R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Jest prawo, brakuje....... serca
Autor Wiadomość
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2008-10-03, 10:40   Jest prawo, brakuje....... serca

Cytat:
Krzyk o sprawiedliwość
Adam i Katarzyna Rymaszewscy z Łap od dwóch lat walczą o życie swego ciężko chorego syna. Ojciec dziecka pracuje od świtu do nocy, by choremu dziecko zapewnić jak najlepsze warunki. Niedawno dowiedział się od urzędników, że zarabia za dużo i zasiłek pielęgnacyjny, który otrzymuje rodzina, zostanie im odebrany. Ta urzędnicza decyzja to dla rodziców wielkie upokorzenie.
Nie chodzi, nie mówi, jest ciężko chory. Dwuletni Mateusz ma porażenie mózgowe, padaczkę i chore serce. Aby żyć potrzebuje specjalistycznej aparatury i stałej opieki. Rodzice zabrali chłopca ze szpitala i w domu stworzyli mu specjalne warunki. W jego pokoju główne miejsce zajmuje butla z tlenem, ssak, pulsometr, respirator i inhalator. Na drugim miejscu są zabawki, które mają pomóc zapomnieć o chorobie. "Luksusem" są dreny do ssaka - mówi Adam Rymaszewski.

Liczy się każdy grosz
Całodobową opiekę chłopcu zapewnia jego matka, pani Katarzyna. Kobieta zrezygnowała z pracy, by zaopiekować się swoim dzieckiem. Jedynym żywicielem rodziny jest mąż pani Kasi, Adam. To on ciężko pracuje, by starczyło na wszystkie "luksusy", a konkretnie na sprzęt podtrzymujący życie chłopca. Po pracy dorabia po godzinach. Rzeźbi w swoim warsztacie, bo dla rodziny liczy się każda złotówka.

"Chciałam dać mu odrobinę miłości"
Okazuje się jednak, że według urzędników z Ośrodka Pomocy Społecznej w Łapach rodzina ma za dużo luksusów. Kilka dni temu pani Rymaszewska dostała pismo z ośrodka pomocy społecznej. Według urzędników, dochód w rodzinie jest za duży, więc urząd odbiera zasiłek pielęgnacyjny przyznany matce na opiekę nad Mateuszem. Rodzice chorego chłopca są załamani. - Kara za to, że nie pozwoliłam własnemu dziecku umrzeć na oddziale, tylko wzięłam go do domu. I za jego cierpienia chciałam mu dać odrobinę miłości - mówi mama Mateusza.


MOPS: żyją w luksusach
Zdziwienie jest tym większe, że wzrost dochodu to jednorazowa sytuacja. Ojciec chłopca dostał podwyżkę w pracy i nagrodę jubileuszową – przyznawaną raz w życiu. Ale urzędnicy nie wzięli pod uwagę, że dzięki pieniądzom z zasiłku Rymaszewscy mają co jeść. Co miesiąc połowę swojej pensji ojciec musi przeznaczać na chorego synka, druga połowa to kredyt w banku – również na sprzęt dla dziecka. - Przecież ja tych kredytów nie brałem dla przyjemności, bo ja tam nie mam w domu luksusów. Bo nie można respiratora nazwać luksusem… Ja nie widzę tutaj ludzkiej mądrości, tutaj decyzję podjęły statystyki i komputer - Rymaszewski.

Według MOPS decyzja zapadła słusznie. - Rymaszewscy przekroczyli magiczną barierę 583 złotych na osobę w rodzinie – pomoc została zabrana. Bezwzględnie. Takie są przepisy! Jest kryterium określone w ustawie i tego kryterium nie można przekroczyć nawet o jeden grosz - mów pracownik MOPS. ( szara, beznadziejna i oczywiście....... polska rzeczywistość ) dopisek - miko 005


Oddać syna, by mieć chleb dla starszych dzieci
Rodzice dziecka stoją teraz przed strasznym dylematem, bo żeby dwójka ich starszych dzieci mogła przeżyć - ukochanego syna muszą oddać do szpitala. Ta wizja przeraża zrozpaczonych rodziców. Mają jednak nadzieję, że Samorządowe Kolegium Odwoławcze, do którego się zwrócili, uchyli krzywdząca urzędniczą decyzję.

Źródło - tvn24.pl

Co najbardziej boli w tej sytuacji?
„Suche” prawa, które stosują MOPS-y. Dla nich liczą się papierki, a nie rzeczywistość, która często nie jest odzwierciedleniem prawdziwych potrzeb ludzi korzystających z pomocy tych ośrodków.
Zarówno państwo Rymaszewscy z Łap, jak i tamtejszy Miejscowy Ośrodek Pomocy Społecznej, doskonale zdają sobie z tego sprawę, że zabierane są pieniądze, małemu, strasznie choremu dziecku, a te same pieniądze przyznaje się „łachudrze” szwędającemu się po ulicach Łap, któremu nie chce się zabrać za uczciwą pracę, a do MOPS-u idzie i żebrze, bo nie ma z czego żyć :shock: .
Jak pracuje „wywiad środowiskowy” :shock: , który powinien mieć decydujące zdanie, a nie ów jeden grosz, którego tak kurczowo trzymają się urzędnicy :| . Widocznie tak jest wygodniej, nie trzeba d…y ruszać z za biurka, i nie ważne że w tym momencie serca też trzeba szukać u tych urzędników właśnie gdzieś na wysokości ich zadków.
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Zygmunt Stary 
Wieluniaczek


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 1500
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-10-04, 01:40   

Nie ma większej obłudy, jak ci, którzy stanowią chore prawo, domagają się od tych, którzy przeciw temu prawu występowali, aby korzyli się wobec nich.
Oto jak głosowano nad tą ustawą 12-11-2003:
Cytat:
Pkt 7. porz. dzien. Sprawozdanie Komisji o projekcie ustawy o świadczeniach rodzinnych - trzecie czytanie

Głosowanie nad przyjęciem w całości projektu ustawy o świadczeniach rodzinnych w brzmieniu proponowanym przez Komisję Polityki Społecznej i Rodziny, wraz z przyjętymi poprawkami

Głosowało - 392 Za - 251 Przeciw - 140 Wstrzymało się - 1 Nie głosowało - 68

Klub/Koło Liczebność Głosowało Za Przeciw Wstrzymało się Nie głosowało

SLD 191 176 176 - - 15
PO 56 47 47 - - 9
PiS 43 39 - 38 1 4
PSL 37 30 - 30 - 7
Samoobrona 31 28 - 28 - 3
LPR 29 25 - 25 - 4
niez. 18 8 5 3 - 10
UP 16 12 12 - - 4
PLD 9 7 7 - - 2
SKL 8 4 2 2 - 4
PBL 6 3 - 3 - 3
PRS 5 5 2 3 - -
RKN 5 4 - 4 - 1
PP 3 2 - 2 - 1
ROP 3 2 - 2 - 1
http://orka.sejm.gov.pl/S...enAgent&4&61&80

Kto uchwalił tę ustawę? SLD, PO, UP !
Kto był przeciw? LPR, PiS, Samoobrona, PSL
Do do tej ustawy, a nie żadnej o pomocy społecznej stosuje się bowiem przepis:
Cytat:
Art. 5. 1. Zasiłek rodzinny przysługuje osobom, o których mowa w art. 4 ust. 2, jeżeli dochód rodziny w przeliczeniu na osobę albo dochód osoby uczącej się nie przekracza kwoty 504,00 zł.
2. W przypadku gdy członkiem rodziny jest dziecko legitymujące się orzeczeniem o niepełnosprawności lub orzeczeniem o umiarkowanym albo o znacznym stopniu niepełnosprawności, zasiłek rodzinny przysługuje, jeżeli dochód rodziny w przeliczeniu na osobę albo dochód osoby uczącej się nie przekracza kwoty 583,00 zł.


Oto co wyczynia SLD wspólnie z PO za premierostwa Leszka Milera
A teraz zwolennicy tych ugrupowań ronią "krokodyle łzy"?

To ICH dziecko!!!
Referaty Świadczeń Rodzinnych to jednostki URZĘDNICZE, które znajdują się w strukturach ośrodków pomocy społecznej, tylko dlatego, że wójtowie, burmistrzowie i prezydenci nie są chętni do tego, aby zajmować się świadczeniami w strukturach urzędu i przydzielają je OPS-om, wiedząc, że one do tych i innych zadań podejdą z pełną odpowiedzialnością.
Jednak nie ma w tych przepisach prawa żadnej uznaniowości.

Nie podejrzewam, że dziennikarz tvn24 był debilem, lecz że ŚWIADOMIE WPROWADZIŁ W BŁĄD nazywając świadczenie rodzinne - zasiłkiem pielęgnacyjnym

Zasiłek pielęgnacyjny przysługuje niezależnie od dochodów, osobie niepełnosprawnej i według tej samej ustawy:
Cytat:
Art. 16. 1. Zasiłek pielęgnacyjny przyznaje się w celu częściowego pokrycia wydatków wynikających z konieczności zapewnienia osobie niepełnosprawnej opieki i pomocy innej osoby w związku z niezdolnością do samodzielnej egzystencji.
2. Zasiłek pielęgnacyjny przysługuje:
1) niepełnosprawnemu dziecku;
2) osobie niepełnosprawnej w wieku powyżej 16 roku życia, jeżeli legitymuje się orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności;
3) osobie, która ukończyła 75 lat.
3. Zasiłek pielęgnacyjny przysługuje także osobie niepełnosprawnej w wieku powyżej 16 roku życia legitymującej się orzeczeniem o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, jeżeli niepełnosprawność powstała w wieku do ukończenia 21 roku życia.
4. Zasiłek pielęgnacyjny przysługuje w wysokości 142,00 zł miesięcznie.


Zasiłek ten z pewnością nie został "odebrany"!!!!

Jaki cel miał dziennkarz, aby niesłusznie "sponiewierać" MOPS-y ? Nie mam pojęcia.
Ale kłamiąc, niesłusznie szkalując, co tvn czyni po wielokroć, nie będąc za to rozliczany, można wzbudzać emocje i kierować przez to tymi, którzy nie analizują faktów, nie myślą samodzielnie, nie dochodzą do prawdy, a ufają tvn, gazecie wyborczej, czy faktom i mitom.

MOPS może przyznać jednorazowo, lub okresowo, w zależności od posiadanych środków pomoc dla tej rodziny, jednak z bezdusznych przepisów należy rozliczyć SLD i PO, "tfurców" tej ustawy.
Żadne Kolegium Odwoławcze nie jest w stanie zmienić tak bezdusznej ustawy, żaden wywiad środowiskowy, jedynie wyborcy, którzy na tak bezduszne ugrupowania i bezdusznych posłów przestaną głosować!


Pamiętajmy, że był to koniec 2003r - schyłek rządów tego "mężczyzny", którego poznaje się po tym "jak kończy".
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-10-04, 08:10   

Zygmunt Stary napisał/a:
MOPS może przyznać jednorazowo, lub okresowo, w zależności od posiadanych środków pomoc dla tej rodziny,



I poniżej mamy odpowiedź MOPS na tę chorą rzeczywistość:


tvn24 napisał/a:
Według MOPS decyzja zapadła słusznie. - Rymaszewscy przekroczyli magiczną barierę 583 złotych na osobę w rodzinie – pomoc została zabrana. Bezwzględnie. Takie są przepisy! Jest kryterium określone w ustawie i tego kryterium nie można przekroczyć nawet o jeden grosz - mów pracownik MOPS.



Cała sprawa bez wątpienia budzi wielkie emocje.
I tu muszę zgodzić się z Zygmuntem w sprawie dotyczącej ustawy i tego jak jest ona egzekwowana.

Cóż, jak zwykle pozostanie pewnie liczyć jedynie na pomoc różnych fundacji i akcji charytatywnych...
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2008-10-04, 11:01   

Zygmunt Stary napisał/a:
Kto uchwalił tę ustawę? SLD, PO, UP !
Kto był przeciw? LPR, PiS, Samoobrona, PSL

Zygmunt Stary napisał/a:
Oto co wyczynia SLD wspólnie z PO za premierostwa Leszka Milera
A teraz zwolennicy tych ugrupowań ronią "krokodyle łzy"?

Zygmunt Stary napisał/a:
Jaki cel miał dziennkarz, aby niesłusznie "sponiewierać" MOPS-y ? Nie mam pojęcia.
Ale kłamiąc, niesłusznie szkalując, co tvn czyni po wielokroć, nie będąc za to rozliczany, można wzbudzać emocje i kierować przez to tymi, którzy nie analizują faktów, nie myślą samodzielnie, nie dochodzą do prawdy, a ufają tvn, gazecie wyborczej, czy faktom i mitom.


Zygmuncie Stary, widzisz różnimy się tym, że ja widzę w tym temacie, chore, cierpiące i będące w beznadziejnej sytuacji dziecko, a Ty oczywiście żerujesz na każdym fakcie, nawet kosztem tego małego biedulki chcesz wybielić Twój ukochany PiS :oops: :shock: .
Ludzkim odruchem jest, stanąć w takich sytuacjach ponad podziałami politycznymi, ale jak widać są tacy, których na taki krok nie stać. Szkoda mi bardzo takich obywateli, bo tak prawdę powiedziawszy swym; zaślepieniem, służalczością, i dziką nagonką na wszystkich i wszystko co nie jest zgodne z ich przekonaniami, niewiele różnią się od dawnych ubeków, których z taką uporczywością chcą teraz wytępić.

Mam nadzieję że rodzina Rymaszewskich znajdzie jakieś wyjście z tej sytuacji, i ten biedny malec będzie miał szansę pożyć jeszcze na tym świecie, choć jak tak patrzę na polską rzeczywistość i ludzi, którzy próbują ją tworzyć to …………………. :sad: .
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Zygmunt Stary 
Wieluniaczek


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 1500
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-10-04, 11:58   

MOPS Działu Świadczeń Rodzinych, to nie ten sam MOPS, który udziela pomocy społecznej.
W Dziale Świadczeń pracują urzędnicy, którzy przyznają zasiłki rodzinne, nie wykonując wywiadu środowiskowego i nie mając dostępu do tych akt.
To jest w pewien sposób sztuczny twór w MOPS, bo pracujący w oparciu o inną ustawę i jest pozbawiony wszelkiej możliwości działania uznaniowego. Dział ten pracuje w większości dla innej grupy społecznej, niż podopieczni MOPS z tytułu ustawy o pomocy społecznej.
Sprawa skierowana wprost do MOPS, a nie do Działu Świadczeń Rodzinnych - formalnie jedynie podległemu MOPS, będzie niewątpliwie rozpatrzona w inny sposób i zgodnie z oczekiwaniami rodziców chorego dziecka.

miko005:
Wszelkie ataki na mnie uważam za "akcję polityczną" i niechęć do refleksji nad rzeczywistością. Można i tak nie licząc się z faktami przedstawiać SLD, jako remedium na wszelkie bolączki.
Ja w swojej wypowiedzi nigdzie nie "wybielałem ukochanego PiS-u".
Raz, że nie kocham ŻADNEGO ugrupowania politycznego. Dwa, że białe, nie potrzebuje wybielania,
Natomiast przyrównanie mnie do ubeka, jest dla mnie pewną nobilitacją, ponieważ sugeruje, że mam taki wpływ na społeczeństwo we współczesnej Polsce, jak oni mają.
Sądzę jednak, że jest to nobilitacja "na wyrost". Ubecy dzisiaj nadal mają dużo więcej wpływów, pieniędzy i możliwości niż ja.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
cogito 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 15 Lis 2005
Posty: 883
Piwa: 12/4
Skąd: Planeta Ziemia
Wysłany: 2008-10-05, 19:59   

miko 005 napisał/a:

Zygmuncie Stary, widzisz różnimy się tym, że ja widzę w tym temacie, chore, cierpiące i będące w beznadziejnej sytuacji dziecko, a Ty oczywiście żerujesz na każdym fakcie, nawet kosztem tego małego biedulki chcesz wybielić Twój ukochany PiS .

Krócej można tak:
Zygmuncie Stary, PiS miał dość czasu, aby zmienić chore prawo.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Zygmunt Stary 
Wieluniaczek


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 1500
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-10-05, 23:11   

Nie miał PiS wystarczająco dużo czasu! Czas, by znoowu mógł kontynuować pozytywne zmiany.
Pracował wspólnie z LPR intensywnie nad zmianą złego, tworzonego przez SLD i PO prawa. Zmieniono bardzo wiele przepisów w sczególności tych, które umozliwiły transformację funduszy unijnych.
Wreszcie doprowadzono do odliczenia od podatków ulgi na dzieci.
Dano matkom zasiłki z tytułu urodzenia się dziecka .
Niestety PO nie kontynuuje tych prac, a w zakresie świadczeń rodzinnych przy okazji różnych obostrzeń przyznawania zasiłku pielęgnacyjnego, nie próbuje uelastycznić się tego stworzonego przez SLD i PO prawa - druk 473.
A przecież 583 zł z 2003r., to nie te same pieniądze w 2009r.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW