R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Muszki - przecinki
Autor Wiadomość
Anita 
Dojeżdża PKSem


Wiek: 44
Dołączyła: 17 Cze 2007
Posty: 102
Skąd: Wieluń / Sieradz
Wysłany: 2008-07-12, 15:28   Muszki - przecinki

Mam pytanko drodzy Forumowicze. Czy u Was na balkonie, tarasie albo przy oknie gromadzą się takie małe podłużne muszki, które wyglądają jak przecinek?
U mnie tego pełno. Już mnie zaczynają denerwować, bo na suficie w pokoju przy drzwiach balkonowych jest ich pełno :evil: .
Jak macie jakieś pomysły jak z tymi przecinkami sobie poradzić to proszę o pomoc.
_________________
"Życie nie jest lepsze ani gorsze od naszych marzeń, jest tylko zupełnie inne."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Archdevil 
Administrator
pan piekła



Pomógł: 57 razy
Wiek: 35
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 2613
Piwa: 15/45
Skąd: Strugi
Wysłany: 2008-07-12, 16:11   

U mnie jedna weszła za wyświetlacz w laptopie, ale równie szybko się stamtąd zmyła :>
_________________
diablos un pasos amigos (D.U.P.A)
http://www.radiofonia.net

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ewka87 
Przyjeżdża na zakupy


Pomogła: 7 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 14 Kwi 2007
Posty: 399
Skąd: Wieluń/ Częstochowa
Wysłany: 2008-07-12, 16:42   

U mnie w mieszkaniu ich nie ma, ale tylko gdy się wyjdzie na dwór to zaraz jest ich pełno na skórze. Są baardzo uciążliwe, ale niestey nie mam sposobu jak sobie z nimi poradzić :sad:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Asiunia 
Dojeżdża PKSem



Pomogła: 1 raz
Wiek: 35
Dołączyła: 30 Cze 2007
Posty: 170
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-07-12, 17:30   

U mnie też niestety są.... :x
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
monajka 
Czytał o Wieluniu



Wiek: 34
Dołączyła: 07 Cze 2008
Posty: 42
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-07-12, 17:44   

i fajnie smyrają na skórze xD
_________________
Odi profanum vulgus et arceo
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Spooky 
Wieluniaczek



Pomógł: 18 razy
Wiek: 33
Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 1578
Otrzymał 8 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-07-12, 17:49   

monajka napisał/a:
i fajnie smyrają na skórze xD


Tak, to jest cudne uczucie ^^ :D
_________________
I'd agree with you, but then we'd both be wrong
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
siwy_ 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Wiek: 34
Dołączył: 05 Maj 2007
Posty: 743
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-07-12, 18:06   

wszędzie są
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-07-12, 19:45   

Nie dość, że jest ich tyle i ciągną do różnych materiałów, szczególnie koloru białego, to jeszcze gryzą i smyrają... nie można tego dziadostwa utłuc.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2008-07-12, 20:13   

Oj, u mnie też tego pełno :shock: . Może to kwestia tych ciepłych i suchych dni, choć w innych latach też takowe były, a owych robaczków jakoś nie widziałem. Byłoby dobrze dotrzeć do jakiejś kompetentnej osoby, która by nam wyjaśniła sprawę tych muszek.
W każdym razie te muszki są i na osiedlach mieszkaniowych i na łonie natury, widziałem je i czułem na własnym ciele, w tamtym tygodniu nad Wartą w Kamionie :sad: .
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
akirus 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomogła: 16 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 26 Paź 2006
Posty: 1259
Skąd: wieluń
Wysłany: 2008-07-12, 21:46   

U mnie też łażą, co prawda nie po suficie, ale w kuchni mam lodówkę przy oknie i na drzwiach siedzą. Nie da rady siedzieć na dworze, bo wszędzie ich pełno.

Okropnie smyrają i wk....ą. :evil:
_________________
Co za czasy! Lot w kosmos trwa coraz krócej, jazda do pracy coraz dłużej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mrówek 
Moderator



Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 3747
Piwa: 39/17
Skąd: z Wielunia
Wysłany: 2008-07-12, 22:18   

muszki o ktrych mówimy to chyba meszki

Meszki są małymi muszkami (wielkość owadów ilustruje zdjęcie meszki na ręku) rozmnażającymi się w czystej płynącej wodzie,
Dorosła postać meszek żyje około 2 – 3 tygodni,
Samice odżywiają się krwią, samce nektarem,
Meszki żerują i powodują ukąszenia w połowie dnia,
Samica przy ukąszeniu wpuszcza w ranę enzymy będące powodem uczuleń i podrażnień, które są w swym odczuciu bardzo irytujące i często prowadzą do rozdrapywania miejsc po ukąszeniach,
Jedna samica meszki składa 150 do 500 jaj na podwodnej florze. Wylęg z jaj następuje po 4 – 5 dniach,
Największa liczba owadów spotykana jest w pierwszej połowie sezonu wegetacyjnego, sprzyja temu mała liczba naturalnych wrogów atakujących meszki w tym okresie.
http://www.meszki.com.pl/


MESZKI Chmary groźnych samic. W Polsce specjaliści doliczyli się około 50 odmian meszek. Są nieco mniejsze od komarów, żywią się też krwią. Meszki najczęściej występują na podmokłych terenach. Groźne są tylko samice meszek i tylko w dzień, zwłaszcza po południu i wieczorem. Atakują chmarami krowy, konie, świnie, owce, drób i ludzi. Wciskają się wszędzie - do uszu, nosa, wpadają pod powieki i do gardła. Lubią miejsca pokryte cieńszą i delikatniejszą skórą. Nie przenoszą chorób, ale wydzielają silnie toksyczną ślinę, a ich ukąszenia mogą powodować - częściej niż w przypadku komarów - obrzęki, zaczerwienienia i wysoką gorączkę. Jeszcze gorsze są kaczmany, czyli jakby miniaturowe kopie komarów, które tną przez ubranie, a ropne ślady po ukłuciach pozostają przez kilka dni. U niektórych osób szczególnie wrażliwych czy mających wysokie ciśnienie nawet delikatne pokąsanie może spowodować reakcję alergiczną. Można wtedy zastosować fenistil, żel łagodzący i zażyć wapno, które ma właściwości odczulające. Najbardziej narażone są niemowlęta, które matki pozostawiają w słoneczne dni na dworze.
http://www.rgabrysz.konin.lm.pl/owady.html
_________________
"Przed skorzystaniem z forum zapoznaj się z treścią regulaminu dołączonego do niego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy post niewłaściwie napisany lub zrozumiany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
akirus 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomogła: 16 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 26 Paź 2006
Posty: 1259
Skąd: wieluń
Wysłany: 2008-07-12, 22:37   

Mrówek te na zdjęciach nie wyglądają tak jak te przecinki. To po prostu małe muchy i jak ugryzą to boli.


Przecinki nie gryzą tylko siadają gdzie popadnie , a to oktopnie denerwuje i smyra. Sa maleńkie, czarne, cieniutkie jak niteczki, no takie właśnie przecinki no...
To jeszcze coś innego musi być.
_________________
Co za czasy! Lot w kosmos trwa coraz krócej, jazda do pracy coraz dłużej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Marta 
WIELUNIAK



Pomogła: 40 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 13 Lip 2005
Posty: 2807
Piwa: 5/4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-07-13, 11:19   

Ja słyszałam, że to są tzw. zbożówki. Zobaczymy jak będzie po żniwach. W każdym razie w ubiegłym roku te meszki bo żniwach zniknęły. A na nie nie ma żadnej rady, trzeba się męczyć.. :(
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-07-13, 13:25   Meszki atakują

Cytat:
Meszki atakują. W ciągu ostatnich tygodni są one wyjątkowo aktywne. Najczęściej pojawiają się na terenach leśnych i podmokłych. Po ich ukąszeniach pozostają czerwone, piekąco-swędzące rany. Ale nie tylko...

Napadają chmarami, wchodzą do uszu, nosa, gardła, wciskają się pod powieki, wdzierają w zwierzęcą sierść. Meszki – bo o nich mowa - atakują najczęściej w lasach i terenach podmokłych.
Ukąszenia tych owadów są bardziej bolesne niż ukąszenia komarów, bo rozszarpują skórę i czerpią spod niej pokarm, wtłaczając swoją ślinę. To ona powoduje świąd, obrzmienia, a u alergików wysoką gorączkę, obrzęk twarzy i inne reakcje uczuleniowe.
Najgorsze jest to, że jak sprawdził nasz reporter Michał Kiczka nie ma skutecznej metody w walce z tymi małymi owadami.

Źródło: http://www.radiozw.com.pl


0707meszek.jpg
Plik ściągnięto 187 raz(y) 23,92 KB

_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW