R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
BMW M6 Samochodem Roku!
Autor Wiadomość
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
  Wysłany: 2006-01-16, 10:32   BMW M6 Samochodem Roku!

BMW coupe w wersji M6

Pojemność skokowa 5 l, dziesięć cylindrów, moc 507 KM (373 kW), moment obrotowy 520 Nm i prędkość obrotowa silnika przekraczająca granicę 8000. To parametry nowego bmw coupe w wersji M6.



Potężny silnik model coupé pochodzi z BMW M5. Wymienienie konkurentów BMW M6 może nastręczać trudności - albo są to typowe auta sportowe, albo znacznie mniej zwinne limuzyny sportowe.

Silnik V10, w który wyposażone są BMW M5 i M6, jest wysokoobrotową jednostką napędową rzadko spotykaną w produkcji seryjnej limuzyn i modeli coupé.

Ale moc to nie wszystko. O wiele bardziej istotna jest charakterystyka przyspieszenia, a tym samym dynamika jazdy. Z jednej strony zależy ona od masy pojazdu, z drugiej zaś od siły napędowej rzeczywiście generowanej na kołach napędowych, która wynika z momentu obrotowego silnika i przełożenia całkowitego. Wysokoobrotowa koncepcja umożliwia zastosowanie optymalnych przełożeń skrzyni biegów i przekładni głównej, a tym samym imponujące przyspieszenie.

Układ wydechowy jest wykonany bezszwowo ze stali szlachetnej i prowadzony dwustrumieniowo do tłumików, skąd spaliny wyprowadzane są na zewnątrz przez charakterystyczne dla wszystkich aut serii M cztery rury wydechowe.

Ciekawostką jest przycisk mocy włączany "na żądanie" specjalną charakterystykę silnika. Często, na przykład podczas jazdy w mieście, kierowca nie potrzebuje pełnej mocy i maksymalnej, dlatego podczas uruchamiania silnika włącza się automatycznie komfortowy program P400, który wykorzystuje 400 KM mocy silnika. Wystarczy jednak nacisnąć tak zwany "przycisk mocy" na dźwigni zmiany biegów, aby udostępnić całą moc dziesięciocylindrowej jednostki napędowej.

BMW serii 6 uchodzi za piękny samochód. Model M6 w niczym mu nie ustępuje. Zręczne, lecz jednocześnie dyskretne i bezpretensjonalne zabiegi stylistyczne sprawiają, że coupé z rodziny M charakteryzuje się jeszcze mocniejszą i bardziej sportową sylwetką.

Wyróżniającym się elementem jest imponujący zderzak przedni. Duże dodatkowe otwory zasysania po lewej i prawej stronie pasa przedniego dostarczają silnikowi więcej powietrza do oddychania, chłodząc zarazem hamulce, a ich kształt podkreśla sportowy charakter auta.

Poniżej drzwi, ze względów aerodynamicznych wyraźnie zarysowane progi nadają pojazdowi dynamiczny wygląd sportowego coupé. Wydłużają one optycznie samochód, dzięki czemu BMW M6 sprawia wrażenie konstrukcji jeszcze bardziej płaskiej i przylegającej do drogi.

Specjalnie zaprojektowane 19-calowe aluminiowe obręcze kute z pięcioma filigranowymi podwójnymi szprychami są niezwykle lekkie i prawie całkowicie odkrywają duże tarcze hamulcowe. W porównaniu do podobnych obręczy kół ze stopu lekkiego, w tym wypadku udało się zredukować masę każdego koła o 1,8 kg.

Napis M na bocznych listwach ozdobnych sygnalizuje znawcy przynależność auta do sportowych modeli najwyższej klasy rodziny M. Podobnie jak we wszystkich modelach M lusterka zewnętrzne wyróżniają się indywidualnym, sportowym kształtem.

Źródło: interia.pl


BTW. Samochodem Roku 2005 wybranym przez Czytelników serwisu Motoryzacja INTERIA.PL zostało BMW M6 (26439 pkt), które dosłownie w ostatniej chwili wyprzedziło nowego fiata grande punto (22985 pkt) i alfę romeo brera (6115 pkt).

500konne_b2d_673229.jpg
Plik ściągnięto 61 raz(y) 58,17 KB

BMW_Samochodem_Roku_890871.jpg
Plik ściągnięto 58 raz(y) 42,97 KB

BMW_Samochodem_Roku_BMW_891243.jpg
Plik ściągnięto 63 raz(y) 35,96 KB

_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2006-01-16, 11:16   

Widziałem już to cacko z rok temu w Wieluniu.:)
Czarne i wersji cabrio... mało tego to miało pościągane wszystkie symbole (za wyjątkiem BMW) Trochę trwało zanim doszedłem co to za sprzęt.
 
   
Maniek 
Przejeżdżał przez Wieluń


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Lip 2005
Posty: 59
Skąd: stad
Wysłany: 2006-01-16, 13:59   

gregg napisał/a:
Widziałem już to cacko z rok temu w Wieluniu.:)
Czarne i wersji cabrio... mało tego to miało pościągane wszystkie symbole (za wyjątkiem BMW) Trochę trwało zanim doszedłem co to za sprzęt.

hmm to napewno bylo M6 ??
a nie czasem BMW 645 ?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2006-01-16, 14:20   

Wiesz całkiem możliwe. Nie jestem pewien wersji bo były pościągane wszystkie oznaczenia a samo auto było tuningowane. Z tego co mi wiadomo to wszystkie beemki robione na zamówienie mają ściągane oznaczenia. Tak też było i z tą która widziałem. Nie jestem aż tak obeznany żeby to odróżnić ( tuningowaną 6kę od M6) 8)
 
   
Blink
[Usunięty]

Wysłany: 2006-01-16, 18:49   

Piekna, zakochalem sie!
 
   
MAR-COM 
Wieluniaczek


Pomógł: 29 razy
Wiek: 48
Dołączył: 24 Lip 2005
Posty: 1556
Piwa: 7/1
Skąd: EPJ
Wysłany: 2006-01-16, 21:54   

Takiego to ja mam w stodole u babki :) i wiele innych fajnych furek :)
_________________
"Miałem zamiar zmienić koszulkę, ale zamiast tego zmieniłem zamiar" (Kubuś Puchatek)

www.destylarka.com
Urządzenia do produkcji wody destylowanej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Blink
[Usunięty]

Wysłany: 2006-01-16, 22:39   

Zgloszenie do 997 - Mar-com prowadzi dziuple u babci w stodole ;-)
 
   
Robo
[Usunięty]

Wysłany: 2006-01-16, 23:05   

Chciałbym grzecznie poprosić o nieodbieganie od ustalonego tematu. OT ma swoje granice, które ostatnie dwa posty absolutnie przekraczają. :D

Pozdrawiam. :)
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW