R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Pożar kamienicy przy Tragutta
Autor Wiadomość
Spooky 
Wieluniaczek



Pomógł: 18 razy
Wiek: 33
Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 1578
Otrzymał 8 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-09-26, 23:39   

Ok, w takim razie okazuje się że z tą rozbiórką to były tylko plotki :) Dzięki za wyjaśnienie :)

PS. Red, jeśli mieszkają tam jakieś fajne laski to nawet mogę je przyjąć mimo że nie będzie rozbiórki :wink: Chociaż nie wiem czy na stałe :P
_________________
I'd agree with you, but then we'd both be wrong
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Stefan 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 2117
Piwa: 18/9
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-09-26, 23:51   

Zorientowany napisał/a:
Ta kamienica będzie jeszcze wizytówką Wielunia.


Gdyby odnowić elewacje to całkiem możliwe (budynek z nie najgorszą bryłą). Przy tym skrzyżowaniu bardziej szpecą inne obiekty (np wzdłuż Głowackiego wszystko pomiędzy dawnym salonem Fiata i dawną szwalnią - oczywiście z wyłączeniem szwalni i salonu :) - Ale o tym była mowa w innym wątku ). W przypadku prymitywnych budynków przy Głowackiego nowa elewacja nie pomoże.

Część zabudowań przy Głowackiego o których wspomniałem przedstawiają fotki:



Zaniedbany teren zaznaczony na mapce - z obiektów które obrysowałem do remontu nadaje się jedynie KRUS - reszta to prymitywna architektura która powinna zniknąć stamtąd jak najszybciej:


Oczywiście gdyby się tylko okazało że np na działce 116/22 przy Głowackiego, można postawić market, a sprawy własnościowe nie są zbyt zagmatwane - porządek na działce zrobiłby się błyskawicznie. ;) ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-09-27, 00:35   

Stefan budynek o którym mówisz nie należy do KRUS'u. To jest budynek byłego właściciela Galaxii. Został kupiony jakieś 6-7 lat temu z myślą o stworzeniu w nim luksusowego (jak na wieluńskie warunki) hotelu. Był nawet gotowy projekt, ruszyły prace i zakończyło się tak jak widać.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Stefan 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 2117
Piwa: 18/9
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-09-27, 12:46   

Administrator, dzięki za info. Podejrzewałem że KRUS może nie być właścicielem budynku, w którym ma swój wieluński oddział - ale nie byłem tego pewien. Szkoda że właścicielowi nie udało się remontu doprowadzić do końca- budynek mógłby wtedy wyglądać dosyć ciekawie. Mowa oczywiście o tym budynku:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
edyta27272 
Słyszał o Wieluniu


Dołączyła: 27 Wrz 2009
Posty: 1
Skąd: Wieluń
  Wysłany: 2009-09-27, 18:22   

A ja mieszkam w tej kamienicy i nic na temat jej rozbiórki nie wiem wręcz przeciwnie. zanim zaczniecie wypisywać głupoty to warto dociec prawdy. Możecie sobie rozbierać swoje domy bo ja mam dwoje małych dzieci! A jak chcecie zobaczyć mieszkania w środku to zapraszam bo ja nie mam się czego wstydzić!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Leveile Soleile 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 02 Lip 2007
Posty: 1077
Piwa: 12/27
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-09-27, 18:40   

edyta27272 napisał/a:
A ja mieszkam w tej kamienicy i nic na temat jej rozbiórki nie wiem wręcz przeciwnie. zanim zaczniecie wypisywać głupoty to warto dociec prawdy. Możecie sobie rozbierać swoje domy bo ja mam dwoje małych dzieci! A jak chcecie zobaczyć mieszkania w środku to zapraszam bo ja nie mam się czego wstydzić!


Spokojnie, przecież już jest jasne, że nie będzie rozbiórki. Czytałaś cały wątek??
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
swieniol 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 27 Wrz 2009
Posty: 1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-09-27, 18:51   

Syla !! widzę że bardzo dobrze znasz Wieluń !! Ja mieszkam w tej "melinie" i wiesz nawet tam mam internet !! A jak już tak walisz epitetami to jestem ciekaw gdzie ty mieszkasz pojadę tam i określę twoje mieszkanie jako kurnik !! Łatwo jest walić z grubej rury !! W tym domu mieszkają normalni ludzie nie jakieś elementy i jeszcze raz mi tu ktoś wywali coś takiego to z chęcią pogadam z nim w realu ! Stać z boku pisać idiotyzmy to dzieci w drugiej klasie podstawówki potrafią!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
damianos1235 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 12 razy
Wiek: 32
Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 842
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-09-27, 19:47   

nie nom melina to nie jest w końcu mieszkał tam mój wujek :grin:
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-09-27, 22:26   

swieniol napisał/a:
W tym domu mieszkają normalni ludzie nie jakieś elementy i jeszcze raz mi tu ktoś wywali coś takiego to z chęcią pogadam z nim w realu ! Stać z boku pisać idiotyzmy to dzieci w drugiej klasie podstawówki potrafią!

Dokładnie. Pracuję niedaleko i mogę stwierdzić, że mieszkają tam normalni, życzliwi i mili ludzie. To, że kamienica wygląda jak wygląda, to nie jest winą mieszkańców. Tak samo jest np. na osiedlu poniemieckich domów - z zewnątrz nie zachęcają, ale w środku ludzie mają naprawdę piękne mieszkania.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
damianos1235 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 12 razy
Wiek: 32
Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 842
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-09-27, 23:34   

jedna myśl mi się nasuwa Nie oceniaj ludzi i rzeczy po wyglądzie.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-09-28, 16:26   

RZW napisał/a:
24-letni strażak "ochotnik" okazał się podpalaczem kamienicy przy ulicy Traugutta w Wieluniu.

W ostatnim tygodniu doszło tam do dwóch pożarów, a podpalacz sam uczestniczył w akcjach gaśniczych. Naraził na niebezpieczeństwo oraz straty finansowe około 40 mieszkańców. Póki co trafił do aresztu na 3 miesiące, ale grozi mu do 10 lat więzienia.

Nie wiem, co takim ludziom powinno się robić, ale jeśli byłbym na miejscu kogoś, kto przez takiego kretyna stracił dorobek całego życia to... wolę nawet nie myśleć...
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-09-29, 11:19   

Cytat:
Zatrzymany podpalacz




W minionym tygodniu na terenie Wielunia doszło do dwóch podpaleń. Obiektem działań podpalacza stała się kamienica przy ul. Traugutta. Pierwszy raz podpalił dwa tapczany w opuszczonym mieszkaniu. Pożar rozprzestrzenił się wewnątrz kamienicy powodując zagrożenie dla 40 osób zamieszkałych w budynku. Ponownie w tej samej kamienicy ogień pojawił się następnego dnia tj. 25 września 2009r. Tym razem podpalacz na strychu podpalił stary dywan. O wielkim szczęściu mogą mówić domownicy, że nikomu nic się nie stało. Kiedy strażacy gasili kolejny pożar, wieluńscy policjanci ustalili sprawcę podpaleń. 24 – letni mieszkaniec Wielunia, ochotniczy strażak, który notabene uczestniczył w gaszeniu pożaru kamienicy, został zatrzymany przez stróżów prawa. Przyznał się do podpaleń. Straty powstałe na skutek obu pożarów ciągle są jeszcze w trakcie ustalania. W dniu 28 września 2009 roku Sąd Rejonowy w Wieluniu na wniosek policji i prokuratury zastosował wobec podpalacza tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Za umyślne spowodowanie pożaru grozi do 10 lat pozbawiania wolności.

Źródło: KPP w Wieluniu
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
strazak 
Słyszał o Wieluniu



Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 15
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-09-29, 13:14   

Dlaczego mnie to nie zdziwiło?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
damianos1235 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 12 razy
Wiek: 32
Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 842
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-09-29, 15:56   

bo takie zjawisko występuje w Polsce coraz ceściej
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW