R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
napad na agencje PKO BP na os Wyszyńskiego
Autor Wiadomość
Mysza 
Słyszał o Wieluniu


Wiek: 36
Dołączyła: 27 Cze 2009
Posty: 2
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2009-06-27, 13:07   "Szybka" akcja policji...

Mój chłopak pracuje w pekao (nie w pko, tym na który był napad) na wyszyńskiego po drugiej stronie budynku. Czekałam na niego pod lokalem, bo akurat gdzieś wtedy wyszedł i widziałam zachowanie policjantów. Pierwszy radiowóz podjechał pod budynek na sygnale, tylko że nie tam gdzie był napad, ale do nas! Dwóch policjantów wysiadło z samochodu, zaczęła zaglądać do środka. Było zamknięte, więc zapytali fryzjera z lokalu obok, czy coś się stało... I gdzie jest wyszyńskiego 29D, bo taki dostali adres. Dowiedzieli się że jest druga agencja po przeciwnej stronie budynku. I zamiast pobiec tam, gdzie jeszcze mógł być sprawca całego zdarzenia, wsiedli do radiowozu, zawrócili i podjechali spokojnie te parę metrów...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
wieluniak20 
Ma stragan na targu


Pomógł: 2 razy
Wiek: 37
Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 686
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-06-27, 13:32   

żałosna ta policja, za napad czy tez morderstwo powinna być wysoka kara.
Za brutalne morderstwa,gwałty czy tez strzelanie do kogoś z broni (poza obroną własną) powinna być kara śmierci (taki system gwarantuje spadek przestępczości o przynajmniej połowę i zlikwiduje zatory ludzi w więzieniach.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2009-06-27, 20:34   

Około 12.30 zamaskowany napastnik obrabował placówkę banku przy ulicy Żmigrodzkiej we Wrocławiu. To już kolejny taki napad w ostatnich dniach. Do dwóch podobnych zdarzeń doszło też w piątek.

Mężczyzna z kapturem na głowie i apaszką lub chustą na twarzy sterroryzował bronią lub jej atrapą dwóch pracowników. Jak dowiedziało się nieoficjalnie Radio Wrocław, ukradł kilka tysięcy złotych. Nikomu nic się nie stało.

www.wp.pl

Hmm... Coz to sie dzieje :shock:
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Leveile Soleile 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 02 Lip 2007
Posty: 1077
Piwa: 12/27
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-06-28, 01:05   

Wiem, że kradzież to zły czyn, ale zgodzę sie z Gustlikiem - nie umiem sobie wyobrazić bólu takiego ojca, który stracił pracę i ma na utrzymaniu całą rodzinę,a jest bez środków do zycia. Wszystko jest coraz droższe- w dobie kryzysu, ludzie są zdolni do wielu rzeczy, których wczesniej by nie zrobili. Często tak jest w podbramkowych sytuacjach.

Zresztą, możemy sobie tutaj gdybać, nie wiadomo kim był ten mężczyzna.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2009-06-28, 10:13   

hiszpan napisał/a:
Około 12.30 zamaskowany napastnik obrabował placówkę banku przy ulicy Żmigrodzkiej we Wrocławiu. (.......) Do dwóch podobnych zdarzeń doszło też w piątek.

I wcale nie trzeba robić „napadów stulecia”, żeby zgolić niezłą kasę. Wystarczy przejechać się krajową ósemką, wybrać sobie takie właśnie „zapomniane” agencje bankowe, co to tylko jedna, dwie panie tam siedzą, i na trasie Warszawa – Wrocław, można zapewnić sobie byt do końca życia. Tak, tak, do końca życia, bo jak cię złapią to też sobie taki byt zapewniłeś, tyle że na więziennym wikcie :twisted: .
Ten wpis, mimo całej powagi sprawy, traktujcie trochę z przymrużeniem oka ;) :D .
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-06-28, 10:42   

Leveile Soleile napisał/a:
Wiem, że kradzież to zły czyn, ale zgodzę sie z Gustlikiem - nie umiem sobie wyobrazić bólu takiego ojca, który stracił pracę i ma na utrzymaniu całą rodzinę,a jest bez środków do zycia. Wszystko jest coraz droższe- w dobie kryzysu, ludzie są zdolni do wielu rzeczy, których wczesniej by nie zrobili. Często tak jest w podbramkowych sytuacjach.

Super... kolejna osoba dająca przyzwolenie na rozboje ze względu na trudną sytuację materialną... cofamy się do ery wikingów?
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Leveile Soleile 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 02 Lip 2007
Posty: 1077
Piwa: 12/27
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-06-28, 12:27   

Nie daję przyzwolenia na napady, nic takiego nie napisałam. I nie cofam się do ery wikingów. Tyle ode mnie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-06-28, 13:53   

Leveile Soleile, ale tak napisałaś w tym temacie, że można to było w ten sposób odebrać :)
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Dominika 
WIELUNIAK


Pomogła: 24 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2005
Posty: 3430
Piwa: 3/4
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2009-06-28, 16:12   

Cytat:
Wiem, że kradzież to zły czyn, ale zgodzę sie z Gustlikiem - nie umiem sobie wyobrazić bólu takiego ojca, który stracił pracę i ma na utrzymaniu całą rodzinę,a jest bez środków do zycia. Wszystko jest coraz droższe- w dobie kryzysu, ludzie są zdolni do wielu rzeczy, których wczesniej by nie zrobili. Często tak jest w podbramkowych sytuacjach.

Zresztą, możemy sobie tutaj gdybać, nie wiadomo kim był ten mężczyzna.



Myślę, że głosy tłumaczenia kradzieży przez kryzys, głód itp mogą pojawiać się do momentu, gdy ktoś coś nam osobiście ukradnie, na co musieliśmy sami sobie zapracować. Wtedy na sprawce nawet nie próbujemy wymyślić jakiegokolwiek usprawiedliwienia. :evil:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Leveile Soleile 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 02 Lip 2007
Posty: 1077
Piwa: 12/27
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-06-28, 17:01   

Dominika napisał/a:


Myślę, że głosy tłumaczenia kradzieży przez kryzys, głód itp mogą pojawiać się do momentu, gdy ktoś coś nam osobiście ukradnie, na co musieliśmy sami sobie zapracować. Wtedy na sprawce nawet nie próbujemy wymyślić jakiegokolwiek usprawiedliwienia. :evil:

I na odwrót-możemy uwazać, że kradzieży nie można niczym usprawiedliwić dopóki nie dojdzie do sytuacji, kiedy sami nie będziemy mieli na chleb ani dla siebie,ani dla rodziny, komornik nam wejdzie na głowę, będziemy zadłużeni i nikt nam nie będzie starał się pomóc. wtedy ludzie róznie reagują, czasem robią rzeczy, których normalnie by nie zrobili, w akcie desperacji. Sami o tej kwestii pisaliście w moim wątku "Oko za oko", przy czym tam chodziło o zabójstwo... Oczywiście kradzież jest zła, to fakt i tego nie neguję.

Takie jest moje własne zdanie, możecie sobie mnie oceniać, trudno.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Dominika 
WIELUNIAK


Pomogła: 24 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2005
Posty: 3430
Piwa: 3/4
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2009-06-28, 17:18   

Trudno sobie wyobrazić swoje zachowanie "gdyby" ... .
Mnie w ubiegłe wakacje, ktoś wkradł się do mieszkania. Straty sprzętu jaki złodziej sobie przywłaszczył można szacować w okolicach kilku tysięcy. Coś na co ciężko pracowałam. Uwierz mi, że w danym momencie nie myślałam o złodzieju, jako o człowieku, który ma 15-cioro dzieci do wykarmienia, czy który musi zapłacić rachunki. Za przeproszeniem mam "głęboko" jego potrzeby czy to, że miał kaprys zarobić na sprzęcie i balować przez tydzień.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Leveile Soleile 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 02 Lip 2007
Posty: 1077
Piwa: 12/27
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-06-28, 17:51   

Rozumiem Cię, bo mnie również okradziono kiedyś i byłam wściekła,ale zastanawiam się jak jest po drugiej stronie barykady i nie mowie o typowych złodziejaszkach tylko o tych o których wspomniałam wcześniej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 44
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-06-28, 19:17   

Dominika napisał/a:
Myślę, że głosy tłumaczenia kradzieży przez kryzys, głód itp mogą pojawiać się do momentu, gdy ktoś coś nam osobiście ukradnie, na co musieliśmy sami sobie zapracować. Wtedy na sprawce nawet nie próbujemy wymyślić jakiegokolwiek usprawiedliwienia.

Dokładnie tak jest - ja chyba usprawiedliwiłbym tylko i wyłacznie kradzież/napad w przypadku takim jak w filmie "John Q."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Mrówek 
Moderator



Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 3747
Piwa: 39/17
Skąd: z Wielunia
Wysłany: 2009-09-05, 11:26   

Nie będę pisał, że złodziej został złapany bo takich informacji nie posiadam. Zauważyłem, że Rejonowy Bank Spółdzielczy na Wyszyńskiego ma od dłuższego czasu kamere atrapę do której nie są dołączone nawet prowizoryczne kabelki. Czy klienci tej placówki a tym bardziej pracownicy mogą czuć się bezpiecznie? Na budynku obok jest oczywiście kamera monitoringu miasta ta sama która ma w swoim zasięgu PKO...

bank.jpg
Plik ściągnięto 119 raz(y) 71,25 KB

_________________
"Przed skorzystaniem z forum zapoznaj się z treścią regulaminu dołączonego do niego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy post niewłaściwie napisany lub zrozumiany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
damianos1235 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 12 razy
Wiek: 32
Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 842
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-09-05, 11:52   

ale może w środku nie mają już atrap.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW