R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
CENTRALNE OBCHODY 70. ROCZNICY WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEj
Autor Wiadomość
Mrówek 
Moderator



Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 3747
Piwa: 39/17
Skąd: z Wielunia
Wysłany: 2009-09-03, 22:40   

Liczymy koszty calkowite a więc remonty ulic, malowanie budynków, przestawianie słupów ogłoszeniowych i ich czyszczenie dodając do tego koszty 3 pomników i calą konkretną imprezę?
_________________
"Przed skorzystaniem z forum zapoznaj się z treścią regulaminu dołączonego do niego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy post niewłaściwie napisany lub zrozumiany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
marcin-gorski 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 2 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Lip 2009
Posty: 420
Piwa: 4/2
Skąd: Gaszyn
Wysłany: 2009-09-03, 23:02   

prezydent wyjechał a nowe chodniki,pomalowane budynki etc zostały i będą nam służyły nadal! nie można rozpatrywać tego w takich kategoriach. Prezydent ich zmobilizował ale wszystko to co zrobili nie skończyło się wraz z wyjazdem prezydenta, on nie zabrał ze sobą chodnika ani kawałka dobrej drogi lub pomalowanego budynku. Nie przesadzajmy. . .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-09-03, 23:08   

Zastanawia mnie jedna rzecz: mianowicie, po co robią wszystko na pokaz: odrestaurowanie murów, ulic, chodników. Jak Kaczyński to zobaczy (zresztą nie pierwszy raz zresztą - robione coś pod niego - chwyci się za głowę - no bo raczej Irasiad mówi samo za siebie - i powie: kurde! ile to ja potrafię zdziałać, bo gdzie nie jadę, to wszędzie nowe ulice, piękne kamienice... Czy taki jest sens tego wszystkiego? Czy my musimy przodować w Europie, jeśli chodzi o zakłamanie? Bijemy w tym momencie Włochów o dwie głowy!
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-09-04, 00:12   

Wydaje mi się, że nie rozchodzi się o to, czy Prezydent zobaczy nową ulicę, czy chodnik, tylko o to, że będą nas pokazywali w różnych mediach, w związku z tą rocznicą, a na to trzeba już niestety poprawy ogólnego wizerunku.
Ja jestem akurat za, na tym tylko zyskujemy, nie tracimy.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
damianos1235 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 12 razy
Wiek: 32
Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 842
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-09-04, 13:31   

Co do kosztów na pomnik który powstał na ul. Sienkiewicza miasto wydało około 10tyś.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
marcin-gorski 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 2 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Lip 2009
Posty: 420
Piwa: 4/2
Skąd: Gaszyn
Wysłany: 2009-09-04, 18:40   

to idź i go rozbierz ! jeżeli wydaje Ci się, że jest za drogi. Przestańmy w końcu robić z siebie dziadów .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
alef 
Ma stragan na targu


Pomógł: 15 razy
Wiek: 71
Dołączył: 24 Sie 2006
Posty: 626
Otrzymał 10 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-09-04, 19:11   

marcin-gorski napisał/a:
to idź i go rozbierz ! jeżeli wydaje Ci się, że jest za drogi. Przestańmy w końcu robić z siebie dziadów .


Dziadami to my już jesteśmy od wielu lat, te działania przed przyjazdem Jego Prezydencji przypominają mi pewnego kniazia z Rosji co to atrapy ścian frontowych budynków postawił (przypomnijcie mi jego nazwisko). Ulice wyasfaltowano (za Gierka też tak robili - asfalt na piach) za kilka miesięcy będą dziury i koleiny, chodniki może zostaną o ile z powodu dziur nie pojadą po nich TIR-y. Pomniki? - ja chciałbym mieszkać w nowoczesnym mieście a nie na grobie kolejnych Rzeczypospolitych i ... byłbym wdzięczny gdyby w Wieluniu postawiono pomnik Elektryczności lub Wielkiej Miłości. Panowie Władcy - kiedy obwodnica wschodnia, którą możecie wybudować za nasze pieniądze już teraz (zamiast remontować ulice na własne i Jego Prezydencji potrzeby), kiedy sortownia śmieci, na której mozna zarobić (zamiast podwyższać ceny za wywóz śmieci), kiedy ..... i tu dopiszcie własną listę.
Ta lista może być programem wyborczym Forumowiczów!
Może by tak faktycznie wystartować z własną listą? Program napiszą Forumowicze, a kandydatów na radnych nazbieramy bez problemu!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
marcin-gorski 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 2 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Lip 2009
Posty: 420
Piwa: 4/2
Skąd: Gaszyn
Wysłany: 2009-09-04, 20:29   

no proszę z tematu o uroczystościach 1 września zrobiłeś już program wyborczy i zbierasz kandydatów do rady. Niczym się nie różnisz od nich. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Gdybyś ty był na ich miejscu jak zadbałbyś o miejsca w których będą przebywali marszałek, prezydent ? ;)
P.s. Mieszkasz w mieście z przeszłością, historią, mi to akurat nie przeszkadza . . .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
alef 
Ma stragan na targu


Pomógł: 15 razy
Wiek: 71
Dołączył: 24 Sie 2006
Posty: 626
Otrzymał 10 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-09-04, 20:48   

Glizda, załóż z mojej wypowiedzi osobny temat. Zostałem posądzony o rozpoczęcie kampanii wyborczej - niech tak będzie. Piszę sie na sołtysa Wielunia (na wyższy stołek się nie poczuwam), a radę sołecką dobiorę sobie sam, może marcinie górski też w nie będziesz.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2009-09-04, 20:51   

Moje slowa poparcia dla wypowiedzi alefa. Zgadzam sie w 100% ze wszystkim, co wyzej napisal. Mam nadzieje, ze pomysl z radnymi.biz :wink: zostanie wreszcie dostrzezony przez odpowiednie osoby! Zaglosuje na kazda osobe wchodzaca w sklad klubu forum.biz Bede do tego takze przekonywal wszystkich swoich znajomych i jestem pewny, ze wiekszosc z nich, takze zaglosuje po "naszej" :wink: mysli :) Jestem przekonany, ze wiekszosc znajomych forumowiczow zrobi to samo. Sa argumenty ku temu, aby wybrac naszych "radnych". W koncu, nasze narzekania oraz opinie na istotne sprawy dla miasta i powiatu, nie odbijalyby sie echem. Proponuje zalozyc oddzielny temat do kontynuowania tej rozmowy.

marcin-gorski napisał/a:
(...)Gdybyś ty był na ich miejscu jak zadbałbyś o miejsca w których będą przebywali marszałek, prezydent ? ;) (...)


Niepytany, ale odpowiem. Przede wszystkim, rozpoczalbym te remonty odpowiednio wczesnie, a nie marnotrawil podatki na, prawdopodobnie, syzyfowa prace.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
marcin-gorski 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 2 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Lip 2009
Posty: 420
Piwa: 4/2
Skąd: Gaszyn
Wysłany: 2009-09-04, 22:19   

alef , hiszpan ale ja też się z wami zgadzam. Pomysł jest super , mój głos macie, jednak kandydowanie mnie nie interesuje wole na to patrzeć z boku. Tylko trzeba wytypować osoby bo na dziś to prawie wszyscy znamy się tylko po swoich nickach:(
no może Ferbika znamy ale jemu kandydowanie nie wychodzi najlepiej z tego co mówił . . .
dlatego wybrać też trzeba z głową.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jan Kowalski 
Dojeżdża PKSem


Wiek: 43
Dołączył: 13 Gru 2008
Posty: 126
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-09-04, 22:27   

alef Linia do segregacji śmieci jest już na wysypisku w Rudzie od kilku dni.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
damianos1235 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 12 razy
Wiek: 32
Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 842
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-09-04, 22:53   

marcin-gorski napisał/a:
to idź i go rozbierz ! jeżeli wydaje Ci się, że jest za drogi. Przestańmy w końcu robić z siebie dziadów .

Jeśli chodzi o mnie to nie jest wcale drogi źle to troszkę zrozumiałeś. A nawet napiszę że mogli wydać na niego 2 razy więcej.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Charyzmatyczny 
Czytał o Wieluniu


Dołączył: 29 Sie 2009
Posty: 32
Skąd: INET
Wysłany: 2009-09-04, 23:26   

nie przesadzajcie z tymi kosztami, dobrze że chociaż coś zrobili, wolelibyscie żeby el prezidento potykał się o koleiny na piłsudzkiego albo nie wiem co. Od kilku starszych osób słyszałem że wykonawcą piłsudzkiego był dobry wykonawca i ulica może przetrwać troche dłużej niż inne ale ile w tym prawdy to sie okaże, zamiast narzekać to korzystajcie puki co z równej drogi bez kolein. Poza tym tak czy siak podatki bedziemy płacić to i będzie na odnowe drogi.
Głupotą jest teraz mówienie o podliczniu kosztów itp. Wszyscy chcieliby tutaj super mega hiper spotkań na skalę światową a szkoda wam złotówki na odnowienie małej części miasta gdy przyjedzie bądź co bądź głowa państwa, telewizja, radio, prasa z całej polski gdzie będzie się mówiło i pisało o obchodach w Wieluniu jeszcze przez jakieś pare dni po ich zakońćzeniu. Chcecie oglądać w telewizji miasto zniszczone, z kiepskimi drogami? Wydaje mi się że lepiej jest spojrzeć jak miasto ładnie wygląda, odnowione budynki, jezdnie, piękne pomniki niż oglądać droge gdzie dziura pokrywa dziure, farba odchodzi od budynków, pomniki pomazane są sprayem.
_________________
KONTO ZABLOKOWANE PRZEZ ADMINISTRACJĘ.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
kitor 
Moderator



Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 1283
Piwa: 38/39
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-09-04, 23:45   

OK, ale takie rzeczy powinno się robić na bieżąco, a nie w dwa miesiące bo ktoś ważny przyjeżdża...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW