R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Panterka
2008-05-14, 09:00
Co winne są dzieci ?? Czyli jak pomagamy głodnym dzieciom
Autor Wiadomość
marcin-hubal 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 28 Lis 2007
Posty: 4
Skąd: Ruda
Wysłany: 2007-11-28, 10:03   Co winne są dzieci ?? Czyli jak pomagamy głodnym dzieciom

Witam,
postanowiłem wypowiedzieć się publicznie w sprawie , która nie dotyczy mnie osobiście ponieważ na szczęście los dla mnie był łaskawszy i nigdy nie mogę powiedzieć, że głodowałem.
Ostatnio podczas wizyty na obiedzie zauważyłem dzieci , które kręciły się wokół budynku .
Zapytałem o powód , dla którego nie udają się do środka spożyć posiłek lecz stoją przed wejściem. Odpowiedź była prosta ale jakże dramatyczna - " nie mamy pieniędzy a jesteśmy głodni". Przyznam , że zszokowany zaprosiłem dzieciaki ( był to brat i siostra) na obiad , długo nie protestowali . Podczas obiadu dowiedziałem się o sytuacji tejże rodziny- trzeba przyznać , że była to rodzona patologiczna, ojciec pijak , mama bez pracy.

Cała ta sytuacja zainspirowała mnie do działania , tzn. chciałbym poruszyć temat co w takiej sytuacji robi nasze państwo i co robi nasze miasto. Bo takich dzieciaków , domniemywam jest więcej . Ciężko zmienić sytuacje w domu ale myślę że w jakiś sposób powinno się tym dzieciakom pomagać .

Chciałbym dowiedzieć się w jaki sposób nasze władze , Gmina wywiązują sie z zadań dotyczących dożywiania dzieci .........>??

Nie możemy pozwolić na to aby z naszego regionu zrobić kraj III świata w którym maluchy nie będą myśleli o niczym tylko o zdobyciu posiłku . . . :(
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Dominika 
WIELUNIAK


Pomogła: 24 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2005
Posty: 3430
Piwa: 3/4
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2007-11-28, 12:24   

hmmm ja troszkę z innej beczki.

Gdy studiowałam w Katowicach, dzieciaki w okolicach dworca i ul. Stawowej często się kręciły.
Zawsze miałam przy sobie coś jedzenia. Na kilka sytuacji, może z 2 razy ktoś wziął ode mnie kanapkę. A te pozostałe?- wybrzydzały po zapytaniu "z czym jest kanapka". Po propozycji, że mogę iść z dzieciakiem i kupić mu coś jedzenia- odmawiały. W grę wchodziła tylko kwestia "pieniędzy".

Nie kwestionuję tego, że dzieciak mógłby być głodny, ale ... ja jednak chciałabym mieć tą pewność, że to co ode mnie dostanie, na pewno trafi do niego w postaci TREśCIOWEGO posiłku, a nie używek dla siebie czy "kochanych" rodziców.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
marcin-hubal 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 28 Lis 2007
Posty: 4
Skąd: Ruda
Wysłany: 2007-11-28, 12:57   

Dominiko święta racja , dlatego abyś Ty była spokojna na co są wydawane pieniądze i dzieci miały "pełnych brzuch" może warto by wykupywać dzieciom obiady, różnego rodzaju posiłki,a nie dawać pieniądze do ręki! Oczywiście uważam , że tego typu zadania powinny być realizowane przez Gminę, ponieważ ma ona na to określone środki!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ecomarta 
Przyjeżdża na zakupy



Pomogła: 4 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 09 Kwi 2006
Posty: 316
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-11-28, 13:38   

Marcin-hubal te dzieci pewnie chodzą do szkoły, więc najprostszym rozwiązaniem jest zgłoszenie tego dyrekcji, która albo sama powinna przyznać im darmowe obiady albo zgłosić sprawę żywienia tych dzieci do opieki społecznej, która też może płacić za obiady. Wydaje mi sie,że często krzywda tych dzieciaków to nie brak pieniędzy ale nieudolność życiowa rodziców i brak zainteresowania problemem szkoły.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
marcin-hubal 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 28 Lis 2007
Posty: 4
Skąd: Ruda
Wysłany: 2007-11-28, 13:49   

z tego co się orientuje to opieka pokrywa koszty żywienia dzieci tylko w ok 10% dzieci które tego wymagaja! a co z reszta?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
jestsuper 
Przyjeżdża na zakupy


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 488
Skąd: okolice wielunia
Wysłany: 2007-11-28, 17:27   

marcin-hubal napisał/a:
z tego co się orientuje to opieka pokrywa koszty żywienia dzieci tylko w ok 10% dzieci które tego wymagają! a co z reszta?


W mojej podstawówce i gimnazjum z tego, co się orientuję wszyscy uczniowie, których rodzice złożyli wnioski o dofinansowanie obiadów w stołówce szkolnej (spełniający oczywiście warunki nieprzekroczenia określonego pułapu dochodów na członka rodziny) taką pomoc otrzymywały. Zajmował sie tym pedagog szkolny, który informował uczniów o możliwości takiej pomocy ze strony (chyba) Opieki Społecznej. Wystarczy złożyć jeden wniosek i dzieciaki jedzą ciepły obiad... Opieka Społeczna ma prawo do wywiadu środowiskowego i niespodziewanej wizyty w domu petenta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
marcin-hubal 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 28 Lis 2007
Posty: 4
Skąd: Ruda
Wysłany: 2008-01-17, 10:53   

wszystko fajnie , pięknie ale jest tak niski pułap ,że ciężko załapać sie na finansowane obiady z Opieki Społecznej ! Często zdarza się tak , że dochody rodziców przekraczają już o złotówkę i obiad sie nie należy. Pragnę poinformować , że w naszym regionie nie ma tylko ludzi biednych i bogatych. Szacuję , że bogatych jest 20% , biednych tez około 20% , a pozostała grupa -60% są to ludzie , którzy nie są biedni ale nie stać ich też na wykupienie dzieciom obiadów.
Osobiście uważam , że gmina bardziej powinna przyłożyć się , aby w znaczny sposób wspomagać dzieci. Moim zdaniem gmina zaniedbuje tą sprawę! ! !
Pomyślmy logicznie jakie dziecko w wieku podstawowym oraz gimnazjalnym nie chciało by zjeść obiadu?
Niestety tylko kończy sie na chęciach . . .
Nadmieniam , że dotacje do obiadów szkolnych jest to jedno z zadań własnych gminy . . .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Bogna 
Czytał o Wieluniu


Dołączyła: 06 Sty 2008
Posty: 41
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-02-02, 19:27   

Do mnie też kiedyś w centrum Wielunia podeszło dwóch chłopców, że są głodni. Dałam im bułkę i obserwowałam co z nią zrobią-wyrzucili do kosza.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jack_Black 
Dojeżdża PKSem



Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 195
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-02-02, 20:20   

Bogna napisał/a:
Do mnie też kiedyś w centrum Wielunia podeszło dwóch chłopców, że są głodni. Dałam im bułkę i obserwowałam co z nią zrobią-wyrzucili do kosza.

Niestety tu pojawia się problem, które dzieci są głodne, a które "dzieci" tylko to udają...
Niestety w Polsce jest dużo głodnych dzieci ale nikt się jakoś tym nie przejmuje...Mówię tutaj o rządzie i tych innych niobach którzy patrzą aby im było dobrze :(
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW