R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Panie Starosto!
Autor Wiadomość
Krool50 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Wiek: 57
Dołączył: 01 Sty 2008
Posty: 312
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-01-26, 09:20   

red napisał/a:
Nistety zadań jest za dużo (wiele zbędnych) a dodatkowo mamy przerost ilości urzędników


Zdanie jest wewnętrznie sprzeczne. Albo jest za dużo zadań na ilość urzędników. Albo urzędników jest więcej niż potrzeba do wykonania przypisanych im zadań.
A tak w ogóle, chłop ma rację. Czy ktoś trzyma 5 samochodów jak mu potrzebny jeden?
Czy ktos kupuje 5 bochenków chleba jak mu potrzebny jeden?
Chyba, że ten ktoś ma za dużo kasy ale w tym przypadku na to nie wygląda.
Biurokracja to taki zmyślny sposób na nieefektywną walkę z bezrobociem.

http://new-arch.rp.pl/art...a_w_Polsce.html

Gazeta
Biurokracja w Polsce
22.03.1999, DP

RAPORT "RZECZPOSPOLI-

Biurokracja w Polsce

Biurokracja w naszym kraju rośnie. Jest coraz więcej urzędników, przepisów, decyzji. Czy w ślad za ilością idzie dobra jakość usług świadczonych przez urzędy? "Rzeczpospolita" przygotowała raport specjalny o biurokracji.

W 1990 roku administracja miała półtoraprocentowy udział w zatrudnieniu w gospodarce narodowej, pod koniec lat dziewięćdziesiątych już prawie trzyprocentowy. W 1990 roku wydano na administrację państwową z pieniędzy podatników niecałe 564 mln zł (po przeliczeniu na nowe złote) . Dziewięć lat później do administracyjnej "kieszeni" ma trafić prawie dziesięć razy więcej. Realnie, jeśli uwzględnić skutki inflacji, wzrost wydatków na administrację w latach 1990 --1999 przekroczy 7 procent. W tym okresie wydatki całego budżetu realnie maleją o prawie 21 procent.


W 1990 roku powstało około 600 ustaw, zarządzeń i rozporządzeń, w 1998 roku -- 1200. Coraz grubsze są roczniki Dziennika Ustaw i Monitora Polskiego. Po kilkadziesiąt do kilkuset aktów prawa miejscowego wydaje co roku każda z dwu i pół tysiąca polskich gmin. Teraz, wraz z nowymi szczeblami samorządu, dojdą przepisy powiatowe i wojewódzkie. Od 1990 roku liczba spraw wpływających do Naczelnego Sądu Administracyjnego wzrosła pięciokrotnie. Coraz częściej NSA przyznaje rację skarżącym się.

Biurokracja -- urzędnicy, przepisy i decyzje -- jest w nowoczesnym społeczeństwie potrzebna. Jednak powinna być kompetentna, sprawna, uczciwa i przyjazna. Jak wynika z sondażu PBS dla "Rzeczpospolitej", wśród Polaków dominują opinie: że urzędników jest za dużo i pracują oni przeciętnie; że przepisów i regulacji nadmiernie się namnożyło, a w dodatku daleko im do prostoty; że decyzje, nawet sprawiedliwe, zapadają za wolno.
_________________
S. J. Lec
Czasami ciemno od skrzydeł anielich
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ekstrudowany 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-01-26, 10:33   

Dzięki za słowa całkowicie niekonstruktywnej krytyki. Nie sądziłem, że że MOJA krytyka struktury PUP i w ogóle administracji samorządowej wzbudzi taką krytykę MOJEJ bezwartościowej osoby. Na wstępie odpowiem "Dominice", która SAMA prosiła o to bym napisał coś negatywnego o niej. Proszę bardzo! 1) Masz rozbuchane ego nazywając się "władzą forum"-przewróciło ci się w głowie i masz zapędy dyktatorskie 2) Ani słowem nie odniosłaś się do merytorycznych treści moich wypocin- stąd wnioskuję,że nic nie zrozumiałaś i jesteś "blondynką". (a może nie wiesz co znaczy słowo "merytorycznie"? 3)Od kiedy nazwanie osoby publicznej "bezużyteczną", "zbędną", "niewykwalifikowaną" jest obraźliwe? To jest nasze podstawowe, obywatelskie prawo do krytyki. Jeśli mu zaprzeczasz to jesteś niebezpieczna i twój "guru", twoja skryta miłość,słońce Karpat i ukochany wasz wódz- Ferbik, czym prędzej powinien cię zwolnić. Miał być jeden powód, a zrobiły się trzy! Pozostałe sześć sobie daruję. Jeśli naprawdę poczujesz się obrażona to macie moje IP- możesz wnieść sprawę do sądu! Panu "mixasowi" nie będę odpowiadał- jestem prostakiem i chamem bez szkoły, i nie wiem co to znaczy sofistyka. Jeśli chodzi o pana "Goro", to przecież prosiłem żeby "śnieżni chłopcy" nie odpowiadali na moje teksty! Tyczy się to również dziewcząt o "wiadomym kolorze włosów". Nie róbcie z tego forum "towarzystwa wzajemnej adoracji" i kółka parafialnego. Więcej odwagi i krytycyzmu. Może starosta przestanie was ignorować i zejdzie z wyżyn Olimpu i raczy odpowiedzieć maluczkim prostaczkom. Takie wyniosłe milczenie zrozumiałbym jeśliby sprawa dotyczyła by prezydenta RP, a nie maluczkiego starosty maluczkiego powiaciku, który w dodatku jest absolutnie świadomym tego,że jest "piątym kołem u wozu" administracji samorządowej. Obrazić go i sprowokować to jedyny sposób na uzyskanie jakiejkolwiek odpowiedzi. Do tej pory obdarza was jedynie pogardą i wyniosłym milczeniem. Takim ugrzecznionym dupowłażeniem nigdy nie doczekacie się odpowiedzi
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Dominika 
WIELUNIAK


Pomogła: 24 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2005
Posty: 3430
Piwa: 3/4
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2010-01-26, 10:38   

Ekstrudowany,
dziękuję, że mi o tym napisałeś. Zastanowię się nad tym. Jednak nie jestem tutaj po to, aby być taką, jaką chcesz, żebym była.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-01-26, 10:41   

Banować, czy dokarmiamy? ;)
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
marcin-gorski 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 2 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Lip 2009
Posty: 420
Piwa: 4/2
Skąd: Gaszyn
Wysłany: 2010-01-26, 10:50   

po co mu odpisujecie?? ;) nakręcacie go :) niech sobie pogada jak jego posty będą bez odzewu to zrozumie że taką postawą nic nie osiągnie ;)

Jestem przeciwny aby banować ot tak po prostu ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2010-01-26, 11:47   

marcin-gorski napisał/a:
po co mu odpisujecie?? ;) nakręcacie go :)

Bo ma sporo racji, tyle tylko że wyraża ją w dosyć kontrowersyjny sposób ;) . Chociaż jest on trochę spowodowany brakiem zrozumienia ze strony innych, co słusznie mogło Go zirytować :P .

Krew może człowieka zalać, jak szuka pracy, a w biurze gdzie powinien znaleźć pomoc i normalny odruch ludzkiego współczucia, znajduje wrogie spojrzenia, lekceważącą obsługę, na dodatek w stosunku: On jeden, ich czterdziestu paru :shock: .
Zadam pytanie, czy można zrazić się do urzędu, który w swym założeniu powinien pomagać bezrobotnym ( nie tylko wypłacać ok. 550zł ), sam jednak zatrudnia armię ludzi, w zamian proponując góra kilka etatów.

Bawimy się w ekonomię, OK. Jeden etat w PUP to ok. 1500zł netto ( chyba ;) ), to pieniądze dla trojga bezrobotnych (dwojga, bo tą trzecią będzie pani z PUP :P ), redukcja o połowę daje jakieś …… : 20 osób zwolnionych z PUP, to 40 dodatkowych zasiłków dla bezrobotnych ( w sumie 60, ale to z tymi zwolnionymi ;) ).
Ale nie o to chodzi, bo każdy chce pracować, każdy, nie tylko nadęte panie z PUP.
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-01-26, 11:50   

Chciałbym przypomnieć, że PUP ma już swój temat w dziale Pręgierz.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
mixas 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 5 razy
Wiek: 41
Dołączył: 07 Kwi 2009
Posty: 455
Piwa: 1/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-01-26, 14:32   

Ja bym nie banował. Każdy ma swoje zdanie pozbawianie go kogoś nikomu nie pomoże.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-01-26, 14:52   

Nie chodzi o wyrażanie własnego zdania, tylko o sposób jego wyrażania.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Spooky 
Wieluniaczek



Pomógł: 18 razy
Wiek: 33
Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 1578
Otrzymał 8 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-01-26, 15:11   

Ja też bym nie banował. Wolność słowa to podstawa, a sposób jego wyrażania w przypadku Estrudowanego jest co prawda dosyć bezceremonialny, ale nie do tego stopnia, by zasługiwał na zbanowanie.
_________________
I'd agree with you, but then we'd both be wrong
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 44
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-01-26, 15:18   

Krool50 napisał/a:
Zdanie jest wewnętrznie sprzeczne. Albo jest za dużo zadań na ilość urzędników. Albo urzędników jest więcej niż potrzeba do wykonania przypisanych im zadań.

Nie jest sprzeczne. Chodzi mi o to, ze nie dość że nakłada się na urzędników mnóstwo bezsensownej pracy, bo państwo ingeruje w wiele spraw w których do niczego nie jest ingerencja potrzebna, to na dodatke do tych i tak zbyt wielu spraw zatrudnia się za dużo ludzi. Zaoszczędzić można więc podwójnie - redukując ilość urzędników oraz dodatkowo zmniejszając ilość zadań urzędów.
To co piszę jst niejako tożsame z tym:
Krool50 napisał/a:
Biurokracja w naszym kraju rośnie. Jest coraz więcej urzędników, przepisów, decyzji.


miko 005 napisał/a:
Bo ma sporo racji, tyle tylko że wyraża ją w dosyć kontrowersyjny sposób . Chociaż jest on trochę spowodowany brakiem zrozumienia ze strony innych, co słusznie mogło Go zirytować

Tu się zgadzam - gośc ma sporo racji tylko język troszkę za ostry, co niestety nie przysparza mu zwolenników, a wręcz przeciwnie...
Bo jakie sa osiągnięcia PUPu? Dwie oferty pracy (nie sprawdzałem - bazuję na poprzednich wypowiedziach), kolejka chętnych na dofinansowania do działalności (które może będą za rok), kilka ofert dla stażystów (głównie w administracji typu urząd miasta, starostwo, sądy, skarbówka - czyli kasa zostaje w budżecie państwa), jakies nieprzystające do rzeczywistości szkolenia (w stylu szkolenie w zawodzie drwala na terenie pustynnym albo instruktora żeglarstwa w górach) oraz pewnie cała masa nikomu nieptrzebnej biurokracji w formie jakiś bezsensownych zestawień ilości bezrobotnych, z których i tak nikt nie wyciąga wniosków.
Do tego wszystkiego potrzeba jest prawie 50 etatów...

Więc sie nie dziwcie że człowiek się wkurza :evil:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ekstrudowany 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-01-26, 15:27   

Lepiej nie banuj! Popodpuszczaj mnie jeszcze trochę, to się może "przekrój czytelników" zmieni! Powinniście skończyć z tymi płaczliwymi tonami rodem z kółka różańcowego i oszukiwaniem forumowiczów. Dostaliście kiedykolwiek, jakąkolwiek odpowiedź na którekolwiek z pytań skierowanych do starosty albo burmistrza? Pytanie jest retoryczne. Władza ma was gdzieś! A są etaty i u burmistrza i u starosty. A na etatach urzędnicy,którzy z racji zajmowanego stanowiska powinni zajmować się odpowiedziami na pytania potencjalnych wyborców! Wszystko czego możecie się spodziewać, to "wyniosłe milczenie" , pożal się Boże, wieluńskich oligarchów. Władza jest jak spasiony buldog, jak go nie smagniesz batem, to nie usłyszysz szczeknięcia. Ugryźć też może! Starosta, burmistrz, p.Marciniak( kmdt.Policji) i prokuratorzy to jedna drużyna. Jestem świadom,że w każdej chwili mogą nieoficjalnie i oficjalnie dopasować moje IP do adresu. Również mają ludzi na etatach od tego.A żeby zdopingować ich do działania,zadam jeszcze jedno pytanie. Czy to prawda panie Starosto, że protekcja pańskiego zastępcy uchroniła dyrektora wieluńskiego muzeum od dymisji? I odczepcie się wreszcie ode mnie, bo to pytania nie do was skierowane. Wam proponowałbym skierować żądanie o udostępnienie struktury etatowej "urzędu starosty", bo sam takowej nie mogę się doszukać, a chętnie bym się jeszcze "ponapędzał" marnotrawieniem publicznych pieniędzy na tworzenie zbędnych etatów. No i jeszcze pozostaje kwestia nepotyzmu. Tu już chętnie posłucham dobrze poinformowanych forumowiczów o tym kim dla pana Józia jest pani Stasia i czyim szwagrem jest pan Kazik. Mogą być nie sprawdzone pogłoski. Może te spowodują, że ktoś odpowiedzialny zajmie się ich prostowaniem i przestanie ignorować "szacownych forumowiczów". Pozdrawiam i żegnam na nieco dłużej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-01-26, 15:46   

Ekstrudowany napisał/a:
Dostaliście kiedykolwiek, jakąkolwiek odpowiedź na którekolwiek z pytań skierowanych do starosty albo burmistrza?

Oczywiście. Pytania z tematu do Burmistrza były zadawane przez reporterów RZW. Zdziwiony?
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
maniekl 
Przyjeżdża na zakupy
Dopiero zaczynam



Pomógł: 5 razy
Wiek: 36
Dołączył: 14 Kwi 2007
Posty: 467
Skąd: Osjaków|KD
Wysłany: 2010-01-29, 19:34   

Pohybel, A czytałeś regulamin :?: ;)
_________________
Żeby tak zarobić i się nie narobić;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ecomarta 
Przyjeżdża na zakupy



Pomogła: 4 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 09 Kwi 2006
Posty: 316
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-01-29, 21:07   

Ekstrudowany napisał/a:
Dostaliście kiedykolwiek, jakąkolwiek odpowiedź na którekolwiek z pytań skierowanych do starosty albo burmistrza? Pytanie jest retoryczne. Władza ma was gdzieś! A są etaty i u burmistrza i u starosty. A na etatach urzędnicy,którzy z racji zajmowanego stanowiska powinni zajmować się odpowiedziami na pytania potencjalnych wyborców!

I oczywiście uważasz, że ci urzędnicy mają obowiązek śledzenia forów internetowych? Wyślij pytania do Starosty, Burmistrza, kogokolwiek, podpisz się coby wiedzieli na jaki adres odpowiedzieć, a pewnie odpowiedzą. Nie sztuką jest anonimowa krytyka.
Pohybel napisał/a:
Panie Starosto! Kto finansuje to "forum". Skąd administratorzy dostają pensje? Czyje interesy ma reprezentować i czyje poglądy głosić? Kto płaci rachunki? Czy jest w budżecie powiatu ślad tej "inwestycji"?

Tu już wymiękłam.... Wolność mamy, demokracje... Prywatne to forum jest. NASZE CI ONO!
Struktura urzędu? Wystarczyły dwa kliknięcia na bipie Starostwa Wieluńskiego, wyświetliła się struktura urzędu, zadania jakimi zajmuje się wydział, zatrudnieni pracownicy....
Coby nie było wątpliwości-nie pracuje w żadnym z wieluńskich urzędów, nie należę do żadnej partii i nie mam wujka, cioci, mamy brata ani nikogo "na stanowisku". Bzsensowne wykrzykiwanie zarzutów jest poprostu...bezsensowne.

http://eurzad.powiat.wiel...waly/268_09.pdf
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW