R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Administrator
2010-01-15, 21:10
Policja w regionie
Autor Wiadomość
czarny 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 3 razy
Wiek: 42
Dołączył: 12 Cze 2007
Posty: 265
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-01-14, 21:02   Policja w regionie

Ostatnio miałem niemiłe spotkanie z funkcjonariuszami policji. Schowani za domami zauważyli że niby nie zatrzymałem się na STOP.Najlepsze jest to że owi funkcjonariusze nie zatrzymali mnie od razu po "wykroczeniu" tylko ruszyli za mna i po kilku kilometrach pokazali mi "lizak". Czy tak powinna się zachowywac Polska policja schowani, niewidoczni a co śmieśznie wlepiają mandat "po czasie". Co o tym myslicie??
Ostatnio zmieniony przez Panterka 2010-01-14, 21:06, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
jozefina22 
Dojeżdża PKSem
jozefina22


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 08 Lut 2009
Posty: 216
Skąd: tutejsza
Wysłany: 2010-01-15, 10:49   Re: Policja w regionie

czarny napisał/a:
Ostatnio miałem niemiłe spotkanie z funkcjonariuszami policji. (...) Co o tym myslicie??

Przepraszam, ale by się wypowiedziec " co o tym myślę" musiałabym zrozumieć Twój post....Blondi jestem to nie rozumie.... Napisz proszę jeszcze raz, tak by nawet blondynka pojęła o co biega i jak się rzeczy miały.... Podstawowe pytanie to ; zatrzymałeś się czy nie, przed tym znakiem STOP ? :? Bo nie wiem co znaczy..." niby" :?
_________________
Głupota, to pewien rodzaj używania mózgu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-01-15, 12:07   

jozefina22 napisał/a:
Podstawowe pytanie to ; zatrzymałeś się czy nie, przed tym znakiem STOP ?

Nie ma w przepisach nic o zatrzymywaniu się przed znakiem stop, czy za znakiem stop.
przepisy ruchu drogowego napisał/a:
B-20 Stop
Znak ten oznacza:
- zakaz wjazdu na skrzyżowanie bez zatrzymania się przed drogą z pierwszeństwem
- obowiązek ustąpienia pierwszeństwa uczestnikom ruchu poruszającym się tą drogą.

Zatrzymanie powinno nastąpić w miejscu wyznaczonym w tym celu - znak poziomy P-12, a w razie jego braku - w takim miejscu, w którym kierujący może upewnić się, że nie utrudni ruchu na drodze z pierwszeństwem.
Znak umieszczony w obrębie skrzyżowania dotyczy tylko najbliższej jezdni, przed którą został ustawiony.

Także: najpierw zadaj poprawne pytanie, żeby dostać poprawną odpowiedź.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
czarny 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 3 razy
Wiek: 42
Dołączył: 12 Cze 2007
Posty: 265
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-01-15, 12:45   

Chodzi mi o zachowanie policji. Zatrzymują nie od razu tylko po paru kilometrach
Ostatnio zmieniony przez czarny 2010-01-15, 12:56, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2010-01-15, 12:48   

Ferbik napisał/a:
Nie ma w przepisach nic o zatrzymywaniu się przed znakiem stop, czy za znakiem stop.

Cytat:
B-20 Stop
Znak ten oznacza:
- zakaz wjazdu na skrzyżowanie bez zatrzymania się przed drogą z pierwszeństwem

Ferbik, ja interpretuję to jako zakaz wjazdu na skrzyżowanie bez zatrzymania się, czyli bezwzględnie trzeba się zatrzymać :D . Definicja zatrzymania jest prosta, koła się kręcą, zatrzymania nie ma, koła stoją w miejscu, zatrzymanie jest :P . To odwieczny problem kierowców, niestety :twisted: .

czarny, jakby na to nie spojrzeć, odpowiedz sobie na pytanie;
jozefina22 napisał/a:
zatrzymałeś się czy nie, przed tym znakiem STOP ?

Uwzględniając definicję zatrzymania się ;) .

Teraz kwestia „schowania” policjantów, sam zauważyłeś że to skrzyżowanie, ruch w mieście, więc trudno mówić tutaj o jakimś chowaniu się, gdy wszędzie są załomy i naroża budynków, fakt mogli przecież stanąć na samym środku tego skrzyżowania :razz: :) .
Jeśli chodzi zaś o zatrzymanie po kilku kilometrach, pewnie jakbyś coś próbował „wywojować” na tym polu, to dostaniesz odpowiedź, że wcześniej nie było możliwości zatrzymania Cię tak, żeby nie utrudniać ruchu innym użytkownikom dróg ;) , albo coś w tym stylu :| .
Masz pretensję o kilka kilometrów, czyli minut :D , Polańskiego ścigają po 30 latach, co on ma powiedzieć :P . To oczywiście dla rozluźnienia atmosfery ;) .

Faktem jest, że policja, to jeszcze jeden organ, z którym zwykły zjadacz chleba nie jest w stanie wygrać, a już na pewno nie tak łatwo, więc myślę że jedynym miejscem gdzie możesz wyładować swoją złość, jest tylko to forum :twisted: :D .

PS. dużo Cię to kosztowało? :sad:
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
jozefina22 
Dojeżdża PKSem
jozefina22


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 08 Lut 2009
Posty: 216
Skąd: tutejsza
Wysłany: 2010-01-15, 12:51   Re: Policja w regionie

czarny napisał/a:
niby nie zatrzymałem się na STOP.


Cytat:
zatrzymałeś się czy nie, przed tym znakiem STOP ? Bo nie wiem co znaczy..." niby"

Wiem już ferbik , że jesteś miszczem w rozbijaniu g....na atomy, ale twoja błyskotliwa inteligencja nie pozwoliła ci zapewne, na zwrócenie uwagi na kluczowe słowo niby w opisie czarnego. Bo o to słowo niby mi chodzi....a nie to czy zatrzymał się za, na, przed znakiem lub w innym miejscu do tego przeznaczonym ( co tak pięknie zacytowałeś ) - szkoda, że nie własnymi słowy.
To jedno....drugie zaś to uprzejmie już drugi raz informuje , że nie zamierzam i nie życzę sobie "dyskusji" z osobami o twoim poziomie kultury...a właściwie, to jej braku. Bez odbioru.

Pierwsze ostrzeżenie za ubliżanie i pokazywanie swojej lepszości od innych.
Ferbik
_________________
Głupota, to pewien rodzaj używania mózgu.
Ostatnio zmieniony przez Ferbik 2010-01-15, 16:29, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
czarny 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 3 razy
Wiek: 42
Dołączył: 12 Cze 2007
Posty: 265
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-01-15, 12:53   

miko tak jak pisałem już wcześniej chodzi o zachowanie policji. Po drugie to nie było w mieście. Po trzecie według przepisów policja ma być widoczna a nie chować sie po "kątach".Skoro stali to mogli zatrzymac bo akurat jest miejsce, tylko woleli zrobić sobie mini pościg.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
majk-el 
Wieluniaczek
garnki lepi



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 08 Mar 2006
Posty: 1805
Skąd: okalew/wrocław
Wysłany: 2010-01-15, 13:21   

czarny napisał/a:
Chodzi mi o zachowanie policji. Zatrzymują nie od razu tylko po paru kilometrach


Ale spokojnie jechali za Tobą czekając aż popełnisz kolejne wykroczenie czy po prostu nie mogli Cie dogonić bo późno się zebrali ?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
czarny 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 3 razy
Wiek: 42
Dołączył: 12 Cze 2007
Posty: 265
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-01-15, 13:26   

wiesz sypneli tylko mamndat za ten STOP za nic innego
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-01-15, 16:38   

miko 005, no ja to dokładnie tak samo ująłem, józefina chciała namącić zadając pytanie, czy czarny zatrzymał się przed znakiem stop, gdzie on sam napisał, że nie zatrzymał się na stop. Dlatego zwróciłem jej uwagę, że w przepisach nie ma czegoś takiego jak zatrzymanie się przed, czy za znakiem, tylko zatrzymanie powinno nastąpić w miejscu wyznaczonym w tym celu - znak poziomy P-12, a w razie jego braku - w takim miejscu, w którym kierujący może upewnić się, że nie utrudni ruchu na drodze z pierwszeństwem. Nie tyczy się to tylko skrzyżowań, ale także przejazdów kolejowych chociażby.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-01-15, 17:39   

Ferbik i JOzefina - dajcie sobie na wstrzymanie.


Ferbik napisał/a:
no ja to dokładnie tak samo ująłem, józefina chciała namącić zadając pytanie, czy czarny zatrzymał się przed znakiem stop,


Ferbik ale to Twój problem, że w taki sposób zinterpretowałeś ten post. Dla mnie przesłanie tego pytanie jest jasne: Czy czarny zastosował się do znaku i zatrzymał samochód czy też nie zrobił tego.

Każdy post odbiegający od tematu zostanie usunięty.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-01-15, 18:39   

Administrator napisał/a:
Ferbik ale to Twój problem, że w taki sposób zinterpretowałeś ten post. Dla mnie przesłanie tego pytanie jest jasne: Czy czarny zastosował się do znaku i zatrzymał samochód czy też nie zrobił tego.

Nie. Ja nie zinterpretowałem, bo nie ma czego interpretować. Czarny napisał wyraźnie:
czarny napisał/a:
nie zatrzymałem się na STOP

jozefina zmieniła jego wypowiedź i napisała równie wyraźnie:
jozefina22 napisał/a:
zatrzymałeś się czy nie, przed tym znakiem STOP ?

To nie jest żadna interpretacja, tylko nieznajomość lub znajomość przepisów ruchu drogowego. Czy to ja przekręcam? Nie. Zatrzymanie się na tzw. STOP jak to ujął czarny jest jak najbardziej przepisowe, bo zatrzymanie się przed znakiem STOP wg jozefiny mogłoby się skończyć tragedią, bo akurat zatrzymanie się przed tym znakiem nie gwarantuje pełnego obrazu dobrej widoczności (nie będę już kolejny raz powtarzał, że to znak poziomy itd... wskazuje miejsce zatrzymania się) :cry: . Ale tego chyba tłumaczyć nie muszę. Zwróciłem tylko uwagę na tak drobny, ale jakże istotny szczegół, za który zostałem nazwany człowiekiem bez kultury przez osobę, która czepia się szczegółów w każdym swoim poście.

PS. Dla tych, którzy nadal nie kumają, wytłuściłem dwie frazy, na które zwróciłem uwagę.

Odnośnie natomiast całego zajścia, to można by temat przyrównać do tego, gdzie policja passatem ścigała jednego z forumowiczów, który przekroczył na motocyklu dozwoloną prędkość i dopiero zatrzymali go po dłuższej gonitwie.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-01-15, 18:56   

Ferbik napisał/a:

Nie. Ja nie zinterpretowałem, bo nie ma czego interpretować. Czarny napisał wyraźnie:
czarny napisał/a:
nie zatrzymałem się na STOP


Ja chyba czytam inne forum:

czarny napisał/a:
Ostatnio miałem niemiłe spotkanie z funkcjonariuszami policji. Schowani za domami zauważyli że niby nie zatrzymałem się na STOP.Najlepsze jest to że owi funkcjonariusze nie zatrzymali mnie od razu po "wykroczeniu" tylko ruszyli za mna i po kilku kilometrach pokazali mi "lizak". Czy tak powinna się zachowywac Polska policja schowani, niewidoczni a co śmieśznie wlepiają mandat "po czasie". Co o tym myslicie??
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-01-15, 18:59   

A co ma słowo niby do przekręcenia z zatrzymania się na STOP na zatrzymanie się przed znakiem STOP? Nie czepiam się słowa niby, tylko zwracam uwagę na to, co wytłuściłem w swoim poprzednim poście.

Słowo niby nie ma tu najmniejszego znaczenia, skoro czarny dostał mandat i go przyjął. EOT.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-01-15, 19:13   

Dla mnie wyrażenie "Schowani za domami zauważyli że niby nie zatrzymałem się na STOP." oznacza że zatrzymał się, a policjanci twierdzą inaczej. Absolutnie nie zinterpretowałbym tej wypowiedzi jako to, że przyznaje się do niezatrzymania ! Może niech inni się wypowiedzą, bo ja naprawdę rozumiem tą wypowiedź zupełnie inaczej niż Ty.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW