R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Archdevil
2008-05-11, 15:00
Jestem w kropce - nowy TV
Autor Wiadomość
Tomek 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 10 razy
Wiek: 43
Dołączył: 21 Lip 2005
Posty: 1397
Otrzymał 5 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-10-02, 10:32   Jestem w kropce - nowy TV

No właśnie, chcę kupić nowy TV LCD 40" i nie bardzo wiem na co się zdecydować. Jeśli chodzi o firmę to myślę raczej nad Sony Bravia, ewentualnie może być Samsung. Ale zastanawiam się cały czas nad sensem kupowania 40" w rozdzielczości 720p. Czy jest szansa wykorzystania w tej chwili TV o rozdzielczości 1080i? W jakiej rozdzielczości nadawana jest telewizja N - 1080i czy 720p, bo w opisie urządzeń jest napisane tylko, że obsługują oba standardy, choć gdzieś czytałem, że na razie NIKT nie nadaje sygnału w 1080i. A jak jest z BluRay - w jakiej rozdzielczości obecnie wydaje się płytki (czy w sklepie czy w wypożyczalni)? No i ogólnie TrueHD (1080i) to wydatek co najmniej 30% większy:P
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
dianawiel 
Dojeżdża PKSem



Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 12 Sty 2007
Posty: 107
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-10-02, 12:53   

Jak TV to tylko Panasonic :)
_________________
Sarkazm to najniższa forma dowcipu, za to najwyższa forma inteligencji...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
czarny 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 3 razy
Wiek: 42
Dołączył: 12 Cze 2007
Posty: 265
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-10-02, 13:21   

Jeżeli zastanawiasz sie tylko nad tymi dwiema markami to proponuje Sony Bravia. Zaznaczę tu tylko, że okres gwarancji w Sonym jest rok a w Samsungu 2 lata.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

  Wysłany: 2007-10-02, 13:49   

A ja polecam LG 42LC3R jest tylko co prawda HDready ale jak sam zauważyłeś operatorzy sieci telewizyjnych nie oferują nic w FullHD. No i przewagą nad Samsungiem jest wielkość. Jest większy o 2'
Na chwilę obecna kupować telewizor za 30% wyższą cenę tylko po to żeby mieć FullHD (oczywiście tylko w telewizorze) to zwykła głupota. Jak za parę lat FullHD stanie się standardem można zmienić telewizor.

PS. zapomniałem dodac że moga być problemy z jego zakupem bo idzie jak ciepłe bułeczki po 4200PLN.

339385.jpg
1.
Plik ściągnięto 14408 raz(y) 12,13 KB

 
   
Tomek 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 10 razy
Wiek: 43
Dołączył: 21 Lip 2005
Posty: 1397
Otrzymał 5 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-10-02, 14:25   

no, faktycznie niedrogo, ale 42" to już za duży dla mnie, 40" to już sprawa dyskusyjna, ale absolutnie nie chcę większego ;-)
Jeśli chodzi o Samsunga to widziałem nowe serie Samsunga z jakąś technologi poprawiającą kontrast - wyglądały niesamowicie, no i ogólnie podoba mi się design Samsunga. Sony Bravia za to jest sprawdzoną marką. Natomiast przekonaliście mnie do tego, by nie inwestować w FullHD - to nie ma sensu, może za 2-3 lata będzie miało. W dodatku czytałem na którymś z for dyskusyjnych poświęconych telewizji "N", że przy odległości od ekranu większej niż 4m, nawet przy 50" ekranach nie zauważy się różnicy między 1080i a 720p (to samo przy mniejszych ekranach, z tym że nawet przy mniejszej odległości). Kurcze, muszę podskoczyć do Media Markt i obejrzeć trochę więcej modeli ...
_________________
Art. 146, ust. 1: "Rada Ministrów prowadzi politykę wewnętrzną i zagraniczną
Rzeczypospolitej Polskiej."
Art. 133, ust. 3: "Prezydent Rzeczypospolitej w zakresie polityki
zagranicznej współdziała z Prezesem Rady Ministrów i właściwym ministrem."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
czarny 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 3 razy
Wiek: 42
Dołączył: 12 Cze 2007
Posty: 265
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-10-02, 16:45   

dodam , że LCD Samsung są mniej awaryjne niz LCD LG.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Monika 
Dojeżdża PKSem


Pomogła: 9 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 15 Mar 2007
Posty: 239
Piwa: 1/5
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-10-02, 20:04   

Polecam tego: http://www.skapiec.pl/site/cat/21/comp/166216 Ja jestem bardzo zadowolona. A jak chcesz to od razu sprawdź opinie :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2007-10-02, 20:32   

czarny napisał/a:
dodam , że LCD Samsung są mniej awaryjne niz LCD LG.

A skąd to wiesz???
 
   
czarny 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 3 razy
Wiek: 42
Dołączył: 12 Cze 2007
Posty: 265
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-10-02, 20:34   

Wiem. :D Jak masz kogoś znajomego w sklepie ze sprzetem LCD LG i samsung to możliwe,że Ci powie
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2007-10-02, 20:46   

Bo ja już się naciąłem na takiego jednego sprzedawcę. Tak zachwalał towar (że mało awaryjny itd) ale tylko ten który mu nie schodził.... byleby klient kupił.
I jeszcze jedno. Mam takiego jednego znajomego sprzedawce w jednym z wieluńskich sklepów. Niestety jak mu mówię że np we Wrocławiu za takie same pieniądze mogę kupić lepszy sprzęt to mówi: "po co ci lepszy?" i zaczyna udowadniac co to jego sprzęt nie potrafi.
 
   
czarny 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 3 razy
Wiek: 42
Dołączył: 12 Cze 2007
Posty: 265
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-10-02, 20:51   

Tak własnie mają robić sprzedawcy. Mają sprzedać sprzęt, który nie zchodzi, bo inaczej mogą stracić część premii. Wracając do tematu i Twojego zapytania
gregg napisał/a:
A skąd to wiesz???

Mam swoje źródło.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-10-02, 21:23   

Ja jeśli miałbym polecać to jedynie Sony. Myślę, że naprawdę jakościowo telewizory klepią niezłe i ich technologia wykorzystywana jest przez wiele firm.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
czarny 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 3 razy
Wiek: 42
Dołączył: 12 Cze 2007
Posty: 265
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-10-02, 21:37   

Ferbik zgadza się. Tylko Sony są o wiele droższe niż samsung a posiadają te same funkcję.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Tomek 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 10 razy
Wiek: 43
Dołączył: 21 Lip 2005
Posty: 1397
Otrzymał 5 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-10-02, 23:04   

Monika napisał/a:
Polecam tego: http://www.skapiec.pl/site/cat/21/comp/166216 Ja jestem bardzo zadowolona. A jak chcesz to od razu sprawdź opinie :)


Cena ciekawa jak na tę rozdzielczość (aż za ciekawa szczerze mówiąc), ale jak pisałem - nie chcę 42" :P

[ Dodano: 2007-10-02, 23:09 ]
I jak teraz patrzę na tego Panasonica, to przecież plazma :P Ja chcę LCD, ewentualnie zastanawiam się nad tylnoprojekcyjnym Sony ;-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-10-02, 23:20   

Proponuję wycieczkę do sklepu gdzie będziesz mógł obejrzeć równocześnie te 2-3 telewizory w akcji (obraz z tego samego źródła). Opinie ludzi zawsze będą podzielone. A za telewizor płacisz Ty i to Tobie ma się podobać.

Poza tym obojętnie co wybierzesz za rok i tak będzie warty połowę :mrgreen:

Jeśli masz dylemat plazma czy LCD to polecam tą stronę:
http://telnet.sklep.pl/lcd_plazma.htm - bardzo przystępnie opisane wszelkie zagadnienia związane z tematem
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW