R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Ubezpieczenie OC
Autor Wiadomość
bob_mistrz 
WIELUNIAK
Skowyrny



Pomógł: 22 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 2051
Piwa: 9/14
Skąd: Chotów
Wysłany: 2009-11-10, 12:10   Ubezpieczenie OC

Witam, chciałbym spytać was o opinie gdzie ubezpieczyć swoje cztery kółka. Za tydzień kończy mi się ubezpieczenie w PZU, a nie uśmiecha mi się płacenie 5 stówek za następny rok.
Jeszcze pytanie, czy umowę PZU można wypowiedzieć w dowolnym inspektoracie?? Jeżeli ktoś ma to za sobą to również proszę o info :)

Jeżeli taki temat już był proszę o scalenie ;)
_________________
www.alkwielun.ligspace.pl/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-11-10, 12:37   

Spróbuj tutaj:
https://form.breubezpieczenia.pl/mbank/bif/carcalculation
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
yabos 
Wieluniaczek



Pomógł: 14 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Cze 2007
Posty: 1660
Piwa: 4/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-11-10, 13:31   

Możesz spróbować w link4. Nie wiem jakie mają ceny i jak z jakością bo nie orientuje się w temacie, ale chociaż do Ciebie oddzwonią jak się zarejestrujesz na ich stronie i powiedzą co i jak:) A tak poza tym to większość znajomych ma właśnie PZU. I każdy narzeka że drogo... Raz miałem z nimi do czynienia i obsługa średnia. Ale mają oddział w centrum miasta co też się czasami przydaje ;)
_________________
Chcialbym byc pewniakiem jak ty
Ale wole miec zlote serce
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-11-10, 13:41   

Tu jest jeszcze fajna porównywarka cen ubezpieczenia:
http://ipolisa.pl/kalkulator/

Ale z doświadczenia wiem, że firma z pierwszego linku - mbank/breubezpieczenia ma bardzo dobre ceny.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
stanmarc 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 960
Piwa: 6/3
Skąd: Oklahoma Village
Wysłany: 2009-11-10, 16:01   

bob_mistrz, podejdź na Narutowicza, wejdź w podwórko za kinem Syrena (brama koło sklepu obuwniczego), na I piętrze są trzy firmy sprzedające ubezpieczenia kilkunastu towarzystw ubezpieczeniowych. Ja mam OC w MTU i od samochodu 1.5 z '97 r. i płacę 215 zł. Jeśli inetersuje Cię również AC to jednak nie polecam tych najtańszych TU.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-11-10, 16:19   

Porównywanie tego ile kto płaci nie ma sensu bez podania posiadanych zniżek oraz wieku posiadacza i wieku pojazdu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2009-11-10, 16:22   

Też mnie już denerwują te drakońskie stawki w PZU, OC + AC i już tysiąca z hakiem nie ma :shock: . I chętnie prześledzę ten temat, bo już kilkakrotnie podchodziłem do zmiany ubezpieczyciela ;) .
Ale czy przypadkiem nie podcinamy sobie sami gałęzi, na której siedzimy? Chodzi mi o to że skoro tanie, to nie koniecznie rzetelne. I oby się nie okazało, że nagle większość jest np. XXX, bo fajnie tanio. A tu nagle rozczarowanie, bo ktoś nas „stuknął”, my się cieszymy że jego OC załatwi sprawę, a tu się okazuje że owe XXX jest, jakie jest, i czekamy w nieskończoność z usunięciem szkody, bądź odebraniem pieniędzy.
To tylko gdybanie, ale sami przyznacie że nie do końca pozbawione sensu. Zatem, może oprócz cen podawajcie jeszcze jakieś własne doświadczenia w/w problemie w stosunku do konkretnych firm ubezpieczających :razz: .
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 44
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-11-10, 17:14   

Polecam brokera ubezpieczeniowego w biurze podróży na rogu Kaliskiej i Zamenhoffa. Ma w ofercie chyba z 8 towarzystw, m.in. Hestia, Generali, PZU, HDI i inne. Pomoże wybrac najlepsza ofertę w przypadku AC i najtańszą w przypadku OC. Ubezpieczam tam kilka samochodów i jak na razie jestem bardzo zadowolony.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-11-10, 18:09   

Miko005 obowiązkiem kierowcy jest wykupić ubezpieczenie OC, natomiast obowiązkiem firmy ubezpieczeniowej jest taka kalkulacja składki aby firma była w stanie wypłacić uczciwe odszkodowanie. Wskutek fatalnego działania sądownictwa w Polsce na rynku wciąż funkcjonują firmy zaniżające odszkodowania. Zaniżane jest 90% odszkodowań, ponieważ niewiele osób stać na to by procesować się miesiącami z ubezpieczycielem.

Metody oszustwa są ciągle takie same:
- kalkulowanie szkody wg cen zamienników (do czego nie mają prawa jeśli korzystamy z OC)
- nie zaliczanie do wymiany uszkodzonych elementów (zamiast wymiany przyznawają np 10% wartości)
itp.

Co zrobić aby uzyskać należne nam pieniądze?

1. Wykupić ochronę prawną
http://www.das.pl/
Koszt około 200 zł
Otrzymujemy:
-Działa na terenie całej Europy
-Chroni nas przed bezpodstawnym zabraniem prawa jazdy i dowodu rejestracyjnego, mandatami
- Ochrona w przypadku sporów z Policją
- ochrona w wypadku nieumyślnego spowodowania przez nas wypadku drogowego
-wpłatę kaucji za granicą do 30.000 zł w Polsce do 15.000 zł
-pokrycie wszelkich kosztów Adwokata ,kosztów sądowych,świadków ,rzeczoznawców, biegłych do 30 000 zł
-odszkodowania za utracone zyski w wypadku poniesionych obrażeń i pobytu w szpitalu- koszty leczenia
- porady prawne- prawnik na telefon 24 h na dobę

2. Nie bawić się w rozliczenie gotówkowe tylko oddać samochód do ASO

Ja miałem następującą przygodę. Sąsiad uderzył w mój samochód pod blokiem (z przodu). Wycena ubezpieczyciela 1,800zł. Zaproponowałem ubezpieczycielowi sprawcy, że jeśli dają mi 4,000 to odpuszczę. Niestety reakcji brak więc oddałem do ASO BMW- naprawa bezgotówkowa.

Koszt naprawy 8,000zł - wymienili wszystko co miało jakiekolwiek ślady po stłuczce (dostałem np. nowy reflektor ksenonowy - stary miał rysę o wielkości około 0,5 cm i ubezpieczyciel w kalkulacji przyznał mi w wycenie jedynie 10% wartości.) Wymieniono też elementy, które nie były w żaden sposób uszkodzone natomiast wymagała tego procedura naprawy (belka zderzaka, amortyzatory zderzaka). Porozmawiałem sobie z człowiekiem z ASO zajmującym się odszkodowaniami. Stwierdził że 80% napraw kończy się w sądzie, wygrywają praktycznie wszystkie. Obsługują ich aż 3 kancelarie adwokackie, bo 2 nie dawały sobie rady z ilością spraw.

Jako strona dostawałem pełną korespondencję między ubezpieczycielem sprawcy (TUW- Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych) i ASO. Odzyskanie całej gotówki (co do 1 zł) zajęło im 10 miesięcy.

Miałem też "przyjemność" dochodzić swoich praw od PZU, oszukują równie skutecznie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-11-12, 08:20   

Bob musisz się pospieszyć :D
Cytat:

OC będzie droższe, bo lepsze

Ubezpieczenie OC musi wykupić każdy właściciel auta. Dzięki ostrej konkurencji ceny polis są u nas niskie. Według Europejskiej Federacji Ubezpieczeń i Reasekuracji polscy kierowcy płacą za OC średnio 100 euro rocznie. Niemcy - 250 euro, Austriacy ponad 300, a Luksemburczycy - niemal 400. Nawet w Czechach czy na Węgrzech też jest dwa razy drożej.

Nadciąga jednak koniec taniego OC. Do 10 grudnia Polska zgodnie z wymaganiami UE musi podnieść tzw. sumy ubezpieczenia, czyli maksymalną wysokość odszkodowania, na jakie może liczyć kierowca. Z 300 tys. euro do 500 tys. wzrosną tzw. szkody na mieniu (głównie zniszczony samochód) oraz z 1,5 mln aż do 2,5 mln euro szkody osobowe (utrata zdrowia lub życia ofiar wypadku).

Jak wzrosną odszkodowania
Po zmianach maksymalne odszkodowania, na jakie będą mogli liczyć kierowcy oraz ich rodziny, bardzo wzrosną:
- do 500 tys. euro za zniszczone auto
- do 2,5 mln euro za utratę życia lub zdrowia


W razie - odpukać - wypadku dostaniesz wyższe odszkodowanie. Ale za OC zapłacisz więcej. Michał Kwieciński, prezes Liberty Direct: - Doświadczenia innych krajów pokazują, że wzrost nie będzie powolny, lecz skokowy.

Zwłaszcza że towarzystwa ubezpieczeniowe tylko czekają na pretekst do podwyżki.

Na polskim rynku trwa bowiem bezpardonowa wojna cenowa. Wywołały ją towarzystwa sprzedające tanie polisy przez internet i telefon. Część firm zaczęła sprzedawać OC znacznie poniżej kosztów, zmuszając pozostałych graczy do pójścia w ich ślady.

W ostatnich trzech latach ceny OC spadły o kilkanaście procent, mimo że wartość wypłacanych odszkodowań wzrosła.

- Większość ubezpieczycieli na OC nie zarabia, a wręcz musi do niego dopłacać - mówi Katarzyna Lewandowska, dyrektor PZU ds. produktów komunikacyjnych. Po co to robią? Bo zadowolony z OC klient może dokupić polisę autocasco, na której jest niezły zysk.

To wszystko niepokoi Komisję Nadzoru Finansowego. - Analizujemy stawki na rynku, przedstawimy raport - mówi tajemniczo Katarzyna Biela z KNF.

Nieoficjalnie można usłyszeć, że nadzór finansowy może nawet wydać rekomendację, by nie sprzedawać polis OC poniżej kosztów. W praktyce oznaczałoby to zakaz.

Na razie KNF uspokaja. Biela: - Gdyby rzeczywiście wszyscy tracili, to już dawno zwinęliby biznesy.

Część ubezpieczycieli zaczęła podnosić ceny już w tym roku. - Podwyżka dotyczy na razie tylko tych, którzy jeżdżą nieostrożnie i powodują wypadki - zapewniają towarzystwa. Nie oznacza to jeszcze, że na OC zaczęły zarabiać - na razie tylko mniej tracą.

- Ceny pójdą w górę - przyznaje Lewandowska. Także dlatego, że wzrosną wypłacane zadośćuczynienia za śmierć w wypadku osoby bliskiej. - Coraz więcej Polaków wie, że może się o nie starać. Ich żądania są często wygórowane, firmy muszą tworzyć specjalne rezerwy.

- Ceny polis już idą w górę i nadal będą rosły - mówi Wojciech Wężyk z sopockiej Ergo Hestii. Jego zdaniem musi tak być, skoro OC jest u nas dwa razy tańsze niż na Zachodzie, a odszkodowania prawie takie same.

Rośnie też wysokość rent przyznawanych ofiarom wypadków za utratę zdolności do pracy. - A nawet niewielkie renty przez kilkadziesiąt lat sumują się do milionowych kwot - mówi Kwieciński.

W ostatniej chwili przed podwyżką część firm próbuje złowić klientów. AXA Direct obiecuje "OC i AC już od 57 zł miesięcznie"; warto dodać, że tyle zapłaci 37-letni kierowca z Wrocławia jeżdżący skodą fabią. W Aviva Direct przy zakupie pakietu OC i AC dostaniemy 50 proc. zniżki na OC. Kobiety - dodatkowe 10 proc. Gratis Aviva dorzuci do OC assistance w wersji podstawowej.

A PZU przekonuje po prostu, że "niemal dla każdego klienta" ma ofertę tańszą niż konkurencja.

Ubezpieczyciele kuszą też błyskawiczną - w porównaniu z gehenną sprzed lat - likwidacją szkód i wypłatą odszkodowania. Liberty Direct zapewnia, że zdąży w siedem dni. W tym czasie co prawda jedynie dowiemy się, na ile możemy liczyć, ale to i tak postęp.

W Generali pieniądze za stłuczkę do 4 tys. zł dostaniesz w dwa dni.


gazeta.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
dawid 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
się gra, się ma


Pomógł: 14 razy
Wiek: 44
Dołączył: 27 Sie 2006
Posty: 1173
Piwa: 14/19
Skąd: znienacka
Wysłany: 2009-11-13, 07:43   

Administrator napisał/a:
Koszt około 200 zł


dzisiaj dostałem na e-mail ich ofertę. Oto kilka pierwszych zdań:

"W nawiązaniu do naszej dzisiejszej rozmowy telefonicznej przesyłam Panu OWU dla posiadaczy pojazdów mechanicznych i kierowców. Koszt roczny ochrony dla właściciela samochodu osobowego wykorzystywanego do działalności gospodarczej wynosi 322 zł na cały rok."

Czy różnica w cenie wynika z faktu- samochód służbowy, samochód prywatny? Czy może podrożeli w ciagu pewnego czasu?
_________________
Potrzebujesz DSL-a, Neostradę? Call me 502-408-902
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
bob_mistrz 
WIELUNIAK
Skowyrny



Pomógł: 22 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 2051
Piwa: 9/14
Skąd: Chotów
Wysłany: 2009-11-13, 08:38   

Ja zostałem przy PZU, zostawiłem tę sprawę ojcu, ponieważ ma więcej czasu i jest pierwszym właścicielem, rozmawiał o ubezpieczeniu w HDI, TUW, PZ Mot i Mtu i o dziwo, wg jego zeznań wypadło PZU. Mam nadzieję, że to już ostatni rok z tym samochodem więc jakoś przeżyję ;)
_________________
www.alkwielun.ligspace.pl/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-11-13, 08:39   

Ja mam w PTU - najrozsądniejsze zniżki mi zaproponowali.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 44
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-11-13, 16:20   

Wbrew temu co się czasem mówi PZU nie jest najdroższe. Zresztą koszt ubezpieczenia trzeba liczyc zawsze w stosunku do konkretnej sytuacji - konkretnego auta, uzytkownika, zniżek, miejsca zamieszkania itp. Ubezpieczam kilka samochodów i prawie każde jest ubezpieczone w innej firmie, a kierowałem sie tylko ceną OC.
Dlatego polecam usługi brokerów ubezpieczeniowych którzy mogą porównac kilka ofert. Ewentualnie spacer do kilku TU.
dawid napisał/a:
Czy różnica w cenie wynika z faktu- samochód służbowy, samochód prywatny?

Całkiem mozliwe. Ja np zapłaciłem kiedys w PZU dwa razy więcej za OC tylko dlatego, że auto miało kratkę (auto dwuosobowe typu VAN zostało potraktowane jak ciężarówka bo miało wbite w dowodzie auto ciężarowe").
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
majk-el 
Wieluniaczek
garnki lepi



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 08 Mar 2006
Posty: 1805
Skąd: okalew/wrocław
Wysłany: 2009-11-13, 16:26   

Auta służbowe prawdopodobnie wpadają w inną kategorię ryzyka i dlatego przypuszczam, że składka OC może być wyższa (np. auto służbowe dużo jeździ więc jest większe prawdopodobieństwo stłuczki).
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW