R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Archdevil
2008-05-11, 15:00
Gdzie kupimy komputer?
Autor Wiadomość
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
  Wysłany: 2007-11-14, 13:12   Gdzie kupimy komputer?

Mam prośbę, a w zasadzie to mój znajomy, który wyraża chęć kupna komputera.
Gdzie w Wieluniu można liczyć na; dobrą, fachową i solidną pomoc w wybraniu w miarę dobrego sprzętu?
Mogę jeszcze podpowiedzieć, że kwota jaką może kolega przeznaczyć na zakup, to kwota w granicach 2 – 2,5tyś zł. (pewnie już z monitorem ;) ).
I jeszcze jedna prośba, kupując za w/w kwotę, jakie pytania można zadać sprzedającemu, chodzi mi tu o to, na co można liczyć w kwestii parametrów „zabawki”.
W grę pewnie będzie też wchodziła kwestia, montażu owego sprzętu, u zainteresowanego w domu, ok. 20km od Wielunia.
Na koniec jeszcze jedna prośba, proszę w ewentualnych podpowiedziach i we wskazywaniu odpowiednich sklepów, o podawanie nazw ulic, ułatwi to koledze odnalezienie ich.
Dziękuję, w imieniu swoim, jak i kolegi za uzyskaną od Was pomoc ;) :lol: .
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
bob_mistrz 
WIELUNIAK
Skowyrny



Pomógł: 22 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 2051
Piwa: 9/14
Skąd: Chotów
Wysłany: 2007-11-14, 15:30   

Nie jestem jakimś informatykiem czy specem... Na te czasy to w każdym sklepie komputerowym masz profesjonalną obsługę a bynajmniej powinieneś mieć... Pytania jakie możesz zadawać... Wszelkiego typu, zazwyczaj sąo podstawowe parametry, typu procesor, pamięć ram, dysk twardy, karty itp... Taki sprzedawca na pewno ci wszystko wyjaśni... a już calkiem dobrze to wybrać się na zakupy z kimś kto ma o tym jakieś większe pojęcie...
Ja mogę polecić 2 sklepy, jak do tej pory... Na ul. Wojska Polskiego i taki malutki na ul. Krakowskie przedmieście...
Pozdrawiam :)


ort.: przynajmniej, na pewno
_________________
www.alkwielun.ligspace.pl/
Ostatnio zmieniony przez Archdevil 2007-11-14, 22:48, w całości zmieniany 2 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-11-14, 15:47   

Ja dorzucam MAR-COMa na ul. Dąbrowskiego 7 w Wieluniu :)
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
d@vid 
Ma stragan na targu



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 06 Maj 2007
Posty: 659
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-11-14, 18:41   

No właśnie montażu owego sprzętu.
Tu trzeba uważać żeby nie robili tego w sklepie. Potem zaplombują obudowę i jak coś to po gwarancji, która i tak dostaniesz na jakiś czas (w przeciwieństwie do pojedynczych elementów gdzie nawet jest i dożywotnia, np. RAM). Do kupna najlepiej wziąć osobę która się na tym zna, która go potem poskłada i oprogramuje. A kupować to każdą rzecz osobno, np. pamięć RAM: często jest niewielka różnica między cena na allegro a w sklepie więc no ok taka osoba Ci mówi kup pamięć w sklepie, następnie powiedzmy karta grafiki, w sklepie powiedzmy ta sama o 50zł droższa, zamawiamy na allegro (oczywiście też ze sklepu, z gwarancją) itd z płytą główną, procesorem, dyskiem itp... Ktoś kto się zna już będzie wiedział co gdzie warto kupić.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
twiggy
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-14, 19:07   

Kupując graty osobno (tym bardziej w różnych firmach) możesz mieć taki problem: załóżmy, że komputer szwankuje - np. wiesza się, samoczynnie resetuje. Jeśli kupisz cały zestaw i masz na niego gwarancję oddajesz do serwisu lub wzywasz serwis (w zależności od warunków gwarancji) i to serwis ma zgryz co to jest.
Bo możesz mieć tak jak ja kiedyś - zbieranina części od różnych dostawców samodzielnie sklecona - a tu coś się sypie, ale nie wiadomo co i trzeba pożycacz i podmieniać różne elementy - może pamięć, może płyta, może zasilacza (u mnie okazało się, że zasilacz nie daje rady).
A może ten znajomy chce też kupiś neostradę (nie żebym polecał) ? Bo można w tepsie kupić na raty notebook Della - dobry sprzęcik do korzystania z Internetu a przy tym 3 lata gwarancji. Chyba, że chce mieć maszynkę do grania - no to wtedy coś innego.
 
   
d@vid 
Ma stragan na targu



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 06 Maj 2007
Posty: 659
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-11-15, 18:28   

A jak składają komputer to z tej samej firmy wszytko? Złożenie komputera w sklepie nie różni się niczym od samemu, tylko jak samemu zyskuje się parę plusów, jeśli ktoś się nie zna to ok, dla informatyka kupić zestaw komputerowy w sklepie to największy błąd.
Cytat:
Jeśli kupisz cały zestaw i masz na niego gwarancję oddajesz do serwisu lub wzywasz serwis (w zależności od warunków gwarancji) i to serwis ma zgryz co to jest.

Nie masz. Sry może ja to tak widzę ale po prostu dla mnie to takie coś nie problem i wielu osobom to polecam, wiele jest z tego zadowolone i zawsze jak coś mają do mnie numer. Tylko taka propozycja, która wiem że jest najlepsza, no ale jeśli nie masz żadnej osoby która się zna no to przecież możesz kupić zestaw
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
twiggy
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-15, 22:01   

"Dla informatyka" hehe - a jakiego? Takiego od ciągnięcia drutów i wywalania trojanów z łyndołsów, programisty czy architekta oprogramowania? Jak kupią gotowy zestaw to robią błąd ;) ?

Ale jeśli ktoś lubi grzebać w sprzęcie to OK, składanie tych klocków to też zabawa.
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2007-11-16, 10:00   

Kochani, nie róbmy awantury o nic, bo nie ma sensu, tym bardziej że decyzja najprawdopodobniej zapadła, co do jakości sprzętu i formy jego zakupu.
Chcę Wam w imieniu kolegi podziękować, bo te punkty, które podaliście w postach zostały wzięte pod uwagę.
Mówicie tu też o osobie znającej się na rzeczy, która mogła by pomóc, i ta podpowiedź też będzie miała zastosowanie, okazało się że ów znajomy, ma swojego znajomego, który zna się na sprawie (nawet coś tam kończył w tym kierunku ;) ).
Teraz decyzja należy już do…. kupującego, Wam jeszcze raz dziękuję za pomoc, dzięki :!: :!: :!: :lol: .
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW