R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Panie Starosto!
Autor Wiadomość
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 44
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-01-25, 09:38   

Podstawowym pytaniem powinno być jak PUP wywiązuje się ze swoich obowiązków jakim jest chyba zmniejszanie poziomu bezrobocia (chociaz ustawowej definicji zadań urzędów pracy nie znam). Śmiem twierdzić że jest z tym kiepsko. Jedyne co może zaoferowac to sporadyczne oferty dla stażystów - pracodawcy chętnie przyjmują na staże bo mają w ten sposób darmowego pracownika.
W innym temacie pisałem, że na liście oczekujących na dofinansowania dla osób zakładających działalność gospodarczą jest ponad 300 osób. A środków obecnie brak... Nawet jeśli sie pojawią to zapisując się w tej chwili realna szansa na pieniądze jest za około rok :D

A tak ogólnie to chodzi o to, że skoro kasy na programy brak, ofert pracy nie ma, to po co utrzymywać taka armię pracowników PUP? 45 pracowników - i to biurowych - to już całkiem spora firma.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ekstrudowany 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-01-25, 11:48   

Jestem tylko tępym robolem! Chamem bez wykształcenia! Prostakiem! Nie wiem co powinien zrobić starosta. Za wysokie progi dla mnie. Wiem tylko co zrobiłby mój szef, gdyby nie było roboty. Wylałby wszystkich na zbity pysk albo wynalazł takie zajęcia, żeby pracownicy za darmo pieniędzy nie brali. A co by zrobiono z szefem, który nie umie lub nie ma władzy aby zorganizować pracę? To samo! I to samo należałoby zrobić ze starostą, jego urzędem i jego dworem, do którego należy i dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy jako kierujący jedną z jednostek organizacyjnych starostwa. O tym co należałoby zrobić niech wypowiedzą się mądrzejsi ode mnie. Wiem tylko, że podstawowym zadaniem PUP, poza mydleniem oczu, jest przyznawanie i wypłata zasiłków. Ofert pracy brak, ofert na staż tylko kilka,funduszy brak, to i ciśnie się pytanie na usta- co oni do (słowo wymoderowano) nędzy tam robią? Zajmują się ewidencją bezrobotnych? Uzyskanie informacji: od czego jest PUP okazało się dla mnie-prostaczka, za trudne. Trafiłem tylko na schemat organizacyjny z 47 etatami. Ciekawe czy mają jakieś vacaty przy tym nawale pracy. Porażająca jest również obsługa- pełna profesjonalizacja! Młode przyjmują papiery i podają starej, po czym odbierają od starej i oddają petentowi.Niezły etat! Podawacz chyba. Co to za starosta, który nie reaguje na krytykę. Pełno go tylko na wszelkiego rodzaju uroczystościach i akademiach. Odpowiadanie na krytykę jest poniżej jego godności. Obłuda i arogancja "władzy" jest porażająca i przypomina tę z lat 80-tych. I guzik mnie obchodzi, że struktura urzędu przyszła z województwa. Guzik mnie obchodzi, że starosta nic nie może i z próżnego nie naleje. Guzik mnie obchodzi że część zatrudnionych w urzędach,zatrudniona jest ze względu na kwalifikacje, a nie koligacje rodzinne i towarzyskie. Jestem bezczelnym chamem bez kultury i wskażę,że panna Krysia to siostrzenica pana Kazia i pozostanę ślepy na fakt,że ma fakultet z religioznawstwa i ochrony środowiska i jak mało kto nadaje się na swoje stanowisko. A to że pani Małgorzata ukończyła z wyróżnieniem pedagogikę specjalną na uniwersytecie w Lututowie-zaocznie, wieczorowo oczywiście,również nie będzie miało dla mnie żadnego znaczenia. Jako prostak, patologia i obywatel drugiej kategorii wywlekę to na światło dzienne i zadam proste pytanie: dlaczego Urząd PRACY nie ma dla mnie PRACY, a ma pracę dla 47 urzędników. Bo tak mi nakazuje zawiść, zazdrość i egoizm. W nosie mam zrozumienie. Nikt mi nie płaci za obiektywizm, a za parę złotych,albo taki fajny etat w PUPie gotów jestem "utopić" bliźniego urzędnika w łyżce wody. Taki jest mój przywilej, więc wszyscy "szlachetni i pełni zrozumienia obrońcy" niech sobie darują odpowiedzi.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
marcin-gorski 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 2 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Lip 2009
Posty: 420
Piwa: 4/2
Skąd: Gaszyn
Wysłany: 2010-01-25, 12:29   

ochłoń człowiecze bo gorycz przez Ciebie przemawia. Nikt Cie nie nazwał prostakiem czy chamem. Żaden człowiek nie zasługuje na takie miano. A co do Twoich słów myślę, że jest w nich sporo racji --> ty oczekujesz pracy, oni powinni Ci ją zapewnić. Nadal jednak skłaniam się ku opinii, że obecnie z pracą jest ciężko i jest za wysokie bezrobocie ( niezależny od tych urzędników ) , a w związku z tym należy zwolnić 40 osób z PUP żebyś ty poczuł się lepiej i aby kolejni wzmocnili szeroki bezrobotnych? Tego zrozumieć już nie mogę.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Dominika 
WIELUNIAK


Pomogła: 24 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2005
Posty: 3430
Piwa: 3/4
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2010-01-25, 14:22   

Moim zdaniem to bardzo dobrze, że Ekstrudowany wyrzuca swoje żale tutaj, a nie bezpośrednio do jakiegoś pracodawcy. :D Ma to działanie terapeutyczne, no i nie obraża przynajmniej potencjalnego pracodawcy.

No chyba, że aspiruje na jakieś stanowisko podległe staroście ewentualnie jako urzędnik w PUP... :wink:

Nieraz czytałam takie "wiadomości" przysłane jako list motywacyjny. Mogę tylko napisać, że reakcja pracodawcy nie była taką jaką planował adresat listu. Szczegóły zachowam dla siebie. :wink:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 44
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-01-25, 14:22   

marcin-gorski, nie dziw się że ludzi irytuje fakt, że PUP zatrudnia 50 osób które maja zająć sie głównie pomaganiem bezrobotnym w poszukiwaniu pracy, tak naprawdę tym się nie zajmuje. Ja rozumiem, że nie ma na rynku ofert, ale w takim razie pytanie czy potrzeba nam 50 etatów do administrowania tymi kilkoma ofertami pracy.
A może jest tak, że wkład UP w zmniejszanie bezrobocia jest taki, że zatrudnia on tych kilkudziesięciu bezrobotnych we własnym biurze... :D

Cytat:
Urząd Pracy realizuje zadania własne oraz zadania przekazane porozumieniami zawartymi z jednostkami samorządu terytorialnego i administracji rządowej, w szczególności:

-udziela pomocy bezrobotnym i poszukującym pracy w znalezieniu pracy, a także pracodawcom w pozyskaniu pracowników przez pośrednictwo pracy i poradnictwo zawodowe,
-rejestruje bezrobotnych i poszukujących pracy,
-przyznaje i wypłaca zasiłki oraz inne świadczenia z tytułu bezrobocia,
-inicjuje, organizuje i finansuje usługi i instrumenty rynku pracy oraz projekty lokalne i inne działania na rzecz aktywizacji bezrobotnych,
-wdraża instrumenty rynku pracy,
-inicjuje i realizuje przedsięwzięcia mające na celu rozwiązanie lub złagodzenie problemów związanych z planowanymi zwolnieniami grup pracowników z przyczyn dotyczących zakładu pracy,
-inicjuje i wspiera tworzenie klubów pracy,
-realizuje zadania wynikające z prawa swobodnego przepływu pracowników między państwami członkowskimi Unii Europejskiej lub państwami, z którymi Unia Europejska zawarła umowy o swobodzie przepływu osób, w szczególności realizowanie zadań z zakresu udziału w sieci EURES.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ekstrudowany 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-01-25, 15:56   

Ludzie! Co wy ciągle wyjeżdżacie z tą "goryczą"? "Gorycz" to ja toleruję tylko w piwie. Wszyscy wzięli się za psychoanalizę. Co z wami? Czyżbyście byli urzędnikami po psychologii i czujecie się obrażeni moimi "wycieczkami"? Dlaczego niepotrzebni urzędnicy nie mieliby wylecieć na zbity pysk? Bo sprawiedliwość społeczna, wrażliwość na krzywdę ludzką i zrozumienie dla trudnej sytuacji rodzin urzędniczych...? Jestem egoistą- (słowo wymoderowano) i obojętny jest mi ich los.To wielki ciężar dla podatników i psychoanalizy jebaków-amatorów nie poprawią budżetu starostwa, ani nie uzdrowią sytuacji na rynku pracy. Pewnie, że chciałbym dostać taką robotę. Głupi by nie chciał. Mało tego! Wcale nie miałbym wyrzutów sumienia jeśliby stało się to kosztem pani Basi albo Zuzi. Tak się jednak składa, że jestem po drugiej strony barykady i mogę sobie poużywać. I co zabawniejsze ,to mam rację. Zaciemnianie problemu jakąś psychoanalizą nic nie da. Za dużo urzędników-psychologów, za mało pracowników komunalnych. Gdybym był jednym z ww. urzędników to broniłbym polityki starosty jak lew. Ale to pozostaje w sferze "gdybania". Teraz wskazałem problem- 47 etatów na dwie oferty pracy. I czytając odpowiedzi forumowiczów zaczynam dochodzić do wniosku, że należałoby przyjąć jeszcze kilku urzędników, aby poprawić jakość usług PUPu. Szanowni Psycholodzy Amatorzy! Pora wejrzeć we własną psychikę i zadać sobie pytanie- co ze mną jest nie tak? Spośród 10 mln Polaków czynnych zawodowo 47% pracuje w ZUS, KRUS, skarbówce, organach państwa i samorządu. Dane z tygodnika "Wprost"- ostatni numer, a wy mi tu z psychoanalizą wyjeżdżacie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Dominika 
WIELUNIAK


Pomogła: 24 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2005
Posty: 3430
Piwa: 3/4
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2010-01-25, 16:11   

Ekstrudowany- masz prawo do swojego zdania, do tego, że nie podoba Ci się struktura organizacyjna PUP, ZUS itp. Jednak tak jak napisałeś, możesz sobie ponarzekać. Oczywiście w pewnych granicach. Tu na forum są również władze, które nie pozwolą obrażać innych.
Rozumiem Twoją frustrację, ale rozumiem też pracodawcę, do którego wysyłasz po raz 10 aplikację i nie dostajesz na nią żadnej odpowiedzi.
PS. Ja też szukam ciekawej, satysfakcjonującej pracy. :wink: a do psychoanalizy mi bardzo daleko. 8)

Pozdrawiam i życzę powodzenia!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mixas 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 5 razy
Wiek: 41
Dołączył: 07 Kwi 2009
Posty: 455
Piwa: 1/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-01-25, 16:53   

A najlepiej to wszystkich zwolnić niech w każdym urzędzie zostanie jeden pracownik bo po co trzymać darmozjadów? Trochę prostolinijne myślenie. Zresztą co się będę produkował. Mimo tego że czasami nie wszystko od nas zależy to jednak każdy jest kowalem swojego losu w tym stopniu na który ma wpływ.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 44
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-01-25, 18:18   

Ja tam rozumiem Ekstrudowanego. Można się wkurzyć jak są dwie oferty pracy w urzędzie, który zatrudnia prawie 50 osób. Pojawia się pytanie czy aż taki aparat urzędniczy jest potrzebny żeby przedstawić dwie oferty pracy.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ekstrudowany 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-01-25, 20:43   

No masz! Następna "obrażona" się odezwała. Cenzor domorosły. Gdyby nie to, że zaraz by mnie tu taki cenzor nastoletni, nazywający się władzą wyciął, to bym ci pokazał taką "wycieczkę osobistą", że by ci uszy zwiędły! O jakiej aplikacji ty gadasz? Ja nie szukam roboty w PUPie. Musiałbym na głowę upaść. I skończ najpierw podstawówkę a potem się bierz za wyciąganie wniosków. Co? Mamusia pracuje w urzędzie? I do czego doprowadziły moje delikatne sugestie, że trójstopniowy podział władzy samorządowej jest do kitu i należałoby wrócić do tego z przed reformy Buzka? Starosto bezużyteczny! Masz wiernych obrońców wśród młodych aktywistów. Co prawda nie wiedzą o czym piszą, ale piszą, grożą i szczerze cię popierają. Ciebie i twój dwór. Niestety Patologia i lumpenproletariat nie mają się gdzie wypowiedzieć, więc wypowiedzą się w inny sposób.

Zmień ton swoich postów, bo za chwilę się pożegnamy. I bierz połowę.
Ferbik
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 44
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-01-25, 20:49   

Ekstrudowany, zyskasz więcej zwolenników zmieniając trochę język. Być może to co mówisz jest słuszne, natomiast to jak mówisz jest nie do przyjęcia.
Ostatnio zmieniony przez red 2010-01-25, 21:05, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
mixas 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 5 razy
Wiek: 41
Dołączył: 07 Kwi 2009
Posty: 455
Piwa: 1/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-01-25, 20:59   

Jak jesteś taki odważny to podaj swoje prawdziwe imię i nazwisko.
Niestety twoje pseudo sofistyczne metody mnie nie poruszają, ale obrażać się nie pozwolę. Więc trochę stonuj.

Masz problem zorganizuj jakąś partie startuj w wyborach i rządź sam zobaczysz jak cię wszyscy będą kochać. Bo takich cwaniaków co dużo mówią i mało robią to jest więcej niż tych co robią odwrotnie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Dominika 
WIELUNIAK


Pomogła: 24 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2005
Posty: 3430
Piwa: 3/4
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2010-01-25, 21:15   

Ekstrudowany napisał/a:
No masz! Następna "obrażona" się odezwała. Cenzor domorosły. Gdyby nie to, że zaraz by mnie tu taki cenzor nastoletni, nazywający się władzą wyciął, to bym ci pokazał taką "wycieczkę osobistą", że by ci uszy zwiędły! O jakiej aplikacji ty gadasz? Ja nie szukam roboty w PUPie. Musiałbym na głowę upaść. I skończ najpierw podstawówkę a potem się bierz za wyciąganie wniosków. Co? Mamusia pracuje w urzędzie? I do czego doprowadziły moje delikatne sugestie, że trójstopniowy podział władzy samorządowej jest do kitu i należałoby wrócić do tego z przed reformy Buzka? Starosto bezużyteczny! Masz wiernych obrońców wśród młodych aktywistów. Co prawda nie wiedzą o czym piszą, ale piszą, grożą i szczerze cię popierają. Ciebie i twój dwór. Niestety Patologia i lumpenproletariat nie mają się gdzie wypowiedzieć, więc wypowiedzą się w inny sposób.


Jeżeli to było do mnie, to proponuję eksperyment:

Ekstrudowany- proszę napisz mi coś negatywnego dotyczącego mojej osoby. Ogranicz się do 1. :wink:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Goro 
Czytał o Wieluniu



Wiek: 34
Dołączył: 25 Paź 2009
Posty: 47
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-01-25, 23:05   

Ekstrudowany jakoś nie umiem Cię zrozumieć a najbardziej tego że obrażasz innych i to mi się nie podoba. Proponuję Ci ,,wycieczkę osobistą" do psychologa albo psychiatry bo w Twoim przypadku tylko ta metoda może pomóc:). Masa z nas szuka pracy ale ja mimo że jej nie mam nie zazdroszczę innym że siedzą w urzędach..zamiast 50 pracowników niech zatrudnią 100 będzie mniejsze bezrobocie i to na tyle...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 44
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-01-25, 23:37   

Goro napisał/a:
zamiast 50 pracowników niech zatrudnią 100 będzie mniejsze bezrobocie i to na tyle...

Nie nie no z tym to się nie zgodzę. Nie chodzi o to zeby likwidować bezrobocie rozrostem biurokracji. Ilość urzędników winna być proporcjonalna do ilość zadań wykonywanych przez urząd. Niestety zadań jest za dużo (wiele zbędnych) a dodatkowo mamy przerost ilości urzędników, co powoduje słuszną frustrację wśród reszty społeczeństwa.
Nie podoba mi się za to forma wylewania żalów, ale może donośny i bezkompromisowy głos ożywi trochę forum :D
Ostatnio zmieniony przez red 2010-01-26, 14:38, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW