R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Ulotki reklamowe w skrzynkach pocztowych
Autor Wiadomość
Jordanstylez 
Przejeżdżał przez Wieluń


Wiek: 42
Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 65
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-08-09, 12:20   Ulotki reklamowe w skrzynkach pocztowych

Witam. Mam pewien problem natury prawnej. W związku z wymianą skrzynek pocztowych uciążliwe stało się wrzucanie reklam przez kolporterów do naszych euro-skrzynek:)
W związku z tym, czy lamią prawo wrzucając ulotki do skrzynek pocztowych?

Poniżej zamieszczę treść Art. 63a. Kodeksu Wykroczeń:
Cytat:
Art. 63a. (85) § 1. Kto umieszcza w miejscu publicznym do tego nie przeznaczonym ogłoszenie, plakat, afisz, apel, ulotkę, napis lub rysunek albo wystawia je na widok publiczny w innym miejscu bez zgody zarządzającego tym miejscem,
podlega karze, ograniczenia wolności albo grzywny.
§ 2. W razie popełnienia wykroczenia można orzec przepadek przedmiotów stanowiących przedmiot wykroczenia oraz nawiązkę w wysokości do 1.500 złotych lub obowiązek przywrócenia do stanu poprzedniego.

Pozdrawiam
_________________
Tylko mali ludzie boją się o prestiż, wielcy go mają.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2009-08-10, 10:44   

Mam nieodparte wrażenie, że już sam sobie odpowiedziałeś na nurtujące Cię pytanie ;) . Teraz tylko kwestia jak to wykorzystasz? Czekamy na info, co z tym fantem zrobiłeś, kto wie może inni pójdą twoim śladem :P .
Mnie osobiście ulotki nie przeszkadzają, a teraz kiedy są wkładane do skrzynek, to pozbędziemy się problemu walającej się makulatury po klatkach i ....... przed nimi.
Myślę że ulotki reklamowe wrosły już w nasz codzienny krajobraz, i walka z nimi to jak walka z wiatrakami, nie ma sensu ;) .
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
upadłyanioł 
Dojeżdża PKSem


Wiek: 32
Dołączyła: 26 Cze 2009
Posty: 113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-08-10, 11:11   

Ja lubię ulotki. Jeszcze nie mam euro-skrzynek, ale mimo to nie narzekam jak leży jakaś na wycieraczce bądź też na skrzynce. Moja sąsiadka z parteru nigdy nie pozwala na "bałaganienie", więc poleżą parę minut i wyrzuca. Raczej to mi przeszkadza, bo nie zawsze zdążę zabrać i przejrzeć. Zawsze mając taką ulotkę/ gazetkę w ręce można coś upolować w sklepie w dobrej cenie :) Wszytsko ma swoje wady i zalety.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ulotkarz 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 12 Lis 2007
Posty: 4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-08-15, 15:42   

Przecież po to te skrzynki zostały wymyślone aby inne firmy niż poczta mogły wrzucać listy, ulotki. A czy listonosz wrzucający ulotkę do euro skrzynki łamie prawo?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jordanstylez 
Przejeżdżał przez Wieluń


Wiek: 42
Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 65
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-08-27, 09:23   

Walka z ulotkami reklamowymi wrzucanymi do skrzynek czy zostawianymi pod drzwiami naszych mieszkań wydaje się być z góry przegrana. Wcale jednak nie musi tak być. Każdy z nas ma bowiem prawo do tego, by w ten sposób nie być informowanym o nowej ofercie hipermarketu czy pobliskiej pizzerii." Czesto sie zdarza ze jak wywalam reklamy/ulotki to wyrzuce przez przypadek awizo z poczty.
Dla przypomnienia dodam tylko, że euroskrzynka różni się tym od obecnej, że klucz do niej posiada tylko i wyłącznie użytkownik danego mieszkania, bowiem każde odrębne mieszkanie to odrębny moduł skrzynkowy. Dostępność do dostarczania mają jednak wszyscy poprzez specjalny otwór wrzutowy w każdej ze skrzynek.
Jedynym sposobem na rozwiazanie sprawy jest chyba umieszczenie informacji o tym, iż jej właściciel nie życzy sobie wrzucania ulotek, a złamanie takiego zakazu będzie karalne.
_________________
Tylko mali ludzie boją się o prestiż, wielcy go mają.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW