R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Wigilia dla ubogich
Autor Wiadomość
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 44
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-12-24, 14:16   Wigilia dla ubogich

Czy ktoś się może orientuje czy w Wieluniu była w tym roku organizowana jakaś wigigia dla osób ubogich i samotnych?
Z tego co pamietam w ostatnich latach coś tego typu odbywało się w mieście a w tym roku nic o tym nie słyszałem.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-12-24, 14:19   

Ja słyszałem, że organizowała to Werona.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 44
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-12-24, 15:24   

W latach ubiegłych. Pytam czy w tym roku coś było.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
marcin-gorski 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 2 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Lip 2009
Posty: 420
Piwa: 4/2
Skąd: Gaszyn
Wysłany: 2009-12-24, 15:53   

mam nadzieje, że była/jest zorganizowana bo jeżeli nie to klapa . . . ;(
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Krool50 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Wiek: 57
Dołączył: 01 Sty 2008
Posty: 312
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-12-24, 17:22   

O ubogich trzeba pamiętać cały rok a nie tylko dla uspokojenia własnego sumienia na co mi żywnie wyglądają takie "wigilie" organizowane tydzień przed.
_________________
S. J. Lec
Czasami ciemno od skrzydeł anielich
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-12-24, 22:28   

red napisał/a:
W latach ubiegłych. Pytam czy w tym roku coś było.

W RZW bodajże słyszałem, że z każdego zakupionego obiadu będzie odkładana 1 złotówka na wigilię dla najbardziej potrzebujących. I to było w tym roku.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2009-12-25, 09:37   

red napisał/a:
Czy ktoś się może orientuje czy w Wieluniu była w tym roku organizowana jakaś wigigia dla osób ubogich i samotnych?

Dlaczego pytasz, czyżbyś cokolwiek ofiarował na ten cel i chciałbyś wiedzieć czy zostało to dobrze spożytkowane :?: ;)
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-12-25, 10:14   

Krool50 napisał/a:
O ubogich trzeba pamiętać cały rok a nie tylko dla uspokojenia własnego sumienia na co mi żywnie wyglądają takie "wigilie" organizowane tydzień przed.

A Ty co robisz, bo zakładam, że pamiętasz. Moim zdaniem dobrze, że organizują takie wigilie, lepiej żeby nic nie robili? Od takich rzeczy jest raczej władza, niż prywatni przedsiębiorcy, żeby dbać o najniższą klasę swoich obywateli.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 44
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-12-25, 11:35   

miko 005 napisał/a:
Dlaczego pytasz, czyżbyś cokolwiek ofiarował na ten cel i chciałbyś wiedzieć czy zostało to dobrze spożytkowane

Pytam z czystej ciekawości. Dlaczego zawsze doszukujesz się jakiegoś drugiego dna?
Ferbik napisał/a:
Moim zdaniem dobrze, że organizują takie wigilie, lepiej żeby nic nie robili? Od takich rzeczy jest raczej władza, niż prywatni przedsiębiorcy, żeby dbać o najniższą klasę swoich obywateli.

Właśnie pytanie czy organizują czy nie. Bo nic w tym roku nie słyszałem. Dlatego pytam.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
WujA 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 31 Sty 2008
Posty: 325
Otrzymał 4 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-12-25, 12:26   

red: ja słyszałem w Radio ZW, że akcja jak zwykle będzie (była). Ale zawsze można zadzwonić do Werony: biuro 502 272 929


btw. informacja ze strony www.weronacatering.pl

"Święta Bożego Narodzenia stanowią w polskim kalendarzu wydarzenia wyjątkowe. Częściej niż zwykle myślimy o bliźnich, szczególnie o potrzebujących, którzy na ten wyjątkowy dzień czekają niekiedy nawet cały rok, gdyż wtedy czują się jak w prawdziwym domu - ze świąteczną kolacją, opłatkiem i kolędami.
Coraz większa rzesza samotnych, ubogich, bezdomnych nie ma dokąd pójść nawet w tym najważniejszym Dniu w roku, jakim jest Wigiilia Bożego Narodzenia. Właśnie dla nich zorganizowaliśmy wieczerzę wigilijną. W tym roku uroczystość ta odbędzie się w Sali Cech Rzemiosł Różnych w Wieluniu.
Dokładnie o godzinie 11.00 w poniedziałek 22 grudnia rozpocznie się Wigilia dla potrzebujących. Na wigilijnym stole znajdą się tradycyjne wigilijne potrawy m. in. zupa grzybowa, ryba, kapusta wigilijna. Na Wigilii jest komplet osób. Swoją obecnością uświetniają tę wieczerze przedstawiciele władz lokalnych, ludzie pracujący z potrzebującymi na co dzień.
Kupując obiad w restauracji Werona w dniach od 15 - 19 grudnia jedną złotówkę z każdego obiadu przeznaczymy na Wieczerze Wigilijną.
Podczas tej Wigilii nie zabraknie życzliwości dla kogokolwiek z przybyłych, wszakże - Wigilia Świąt Bożego Narodzenia, to dzień szczególny w całym roku. Dzień w którym, nie powinno zabraknąć życzliwości dla nikogo z nas, przede wszystkim dla Was Kochani, którym jest najtrudniej."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2009-12-25, 20:11   

red napisał/a:
Pytam z czystej ciekawości. Dlaczego zawsze doszukujesz się jakiegoś drugiego dna?

Niczego nie szukam, po prostu zadałem proste pytanie :razz: . Bo ja na ten cel, w tym roku nie przeznaczyłem jednej złotówki, chociaż w wieluńskich marketach co nieco rzucało się do skarbonek, czy koszyków :wink: . Ale czy to było dla osób ubogich i samotnych, głowy nie dam :) , przeważnie chodziło o dzieciaczki :) .
red, tak to już jest, że pojęciem, samej czystej ciekawości nie napełnimy żołądków, ani nie damy namiastki świątecznej atmosfery, samotnym i ubogim mieszkańcom ziemi wieluńskiej.
Proszę, tylko mi nie mów, że płacisz podatki i miasto powinno w związku z tym zadbać o takie sprawy. Wiesz dobrze, że ludzie podchodzą do takich spraw różnie, i jak jedni uważają, że owszem można część pieniędzy z odprowadzanych podatków, przeznaczyć na takie cele, to już reszta …… niekoniecznie :oops: .
Ja nie dałem nic (chyba ;) ), Ty ……, no nie wiem ;) , więc sam widzisz że takie pytania nie są całkiem na miejscu, szczególnie jeśli nie bierzemy czynnego udziału w tego typu akcjach. Zresztą sam często powtarzasz, że nie zainteresowani nie powinni zabierać głosu ;) .
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 44
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-12-26, 11:21   

WujA napisał/a:
Dokładnie o godzinie 11.00 w poniedziałek 22 grudnia rozpocznie się Wigilia dla potrzebujących.

Tylko że w tym roku 22 grudnia przypada we wtorek. Jak sądzę wkradł się błąd albo informacja jest z ubiegłego roku...

miko 005, odpowiedziałem Ci na pytanie - pytam z czystej ciekawości i nic więcej.
Dlaczego nie mogę pytac o to czy w mieście jest organizowana wigilia dla ubogich? Czy skoro ktos to kiedys organizował to tylko on może o to pytac? W takim razie grono pytających byłoby bardzo skromne...
A może pytam dlatego bo chciałbym takie coś zorganizować - pewnie już nie w tym roku ale może za rok? Skąd możesz wiedzieć jakie mam intencje? I dlaczego doszukujesz się drugiego dna - jakiegos podtekstu, że ktoś chce dokopać władzy, że być może czegoś nie zorganizowała itp itd. Nie każdy traktuje forum jak swój prywatny folwark do załatwiania własnych interesów.
Życzę wesołych świat i odrobiny dystansu.
I nadal nie dostałem odpowiedzi na swoje pytanie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW