R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Archdevil
2010-10-23, 16:33
Nasze zrzuty ekranów
Autor Wiadomość
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-04-12, 16:32   

Kod:
mateusz@mateusz-laptop:~$ sudo su
[sudo] password for mateusz:
root@mateusz-laptop:/home/mateusz# lsmod
Module                  Size  Used by
aes_i586                8124  2
aes_generic            27484  1 aes_i586
binfmt_misc             8356  1
ppdev                   6688  0
bridge                 47952  0
stp                     2272  1 bridge
bnep                   12060  2
snd_hda_codec_nvhdmi     4828  1
snd_hda_codec_idt      59876  1
arc4                    1660  2
ecb                     2524  2
joydev                 10240  0
snd_hda_intel          26920  1
snd_hda_codec          75708  3 snd_hda_codec_nvhdmi,snd_hda_codec_idt,snd_hda_intel
snd_hwdep               7200  1 snd_hda_codec
snd_pcm_oss            37920  0
snd_mixer_oss          16028  1 snd_pcm_oss
iwlagn                109084  0
iwlcore               112796  1 iwlagn
mac80211              181140  2 iwlagn,iwlcore
snd_pcm                75296  3 snd_hda_intel,snd_hda_codec,snd_pcm_oss
snd_seq_dummy           2656  0
snd_seq_oss            28576  0
snd_seq_midi            6464  0
snd_rawmidi            22176  1 snd_seq_midi
snd_seq_midi_event      6940  2 snd_seq_oss,snd_seq_midi
snd_seq                50224  6 snd_seq_dummy,snd_seq_oss,snd_seq_midi,snd_seq_midi_event
snd_timer              22276  2 snd_pcm,snd_seq
snd_seq_device          6920  5 snd_seq_dummy,snd_seq_oss,snd_seq_midi,snd_rawmidi,snd_seq
snd                    59204  14 snd_hda_codec_idt,snd_hda_intel,snd_hda_codec,snd_hwdep,snd_pcm_oss,snd_mixer_oss,snd_pcm,snd_seq_oss,snd_rawmidi,snd_seq,snd_timer,snd_seq_device
btusb                  11856  2
jmb38x_ms               9600  0
memstick               10072  1 jmb38x_ms
sdhci_pci               7100  0
cfg80211               93052  3 iwlagn,iwlcore,mac80211
sdhci                  17504  1 sdhci_pci
iptable_filter          3100  0
ip_tables              11692  1 iptable_filter
x_tables               16544  1 ip_tables
uvcvideo               59080  0
videodev               36736  1 uvcvideo
v4l1_compat            14336  2 uvcvideo,videodev
psmouse                56500  0
serio_raw               5280  0
soundcore               7264  1 snd
nvidia               9586440  43
snd_page_alloc          9156  2 snd_hda_intel,snd_pcm
lirc_ene0100            8096  0
lirc_dev               10804  1 lirc_ene0100
hp_accel               11228  0
lis3lv02d               7452  1 hp_accel
input_polldev           3716  1 lis3lv02d
led_class               4096  3 iwlcore,sdhci,hp_accel
lp                      8964  0
parport                35340  2 ppdev,lp
usbhid                 38208  0
r8169                  32064  0
mii                     5212  1 r8169
video                  19380  0
output                  2780  1 video
ohci1394               29900  0
ieee1394               86596  1 ohci1394
intel_agp              27676  0
agpgart                34988  2 nvidia,intel_agp
root@mateusz-laptop:/home/mateusz#


ilin

Ok dzięki, czeka mnie trochę zabawy ale dla dłuższego życia baterii warto.
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
yampress 
WIELUNIAK


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 3119
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-04-12, 16:50   

Na razie nie będe nic kombinował. Zobacze po przejściu z lennego na sqeeze. :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ilin 
Ma stragan na targu


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Posty: 641
Skąd: XXXXXXXXXXXXXXX
Wysłany: 2010-04-12, 18:59   

Z tego co widzę to w ubuntu z buta szyfrowanie dają :)
_________________
"Dziś przyszedł czas, by powiedzieć Polakom, że muszą się wyrzec swojej polskości" - J.Palikot
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
yampress 
WIELUNIAK


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 3119
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-04-13, 12:27   

ilin napisał/a:
Z tego co widzę to w ubuntu z buta szyfrowanie dają :)


Tak czy inaczej Panowie najbezpieczniejszym systemem jest OpenBSD.
"Secure by default"

Strona projektu. http://openbsd.org :twisted: http://http://openbsd.org/pl/index.html :twisted:
Administratorzy chwalą się, że Opena można zainstalować, nie aktualizować pół roku i się do niego nikt nie włamie...

http://openbsd.org/pl/testimonials.html
Kod:

Technik ds. bezpieczeństwa Tyler Allison pisze:

Instalowałem, zabezpieczałem i administrowałem zrówno Linuksem, jak i Windows NT oraz OpenBSD w sieciach, które wymagały utrzymywania wyjątkowo wysokiego poziomu bezpieczeństwa (tak, można to osiągnąć również pod Linuksem i Windows NT :-)). Mogę z całą odpowiedzialnością stwierdzić, że OpenBSD zdecydowanie wyprzedza swoich konkurentów jeżeli chodzi o ilość czasu jaką należy poświęcić, by zabezpieczyć system. Nie jest niczym nadzwyczajnym nie aktualizować OpenBSD przez lata, ponieważ nie wychodzą na jaw żadne zdalne dziury. Dlatego nie ma wystarczająco dobrych powodów, by uaktualniać system.

Wcale nie obawiałbym się kazać któremuś z moich praktykantów zainstalować OpenBSD na pececie (bez jakichkolwiek innych czynności zabezpieczających po instalacji), a potem umieścić najważniejsze dane firmy na tej maszynie i wyjechać na rok. Miałbym pewność, że system nie zawiesi się, nie zostanie zhackowany ani nie będzie wymagać uaktualniania. O Linuksie ani o NT nie da się tego powiedzieć, a w każdym razie na waszym miejscu nie próbowałbym tego :).

Kolejna sprawa: spróbujcie znaleźć na swojej ulubionej stronie z exploitami albo na liście mailingowej traktującej o zabezpieczeniach jakikolwiek "zdalny" exploit dający roota, który działałby pod OpenBSD. Nie znajdziecie nowszego niż sprzed 12 miesięcy.


Kod:

William Yodlowsky z Instytutu Devry pisze:
Kilka lat temu zaczynałem zajmować się administracją systemów. Najpierw nauczyłem się Linuksa. Kiedy padł któryś z naszych starych (BARDZO starych) serwerów BSDi, otrzymałem zadanie przywrócenia systemu do życia.

Rozważałem FreeBSD, NetBSD, OpenBSD i Linuksa. W końcu postawiłem na "bezpieczeństwo i stabilność" OpenBSD 2.1.

Od tej pory stosowałem wersje 2.1-2.5 na czym tylko mogłem: serwerach, laptopach itp. NIGDY nie mieliśmy ani jednego włamania.

Współpracownik zainstalował na jednym z serwerów Red Hata, żeby poćwiczyć konfigurowanie SSL i bezpiecznych stron internetowych. Serwer został zhackowany jeszcze tego samego dnia, a następnego dnia był już używany do ataku na inne strony.

Nasze serwery OpenBSD były rozpoznawane, lecz nie zdecydowano się na atak.


Kod:

Shawn Kohrman napisał:

Jestem administratorem systemowym i sieciowym z dziesięcioletnim stażem. Już pierwszy rzut oka po instalacji OpenBSD wystarczył mi by stwierdzić, że prezentuje się on lepiej niż wszystkie inne systemy, z jakimi kiedykolwiek się spotkałem. Pracowałem pod MS NT/2000, Linuksem (od jego skromnych początków), Solarisem itp. OpenBSD jest prosty, czysty, bezpieczny i godny zaufania. Wielkie dzięki dla deweloperów za wspaniałą robotę





Tylko pare minusów.
- nie nadaje się na bardzo obciążone serwisy
- nie wszystko na tym można postawić !!
- składnia firewalla pf jest ciężka ( ale router działa wyśmienicie i wydajnie na badzo słabym sprzęcie..)

tylko tyle trzeba przyswoić,
http://openbsd.org/faq/pl/index.html
http://openbsd.org/faq/pf/pl/index.html
o wiele mniej niż ja musiałem się nauczyć kiedy uczyłem się freebsd :D
A uczyłem się tylko z tego :D







Dlaczego OpenBSD -> po instalacji bardzo mało czasu trzeba poświęcić na Hartowanie go. Jajo zawiera mechanizm PAX -> tak ten wzięty do grsecurity do linuxa.
Apache,bind-dns od razu działa w chroocie,szyfrowany swap. Obsługuje mnóstwo bezprzewodowych kart sieciowych. :twisted:


to taki txt aby inni wiedzieli że oprócz łyndołs serwer jest jeszcze cała masa systemów serwerowych :) może i lepszych !! :twisted: Beastie górą



.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
kitor 
Moderator



Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 1283
Piwa: 38/39
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-04-13, 16:30   

Cytat:
że oprócz łyndołs serwer jest jeszcze cała masa systemów serwerowych


hehe... mój "serwer" (vsftpd, apache2, mysql, php5, ssh, vnc, ventrilo i jeszcze nie skonfigurowany streaming video z dwóch kart tv w nim) stoi na squeezie :razz: co wesołe wystarcza mu do tego pentium III - 800, 512 ramu i 3 dyski w raidzie.

a co by ot nie robić, 7 x64 na pc... squeeza z pc i laptopa dam później jak będę je odpalać.



tak, 2x sxga, tak mi się najlepiej pracuje, choć na 3x sxga fajnie się w lfs grało
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
yampress 
WIELUNIAK


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 3119
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-04-13, 18:11   

kitor napisał/a:
hehe... mój "serwer" (vsftpd, apache2, mysql, php5, ssh, vnc, ventrilo i jeszcze nie skonfigurowany streaming video z dwóch kart tv w nim) stoi na squeezie co wesołe wystarcza mu do tego pentium III - 800, 512 ramu i 3 dyski w raidzie.


Ale masz zasrany desktop. Tyle ikon !! co nie chce się 3x kliknąć w menu start aby coś uruchomić...tylko na pulpit linkuje. Z lenistwa ?? Czy te ikony to wystrój pulpitu??
-> zdobiący go ?? :lol: możesz cokolwiek odszukać tam ?? Poza tym jak często korzystasz z tych programów np audacity że ąz muszą być na pulpicie.... Aż tak Ciężko na wszelki wypadek poszukać w c:/program files :P

Podstawowa zasada im więcej ikon na desktopie tym dłużej się uruchamia .. Musi powczytywać wszystkie miniaturki!! Ja mam max 3 ikony. Mój komp kosz i dokumenty :mrgreen:


JAK ZWYKLE ZAINTERESOWANYCH/CHETNYCH TEMATYKĄ LINUX/UNIX ZAPRASZAM DO ZGŁĘBIANIA WIEDZY NA:
http://debian.linux.pl
http://dug.net.pl
http://forum.dug.net.pl
http://bsdguru.org

Debianek jest najprostszym w konfiguracji linuxem na serwerek . Debian Users Gang http://dug.net.pl serwer stoi na gentoo /srentuu jak ja te distro nazywam/. Paranoja. Serwery z obrazami srentuu stoją na debianie :D . A debian w Ameryce stoi na solaris.Tylko z racji hostingu :D .Taak l Solaris jest bardzo popularnym systemem serwerowym w USA/GB!! Ma super 64 bitowy system plików ZFS -> bardzo wydajny. Implementacja jego jest we FreeBSD. :twisted:
Ostatnio zmieniony przez Archdevil 2010-07-27, 17:43, w całości zmieniany 3 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
kitor 
Moderator



Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 1283
Piwa: 38/39
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-04-13, 19:06   

audacity..? a żeś w sedno trafił, nagrywamy co tydzień podcasty, bez audacity, winampa w pięciu oknach i kx drivers byłoby ciężko.

kiedyś sporo więcej miałem na pulpicie - skoro jest to czemu mam nie korzystać?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
yampress 
WIELUNIAK


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 3119
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-04-13, 19:18   

"róbta co chceta" powiedział Owsiak !! :twisted:

Skoro nikt nie wkleja zrzutów to zapewne nie ma sie czym pochwalić :twisted:

Także zrobie mały OFFTOP i przedstawie jeszcze jeden system BSD a jest to NetBSD.
NetBSD to bardzo specyficzny system BSD.
Cytat:

Cechą wyróżniającą NetBSD jest łatwość tworzenia portów na nowe platformy. Kod źródłowy podzielony jest na warstwę zależną od sprzętu (ang. machine dependent) oraz warstwę niezależną od sprzętu (ang. machine independent). Przeniesienie systemu na nową platformę wymaga jedynie napisania warstwy zależnej od sprzętu, co znacznie zmniejsza nakład pracy. Funkcje zaimplementowane w warstwie niezależnej od sprzętu, stają się automatycznie dostępne na każdej platformie, co z kolei przyspiesza rozwój systemu. Sterowniki są zgrupowane w dwóch frameworkach: Machine independent driver framework i Machine independent audio framework co ułatwia przenoszenie ich na inne platformy. Wszystko to sprawia, że NetBSD obsługuje tak wiele platform, jedną z nich jest... toster :-) Dlatego motto systemu brzmi "Of course it runs NetBSD." (oczywiście, że NetBSD działa na tej platformie).

http://jakilinux.org/bsd/netbsd/

Jednym słowem system NetBSD obsługuje bardzo wielką ilość platform sprzętowych. I tam gdzie nie ruszy linux inne bsd czy cokolwiek innego zapewne uruchomi się na tym NetBSD. A system obsługuje następujące latformy:


Kod:

acorn32    alpha    atari    cats    cobalt    dreamcast    evbarm    hp300    hp700    hpcmips    i386
ia64    mac68k    macppc    mipsco    mvme68k    mvmeppc    news68k    next68k    pc532    playstation2    pmax
sgimips    sh3    shark    sparc    sparc64    sun2    sun3    vax    zaurus       


Mateusz możesz próbować o ile masz takie platformy :razz: tak w ramach zamiast 64
Administratorzy śmieją się, że NetBSD można nawet posadzić na tosterze. System ma małe wymagania. Pamiętam jak znajomy chciał na swoim komputerze posadzić srentuu
ale system nie ruszył. Poleciłem mu NetBSD.... System się zainstalował..ruszył... Co z trego ale potem byłem zarzucany pytaniami co i jak dalej. No cóż. Nie dla każdego jest BSD
Hasło projektu:
Of course it runs ob NetBSD

Strona projektu:
http://netbsd.org/
A także po "naszemu" co nieco
http://netbsd.pl

O już widze krzyki BSDGuru z tego forum !! a gdzie DragonFlyBSD. <- Nigdy nie używałem więc trudno mi cokolwiek powiedzieć o tym systemie. Ale jak ktoś zainteresowany moża poczytać, poszukać w necie pytając wuja gugle albo ciotke yahu.

Małe porównanko do srentu
http://jakilinux.org/jaki...&distro2=NetBSD






ps.
temat to chyba powinien zmienić nazwe ze "nasze zrzuty ekranów" na "Nocne rozważania przy piwie o systemach :)

Dodam jeszcze że OpenBSD wyłamał się jako nowy projekt z projektu NetBSD kiedyś tam ....
I niech nikogo nie zwiedzie ->piękne zrzuty ekranu NetBSD. System naprawdę trudny jeśli nikt nie miał do czynienia z unixami,bsd. :twisted:

powered-by-NetBSD.png
Plik ściągnięto 11904 raz(y) 4,94 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
xoxov][ 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył: 05 Kwi 2010
Posty: 123
Piwa: 2/2
Skąd: wieluń
Wysłany: 2010-04-14, 15:44   

mowisz masz:D winxp X86
http://yfrog.com/73pulpitoj , balaga nie balagan... ;p
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
yampress 
WIELUNIAK


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 3119
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-04-14, 17:59   

buuu ale śmietnik. Ja w takim przypadku zaznaczam prawie wszystkie skróty następnie naciskam SHIFT a potem DELETE i sprawa załatwiona!!
Z tego co widać lubisz brunetki, gry strzelanki, używasz jeszcze badziewnego IE 6 , zapewne nieaktualizowanego o czym świadczy pewne ikonka koło zegara :P i firefoxa...
Ale może się myle. Nie znam się. Jestem od urodzenia LamereM :P umiem włączyć i wyłączyć komputer wyciągając wtyczke z gniazdka :twisted:

To pisał ja Imprerator DebianUsersGang Moderator Yampress BlackDiamond BSDGuru Uzjer Polish Lamer :twisted: Polish Wódka Team FAN :mrgreen:

Cytat:

Tym razem mój "ulubiony" serwis napisał o Polish Vodka Team, którzy włamują się na strony i zostawiają tam: "Zmienimy konstytucję, żeby was zamknąć złodzieje Politycy IV RP".
:D


Cytat:

W dniu wczorajszym nastąpiło włamanie na witrynę Dopalacze.com. Do podmiany strony głównej serwisu przyznała się znana z podobnych działań grupa Polish Vodka Team.
Na zhackowanej stronie można było zobaczyć następujący komunikat:

HACKED BY
POLISH VÓDKA TEAM - BLESS JAH
NIE ĆPAJCIE
TEGO (słowo wymoderowano)
MAŁOLATY
:D
Ostatnio zmieniony przez yampress 2010-04-14, 18:27, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
yabos 
Wieluniaczek



Pomógł: 14 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Cze 2007
Posty: 1660
Piwa: 4/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-04-14, 18:24   



Pulpit po małych porządkach;]
_________________
Chcialbym byc pewniakiem jak ty
Ale wole miec zlote serce
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
yampress 
WIELUNIAK


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 3119
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-04-14, 18:31   

Może ktoś jeszcze msdos/pcdos/freedos używa...... i wstawi zrzut albo zdjęcie monitora dla potomnych..
Ja używam :D
yabos dla mnie i tak śmietnik... przy 10 ikonach jeszcze spoko na pulpicie przeżyje się . Uważam że to już śmietnik jest! Musielibyście używać FreeBSD ono jest uporządkowane i uczy porządku.. Taki nieład to wbrew feng shui desktopu komputerowca :!:

I mój xp łyndołs sp3



czarny pulpit jak na BlackDiamonda przystało i w cholere ikon na nim :D -> 2 najbardziej przydatne .....
Ostatnio zmieniony przez yampress 2010-05-31, 21:12, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
kitor 
Moderator



Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 1283
Piwa: 38/39
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-04-14, 19:01   

Cytat:
yabos dla mnie i tak śmietnik... przy 10 ikonach jeszcze spoko na pulpicie przeżyje się . Uważam że to już śmietnik jest! Musielibyście używać FreeBSD ono jest uporządkowane i uczy porządku.. Taki nieład to wbrew feng shui desktopu komputerowca


a ty co, nawiedzony, czy wątek założyłeś żeby ponarzekać? bo takie mam wrażenie po postach tutaj.

może monitor jeszcze powinien być w portrait żeby więcej strony było widać?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
acei 
Przejeżdżał przez Wieluń



Dołączył: 11 Sie 2007
Posty: 80
Skąd: Wielun
Wysłany: 2010-04-14, 19:08   

@yampress twój "ulubiony" system czyli gentoo z fbcondecor

m5.jpg
Plik ściągnięto 94 raz(y) 64,29 KB

_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ilin 
Ma stragan na targu


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Posty: 641
Skąd: XXXXXXXXXXXXXXX
Wysłany: 2010-04-14, 19:19   

Stare zrzuty





Aktualny dam później.
_________________
"Dziś przyszedł czas, by powiedzieć Polakom, że muszą się wyrzec swojej polskości" - J.Palikot
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW