R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Archdevil
2010-10-23, 16:33
Darmowy Microsoft Office od czerwca dla każdego
Autor Wiadomość
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-04-12, 17:01   Darmowy Microsoft Office od czerwca dla każdego

Cytat:
Microsoft Office, najpopularniejszy pakiet oprogramowania biurowego na świecie, od 12 maja będzie dostępny za darmo

Najpierw możliwość korzystania z darmowej wersji programu otrzymają firmy. Dopiero w czerwcu taką możliwość będą mieli użytkownicy indywidualni.

Słynny pakiet będzie dostępny w wersji okrojonej – znajdą się w nim edytor tekstu Word i arkusz kalkulacyjny Excel. To najpopularniejsze aplikacje wchodzące w skład pakietu Office, którego wg firmy Forrester Research używa 80 proc. firm na świecie.

Od czasu premiery w 1989 r. Office był płatny, a jego sprzedaż była podstawą przychodów działu Business Division Microsoftu, który w 2009 r. przyniósł firmie 4,75 mld dol. zysku. Więcej wygenerowała tylko sprzedaż systemu operacyjnego Windows.

Dlatego decyzja o udostępnieniu Office za darmo jest zaskakująca. Chris Capossela, wiceprezes Microsoftu, tłumaczył dziennikarzom serwisu TechCrunch, że w darmowych wersjach Worda i Excela będą wyświetlane reklamy. Przychód z ich sprzedaży ma pokryć stratę wynikającą z udostępnienia oprogramowania za darmo. Sprzedaż reklam ma zwiększyć przychody Microsoftu z usług online, które w ubiegłym roku wyniosły zaledwie 580 mln dol. – Nie rezygnujemy z tradycyjnej sprzedaży Office. W sumie pozwoli nam to utrzymać poziom przychodów – powiedział TechCrunch Chris Capossela.

Ryzykowna decyzja Microsoftu to próba dostosowania się do zmieniającego się modelu dystrybucji komputerowego oprogramowania. Przez ostatnie 25 – 30 lat aplikacje były dystrybuowane na fizycznych nośnikach – dyskietkach, płytach, a ich używanie wiązało się z koniecznością kupna licencji. Dziś, wraz z upowszechnieniem dostępu do Internetu, coraz popularniejsze są aplikacje, które nie są instalowane na komputerze,

a są dostępne za pośrednictwem sieci i przeglądarki. W ten sposób działają darmowe alternatywy dla Microsoft Office, takie jak Zoho Office czy Google Docs. To właśnie ten ostatni produkt jest głównym konkurentem darmowego Office od Microsoftu. Popularność Google Docs rośnie – według wyliczeń firmy IDC tego oprogramowania w styczniu używało 19,5 proc. amerykańskich firm. Półtora roku wcześniej ten współczynnik wynosił zaledwie 5,8 proc.

Udostępnienie darmowej wersji Office to już kolejna próba znalezienia nowych rynków. W ubiegłym roku koncern zdecydował się na mariaż z fińską Nokią, największym na świecie producentem telefonów komórkowych. Zgodnie z umową, komórkowe wersje Office mają być dostępne na telefonach Nokii z systemem Symbian (czyli w praktyce na ok. 60 proc. tzw. smartfonów na świecie).
http://www.rp.pl/artykul/...la_kazdego.html
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
yampress 
WIELUNIAK


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 3119
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-04-12, 17:11   

no i plus. Choć i tak zazwyczaj używałem OpenOffice, bo jest dostępny na wszystkich systemach które używam :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Archdevil 
Administrator
pan piekła



Pomógł: 57 razy
Wiek: 35
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 2613
Piwa: 15/45
Skąd: Strugi
Wysłany: 2010-04-12, 17:28   

Można powiedzieć - wreszcie :)
To może potem obniżki windowsów do poziomu cen aktualnego Office do domu? :twisted:
_________________
diablos un pasos amigos (D.U.P.A)
http://www.radiofonia.net

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-04-12, 18:48   

Pod Wine na upartego tez można odpalić.
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ilin 
Ma stragan na targu


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Posty: 641
Skąd: XXXXXXXXXXXXXXX
Wysłany: 2010-04-12, 18:54   

M$Office2007 pod wine śmiga jak burza.
Niedawno kumplowi debiana instalowałem i warunkiem było działanie tego pakietu.
Nawet się wiele nakombinować nie trzeba.
_________________
"Dziś przyszedł czas, by powiedzieć Polakom, że muszą się wyrzec swojej polskości" - J.Palikot
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
yampress 
WIELUNIAK


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 3119
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-04-13, 18:41   

ja wiem tylko bo sprawdzałem że bez kombinacji na najnowszym wine rusza office 2003. 2007 nie sprawdzałem bo mi sie nie podoba ten bzdetny wygląd.


Archdevil napisał/a:
Można powiedzieć - wreszcie
To może potem obniżki windowsów do poziomu cen aktualnego Office do domu?

za 100 to każdy by kupił .... No może oprócz mnie :twisted:

Jak wyjdzie to office darmowe to sobie na wine zainstaluje pod freebsd/linuxem
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW