R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Foto burze i pioruny. Galeria zdjęć
Autor Wiadomość
mixas 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 5 razy
Wiek: 41
Dołączył: 07 Kwi 2009
Posty: 455
Piwa: 1/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-07-25, 12:24   

gregg napisał/a:
Ferbik napisał/a:
gregg napisał/a:

Masz syfa na matrycy.


Na matówce


ŻE CO???!!! :lol:

Dobre nie wiem czy ferbik żartował czy tak napisał poważnie :) .

Odnośnie Picasy ostatnia wersja jest znakomita.

Leveile Soleile
Teraz odnośnie technik robienia zdjęć piorunów to potrzebny po pierwsze statyw po drugie tryb manualny w aparacie z czasem naświetlania min. te 15 sec. (może się udać na trybie T w niektórych aparatach ale automat otworzy przesłonę maxymalnie) - a najlepiej posiadać aparat z trybem bulb. Nie ma wielkiej filozofii nieruchomy kadr się powoli naświetla a błyskawice są tak krótkie i mają intensywne światło, że wychodzą ostre.

Odnośnie fotek Lukiii całkiem ciekawe
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Leveile Soleile 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 02 Lip 2007
Posty: 1077
Piwa: 12/27
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-07-25, 12:34   

mixas napisał/a:


Leveile Soleile
Teraz odnośnie technik robienia zdjęć piorunów to potrzebny po pierwsze statyw po drugie tryb manualny w aparacie z czasem naświetlania min. te 15 sec. (może się udać na trybie T w niektórych aparatach ale automat otworzy przesłonę maxymalnie) - a najlepiej posiadać aparat z trybem bulb. Nie ma wielkiej filozofii nieruchomy kadr się powoli naświetla a błyskawice są tak krótkie i mają intensywne światło, że wychodzą ostre.

Odnośnie fotek Lukiii całkiem ciekawe


Aha :D

Spoko, wszystko kumam. :576: No nic, trzeba będzie się podszkolić. :wink:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-07-25, 14:08   

mixas napisał/a:
Dobre nie wiem czy ferbik żartował czy tak napisał poważnie

Nie wiem, co w tym dziwnego. Często się zdarza, że na matówkę dostają się drobinki kurzu podczas wymiany obiektywów. Matówka to ta powierzchnia znajdująca się nad lustrem. Wystarczy przeważnie przedmuchać gruszką aptekarską.

A odnośnie tego paprocha to jest gdzieś w środku obiektywu. Matrycę mam czystą.

Aaaa zapomniałem, że wy nie macie podglądu przez mój aparat i nie widzicie syfów na matówce :D
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
mixas 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 5 razy
Wiek: 41
Dołączył: 07 Kwi 2009
Posty: 455
Piwa: 1/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-07-25, 16:18   

Ferbik napisał/a:

Nie wiem, co w tym dziwnego. Często się zdarza, że na matówkę dostają się drobinki kurzu podczas wymiany obiektywów. Matówka to ta powierzchnia znajdująca się nad lustrem. Wystarczy przeważnie przedmuchać gruszką aptekarską.


Mnie tego nie musisz mówić :)

Leveile Soleile napisał/a:

Aha :D

Spoko, wszystko kumam. :576: No nic, trzeba będzie się podszkolić. :wink:


Najprościej mówiąc ustawiasz aparat w kierunku gdzie się błyska wybierasz długi czas naświetlania w trybie T/Tv preselekcji czasu (ostrość na nieskończoność :) ) naciskasz i liczysz na ciut szczęścia.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2009-07-25, 16:40   

Ferbik napisał/a:
A odnośnie tego paprocha to jest gdzieś w środku obiektywu. Matrycę mam czystą.

Niestety Ferbik to co masz to jest typowy syf na matrycy. Syfy w obiektywie nie odwzorowują się na zdjęciach :)
Zrób test... wystarczy zrobić zdjęcie białej powierzchni. Syfy widać jak na dłoni.
 
   
Leveile Soleile 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 02 Lip 2007
Posty: 1077
Piwa: 12/27
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-07-25, 16:52   

mixas napisał/a:


Najprościej mówiąc ustawiasz aparat w kierunku gdzie się błyska wybierasz długi czas naświetlania w trybie T/Tv preselekcji czasu (ostrość na nieskończoność :) ) naciskasz i liczysz na ciut szczęścia.


Yhm, tak już lepiej. :P Tylko najpierw trzeba mieć statyw. ;) Póki co, będę podziwiać Wasze fotki. :wink:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Lesiu 
Wieluniaczek


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 19 Lip 2005
Posty: 1562
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: zewsząd
Wysłany: 2009-07-25, 18:05   

Co do moich zdjęć. Wrzuciłem prosto z aparatu :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-07-26, 02:08   

gregg napisał/a:
Zrób test... wystarczy zrobić zdjęcie białej powierzchni. Syfy widać jak na dłoni

Dzięki tato! Nigdy bym na to nie wpadł i to co wypisywałem wyżej to wierutne bzdury! :D I nie mam syfów na dłoni tak jak Ty :P Nie pisalem powyższego po to, żeby teraz lekcje dostawać :D Sprawdzałem po postach matrycę. Czysta, że nawet dziewica nie siada. Dam Ci szkło do testów ;) Przekonasz się :P
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Leveile Soleile 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 02 Lip 2007
Posty: 1077
Piwa: 12/27
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-07-26, 02:11   

Lesiu napisał/a:
Co do moich zdjęć. Wrzuciłem prosto z aparatu :D


Bardzo ładne. :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2009-07-26, 08:42   

Ferbik napisał/a:
gregg napisał/a:
Zrób test... wystarczy zrobić zdjęcie białej powierzchni. Syfy widać jak na dłoni

Dzięki tato! Nigdy bym na to nie wpadł i to co wypisywałem wyżej to wierutne bzdury! :D I nie mam syfów na dłoni tak jak Ty :P Nie pisalem powyższego po to, żeby teraz lekcje dostawać :D Sprawdzałem po postach matrycę. Czysta, że nawet dziewica nie siada. Dam Ci szkło do testów ;) Przekonasz się :P


A ja się z tobą założę że ten paproch co go widać u ciebie na zdjęciach jest na matrycy a nie w obiektywie. Zmień obiektyw na inny a ślad na zdjęciach zostanie. Paprochy w obiektywie nie przenoszą się na zdjęcia jako ciemne punkty a co najwyżej rozmywają lekko obraz, co jest niezauważlne (chyba że masz paproch wielkości piłki golfowej) Szczególnie widac paprocha dwóch twoich zdjęciach w tym samym punkcie kadru. Wrzuć zdjęcie z innym obiektywem... albo nie całkiem ściągnij obiektyw. Wtedy będzie wszystko widać.
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW