R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Panterka
2008-05-14, 09:00
Wieluński Pudelek - Bulwersująca konkurencja dla Pudelek.pl
Autor Wiadomość
glizda 
Moderator
diablica



Pomogła: 45 razy
Wiek: 47
Dołączyła: 14 Lis 2006
Posty: 4328
Piwa: 24/21
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-01-08, 11:23   Wieluński Pudelek - Bulwersująca konkurencja dla Pudelek.pl

Donosy w internecie


Kara do roku pozbawienia wolności grozi osobom, które stworzyły stronę internetową z danymi i zdjęciami mieszkańców Wielunia, publikowanymi bez ich zgody. Witryna "Wieluński Pudel" cieszy się ogromną popularnością, szczególnie wśród młodzieży. Pojawiają się tam donosy, kto z kim się bawił, całował, a nawet posunął znacznie dalej.



Działania twórców strony, zdaniem policji, noszą znamiona pomówienia i znieważenia. Jednak funkcjonariusze nie mogą sami zablokować witryny. Ktoś z poszkodowanych musi wnieść prywatne oskarżenie. Nikt nie zdecydował się jeszcze na taki krok, ale są już pierwsi, którzy zapowiadają walkę z administratorami "Wieluńskiego Pudla".

Plotkarski "Pudelek", opisujący wybryki i wpadki gwiazd polskiego show-biznesu, cieszy się ogromną popularnością. Jako pierwsza walkę właścicielom portalu o2, do których należy "Pudelek", wypowiedziała ostatnio Agnieszka Frykowska "Frytka". Na fali popularności "Pudelka", w Wieluniu powstała jego lokalna odmiana. Tutaj, zamiast gwiazd, na świeczniku znaleźli się licealiści. Każdy, kto tu zajrzy, może dowiedzieć się, kto jest w ciąży, kto spił się podczas sobotniej dyskoteki lub zdradził swoją sympatię. Oprócz informacji w plotkarskim portalu krążą zdjęcia osób, które są w nim opisywane.

"Ania w pierwsze święto przelizała się na dyskotece w Białej z Rosołem i z Kuleczką. Troszkę nas ta wiadomość zasmuciła, gdyż mieliśmy Anię za fajną, porządną dziewczynę" - to jeden z wielu wpisów na "Wieluńskim Pudlu".

Prowadzący portal w tytułach donosów nie używają nazwisk. Jednak po kliknięciu na wiadomość nie ma wątpliwości, kto jest bohaterem danej informacji. W tekście pojawia się jego nazwisko, dołączane są także zdjęcia. Są to linki do strony "Nasza Klasa", gdzie już wcześniej fotki zamieścili bohaterowie wpisów.

Policja o sprawie dowiedziała się od nas. Opisane, a czasami oszkalowane, nastolatki nie zgłaszają pretensji w komendzie, bo boją się reakcji rodziców. Co będzie, gdy dowiedzą się oni, co wyprawiają ich pociechy? W wielu informacjach jest bowiem nie tylko ziarenko prawdy.

Anonimowi pomysłodawcy strony nie mają sobie jednak nic do zarzucenia i wyraźnie to zakomunikowali na stronie: Od uruchomienia upłynęły 2 doby, a już zanotowaliśmy ponad 8000 wejść. Zastanawiające jest to, że przez większość z was jesteśmy krytykowani i mieszani z błotem. Jeśli chcecie naszego upadku, to przestańcie na "Pudla" wchodzić.

Jedna z uczennic I Liceum Ogólnokształcącego w Wieluniu dowiedziała się o tym, że jest "gwiazdą" witryny, gdy wyśmiały ją koleżanki i koledzy: Nie wiedziałam, czemu wszyscy mnie obgadują, pokazują palcami. Dopiero jedna z koleżanek uświadomiła mi, co się dzieje. Byłam w szoku, kiedy zobaczyłam swoje zdjęcie i opis rzekomych wydarzeń w dyskotece. Nie wiem, co robić.

Paulina, która z portalu dowiedziała się, że jest w ciąży, jest oburzona: Nie może być tak, że ktoś wchodzi brutalnie z butami w prywatne życie, dlatego zamierzam zgłosić sprawę na policję.

Za podobne działania surową karę poniósł w Wieluniu dwa lata temu pewien 16-latek. Uczeń pierwszej klasy II LO im. Janusza Korczaka został wyrzucony ze szkoły po tym jak stworzył stronę internetową o wulgarnym charakterze, na której zamieścił zdjęcie swej klasowej koleżanki. Winny zamieszania przyznał wtedy, że nie spodziewał się, że ktoś może zareagować na jego żart, choć najpierw chwalił się swoim dokonaniem wśród kolegów i koleżanek. Rodzice dziewczyny nie wystąpili z prywatnym oskarżeniem. Nastolatka została objęta ochroną szkolnego pedagoga.

Kiedy dwa lata temu w Internecie bez zgody właścicielki opublikowano zdjęcia jednej z bełchatowskich licealistek, sprawa została przez rodzinę natychmiast zgłoszona na policję. Funkcjonariusze nie mieli wątpliwości, że strona narusza dobra osobiste licealistki. Sprawcy zostali ujęci. Także i tu okazali się nimi koledzy ze szkolnej ławy.

Wieluńscy policjanci nie mają wątpliwości, że uda się ujawnić twórców strony. W Łowiczu w ubiegłym roku dwukrotnie i raz w tym roku pojawiły się obraźliwe treści w Internecie. W jednym przypadku wulgaryzmy były kierowane przez ucznia w stosunku do nauczyciela. Chłopak poniósł karę. Za każdym razem informatycy poradzili sobie bez trudu z wykryciem autora wpisów.

(Imiona niektórych osób opisanych na portalu zostały zmienione).
Daniel Sibiak

Pudelek zamiast magla

Do Wielunia zawitał wielki świat. Młodzi mieszkańcy tego miasta pozazdrościli stolicy "Pudelka" i założyli własny portal plotkarski. Można się z niego dowiedzieć, z kim całowała się Ania, że Paulina jest w ciąży, a Bartek zmienia dziewczyny jak rękawiczki. Właściciele bez skrępowania wymieniają nazwiska "bohaterów" informacji. Teoretycznie każdy "omówiony" mógłby zaskarżyć do sądu właścicieli "Wieluńskiego Pudla", bo publicznie zdradza się ich tajemnice, które nie zawsze przynoszą chwałę. Jednak nikt tego nie robi. Dziwne? Nie, bo dziś nic już nie dziwi. I wcale tym młodym ludziom nie chodzi o rodziców. W dzisiejszych czasach liczy się popularność. Ważne, by się o kimś mówiło. Czy dobrze, czy źle to już ma mniejsze znaczenie. Ale gdy się o kimś mówi, rośnie prestiż młodego człowieka w klasie, w szkole, pod blokiem. Bartek jest pewnie dumny, że pisze się o nim jak o Pawle Małaszyńskim, a Ania może być prawie tak znana jak Joanna Brodzik. Co prawda ich "sława" sięgnie tylko Wielunia, ale im to nie przeszkadza. Przecież o nich się mówi... Wiele osób oburzy się, że takie informacje są publikowane. Powiedzą, że Kasia czy Bartek nie są przecież gwiazdami z pierwszych stron gazet. Przypomną, że nie wolno podawać publicznie tak intymnych szczegółów... Oburzą się, ale - podejrzewam - jeśli mają Internet, to zaraz go otworzą i poszukają w "Wieluńskim Pudlu" podobnych informacji. Może znajdą coś o synu sąsiada z klatki czy córce kolegi z pracy? Przecież plotki każdy lubi, choć nikt się do tego nie przyzna. Plotkuje się w pracy, w szkole, na imieninach czy innych towarzyskich spotkaniach. Kiedyś źródłem plotek był sklep czy też magiel. Dziś magle przeszły do historii, zamiast do małych sklepików chodzi się do hipermarketów, więc trzeba było znaleźć inne "wytwórnie plotek". Puste miejsce szybko zajął Internet... W dzisiejszych czasach liczy się popularność. Ważne, by się o kimś mówiło. Czy dobrze, czy źle to już ma mniejsze znaczenie.

Anna Gronczewska

źródło:wp.pl

Wczoraj natknęłam się na tą stronę, tragiczna :/

http://wielunskipudel.blo...2146,169.html?1
_________________
Wszystko o czym marze jest albo nielegalne, albo nieetyczne, albo strasznie tuczące...
Ostatnio zmieniony przez Administrator 2008-01-08, 13:51, w całości zmieniany 2 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-01-08, 12:04   

Komuś się zbierze podejrzewam niezły magiel, jak wyjdzie na jaw, kto jest autorem tej strony. Jeśli sprawa już jest na policji, to żaden z rodziców poszkodowanych nie musi tego zgłaszać.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-01-08, 12:20   

Jeżeli ktoś zgodnie, z art.212 par. 1 k.k., pomawia osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną nie mającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności popełnia przestępstwo zagrożone karą grzywny, ograniczenia albo pozbawienia do roku wolności.

Ściganie przestępstwa pomówienia odbywa się w drodze oskarżenia prywatnego, co oznacza, że konieczne jest sporządzenie własnego aktu oskarżenia.

Gdy pokrzywdzony nie ma możliwości ustalenia sprawców pomówienia, może w to zaangażować się również prokuratura: powinna uznać, że występuje tu interes społeczny, i wszcząć postępowanie z urzędu.

Podstawą może być np. art. 488 kodeksu postępowania karnego:
Art. 488.
§ 1. Policja na żądanie pokrzywdzonego przyjmuje ustną lub pisemną skargę i w razie potrzeby zabezpiecza dowody, po czym przesyła skargę do właściwego sądu.
§ 2. Na polecenie sądu Policja dokonuje określonych przez sąd czynności dowodowych, po czym ich wyniki przekazuje sądowi. Przepis art. 308 stosuje się odpowiednio.



--------------------------------------------------

Co do zdjęcia to autor bloga tłumaczy się idiotycznie, co z tego że zdjęcia pochodzą z serwisu nasza-klasa czy fotka.pl. Właściciel zdjęcia zgadza się wyłącznie na publikowanie na konkretnym serwisie a nie wszędzie w necie wystarczy przeczytać regulamin! . Nikt nie ma prawa publikować ich na swojej stronie:

Ustawa z dnia 4 lutego 1994r o prawie autorskim i prawach pokrewnych (z późniejszymi zmianami i uwzględnieniem dyrektyw Wspólnot Europejskich)

Art. 81 ust. 1
Rozpowszechnianie wizerunku wymaga zezwolenia osoby na nim przedstawionej. W braku wyraźnego zastrzeżenia zezwolenie nie jest wymagane, jeżeli osoba ta otrzymała umówioną zapłatę za pozowanie.
-----------------------------------------------------
Dowody to te screeny ze zdjęciami poszkodowanych osób oraz adresy www gdzie są pełne imiona i nazwiska osób:
http://wielunskipudel.blo...-na-Bialej.html
http://wielunskipudel.blo...ek-w-ciazy.html


Na publikowanych poniżej zdjeciach celowo zakryłem twarze aby nie popełnić tego samego błędu co autor pudelka.

aaaaa.jpg
Plik ściągnięto 767 raz(y) 121,68 KB

bbbbb.jpg
Plik ściągnięto 703 raz(y) 125,76 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Smyk 
Słyszał o Wieluniu



Dołączył: 24 Kwi 2007
Posty: 23
Skąd: skądinąd
Wysłany: 2008-01-08, 12:47   

Pomijając prawo - egzekutora moralności:
- wieluński pudelek
(bardziej kundelek niż pudelek, bo lepiej pasuje to do szczenięcego oszczekiwania)
jest tym żałośniejszy, że nasz, swojski, zaściankowy
a strona jest - mówiąc delikatnie - szambizująca,
podobnie jak zapewne osobowość jej twórcy :D
glizda napisał/a:
Przecież plotki każdy lubi
:?:
Czyżby??
...a nie ma innej alternatywy?
:wc:
Ostatnio zmieniony przez Smyk 2008-01-08, 12:58, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-01-08, 12:56   

Mam nadzieję że nasza wieluńska policja podejdzie do tego poważnie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Acree 
Mieszka pod Wieluniem
Gendo Addict



Pomogła: 9 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 24 Cze 2007
Posty: 846
Skąd: z gabinetu Gendo
Wysłany: 2008-01-08, 14:13   

Cytat:
Za podobne działania surową karę poniósł w Wieluniu dwa lata temu pewien 16-latek. Uczeń pierwszej klasy II LO im. Janusza Korczaka został wyrzucony ze szkoły po tym jak stworzył stronę internetową o wulgarnym charakterze, na której zamieścił zdjęcie swej klasowej koleżanki. Winny zamieszania przyznał wtedy, że nie spodziewał się, że ktoś może zareagować na jego żart, choć najpierw chwalił się swoim dokonaniem wśród kolegów i koleżanek. Rodzice dziewczyny nie wystąpili z prywatnym oskarżeniem. Nastolatka została objęta ochroną szkolnego pedagoga

To była afera.. teraz ten chłopak chodzi z nami do klasy i w sumie fajny z niego gość.
A mi się tam Pudelek podoba, może opamiętają się pewne osoby i powstrzymają pewne zachowania, bo skoro wstydza sie przed rodzicami to czemu nie wstydza się przed innymi?
Choć z drugiej strony wrzucanie zdjęc tych osób, czy podawanie nazwisk jest już przegięciem.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ryba 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Sie 2007
Posty: 427
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: zewsząd
Wysłany: 2008-01-08, 14:48   

lovely. w końcu coś się dzieje ciekawego.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Sylwester 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 845
Piwa: 16/5
Skąd: Wieluń/Wrocław
Wysłany: 2008-01-08, 15:40   

Z czego mi wiadomo to tak 1/4 Wielunia pragnie ukamienować autorów pudelka. Zdziwiłem się że przez 3-4 dni pudelek wieluński zdobył już taki rozgłos.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
karcia 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 12 Gru 2006
Posty: 1133
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-01-08, 16:01   

Acree napisał/a:
A mi się tam Pudelek podoba

Acree, a czy zdajesz sobie sprawę z tego, że Ty też możesz stać się "gwiazdą" tej strony...? Wystarczy, że komuś podpadniesz byle błahostką, a on postanowi się na Tobie odegrać pisząc tzw. "donos" na skrzynkę pocztową administratorów Wieluńskiego Pudla. Z tego, co wyczytałam na razie tylko w jednym przypadku założyciele portalu nie znali osoby, o której plotkowano, a jednak opublikowali informacje o niej, ze względu na "szacunek" dla autora "donosu"...

Dla mnie to paskudna sprawa. :? Nie wiem w jakim celu w ogóle coś takiego powstało. Uważam, że istnieje wiele innych, kulturalnych i zgodnych z zasadami moralnymi sposobów, aby wyrazić niechęć do nielubianych, niekoniecznie złych przecież, ludzi.
Nie popieram takiego głupiego zachowania, którym jest dla mnie prowadzenie podobnej strony...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Chudyy 
Ma stragan na targu



Pomógł: 8 razy
Wiek: 33
Dołączył: 05 Lis 2007
Posty: 644
Piwa: 2/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-01-08, 16:01   

Ja tam nie wiem co o tym myslec ale ciekaw jestem kto to weszystko napisał

A jak sądzicie w jakim przedziale wiekowym są te osoby\jest ta osoba?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Acree 
Mieszka pod Wieluniem
Gendo Addict



Pomogła: 9 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 24 Cze 2007
Posty: 846
Skąd: z gabinetu Gendo
Wysłany: 2008-01-08, 16:04   

karcia napisał/a:
Acree, a czy zdajesz sobie sprawę z tego, że Ty też możesz stać się "gwiazdą" tej strony...?

Owszem, ale mi takie rzeczy lotto, bo skoro ja nie mam sobie nic o zarzucenia, a to co ludzie o mnie myślą, mówią zawsze schodziło na daleki plan
karcia napisał/a:
Nie wiem w jakim celu w ogóle coś takiego powstało.

Ot mają kompleksy i chcą się powyżywać
_________________
http://myanimelist.net/signature/acree.png
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
jestsuper 
Przyjeżdża na zakupy


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 488
Skąd: okolice wielunia
Wysłany: 2008-01-08, 16:05   

Wieluński Pudelek żył tylko 2 dni, widocznie autorzy się przestraszyli. Dlaczego nie zamknęli tej strony, skoro wywołała taką burzę, a strach ich obleciał? Bo to amatorszczyzna. Niestety za dużo jest takich "śmieci" w necie bo dzieci potrafią tylko założyć bloga i nie wiedzą co dalej robić
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Chudyy 
Ma stragan na targu



Pomógł: 8 razy
Wiek: 33
Dołączył: 05 Lis 2007
Posty: 644
Piwa: 2/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-01-08, 16:07   

Acree Do jakiej szkoly chodzisz (jak mozna wiedziec)?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mrówek 
Moderator



Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 3747
Piwa: 39/17
Skąd: z Wielunia
Wysłany: 2008-01-08, 16:09   

No prosze... Wczoraj dostałem link do tego "czeogoś" a już dzisiaj o tym w Dzienniku i to na pierwszej stronie.
_________________
"Przed skorzystaniem z forum zapoznaj się z treścią regulaminu dołączonego do niego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy post niewłaściwie napisany lub zrozumiany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Marta 
WIELUNIAK



Pomogła: 40 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 13 Lip 2005
Posty: 2807
Piwa: 5/4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-01-08, 16:39   

No ja o tym się dowiedziałam całkiem przypadkowo, kilka dni temu.
Powiem szczerze, że nie chciałabym być na miejscu nikogo, kto się tam znalazł.

Komuś się po prostu nudziło, chyba za mało nauki w szkole ma. No to teraz dostanie.

[ Dodano: 2008-01-08, 16:43 ]
Swoją drogą - wiadomość o pudelku rozniosła się w błyskawicznym tempie, a autorom tego bloga pewnie zależało na tym, że zrobiło się o tym głośno.
Ostatnio zmieniony przez Panterka 2008-01-08, 17:23, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW