R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Archdevil
2010-03-31, 02:41
Kabel VGA/HDMI - problem
Autor Wiadomość
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-04-02, 00:01   Kabel VGA/HDMI - problem

Chcąc przesłać obraz z laptopa do TV LCD zakupiłem kabel video VGA, Wyk 15pin(męski) x 15pin(męski), nadający się do bezpośredniego połączenia dwóch urządzeń w celu przesłania sygnału wideo na przykład do komputera, laptopa, telewizora, projektora, monitora itd.
Podłączyłem kabel relacji TV - Laptop i nic, zero efektu.

Co powinienem ustawić w laptopie, aby móc w/w ?
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Archdevil 
Administrator
pan piekła



Pomógł: 57 razy
Wiek: 35
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 2613
Piwa: 15/45
Skąd: Strugi
Wysłany: 2009-04-02, 01:31   

Jaro napisał/a:
Co powinienem ustawić w laptopie, aby móc w/w ?

A może wystarczy po prostu wcisnąć kombinację odpowiedzialną za przełączenie wyjścia obrazu? :wink: Najczęściej jest to FN + F*, gdzie F* to któryś z funkcyjnych F1-F12.
Choć zastanawia mnie i tak dlaczego laptop nie wykrył automatycznie podłączenia zewnętrznego wyświetlacza.
_________________
diablos un pasos amigos (D.U.P.A)
http://www.radiofonia.net

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
mqs 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 07 Maj 2008
Posty: 91
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-04-02, 02:37   

"Po primo" - To na pewno aktywowanie tego wyjścia w sposób jak podał 'przedpiszca'
"Po secundo" - To telewizor włączony w trybie oczekiwania na sygnał na tym wejściu - domniemuje, że któreś AV (musisz sprawdzić dokładnie które)
"No i po tertio" - To ustalenie trybu, czy dodatkowy ekran ma być kopią ekranu laptopa, czy jego rozszerzeniem* (ustalane w we Właściwościach Ekranu).

* możesz mieć na obu ekranach to samo, albo np. jedną aplikację na ekranie laptopa a drugą na ekranie telewizora.

Archdevil napisał/a:
Choć zastanawia mnie i tak dlaczego laptop nie wykrył automatycznie podłączenia zewnętrznego wyświetlacza.

W moim laptopie, trzeba każdorazowo aktywować zewnętrzne wyjście. "Głupek" zapomina o dodatkowym monitorze (którego używam w pracy), każdorazowo po przejściu w stan wstrzymania na odłączonym monitorze.

Jaro napisał/a:
nadający się do bezpośredniego połączenia dwóch urządzeń w celu przesłania sygnału wideo na przykład do komputera, laptopa

No co jak co, ale kablem VGA to sygnału wideo do komputera (czy laptopa) raczej nigdy nie prześlesz. Bo złącze VGA w komputerach i laptopach to wyjście, a nie wejście. Za to do telewizora czy projektora jak najbardziej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Daro 
Dojeżdża PKSem



Wiek: 36
Dołączył: 30 Sie 2005
Posty: 191
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-04-02, 08:01   

mqs napisał/a:
"Po secundo" - To telewizor włączony w trybie oczekiwania na sygnał na tym wejściu - domniemuje, że któreś AV (musisz sprawdzić dokładnie które)

musisz przełączyć na odpowiedni tryb telewizor w moim przypadku to RGB :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
yampress 
WIELUNIAK


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 3119
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-04-02, 09:11   

przełącz rozdzielczość w komputerze na 1280x1024 albo 1024x768 przy 32 bitach i zmień odświeżanie ekranu na 60 Hz. Wtedy bedzie działało z TV.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-04-03, 08:05   

A zatem problem wygląda tak.
Po zmianie rozdzielczości na 1024x768 pojawia się obraz, dźwięku brak.

Po podłączeniu kabla HDMI wygląda to następująco.
Sprawdziłem to w dwóch tv lcd, w jednym jest obraz niestety dźwięku również jest brak, w drugim brak jednego i drugiego, jest natomiast komunikat o braku łączności i że należy sprawdzić kabel, który jest w porządku, ponieważ na drugim tv obraz jest.

Zastosowałem się do rad odnośnie dźwięku, które już były poruszane kiedyś na forum - http://www.wielun.biz/viewtopic.php?t=6416 i w ustawieniach odtwarzania dźwięku ustawiam domyślnie Realtek HDMI Output, praca jest w toku, dźwięku niestety dalej jest brak.

Co może być przyczyną braku dźwięku w obydwu przypadkach i różnic wynikających z podłączenia kabla do dwóch lcd-ków, notabene jednego producenta?
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Daro 
Dojeżdża PKSem



Wiek: 36
Dołączył: 30 Sie 2005
Posty: 191
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-04-03, 10:20   

Ja u siebie dźwięk puszczam osobnym kablem 2x mini jack, z wyjścia na słuchawki w laptopie do wejścia w TV i wszystko gra ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
yampress 
WIELUNIAK


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 3119
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-04-03, 15:45   

co do kabla VGA to przesyłany nim jest tylko sygnał video. Sygnał audio pobierasz z wyjścia audio oddzielnie jak pisze Daro, albo słuchasz na wbudowanych głosniczkach w laptopa.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-04-06, 23:06   

Dziś spróbowałem zrobić to tak - podłączyłem kabel HDMI do laptopa i do LCD przed uprzednim włączeniem obydwu urządzeń.
Następnie załączyłem jedno i drugie i wszystko działa poprawnie, tzn. jest obraz i dźwięk.
Po włożeniu kabla w trakcie pracy w tym wypadku do laptopa, jest brak obrazu i fonii, dla mnie to dziwne trochę :?
Póki co działam tak jak opisałem.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW