 bez marginesu.
 
 
Basia
Wieluniaczek
Dwa oblicza ]:-)



Posted:     [ !!! ]

No to 10x15 [color=red]nie ważne[/color], chodzi mi o konkretną cenę, np. w Opolu wywołam za 40 gr sztuka, i sie zastanawiam czy znajdę w Wieluniu też taką jakość za taką cenę :roll:

[color=red]*nieważne[/color]




[color=red]
Nowe zdania rozpoczynamy pisząc je z dużych liter.
Poprawione.
J.[/color]
 
 
miko 005
WIELUNIAK



Posted:     [ !!! ]

A może coś za pośrednictwem Internetu? Byłbym zainteresowany tą właśnie drogą, ma ktoś ciekawy i sprawdzony link? Bo jest tego trochę, ale ……, nie ma to jak opinia kogoś, kto już korzystał z w/w usług ;) .
 
 
Administrator
Administrator


Posted:     [ !!! ]

W Łodzi w Media Markt na papierze Kodaka - 0,35gr za 10x15

Poza tym jakość wg mnie zależy wyłącznie od posiadanego automatu. Przecież nikt nie będzie się bawił w zabawę z poszczególnymi zdjęciami za 35 groszy za sztukę...
  
 
 
ourson
Moderator


Posted:     [ !!! ]

[b]miko 005[/b], wywoływałem w Fotojoker.pl - oni mają swoje sklepy w galeriach handlowych i oprócz tego serwis www. cen a w tej chwili chyba 0,33 za 10x15 + 7 zł za zlecenie (przy wysyłce pocztą) lub 4 zł (odbiór osobisty w wybranym sklepie). Jakość OK.
 
 
Basia
Wieluniaczek
Dwa oblicza ]:-)



Posted:     [ !!! ]

[quote="miko 005"]A może coś za pośrednictwem Internetu? Byłbym zainteresowany tą właśnie drogą, ma ktoś ciekawy i sprawdzony link? Bo jest tego trochę, ale ……, nie ma to jak opinia kogoś, kto już korzystał z w/w usług ;) .[/quote]

No tak, ale słyszałam, że powtarzają kilka tych samych odbitek i jakość nie ciekawa :roll:

[quote="Administrator"]W Łodzi w Media Markt na papierze Kodaka - 0,35gr za 10x15 [/quote]

W MM to powinni mieć takie same ceny w całej Polsce, muszę też sprawdzić w Opolu.




[color=red]
Ciągle to samo...
Poprawione.
J.[/color]
 
 
Administrator
Administrator


Posted:     [ !!! ]

Ranking fotolabów

http://www.prl.strefa.net/index.php
 
 
ourson
Moderator


Posted:     [ !!! ]

[b]Administrator[/b], mam wrażenie że nieco nieaktualny...
[quote]Data ostatniej aktualizacji: 6 listopada 2005[/quote]
choć samo to mogłoby jeszcze o niczym nie świadczyć, ale... wpisy we wrocławskich punktach są jeszcze starsze i pochodzą z lat 2001-2004...
 
 
Administrator
Administrator


Posted:     [ !!! ]

http://www.prl.strefa.net/poczekalnia.php

Na dole masz nawet oceny z grudnia tego roku
 
 
ourson
Moderator


Posted:     [ !!! ]

fakt, nie zauważyłem, chociaż sposób przeglądania rankingu poprzez wyszukiwanie pozycji w poczekalni jest trochę uciążliwy :-) Ale dobre i to :-)
 
 
Mateusz
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Posted:     [ !!! ]

Mnie to rozwaliło jak koleżanka poszła wywołać zdjęcia. I fotograf nawet nie zrobił łaski żeby usunąć efekt czerwonych oczu, co wydawało się oczywiste że powinien to zrobić. Parę kliknięć dla niego a dla przeciętnego klienta czarna magia...
 
 
Gregg Sparrow
[Deleted]

Posted:     [ !!! ]

[quote="Mateusz"]Mnie to rozwaliło jak koleżanka poszła wywołać zdjęcia. I fotograf nawet nie zrobił łaski żeby usunąć efekt czerwonych oczu, co wydawało się oczywiste że powinien to zrobić. Parę kliknięć dla niego a dla przeciętnego klienta czarna magia...[/quote]
Takich rzeczy nie powinno sie zostawiać technikowi który wywołuje odbitki. Klient jeżeli nie wie jak to zrobic to powinien poprosić o usunięcie tego efektu. Fotograf nie jest jasnowidzem i nie wie co chce otrzymać klient. Ja jak robie odbitki to nie życzę sobie żadnej ingerencji i zawsze zaznaczam co chcę mieć. Jeżeli nie robię sam obróbki (z różnych przyczyn np lenistwa) to prosze o zwiększenie kontrastu czy "wyciągnięcie" zdjęcia. Prosta sprawa, wystarczy poprosić.
 
 
Administrator
Administrator


Posted:     [ !!! ]

Bez przesady - nie można wymagać obróbki każdego zdjęcia płacąc 35 gr za odbitkę. W dużym fotolabie robią tysiące jeśli nie dziesiątki tysięcy odbitek dziennie więc ręczna obróbka zdjęć wymagałaby zatrudnienia wielu dodatkowych pracowników.
 
 
Marta
WIELUNIAK



Posted:     [ !!! ]

Basia, w rossmanie jest rozmiar 10x15 w cenie 25 albo 29 gr za sztukę :)
 
 
Ferbik
Administrator



Posted:     [ !!! ]

Wielu się na przykład dziwi, że u Ignasiaka na Targowej wywołanie odbitki jest na poziomie (chyba) 74groszy za 10x15, gdzie w wielu punktach jest taniej. Tylko, że pan Ignasiak stosuje zwykle podstawową chociażby obróbkę zdjęć w przeciwieństwie do większości fotolabów, dlatego wolę zapłacić więcej jak nie mam czasu sam się w to bawić i wiem, że będzie to efekt zadowalający mnie.
 
 
miko 005
WIELUNIAK



Posted:     [ !!! ]

[quote="Ferbik"]Tylko, że pan Ignasiak stosuje zwykle podstawową chociażby obróbkę zdjęć w przeciwieństwie do większości fotolabów, dlatego wolę zapłacić więcej jak nie mam czasu sam się w to bawić i wiem, że będzie to efekt zadowalający mnie.[/quote]

No właśnie, myślę że wszyscy tu piszący, skoro piszą, to wydaje mi się że dostęp do kompa mają ;) , a jest trochę programików do obróbki zdjęć, dlaczego by nie pobawić się samemu w retusz fotki? I właśnie, nie stawiajmy zbyt dużych wymagań tam, gdzie cena jest o połowę mniejsza niż w innych punktach, logika by nakazywała domniemywać że gdzie taniutko, tam fuszerka i masówka, a gdzie trochę drożej to tam możemy spodziewać się lepszych efektów w wykonanej pracy.
 
 
Display posts from previous:   
[ CLOSED ]
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group