R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Gaz, a przegląd techniczny
Autor Wiadomość
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2010-07-15, 20:22   Gaz, a przegląd techniczny

Doszły mnie słuchy, że posiadaczowi auta z instalacją gazową, a wybierającemu się na cykliczny przegląd techniczny, nie wystarczy już sam dowód rejestracyjny.
Czy ktoś mógłby mi naświetlić sprawę odnośnie tego, czym muszę się teraz wykazać, dokonując takowego przeglądu autka z gazem?
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-07-15, 23:15   

Chodzi prawdopodobnie o atest na butlę. Zabierz go ze sobą. W Łodzi cały czas tego wymagali na przeglądach.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
maxo 
Dojeżdża PKSem



Pomógł: 4 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Lut 2008
Posty: 139
Piwa: 2/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-07-15, 23:45   

Musisz zabrać ze sobą świadectwo homologacji zbiornika LPG. Standardowo zbiorniki posiadają homologację na 10 lat. Po upływie tego czasu możesz wymienić butlę lub ją ponownie zalegalizować, z tym że raczej nikt nie zalegalizuje Ci je na kolejne 10 lat, poza tym koszt ponownej legalizacji może być zbliżony do zakupu nowego zbiornika.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
wln4life 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 363
Skąd: Welungen
Wysłany: 2010-07-16, 09:54   

Zgadzam się z przedmówcą, bo sam to przechodziłem 1,5 miesiąca temu posiadając homologację na instalacje gazową ale nie posiadając kopii homologacji na butle gazową. Koszt wyrobienia nieraz pokrywa się z wymianą butli na nową. Jest mały trik jeśli ktoś nie posiada takowej na butle - pożyczyć od kogoś na czas przeglądu ale po za Naszym powiatem bo wszystkie stację zostały dokładnie skontrolowane :grin:
_________________
Pesymista widzi ciemny tunel.
Optymista widzi światełko w tunelu.
Realista widzi światło pociągu.
A maszynista widzi trzech debili na torach.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-07-16, 10:02   

wln4life napisał/a:
Jest mały trik jeśli ktoś nie posiada takowej na butle - pożyczyć od kogoś na czas przeglądu ale po za Naszym powiatem bo wszystkie stację zostały dokładnie skontrolowane :grin:



Jeśli mamy być precyzyjni to nie jest to atest, ani homologacja tylko dokument o nazwie:
"Poświadczenie wykonania i badania samochodowego zbiornika LPG"


"Homologacja" wystawiona jest na konkretny egzemplarz butli i numery seryjne na homologacji muszą być zgodne z tymi na butli. Jeśli zbiornik nie jest starszy niż 10 lat i problem polega na zagubieniu dokumentu homologacji ,to można wystąpić do producenta o przysłanie duplikatu. Koszt 30-50zł.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
wln4life 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 363
Skąd: Welungen
Wysłany: 2010-07-16, 10:10   

Często się zdarza że wyrobienie takiego dokumentu trwa ponad 2 tyg. Czy administrator wcześniej w wln miał kontrolowaną homologację na gaz i butlę?. W tamtym roku byłem na 3 różnych stacjach kontroli pojazdów z trzema pojazdami w których wyszedł przegląd i jedyne kontrole związane z inst. gaz. była szczelność.
_________________
Pesymista widzi ciemny tunel.
Optymista widzi światełko w tunelu.
Realista widzi światło pociągu.
A maszynista widzi trzech debili na torach.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-07-16, 10:32   

wln4life napisał/a:
Czy administrator wcześniej w wln miał kontrolowaną homologację na gaz i butlę?.


Homologacja na instalacje lpg nie jest do niczego potrzebne, wystarczy tylko papierek na butlę.


wln4life napisał/a:

W tamtym roku byłem na 3 różnych stacjach kontroli pojazdów z trzema pojazdami w których wyszedł przegląd i jedyne kontrole związane z inst. gaz. była szczelność.


No i nic z tego nie wynika. Pojedziesz na 4 i sprawdzą sobie numery butli. To, że diagnosta łamie prawo mało mnie interesuje. Napisałem jak powinno wyglądać badanie zgodnie z przepisami.

Ciekawe co zrobisz jeśli po jakimś poważniejszym wypadku firma ubezpieczeniowa sprawdzi dokładnie papiery...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
JAREK.M 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Maj 2010
Posty: 402
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: WIELUŃ
Wysłany: 2010-07-16, 12:43   

Administrator napisał/a:
wln4life napisał/a:
Czy administrator wcześniej w wln miał kontrolowaną homologację na gaz i butlę?.


Homologacja na instalacje lpg nie jest do niczego potrzebne, wystarczy tylko papierek na butlę.


wln4life napisał/a:

W tamtym roku byłem na 3 różnych stacjach kontroli pojazdów z trzema pojazdami w których wyszedł przegląd i jedyne kontrole związane z inst. gaz. była szczelność.


No i nic z tego nie wynika. Pojedziesz na 4 i sprawdzą sobie numery butli. To, że diagnosta łamie prawo mało mnie interesuje. Napisałem jak powinno wyglądać badanie zgodnie z przepisami.

Ciekawe co zrobisz jeśli po jakimś poważniejszym wypadku firma ubezpieczeniowa sprawdzi dokładnie papiery...

Chyba że spłoniesz razem papierami :D Bo i tak się może zdarzyć .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-07-16, 14:35   

Spokojnie, zbiorniki LPG w przeciwieństwie do zbiorników na paliwo (tworzywo) są bardzo wytrzymałe.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2010-07-16, 20:05   

Panowie dzięki, sprawdziłem w papierach i okazało się że mam wszystko co potrzebne (chyba ;) ). Reszta w rękach pana diagnosty :P A mnie termin legalizacji butli upływa gdzieś w maju 2011, a badanie mam we wrześniu tego roku, więc jeszcze powinno mi się upiec :twisted:
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW