R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Archdevil
2010-10-23, 16:32
Netia - Hipnotyzująca promocja???
Autor Wiadomość
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-07, 20:43   Netia - Hipnotyzująca promocja???

Czy jest na forum ktoś kto w ostatnim czasie przedłużał umowę z Netią na internet???

Moje pytanie wiąże się z telefonem jaki otrzymałem dzisiaj z Netii.
Kończy mi się umowa w styczniu więc pani przezornie zadzwoniła do mnie z pytaniem czy przedłużam umowę i czy nie chciałbym przyspieszyć łącza. I tu pojawia się haczyk... Pani usilnie starała mi się wmówić że w ofercie mają tylko 1Mb, 2Mb i 6Mb (6ka za 99PLN/mc!!!)
Widząc na stronie Netii jak w obrazku załączonym zapytałem co z 4Mb za 74PLN/mc i 8Mb za 79PLN/mc pani stwierdziła że nie ma takiej oferty i że łącza nie pozwalają bo to na łączach tepsy itd itp (tu jej się włączyła katarynka jak u dobrego akwizytora).
Dlatego czy jest ktoś na forum co mógłby mi wyjaśnić jak to jest naprawdę???

Netia.jpg
Plik ściągnięto 199 raz(y) 59,42 KB

 
   
acei 
Przejeżdżał przez Wieluń



Dołączył: 11 Sie 2007
Posty: 80
Skąd: Wielun
Wysłany: 2009-12-07, 21:36   

Dzwoniłem do nich z godzinę temu i też jestem zaskoczony. :(
Warunki wg tego regulaminu http://www.netia.pl/files...mocja_-_bsa.pdf
Niestety na łączach tp nic innego nie mogą mi dać, a promocja na ich stronie dotyczy łączy netii lub takich, które mogą przejąć.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Chudyy 
Ma stragan na targu



Pomógł: 8 razy
Wiek: 33
Dołączył: 05 Lis 2007
Posty: 644
Piwa: 2/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-12-07, 21:56   

Wszystko przez TP! To oni dyktują ceny internetu w Polsce!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
dawid 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
się gra, się ma


Pomógł: 14 razy
Wiek: 44
Dołączył: 27 Sie 2006
Posty: 1173
Piwa: 14/19
Skąd: znienacka
Wysłany: 2009-12-07, 22:09   

Ja już na pewno z Netią umowy nie przedłużę. Nowi klienci dostaja lepsze warunki niż ci, którzy są u nich od 3,5 roku :evil:
_________________
Potrzebujesz DSL-a, Neostradę? Call me 502-408-902
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-07, 22:10   

acei napisał/a:
Niestety na łączach tp nic innego nie mogą mi dać, a promocja na ich stronie dotyczy łączy netii lub takich, które mogą przejąć.

Pytałeś może jakie łącza moga przejąć? Przecież płacę tepsie za utrzymanie łącza więc co ma do tego Netia?
No to juz jest jawne (*&^*#&^two. Nie dość że płacę za utrzymanie łącza tepsie to jeszcze Netia mi dowala.

Ciekawe co na UOKiK :evil:
 
   
acei 
Przejeżdżał przez Wieluń



Dołączył: 11 Sie 2007
Posty: 80
Skąd: Wielun
Wysłany: 2009-12-07, 23:31   

Nie pytałem bo mało mnie to interesuje. 6Mbit i tak mi nie włączą bo musiał bym mieć centalę tp w odległości paruset metrów o domu (a najlepiej w pokoju :) )
Tak czy siak to i tak oferta netii 2mb + telefon wygląda nieco lepiej niż tepsy.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
WujA 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 31 Sty 2008
Posty: 325
Otrzymał 4 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-12-08, 01:36   

Nie wiem jak to wszystko wygląda w rzeczywistości, ale na chwilę obecną najniższe ceny tak telefonu jak i internetu znajdziecie w Multimo. W Wieluniu również mają "oddziały".

http://www.multimo.pl/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
d@vid 
Ma stragan na targu



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 06 Maj 2007
Posty: 659
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-12-08, 13:55   

acei napisał/a:
Nie pytałem bo mało mnie to interesuje. 6Mbit i tak mi nie włączą bo musiał bym mieć centalę tp w odległości paruset metrów o domu

A gdzie właśnie znajduje się centrala w Wieluniu?
Ja mam 6Mb z Netii i nie mam problemu z "wyciągnięciem" całej prędkości, co prawda mało serwerów istnieje gdzie można się o tym przekonać, ale np. o każdej porze na serwerze rapidshare oczywiście konto premium mam prędkość 770KB/s, zaczyna od ponad 1MB/s i po 20 sekundach utrzymuje się w granicy 700-800KB/s. Ściągniecie 100MB pliku trwa na prawdę chwilę... Nigdy nie miałem problemu jeśli chodzi o tą kwestię.
Myślałem, że centrala znajduje się gdzie kiedyś była TP na Sieradzkiej ale coś mi ktoś mówił że gdzieś koło punktu energetycznego (Sieradzka), także sam już nie wiem.
Ostatnio co prawda miewałem problemy ale od jakichś dwóch tygodni SNR (Up i Down) na poziomie ~14dB, tłumienność ~9dB (Up) i ~17dB (Downstream)

Dla nieobeznanych w temacie: ;)
Cytat:

Noise Margin (AKA Signal to Noise Margin or Signal to Noise Ratio)
Relative strength of the DSL signal to Noise ratio. The higher the number the better for this measurement. In some instances interleaving can help raise the noise margin to an acceptable level.

6dB or below is bad and will experience no synch or intermittent synch problems
7dB-10dB is fair but does not leave much room for variances in conditions
11dB-20dB is good with little or no synch problems* (but see note below)
20dB-28dB is excellent
29dB or above is outstanding


Line Attenuation
Measure of how much the signal has degraded between the DSLAM and the modem. This is largely a function of the distance from the exchange. The lower the dB the better for this measurement.

20dB and below is outstanding
20dB-30dB is excellent
30dB-40dB is very good
40dB-50dB is good
50dB-60dB is poor and may experience connectivity issues
60dB or above is bad and will experience connectivity issues


Wiem, że specjaliści w tej dziedzinie potrafią za pomocą SNR i tłumienności określić odległość od centrali ja niestety nie :P więc pytanie gdzie znajduje się centrala w Wieluniu?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-12-09, 11:05   

To co mówią w reklamach i na infolinii to jedno, natomiast rzeczywistość to druga sprawa. Netia to mało poważna firma. Zalecam spory dystans do tego co oferują.

U mnie wg https://www.netia.pl/zamow,sprawdz.html oraz wg infolinii dało się podłączyć 6 Mbit. Podpisałem nawet umowę, po kilku miesiącach czekania na 6 Mbit oznajmiono mi, że mogą zaoferować jedynie 1 Mbit


Poczytaj o moich doświadczeniach z Netią (ostatni post jest z dzisiejszego dnia):
http://wielun.biz/viewtopic.php?t=8349#111228
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
acei 
Przejeżdżał przez Wieluń



Dołączył: 11 Sie 2007
Posty: 80
Skąd: Wielun
Wysłany: 2009-12-10, 14:36   

Dzwoniłem na infolinię neostrady, gościu sprawdził łącze i twierdzi, że można u mnie założyć 10-20Mbit. Sam nie wiem czy mu wierzyć czy nie. :? Zwłaszcza, że obecnie 1Mbit chodzi u mnie jak krew z nosa.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
d@vid 
Ma stragan na targu



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 06 Maj 2007
Posty: 659
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-12-10, 15:07   

acei napisał/a:
Dzwoniłem na infolinię neostrady, gościu sprawdził łącze i twierdzi, że można u mnie założyć 10-20Mbit. Sam nie wiem czy mu wierzyć czy nie. :? Zwłaszcza, że obecnie 1Mbit chodzi u mnie jak krew z nosa.


Jaki masz SNR i tłumienność sprawdzimy czy mu wierzyć czy nie ;)

Btw widzę nie dowiem się w którym miejscu jest w Wieluniu centrala... ale przy 14dB SNR i LA ~15dB gdzieś w promieniu 300-600 metrów powinna być :P choć zależy to też pewnie od jakość i stanu przewodów od centrali do domu...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
acei 
Przejeżdżał przez Wieluń



Dołączył: 11 Sie 2007
Posty: 80
Skąd: Wielun
Wysłany: 2009-12-10, 15:29   

d@vid napisał/a:

Jaki masz SNR i tłumienność sprawdzimy czy mu wierzyć czy nie ;)


A czym to zmierzyć?
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
d@vid 
Ma stragan na targu



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 06 Maj 2007
Posty: 659
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-12-10, 16:13   

Router masz czy modem? W Sagemie F@st 800 czy jakimś tym co TP daje :P był chyba Alt+D

"Możesz albo sprawdzić samodzielnie w routerze czy programie narzędziowym modemu, lub możesz zadzwonić na 0800102102 i poprosić o sprawdzenie i podanie ich (konsultanci mogą to zrobić w trakcie rozmowy)."
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic934115.html
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
acei 
Przejeżdżał przez Wieluń



Dołączył: 11 Sie 2007
Posty: 80
Skąd: Wielun
Wysłany: 2009-12-10, 17:56   

SNR - 15-21 na ogół 16dB.
Line Attenuation 23dB.

Czyli całkiem niezłe.

Nadal nie wiem czemu na łączu 1Mbit pingi na onet.pl mam w granicach 60ms, a download max 108kB(winno być 128kB). Czyżby było przycięte przez tepse?
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
d@vid 
Ma stragan na targu



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 06 Maj 2007
Posty: 659
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-12-10, 18:36   

No owszem owszem całkiem nieźle, myślę że pan z tp miał racje, przy tych parametrach nie powinno być problemu z prędkością 10Mb/s.
Dlaczego masz 108KB/s a nie 128 no nie wiem, nigdy nie wyciąga Ci tych 128 czy na ogół? Przetestuj łącze http://www.speedtest.pl/ być może serwery nie dają takiej prędkości choć 128KB/s to nie jest tak dużo... Ja od kąt mam 6Mb już się wręcz przyzwyczaiłem bo chyba nie znam serwera oprócz Rapidshare Premium z którego bym mógł ściągać z prędkością łącza.

A tak wracając do tematu jak już wspominałem nigdy nie maiłem problemów z pełną prędkością w Netii, największy minus to to że niestety trzeba płacić za połączenie z konsultantem ale miałem już kilka problemów z umowami PINem itp. zawsze udało mi się dogadać, zawsze znaleźli jakieś rozwiązanie mimo iż problemy były nietypowe, wszelkie reklamacje (np ostatnio błędnie została naliczona faktura) bez problemu po niedługim czasie zostają skorygowane. Niestety wszystko idzie przez kable TP, jakby bezpośrednim operatorem była Netia byłoby dużo lepiej, raz nawet musiałem skargę do UKE na TP składać, no bo nie ma co ukrywać że TP utrudnia wszystko aby klienci uważali, że to wina Netii i może wybrali/wrócili do TP.
Także jeśli o mnie chodzi pomijając braku darmowej infolinii dla osób po liniach TP, bardzo dobry firma.
Test prędkości sprzed chwili (18:30):
Download: 6788 kbps [6.628906 Mb/s]
Upload: 478 kbps
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW