R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Overclocking
Autor Wiadomość
erni85
[Usunięty]

Wysłany: 2006-02-13, 11:43   Overclocking

Kamposie nie przejmuj się o nasze sprzęty 8) 8) Ja już się rozglądam za chłodzeniem miedzianym Cooler Master na pamięci RAM. Przydałoby się też wymienić chłodzenie na procesorze, może na miedziane Thermaltake Tower 112 i do tego podpiąć wentylator:D:D

Doskonale wiem ile moge jeszcze wycisnąć ze swojego sprzętu 8) 8) . A wtedy nawet MS Vista nie będzie mi groźna.

arch: Wydzielone z tematu "na jakim sprzęcie pracujesz".
 
   
MAR-COM 
Wieluniaczek


Pomógł: 29 razy
Wiek: 48
Dołączył: 24 Lip 2005
Posty: 1556
Piwa: 7/1
Skąd: EPJ
Wysłany: 2006-02-13, 16:26   

Uhmm, zastanawiam się po co Wam takie maszyny , co będziecie na tym robić ...
_________________
"Miałem zamiar zmienić koszulkę, ale zamiast tego zmieniłem zamiar" (Kubuś Puchatek)

www.destylarka.com
Urządzenia do produkcji wody destylowanej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
erni85
[Usunięty]

Wysłany: 2006-02-13, 20:30   

MAR-COM napisał/a:
Uhmm, zastanawiam się po co Wam takie maszyny , co będziecie na tym robić ...


MAR-COM dzięki temu poprawia się wydajność pracy na systemie operacyjnym oraz na aplikacjach, które będą uruchamiane. MS Vista, aby działać stabilnie, będzie niestety potrzebował spory zasób techniczny (zarówno szybki procesor 64 bitowy, jak i sporo pamięci RAM). Nie wspominająć już o możliwości programowania na tej architekturze, co będzie pięknym doświadczeniem :smile: :smile:
 
   
Tomek 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 10 razy
Wiek: 43
Dołączył: 21 Lip 2005
Posty: 1397
Otrzymał 5 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-02-13, 21:51   

Ta, bo overclocking prowadzi do wydajności...
_________________
Art. 146, ust. 1: "Rada Ministrów prowadzi politykę wewnętrzną i zagraniczną
Rzeczypospolitej Polskiej."
Art. 133, ust. 3: "Prezydent Rzeczypospolitej w zakresie polityki
zagranicznej współdziała z Prezesem Rady Ministrów i właściwym ministrem."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
erni85
[Usunięty]

Wysłany: 2006-02-13, 23:04   

Tomek napisał/a:
Ta, bo overclocking prowadzi do wydajności...


Tomek jeśli byś nie wiedział, to przy rozsądnym overclockingu poprawisz wydajność swojego komputera. Wszystko zależy tylko od podzespołów wchodzących w skład Twojego PC (płyty głównej, procesora, pamięci RAM), oczywiście przy wykorzystaniu odpowiedniego chłodzenia. Przed przystąpieniem do overclockingu należy się dokładnie zapoznać z możliwościami własnego sprzętu, tzn. ile będę w stanie z niego wycisnąć, aby nie stracić na spadku wydajności sprzętu.
 
   
kampos 
Czytał o Wieluniu



Dołączył: 29 Sty 2006
Posty: 34
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-03-04, 01:11   Wypowiem się i ja

Ja prezentuje sprzeczne podejście do podkręcania procesorów. Z jednej strony mój procesor jest podkręcony(10.5x192, nominalnie10.5x166); z drugiej strony nie jestem zbytnim entuzjastą overclockingu. Sądzę, że koszta, czas i ryzyko włożone w podkręcanie jest niewspółmierny do przyrostu wydajności.

Overclocking’owi procesorów towarzyszy kilka skutków ubocznych, tj. zwiększone wydzielanie ciepła, utrata stabilności systemu czy we wcale nie skrajnych przypadkach, zmniejszenie żywotności układu.

Mój wniosek jest taki, że podkręcanie, szczególnie przy wyszukanych sposobach, jest dla maniaków i pasjonatów;)
Erni: gratuluje zainteresowania tematem, bo to sposób na lepsze poznanie działania komputera. Żeby podkręcić trzeba cokolwiek wcześniej wiedzieć na temat sprzętu.

Z Pozdrowieniami Kampos
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
erni85
[Usunięty]

Wysłany: 2006-03-07, 00:12   

Kampos z tą sprzecznością to u Ciebie jest troszeczkę inaczej 8) Sam lekko drasowałeś swój sprzęcik.

Natomiast teraz przejdźmy do konkretów :) Zgodzę się z Tobą Pawle w 100%, że poprzez overclocking możemy stracić na wydajności pracy naszego komputera i skrócić czas jego żywotności (ale zapomniałeś dodać, że przy zbyt wygórowanym overclockingu).

Jeśli już będziemy chcieli przystąpić do pokręcania naszego sprzętu, powinniśmy najpierw dokładnie się z nim zapoznać, sprawdzać jak się zachowuje podczas pracy, robić wiele testów stabilności pracy komputera oraz jego podzespołów płyty głównej: procesora, pamięci RAM, karty grafiki, a także s(p)brawdzania temperatury na płycie głównej i na procesorze. Jest to bardzo istotne, ponieważ różni producenci, dopuszczają się innych temperatur granicznych. Stabilna temperatura na płycie głównej powinna się utrzymywać między 30C-35C, natomiast na procesorze między 40C-50C. Nie możemy też zapomnieć o naszym chipsecie na płycie głównej, przez który przechodzi sporo rozkazów i informacji dzięki szynie FSB. To właśnie dzięki szynie FSB możemy dokonywać overclockingu, oczywiście w miarę rozsądnych możliwości. Wiąże się to z podwyższon(ą)om tempreaturą, jednak przy dobrym chłodzeniu, skoki nie będą zauważalne. Podnosząc taktowanie za pomocą szyny FSB, podnosimy jednocześnie taktowanie dla procesora i pamięci RAM. Tracimy na ich wydajności... Lecz nie jest to do końca prawdą. Jeżeli będziemy poźniej wykonywać wiele testów pomiarówych, testów wydajności procesora, będziemy mogli to sprawdzić. Jeśli będzie coś nie tak będziemy musieli skorygować odpowiednio napięcie dla procesora np. z 1,550V - 1,575V (przy podnoszeniu napięcia procesor zacznei wydzielać więcej ciepła), a następnie wykonywać testy stabilnościowe i tak aż do uzyskania odpowiedniego rezulatatu. A to czy nasz procesor będzie pracować stabilnie 8 lat czy też 5, to nie ma różnicy, ponieważ technika się tak szybko rozwija, ze za ten czas będziemy już mieli nowe sprzęciki 8) Kości pamięci po overclockingu nabierają innej temperatury, jednak nie powinniśmy się tym martwić zanaddto, ponieważ producenci wprowadzili dopuszczalne temperatury graniczne. Wiadomo, że skr(ó)ucimy ich żywotnośc np. z 6 lat do 4 lat, ale zapewne w tym czasie zaopatrzymy się w nowe:) z lepszym rozwiązaniem i możliwościami. Dużą rolę w pracy pamięci RAM odgrywają Timing'i. Przy ich odpowiednim ustawieniu możemy podnieść wydajnośc ich pracy oraz naszego komputera.

Zanim więc będzie ktoś chciał przystąpić do overclockingu, powinien najpierw dobrze zapoznać się z możliwościami swojego sprzętu. Lecz zwrócę uwagę na jeszcze jeden istotny szczegół, mianowicie jedni producenci pozwolą nam na overclocking, natomiast inni nie. Trzeba więc o tym pamiętać :!: :!:

Osobiście pół roku testuję swój własny sprzęt, sporo robiłem testów,przed i po overclockingu, zwracałem szczególną uwagę na temperatury (przy zamknętej temperaturze, obroty na wentylatorze, robiłem test procesora prime95 oraz test pamięci MemTest. Jeśli wyszło coś nie tak sięgałem do BIOSU i ustawiałęm odpowiednie napięcie dla procesora i timing'i dla pamięci. tak więc jest to długotrwały proces:)

Obecnie pracuję na następującym sprzęcie już 7 miesięcy, i nie mam z nim żadnych problemów ze stabilnością pracy.

Procesor (OC): AMD 64 3000+ 2016MHz (CPU Voltage 1,575V)
Chłodzenie CPU: Arctic Cooling Silencer Ultra 64TC
Pamięć RAM (OC): GoodRAM 512MB SPD DDR 448MHz (Timing 3-4-4-8, MemVoltage 2,5V)
Płyta Główna (OC): ASUS K8N NVIDIA nForce3-250 (FSB 224MHz)
(Hyper Transport 896Mhz)
Dysk Twardy: Seagate Barracuda 80GB 7200.7 SATA 8Mb Cache NCQ
Karta Grafiki: ASUS Radeon 9550GE/TD 128MB 128bit GPU 300MHz/Mem 400MHz

Pozdrawiam:)
 
   
Archdevil 
Administrator
pan piekła



Pomógł: 57 razy
Wiek: 35
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 2613
Piwa: 15/45
Skąd: Strugi
Wysłany: 2006-03-07, 19:27   

erni85 napisał/a:
Osobiście pół roku testuję swój własny sprzęt, sporo robiłem testów,przed i po overclockingu, zwracałem szczególną uwagę na temperatury (przy zamknętej temperaturze, obroty na wentylatorze, robiłem test procesora prime95 oraz test pamięci MemTest. Jeśli wyszło coś nie tak sięgałem do BIOSU i ustawiałęm odpowiednie napięcie dla procesora i timing'i dla pamięci. tak więc jest to długotrwały proces:)

Doczepię się jedynie oprogramowania użytego do testu pamięci - osobiście zawiódł mnie MemTest, który nie potrafił wyłapać żadnego błędu, mimo testu na ok. 1300%, choć pamięci były wadliwe.
_________________
diablos un pasos amigos (D.U.P.A)
http://www.radiofonia.net

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
falcomortale 
Słyszał o Wieluniu
Falco Mortale



Wiek: 44
Dołączył: 06 Lip 2006
Posty: 11
Skąd: Pątnów
Wysłany: 2006-07-08, 16:03   

OC to świetny aczkolwiek przedni sposób na podniesienie wydajności sprzętu jeżeli po OC komputer działa niestabilnie należy wrócić do mniejszych ustawień.
U mnie słabo się podkręciło CPU Athlon venice 939 z FSB200 na FSB246 bez zmiany napięcia rdzenia.
po podniesieniu r oownież nie za dobrze FSB270 *9
!!pamiętać o HT!!!
Jak by ktoś miał pytanie to pisać

Wszelkie modyfikacje robicie na własną odpowiedzialność:) czasem można stracić gwareancje
_________________
TREMBOWLA
Człowiek mądry nadaje sobie kształt głupiec żyje po to, aby umrzeć.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW