R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Archdevil
2009-03-24, 14:56
CRT czy LCD?
Autor Wiadomość
yabos 
Wieluniaczek



Pomógł: 14 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Cze 2007
Posty: 1660
Piwa: 4/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-10-15, 07:40   

LCD tanie, ale i tak wolę swojego poczciwego CRTka. Obraz jest lepszy a nie przeszkadza mi to, że zajmuje trochę więcej miejsca na biurku.
_________________
Chcialbym byc pewniakiem jak ty
Ale wole miec zlote serce
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
d@vid 
Ma stragan na targu



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 06 Maj 2007
Posty: 659
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-10-15, 09:03   

syd napisał/a:
LCD tanie, ale i tak wolę swojego poczciwego CRTka. Obraz jest lepszy a nie przeszkadza mi to, że zajmuje trochę więcej miejsca na biurku.

Ale syd tu nie chodzi o to tylko o cenne amperki ;] Ja też wolę CRT i też o miejsce nie chodzi no ale wiemy jaka jest różnica w poborze prądu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
yabos 
Wieluniaczek



Pomógł: 14 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Cze 2007
Posty: 1660
Piwa: 4/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-10-15, 10:24   

Te różnice nie są wcale takie duże. A jakbym miał zapłacić teraz za nowego LCD to te pieniądze by mi się zwróciły chyba dopiero po paru latach użytkowania. Tak więc nie widzę sensu w zmianie monitora tak jak i w wycofaniu CRTków z rynku. Jakbym teraz kupował komputer to wolałbym mieć lepszy obraz kosztem tych paru groszy więcej na rachunku za prąd.
_________________
Chcialbym byc pewniakiem jak ty
Ale wole miec zlote serce
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-10-15, 11:53   

Ja też długo siedziałem na CRT i jakiś rok temu kupiłem LCD i nie żałuję. Od czasu zakupu LCD przestałem mieć problemy z oczami, przed monitorem spędzam naprawdę dużo czasu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
yabos 
Wieluniaczek



Pomógł: 14 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Cze 2007
Posty: 1660
Piwa: 4/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-10-15, 14:48   

No to jest plus dla LCD, że są zdrowsze. Przynajmniej jeśli porównamy je do starych kineskopów, które potrafiły nieźle zaszkodzić oczom. Ale te nowsze już nie są takie złe i różnica też nie jest duża. W pracy siedzę przed LCD (ok. 6h dziennie) i moje oczy nie odczuwają różnicy gdy siedzę tyle przed kompem w domu. Czasem nawet jest lepiej, zwłaszcza gdy siedzę przed nie najnowszym LCD.
_________________
Chcialbym byc pewniakiem jak ty
Ale wole miec zlote serce
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
hajen 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
4x2+8x1x1+2+1



Pomógł: 27 razy
Wiek: 35
Dołączył: 17 Mar 2007
Posty: 1451
Piwa: 29/26
Skąd: Wieluń/Warszawa
Wysłany: 2008-10-16, 01:56   

Ci, ktorzy twierdza, ze CRT > LCD naprawde tkwia w bylej epoce ;) no offence ;P
_________________
Też jestem w szoku.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-10-16, 08:25   

hajenleet napisał/a:
Ci, ktorzy twierdza, ze CRT > LCD naprawde tkwia w bylej epoce no offence ;P

Zgadzam się z Tobą, jednak mówimy tu o powszechnej dostępności dla zwykłego użytkownika obydwu technologii... Znaleźć takiego LCD, który jakością obrazu dorównywałby poczciwemu Sony Trinitron 22'' chociażby, to koszt około 3000-4000 zł, gdzie za Sonego w tej chwili w używce zapłacisz 200-300zł.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2008-10-16, 08:34   

W życiu nie zamieniłabym lcd na crt ,nawet nie rozumie w czym jest lepszy crt ,lepszy obraz?chyba żarty Pod jakim wzgledem ?patrzę i padam po 2 godzinach patrzenia,oczy łzawia bolą .Być moze ci co zachwalają crt mają na myśli częstotliwość odświeżania lcd ,ale to i tak nie jest porównywalne.CRT to stare trupy,przeżytek nie wart juz uwagi ;) :D Nawet nie trzeba wspominać o zaletach chocby zdrowotnych lcd.


poprawiono: 1 błąd ortograficzny
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Ostatnio zmieniony przez Archdevil 2008-10-16, 13:17, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hajen 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
4x2+8x1x1+2+1



Pomógł: 27 razy
Wiek: 35
Dołączył: 17 Mar 2007
Posty: 1451
Piwa: 29/26
Skąd: Wieluń/Warszawa
Wysłany: 2008-10-16, 09:30   

Ferbiku, mam Samsunga 2232BW 22" i kupilem nowego w Saturnie za 750 zł a jakbys chcial kupic CRT tej samej wielkosci to wydatek rzedu 400-500 zł. Dołożenie więc 300 zł nie jest czymś wielkim (wydając pieniądze na komputer raczej wszyscy sie licza z takimi kosztami), zwlaszcza ze w zamian dostajesz

- czystszy obraz
- zdrowszy obraz (dla oczu)
- zostaje Ci wiecej miejsca na biurku
- nowsze wyjscia (np. dvi)
- mniejszy pobor pradu

A jesli ktos ma zamiar ograniczyc sie do 15 badz 17 cali, to za monitor juz sie nie placi kroci.

Kiedys (jeszcze z 3-4 lata temu) nie postawilbym na LCD, dzisiaj jestem pewien. W 1000000 procentach ;)
_________________
Też jestem w szoku.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-10-16, 09:56   

hajenleet, nie mów mi, że masz kąt patrzenia, jakość obrazu i nasycenie czerni w tym monitorku takie samo jak w CRT :DDD

Pracuję od ładnych 10ciu lat na CRT i nigdy, powtarzam nigdy nie bolały mnie oczy od monitora. Dodam, że średnio dziennie siedzę przynajmniej 8-10 godzin.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-10-16, 10:59   

Ferbik Twoje 10 godzin się nie liczy bo Ty za często robisz przerwy na fajkę :P
Mnie się zdarzało i 20 godzin na dobę wiec czasem oczy dawały znać o sobie, odkąd kupiłem LCD nie miałem tego problemu ani razu. Kąty widzenia są już praktycznie po 180 stopni (175-178) więc nie wiem czego więcej wymagać. Szybciej powstanie LCD 360 stopni niż CRT :P
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-10-16, 12:37   

Administrator napisał/a:
Ferbik Twoje 10 godzin się nie liczy bo Ty za często robisz przerwy na fajkę

Co godzina 5 minut :)
Administrator napisał/a:
Mnie się zdarzało i 20 godzin na dobę wiec czasem oczy dawały znać o sobie, odkąd kupiłem LCD nie miałem tego problemu ani razu.

Ja też siedziałem po tyle i nigdy nic się nie działo :)
Nadal się upieram przy kącie patrzenia i szarej czerni przy tych LCD za kilkaset złotych :) Nie mówię już nawet o jakości obrazu przy obróbce graficznej :)
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
hajen 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
4x2+8x1x1+2+1



Pomógł: 27 razy
Wiek: 35
Dołączył: 17 Mar 2007
Posty: 1451
Piwa: 29/26
Skąd: Wieluń/Warszawa
Wysłany: 2008-10-16, 14:37   

Ferbik napisał/a:
hajenleet, nie mów mi, że masz kąt patrzenia, jakość obrazu i nasycenie czerni w tym monitorku takie samo jak w CRT :DDD


Czern jest zaskakujaco dobra! Sam bylem zdziwiony. Po odpowiednim skonfigurowaniu oglada sie ekstra. Poza tym matryca nie jest blyszczaca, co z kontrastem 3000:1 daje naprawdę porzadna jakosc obrazu. Katy widzenia sa na tyle duze (170-180), ze w zaden sposob nie przeszkadzaja w ogladaniu. Ogladajac filmy z lozka (jakies 50cm nizej niz monitor) wszystko widac git.

Byc moze wybralem po prostu bardzo dobry monitor ;) Zreszta chcialem 22 cale, a nie wyobrazam sobie trzymania takiej kobyly CRT 22" na biurku. Nie mialbym w ogole miejsca ;P moge Wam pozniej cyknac fote, jak mi sie na stoliku komponuja glosniki, wzmak, klawa, mysz i talerze z jedzeniem :D . Niemozliwoscia byloby wsadzenie tam CRT 22".



Rozumiem wszystkich zagorzalych fanow CRT. Sam nim bylem i moze jestem dalej. Na CRT zawsze mi sie lepiej gralo w gry niz na LCD, ale dzisiejsza technologia praktycznie niweluje wszelkie roznice. Poza tym wada LCD sa te wypalajace sie piksele, ale to w sumie rzadkosc ;) .


Kupilem, przekonalem sie i jestem za LCD ;) .



poprawiono 1 błąd ortograficzny
Ostatnio zmieniony przez Archdevil 2008-10-16, 17:20, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-10-16, 15:15   

Póki co do zastosowań graficznych LCD są nieporównywalnie droższe do CRT tak jak już pisałem. Dla mnie to za droga przesiadka kosztem zostania przy tej jakości obrazu. Tak poza tym - najważniejsze - życzę Ci powodzenia w kalibracji Twojego LCDka :DDD
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
yabos 
Wieluniaczek



Pomógł: 14 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Cze 2007
Posty: 1660
Piwa: 4/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-10-16, 15:24   

LCD sprzedaje się z wadą (wypalone piksele), której nie uznają przy reklamacji jeśli jest ich za mało. I od ładnych parę lat główny slogan reklamowy to "w tym modelu nareszcie prawie całkowicie udało nam się wyeliminować efekt smużenia". Skoro już tak dawno go nie ma, to nie wiem co jeszcze eliminują;> I żeby nie było, że wszystkie LCD bym zniszczył. Nie, mają one wiele zalet, jednak brak smużenia, martwych pikseli, lepszy kąt widzenia i odwzorowanie barw bardziej mnie przekonują. I póki co nie zanosi się na zmianę mojego trzyletniego LG 17 cali na jakiegoś LCD:)
A poza tym to niezły offtop się zrobił, może warto założyć nowy temat;)
_________________
Chcialbym byc pewniakiem jak ty
Ale wole miec zlote serce
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW