R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
PROFESJONALNE STUDIO FOTOGRAFICZNE DO WYNAJĘCIA WIELUŃ
Autor Wiadomość
_Tomek__ 
Dojeżdża PKSem



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Sie 2008
Posty: 226
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-12-15, 10:13   

ok, widzę że chętni są także możemy działać :)
spotkanie może się odbyć w ten weekend, sobota lub niedziela, po 5 osób max. żeby każdy przerobił temat, koszt to 120zl/os. , czas trwania myślę że 5-6 godzin powinno wystarczyć
Program mniej wiecej taki:

* przygotowania studia i zapoznanie z obsługą sprzętu
* omówienie roli światła w fotografii studyjnej (światło ciągłe i błyskowe, modelowanie, charakterystyka światła)
* budowa planu zdjęciowego
* dobór parametrów ekspozycji (równoważenie świateł, światłocień, akcenty świetlne)
* studium portretu, praca z modelką

Wymagana lustrzanka :)
_________________
www.wilczkiewicz.com - FOTOGRAFIA ŚLUBNA I PORTRETOWA WIELUŃ
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mixas 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 5 razy
Wiek: 41
Dołączył: 07 Kwi 2009
Posty: 455
Piwa: 1/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-12-15, 17:30   

Mnie pasuję sobota rano. Wieczorem wyjeżdżam do Opola i wracam w niedziele również wieczorem. Względnie któryś dzień w tygodniu popołudniu.
Ale proszę się w żadnym wypadku mną nie sugerować postaram się dostosować do potrzeb reszty jak i organizacyjnych (w miarę możliwości). Cena również dla mnie rozsądna.

Robię liste:

1. Mixas
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
fafforek 
Dojeżdża PKSem



Pomogła: 2 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 19 Mar 2008
Posty: 133
Postawił 3 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-12-15, 20:23   

Fafforek + Mąż Fafforka
:smile:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-15, 20:45   

Powiem szczerze że zabiłeś mój entuzjazjm ceną :sad:
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-12-15, 20:52   

Czy cena obejmuje wykorzystywanie zdjęć do celów komercyjnych? Bo jeśli nie, to 100zł/h to trochę drogo wg mnie jak dla modelki...(rozumiem, że to cena za modelkę a nie za studio, bo miały być warsztaty), przeglądając ceny w necie to z fakturą np. za pół dnia (6 godzin) studio można wynająć w celach zarobkowych w różnych stawkach... 300-500zł (-40% zniżki na niekomercyjne wykorzystanie). Koszt modelki za godzinę jest o wiele niższy. Myślałem, że temat przerodził się w warsztaty foto, ale jednak się myliłem. Szkoda, bo pewnie byłoby więcej chętnych. Tym bardziej, że powyższe ceny, które podałem to ceny za wynajęcie studia przeważnie przez jednego, dwóch fotografów :)
No i przede wszystkim pytanie: za co to jest opłata?
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
mixas 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 5 razy
Wiek: 41
Dołączył: 07 Kwi 2009
Posty: 455
Piwa: 1/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-12-15, 22:00   

Reasumując na tą chwile mamy 3 osoby. Gdybyśmy zmienili termin na późniejszy weekend albo w tygodniu wieczorem znalazłbym jeszcze jedną osobę. Akurat okres przedświąteczny i trudno mu się z pracy wyrwać.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
_Tomek__ 
Dojeżdża PKSem



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Sie 2008
Posty: 226
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-12-15, 23:18   

Ferbik masz bardzo ciekawy tok myślenia, ale wychodzę Ci na przeciw, jeśli chcesz to jest możliwość wynajęcia samego studia, w sumie od tego zaczął się temat, weź sobie drugiego fotografa, będziesz miał przez pól taniej a i może we dwoje sklecicie coś ciekawszego niż każde z osobna, bo wiadomo że co dwie głowy to nie jedna i oczywiście będziesz mógł wtedy wykorzystywać te zdjęcia komercyjnie, bo modelka będzie Wasza.

Wracamy do punktu wyjścia, czyli: jest możliwość wynajęcia profesjonalnego studia fotograficznego, tak jak pisałem wcześniej, służę pomocą przy ustawianiu oświetlenia.
_________________
www.wilczkiewicz.com - FOTOGRAFIA ŚLUBNA I PORTRETOWA WIELUŃ
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
fafforek 
Dojeżdża PKSem



Pomogła: 2 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 19 Mar 2008
Posty: 133
Postawił 3 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-12-15, 23:29   

Co nie zmienia faktu, że ja zostaję przy opcji "Warsztaty" :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-12-15, 23:40   

fafforek napisał/a:
Co nie zmienia faktu, że ja zostaję przy opcji "Warsztaty"

Ale nie ma opcji "warsztaty" :) Szykujcie od głowy 120zł :) Razem z mężem daje 240zł :) Samo ustawienie świateł nie wystarczy, jak nie miało się do czynienia w studiu :) No ale... powodzenia....

Widocznie __Tomek___ nie zrozumiałeś intencji wielu osób na forum, które chciałyby poznać tajniki robienia zdjęć studyjnych, anie takich, które chcą wynająć studio... nie ma to jak pomocna dłoń ze strony profi-fotografa wyciągnięta w stronę foto-amatorów ;)
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
fafforek 
Dojeżdża PKSem



Pomogła: 2 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 19 Mar 2008
Posty: 133
Postawił 3 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-12-16, 00:01   

Ferbik napisał/a:
Ale nie ma opcji "warsztaty"


Na jakiej podstawie Ferbiku tak sądzisz??
Jestem ciekawa Twojej wizji idealnych warsztatów za 120 zł od głowy.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
_Tomek__ 
Dojeżdża PKSem



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Sie 2008
Posty: 226
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-12-16, 00:08   

Ferbik proponuje żebyś się wyłączył z tej dyskusji, bo tylko wprowadzasz zamęt.
_________________
www.wilczkiewicz.com - FOTOGRAFIA ŚLUBNA I PORTRETOWA WIELUŃ
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-12-16, 00:39   

fafforek napisał/a:
Na jakiej podstawie Ferbiku tak sądzisz??

Na podstawie chociażby tego:
_Tomek__ napisał/a:
Wracamy do punktu wyjścia, czyli: jest możliwość wynajęcia profesjonalnego studia fotograficznego, tak jak pisałem wcześniej, służę pomocą przy ustawianiu oświetlenia.

fafforek napisał/a:
Jestem ciekawa Twojej wizji idealnych warsztatów za 120 zł od głowy.

Zależy pod jakimi względami byłyby dla Ciebie idealne warsztaty... nota bene studio mogę mieć do dyspozycji za darmo. Sam prowadziłem za darmo warsztaty foto dla amatorów i sprawiało mi to wielką frajdę, z góry wiedziałem, że będę wolontariuszem, dlatego, że miałem kupę wolnego czasu, a przede wszystkim - że mogłem podzielić się tym, co w jakimś stopniu opanowałem w dziedzinie fotografii, to się zgodziłem.
_Tomek__ napisał/a:
Ferbik proponuje żebyś się wyłączył z tej dyskusji, bo tylko wprowadzasz zamęt.

Wybacz, ale tego nie uczynię. Najpierw zapraszasz kogoś do pokazania o co chodzi w fotografii studyjnej, a za parę postów niżej wołasz tyle, ile kosztuje wynajęcie profesjonalnego studio chociażby w Warszawie. Zamęt zacząłeś sam wprowadzać, proponując greggowi:
Cytat:
Przyjdź, pokażę Ci co i jak

Odebrałem to - jak i parę osób jako czystą niematerialną chęć podzielenia się swoją wiedzą, a za chwilę rzuciłeś stawką, jakby ktoś szukał studio do celów komercyjnych i normalnie dziękować Ci, że się zgodziłeś na skorzystanie ze swojego studia...
Chciałem tylko ludziom pokazać, że chcesz z nich zedrzeć, tym bardziej, że większość z nich nie miała do czynienia z fotografią studyjną. Rzekłbym nawet, że żaden z nich.
To, że ludzie nie piszą o tym w tym temacie może świadczyć o tym, że nie mają takiej odwagi jak ja (albo nie chce im się i olewają temat) - ale uwierz mi - parę osób udzielających się w tym dziale ma dokładnie takie samo zdanie jak moje.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 44
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-12-16, 00:56   

Nie to żebym był zainteresowany jakoś szczególnie samymi warsztatami, ale odnoszę wrażenie że jakieś niepotrzebne zamieszanie się robi.

Wg mnie oferta Tomka wygląda tak: za 40 zł/h wynajmuje studio - wtedy można robić w tym studiu co się chce (no prawie - w granicach rozsądku :) ) Do tego Tomek proponuje, że może pomóc ustawić światło.

Druga oferta to "warsztaty" obejmujące:

_Tomek__ napisał/a:
* przygotowania studia i zapoznanie z obsługą sprzętu
* omówienie roli światła w fotografii studyjnej (światło ciągłe i błyskowe, modelowanie, charakterystyka światła)
* budowa planu zdjęciowego
* dobór parametrów ekspozycji (równoważenie świateł, światłocień, akcenty świetlne)
* studium portretu, praca z modelką


Wg mnie to trochę więcej niż tylko to co za 40zł/h (studio i pomoc przy ustawieniu świateł) + modelka ale mogę się mylić. Ale tak na pierwszy rzut oka wygląda że Tomek chce sprzedać trochę swojej wiedzy/doświadczenia

I tutaj odpłatność wynosi 120zł/osobę za mniej więcej 5-6h.

Nie ma nigdzie informacji że Tomek zamierza udzielać porad za darmo, a zdanie które napisał do gregga odbieram raczej jako zachętę typu - pokażę ci co jak włączyć i jak się z tym obchodzić. (co jest zarazem w interesie Tomka, bo inaczej ktoś nieobeznany mógłby przez przypadek uszkodzić trochę sprzętu)

Oddzielną kwestią jest czy "warsztaty" są warte tej ceny. Ale cóż - jedni wolą wydać 300 zł na kurs sushi a inni 120 zł na zabawę z fotografią. Przydatność warsztatów ocenią ich uczestnicy.
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
fafforek 
Dojeżdża PKSem



Pomogła: 2 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 19 Mar 2008
Posty: 133
Postawił 3 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-12-16, 01:10   

A ja nadal uważam, że cena 120 zł/ os nie jest ceną zaporową. Wystarczy w google wpisać "warsztaty fotograficzne". Programem nie odbiegają od tego, co proponuje Tomek. A cena oczywiście jest wyższa. Zważywszy dodatkowo na fakt, że trzeba także doliczyć koszty paliwa lub ewentualnie noclegu.

To, że Ty Ferbiku robiłeś coś tam za darmo- chwała Ci za to. Niewielu dziś ludzi jest tak szlachetnych i oddanych. Zazdroszczę Ci też niezwykle, że masz do dyspozycji studio, również za darmo. Korzystaj więc i fotografuj!!! i niech Cie się darzy!!!

pozdrawiam i do zobaczenia może w przyszłości
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-12-16, 08:50   

Dobrze już... przepraszam urażonych :) Zresztą... nie mój cyrk, nie moje małpy :)
Życzę zatem owocnego pstrykania w studiu no i przede wszystkim udanych zdjęć :)
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW