R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Archdevil
2010-10-23, 16:32
Pomoc w doborze monitora.
Autor Wiadomość
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-28, 11:51   Pomoc w doborze monitora.

Mój monitor CRT dogorywa :sad:
Czas na zmianę... macie może jakieś sugestie na jaki monitor go wymienić?
Szukam LCDka w wielkości 22-24 cale z dobrym odwzorowaniem kolorów (fotografika) i niewielkim zuzyciem energii.
Wszelkie sugestie mile widziane. 8)
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-12-28, 12:04   

Sam posiadam Samsunga 21,6" SyncMaster 2243LNX. Zakupiony rok temu za około 600zł.
Widzę, że cenowo nadal stoi podobnie. Czerń dość ładna, odwzorowanie kolorów również - parę ustawień ciepła barw - jak to w każdym monitorze bywa. Jak chcesz zobaczyć, jak pracuje w realu, to zapraszam do mnie :) Daleko nie masz :)
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Magduś 
Przyjeżdża na zakupy
Miss Forum 2007


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 07 Mar 2006
Posty: 464
Skąd: prawie Wieluń
Wysłany: 2009-12-28, 12:12   

Ja mam już drugi monitor Samsunga, z pierwszego nadal korzysta siostra. Nie pamiętam modeli, ale firmę mogę polecić. :smile:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mixas 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 5 razy
Wiek: 41
Dołączył: 07 Kwi 2009
Posty: 455
Piwa: 1/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-12-28, 12:38   

Ja bym ci polecił: tańszy
http://allegro.pl/item853...per_hit_fv.html

ciut droższy:

http://allegro.pl/item855..._sklep_wwa.html

A jak masz trochę kasy albo kupujesz do firmy foto/graficznej to raczej Eizo nawet te niższe modele, ważne, żeby miały matryce PVA lub MVA.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Maru 
Mieszka pod Wieluniem
Bywa w Wieluniu



Pomógł: 17 razy
Wiek: 72
Dołączył: 06 Sty 2007
Posty: 940
Piwa: 4/4
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-12-28, 18:02   

Ferbik napisał/a:
Sam posiadam Samsunga 21,6" SyncMaster 2243LNX. Zakupiony rok temu za około 600zł.
Widzę, że cenowo nadal stoi podobnie. Czerń dość ładna, odwzorowanie kolorów również - parę ustawień ciepła barw - jak to w każdym monitorze bywa.

Mam tego samego Samsuga i zgadzam sie z Ferbikiem. :)
_________________
Nie trzeba być bogaczem, aby ofiarować coś cennego drugiemu człowiekowi: można podarować mu odrobinę czasu i uwagi.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
kkk_bicz 
Słyszał o Wieluniu


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Gru 2009
Posty: 5
Skąd: Lokalny
Wysłany: 2009-12-29, 00:16   

Jezeli do grzebania w pixelach to wszystkie na matryach TN i IPS (kiepska czerń - tz jej brak) odpadają. Pozostaje cos na VA (PVA i MVA z przedrostkami).
Polecany wyżej P221W Neca to absolutne minimum. Monitor niezły, ale duuuzy rozrzut jakościowy matryc (poczytaj wiecej), a kalibracją sprzetowa to troche marketing (kalibrator plus oprogramowanie to około 2200zł i dochodzi spora trudnosc w poprawnym ustawieniu. Jego nie kalibruje się kolorymetrem tylko spektofotometrem).
Z rozsądnych cenowo, nowych (do 2500) i juz prawie dorosłych monitorów zotaje Eizo S2233W (dodam od siebie, bo go mam, że jako fan CRT (miałem LaCie electron22blueIV) jest niezły. Pracowałem na 2x droższych ColorEdge i wiele mu nie ustępuje).
Powtorze co ważne. Absolutnie nie bierz matryc TN!!! i w mniejszym stopniu ISP (i pochodnych)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mixas 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 5 razy
Wiek: 41
Dołączył: 07 Kwi 2009
Posty: 455
Piwa: 1/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-12-29, 07:34   

Wydaje mi się, greeg, bo zapewne nie będziesz chciał wydać 2000-7000 na monitor :) . Że dobrym rozwiązaniem jest ten samsung z pierwszego linka odemnie. Wiadomo są lepsze jak pisał kolega wyżej, ale też droższe.

Jeżeli chodzi o kalibracje to możesz poszukać gotowego profilu do monitora, jednak lepszym rozwiązaniem jest kalibracja sprzętowa używam Eye Display One 2 i póki co jestem zadowolony.

Na marginesie mam kolegę który ma tego samsunga jest zarejestrowany na tym forum (scottie), możesz go zapytać o zdanie z autopsji.

Jeżeli chodzi o Eizo... i masz troszkę kasy na porządny monitor to patrz post wyżej.

Nie ma co oszczędzać na jakiś marketówach szczególnie jeżeli pasjonuję cię fotografia.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-29, 08:09   

OK Dziękuję wszystkim za odpowiedzi i pomoc.
Sprzęt kupiony (żaden z modeli które polecaliście bo cena mnie niestety trochę przeraziła)
Kupiłem coś tekiego: http://www.allegro.pl/ite...3l_gw_fvat.html
Zobaczymy jak się sprawdzi.

Temat można zamknąć 8)
 
   
kkk_bicz 
Słyszał o Wieluniu


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Gru 2009
Posty: 5
Skąd: Lokalny
Wysłany: 2009-12-29, 09:39   

mixas napisał/a:
Wydaje mi się, greeg, bo zapewne nie będziesz chciał wydać 2000-7000 na monitor :) . Że dobrym rozwiązaniem jest ten samsung z pierwszego linka odemnie. Wiadomo są lepsze jak pisał kolega wyżej, ale też droższe.

Jeżeli chodzi o kalibracje to możesz poszukać gotowego profilu do monitora, jednak lepszym rozwiązaniem jest kalibracja sprzętowa używam Eye Display One 2 i póki co jestem zadowolony.

Na marginesie mam kolegę który ma tego samsunga jest zarejestrowany na tym forum (scottie), możesz go zapytać o zdanie z autopsji.

Jeżeli chodzi o Eizo... i masz troszkę kasy na porządny monitor to patrz post wyżej.

Nie ma co oszczędzać na jakiś marketówach szczególnie jeżeli pasjonuję cię fotografia.

gregg nie napisał ile chce wydać, a podkreślił ze ma być do "fotografiki". Według mnie, S2233W jest najrozsądniejszym wyborem. Tego nie kupuje się na rok czy tez dwa.
Ale temat juz nieaktualny, a i tak wszystko zależy od wymagań.
Dla potomnych. niestety gotowe profile nic nie dadzą. Rozrzut parametrów matryc, nawet ciut lepszych monitorach jest zbyt duży.
Mam pytanie, ma ktoś może w Wieluniu (może znacie kogoś) kalibrator X-Rite I1 Pro?
Chciałbym odpłatnie wypożyczyć.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW