R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna (WSHE) do likwidacji
Autor Wiadomość
Dominika 
WIELUNIAK


Pomogła: 24 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2005
Posty: 3430
Piwa: 3/4
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2009-10-19, 08:54   

Polecam przeczytać kilka artykułów z dzisiejszej wyborczej:

http://wyborcza.pl/1,1023...a_zachwytu.html

http://wyborcza.pl/1,7547...na_ma_rysy.html

http://wyborcza.pl/1,7547...__prywatne.html

http://wyborcza.pl/1,7547...uczelniach.html

sama reklama dzisiejszej wyborczej w TV- bardzo sugestywna.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 44
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-10-19, 15:50   

No tak, tylko czego można się spodziewać po nauczycielach akademickich - że w sondażu (nawet anonimowym) odpowiedzą że się spóźniają, nie przychodzą na zajęcia, są nieprzygotowani? Przecież to nierealne.
To samo tyczy się studentów.

Dziwi mnie jednak ta laurka wystawiana stronie przeciwnej. Jakoś trudno mi uwierzyć, że nauczyciele akademiccy mogą być zdania że 94% studentów jest zdolnych a 92% mądrych. Chociaż z drugiej strony jak sobie pomyślę kto zostaje po studiach na uczelni to te odpowiedzi przestają aż tak dziwić...
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
groszek 
Dojeżdża PKSem


Wiek: 41
Dołączyła: 13 Maj 2007
Posty: 103
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-10-19, 15:50   

Nie zauważyłam, czy był wątek poruszony, ale zauwazyć się da, że następuje tutaj duża krytyka osób, które podjęły studia na uczelniach niepaństwowych.
Że poziom ich wiedzy jest kiepski, że egzaminy i zaliczenia mają za nic...Nie wiem, nie mnie to oceniać, jednak nasuwa mi się jedna myśl, że przecież to nie studenci prowadzą wykłady, czy też ćwiczenia, tylko wykładowcy, którzy jakby nie było, bardzo często są również wykładowcami na uniwerkach, politechnikach itd.
Co za tym idzie, zastanawia mnie tylko jedno. Skoro na w/w uczelniach, jest wyższy poziom, a wykładowcy bardziej się do swojej pracy przykładają, dlaczego nie robią tego samego na uczelniach niepaństwowych, na których nie ma co ukrywać pracują, a z tego co da się zauważyć czerpią niezłe dochody?!
Jeśli uczelnie niepaństwowe prezentują niski poziom nauczania, to nie jest to wina studentów, a wykładowców, którzy po prostu olewają to co robią. Pytanie tylko:dlaczego?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
marcin-gorski 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 2 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Lip 2009
Posty: 420
Piwa: 4/2
Skąd: Gaszyn
Wysłany: 2009-10-20, 07:17   

groszek napisał/a:

Jeśli uczelnie niepaństwowe prezentują niski poziom nauczania, to nie jest to wina studentów, a wykładowców, którzy po prostu olewają to co robią. Pytanie tylko:dlaczego?


Już odpowiadam : nie mogą wymagać tyle co na państwowych, ponieważ w przypadku dużej liczby frekwencji osób które nie zaliczyły przedmiotu dany wykładowca pożegnałby się z pracą! Proste! Rezygnacja studentów to brak kasy dla szkoły, a na to niepaństwówki nie mogą sobie pozwolić ;) dlatego wykładowca zbytnio się nie wysila, bo po co ?

Moim zdaniem ci co poszli na niepaństwowe uczelnie nie zaliczają się do najambitniejszych osób. Poszli tam bo potrzebny jest papierek, a nie wiedza. Dziękuję :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Leveile Soleile 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 02 Lip 2007
Posty: 1077
Piwa: 12/27
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-10-20, 17:28   

marcin-gorski napisał/a:


Już odpowiadam : nie mogą wymagać tyle co na państwowych, ponieważ w przypadku dużej liczby frekwencji osób które nie zaliczyły przedmiotu dany wykładowca pożegnałby się z pracą! Proste! Rezygnacja studentów to brak kasy dla szkoły, a na to niepaństwówki nie mogą sobie pozwolić ;) dlatego wykładowca zbytnio się nie wysila, bo po co ?

Moim zdaniem ci co poszli na niepaństwowe uczelnie nie zaliczają się do najambitniejszych osób. Poszli tam bo potrzebny jest papierek, a nie wiedza. Dziękuję :)


Skończ już może wypisywać te swoje "mądrości życiowe", bo sam działasz na swoją niekorzyść...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
marcin-gorski 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 2 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Lip 2009
Posty: 420
Piwa: 4/2
Skąd: Gaszyn
Wysłany: 2009-10-22, 13:20   

oj panienko nie zagalopowuj się ;) każdy może pisać co uważa za stosowne ;) a że uważam troszkę inaczej niż ty , to już twój problem, pozdrawiam.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 44
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-10-22, 13:22   

marcin-gorski napisał/a:
Moim zdaniem ci co poszli na niepaństwowe uczelnie nie zaliczają się do najambitniejszych osób. Poszli tam bo potrzebny jest papierek, a nie wiedza.


Ale to samo tyczy się wielu państwowych uczelni. Naprawdę nie ma żadnego problemu żeby bez żadnego wysiłku dostać mgr np na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. I naprawdę nie trzeba się starać...
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Dominika 
WIELUNIAK


Pomogła: 24 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2005
Posty: 3430
Piwa: 3/4
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2009-10-22, 13:44   

Myślę, że to dobry moment na zakończenie sporu o wyższości kształcenia. Życie samo zweryfikuje, co umiemy, czym możemy się pochwalić przed pracodawcą. Każdy w duchu może sobie odpowiedzieć ile pracy, czasu włożył w studia. Czasy, kiedy tytuł magistra oznaczał WSZYSTKO, już dawno minęły.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
marcin-gorski 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 2 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Lip 2009
Posty: 420
Piwa: 4/2
Skąd: Gaszyn
Wysłany: 2009-10-22, 14:18   

Dominika napisał/a:
Myślę, że to dobry moment na zakończenie sporu o wyższości kształcenia.


Popieram, koniec dyskusji ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Leveile Soleile 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 02 Lip 2007
Posty: 1077
Piwa: 12/27
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-10-22, 19:34   

marcin-gorski napisał/a:
oj panienko nie zagalopowuj się ;) każdy może pisać co uważa za stosowne ;) a że uważam troszkę inaczej niż ty , to już twój problem, pozdrawiam.


Ja nie mam problemu. :) I nie "panienko" :roll:

Również uważam, że wystarczy już dyskusji o edukacji (choć ten temat i tak będzie powracał jak bumerang).
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-10-23, 20:22   

marcin-gorski napisał/a:
groszek napisał/a:

Jeśli uczelnie niepaństwowe prezentują niski poziom nauczania, to nie jest to wina studentów, a wykładowców, którzy po prostu olewają to co robią. Pytanie tylko:dlaczego?


Już odpowiadam : nie mogą wymagać tyle co na państwowych, ponieważ w przypadku dużej liczby frekwencji osób które nie zaliczyły przedmiotu dany wykładowca pożegnałby się z pracą! Proste! Rezygnacja studentów to brak kasy dla szkoły, a na to niepaństwówki nie mogą sobie pozwolić ;) dlatego wykładowca zbytnio się nie wysila, bo po co ?

Moim zdaniem ci co poszli na niepaństwowe uczelnie nie zaliczają się do najambitniejszych osób. Poszli tam bo potrzebny jest papierek, a nie wiedza. Dziękuję :)


Bez przesady ;)

Kto się uczy dla rodziców czy dla papierka? Chyba każdy uczy/rozwija się dla siebie. To nie podstawówka że mama pójdzie na wywiadówkę :D


Zaciekawiło mnie to: Zarobki informatyków po różnych szkołach

http://www.wykop.pl/link/...ewsletter_Wykop


Dominika

Dobra puenta.
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Dominika 
WIELUNIAK


Pomogła: 24 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2005
Posty: 3430
Piwa: 3/4
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2009-11-18, 17:25   

Różne informacje do nas docierają, z różnych stron. Fakty jednak mówią same za siebie: rezygnacja studentów ze studiów w AHE, czy głosy samych pracowników dotyczących nowych ruchów p. Makarego. Nie tylko ja uważam, że dni AHE są policzone. Natomiast p. Makary podobno szykuje się do kolejnego eksperymentu.

edit:
Spotkałam się już z różnymi rozszyfrowaniami skrótu AHE, czy też WSHE, ale Akademia Humoru i Eleganacji, dopiero dziś. :P
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW