R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Archdevil
2010-10-23, 16:33
Procesor i pamięć
Autor Wiadomość
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-12, 22:43   Procesor i pamięć

Mam takie pytanie do znających się na rzeczy.
Mianowicie mam kompa który troszkę zamula. Sprawdziłem programmem CPU-Z ustawienia pamięci i procka. Zastanawia mnie szybkość FSB dla pamięci ( na printach ustawienia pamięci i procka). Czy to są prawidłowe ustawienia? Czy nie dałoby się coś podkręcić?

2.JPG
2.
Plik ściągnięto 107 raz(y) 33,63 KB

1.JPG
1.
Plik ściągnięto 105 raz(y) 51,98 KB

 
   
Archdevil 
Administrator
pan piekła



Pomógł: 57 razy
Wiek: 35
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 2613
Piwa: 15/45
Skąd: Strugi
Wysłany: 2010-04-12, 22:47   

Pewnie by się dało, skoro podkręcony aktualnie nie jest :wink:
Ale z tego co widzę, procek jest mobilny, więc to pewnie laptop. A na laptopach podkręcania nie polecam bez zapewnienia dobrego wychłodzenia. Ponadto nie będzie to podkręcenie w miarę trwałe (niezależne od systemu), bo biosy lapkowe są okrutnie okrojone, chyba że ktoś zna jakiś drut-mod do modelu, który posiadasz.

Więcej można stwierdzić dopiero jak podasz więcej informacji o platformie. Niech się wówczas wypowie ktoś, kto się bawi tym na co dzień ;)
_________________
diablos un pasos amigos (D.U.P.A)
http://www.radiofonia.net

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-12, 22:55   

właśnie jest to lapek Lenovo i jak patrzyłem w biosie to nie ma kompletnie żadnych ustawień do FSB, a zastanawia mnie to ze ta pamięc tak wolno chodzi.
 
   
Archdevil 
Administrator
pan piekła



Pomógł: 57 razy
Wiek: 35
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 2613
Piwa: 15/45
Skąd: Strugi
Wysłany: 2010-04-12, 23:01   

667MHz to raczej standardowe (i maksymalne) ustawienie w większości lapków z ostatnich lat na DDR2, więc ja bym w tym nic dziwnego nie widział. A w BIOSie pewnie można sobie praktycznie tylko czas zmienić :twisted:
Z podkręcania pozostaje więc raczej programowe.
_________________
diablos un pasos amigos (D.U.P.A)
http://www.radiofonia.net

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-12, 23:10   

Chodziło mi raczej o to że jak proc chodzi na 667 to i pamięc powinna mieć tyle. Nie wiem skąd się wzięło tylko 333 dla pamięci i skąd ten dzielnik 1:2. Wydawało mi sie że powinno być 1:1 i byłoby cacy bo proc działałby synchronicznie z pamięcią. Dobrze mówię?
 
   
Archdevil 
Administrator
pan piekła



Pomógł: 57 razy
Wiek: 35
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 2613
Piwa: 15/45
Skąd: Strugi
Wysłany: 2010-04-12, 23:26   

Gregg Sparrow napisał/a:
Dobrze mówię?

I tak, i nie :) Realne taktowanie pamięci jest takie jak widzisz, a szumnie podawane 667MHz to tylko zwykły chwyt marketingowy mający na celu odniesienie szybkości do pamięci jeszcze typu SDRAM :wink:
Dzielnik jest ok.
_________________
diablos un pasos amigos (D.U.P.A)
http://www.radiofonia.net

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Tomek 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 10 razy
Wiek: 43
Dołączył: 21 Lip 2005
Posty: 1397
Otrzymał 5 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-04-15, 08:24   

Gregg, a w jaki sposób odczuwasz to zamulanie? IMO u Ciebie wąskim gardłem jest ilość pamięci, nie jej szybkość.
_________________
Art. 146, ust. 1: "Rada Ministrów prowadzi politykę wewnętrzną i zagraniczną
Rzeczypospolitej Polskiej."
Art. 133, ust. 3: "Prezydent Rzeczypospolitej w zakresie polityki
zagranicznej współdziała z Prezesem Rady Ministrów i właściwym ministrem."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-15, 08:30   

Niekiedy jak dam otwarcie np. IE komp stoi ikona wskaźnika zmienia się na klepsydrę i rzeźbi po dysku, na żadne inne polecenia nie reaguje (ctr+alt+del i dopiero za jakąś minutę pojawia się okienko a jak nic nie zrobię to potrafi tak stać z 5 minut zanim zacznie reagować).
Komp zabezpieczony programem antywirusowym F-secure i na bieżąco ma wszystkie aktualizacje systemowe.
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-04-15, 08:44   

Ja bym zrobił 2 rzeczy:

1. Dokupił jeszcze 1 Gb pamięci
2. Zainstalował ponownie goły Windows (niestety system dodawany do Lenovo zawiera w sobie tyle niepotrzebnego softu że nowiutki komp ze sklepu potrafi uruchamiać się kilka minut - sprawdzone ok 3 tygodnie temu kiedy znajomy kupił nowego Lenovo)
3. Nie miałem zbyt długiej styczności z F-Secure, ale na programy antywirusowe trzeba uważać bo niektóre potrafią zamulić nawet szybki sprzęt
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-15, 09:03   

Na początek rozważę zakupienie dodatkowego ramu.
Dzięki za odpowiedzi :)
 
   
marckan 
Czytał o Wieluniu


Wiek: 40
Dołączył: 20 Sty 2007
Posty: 48
Skąd: WLN
Wysłany: 2010-04-15, 09:15   

Administrator napisał/a:
Ja bym zrobił 2 rzeczy:

1. Dokupił jeszcze 1 Gb pamięci
2. Zainstalował ponownie goły Windows (niestety system dodawany do Lenovo zawiera w sobie tyle niepotrzebnego softu że nowiutki komp ze sklepu potrafi uruchamiać się kilka minut - sprawdzone ok 3 tygodnie temu kiedy znajomy kupił nowego Lenovo)
3. Nie miałem zbyt długiej styczności z F-Secure, ale na programy antywirusowe trzeba uważać bo niektóre potrafią zamulić nawet szybki sprzęt


Witam

1. Zgadzam się z Administratorem, dokupić 1 lub 2 Gb pamięci. Mam kilka na stanie, więc jakby były potrzebne to proszę na PW (gwarancja, nowe).
2. Tutaj się nie zgodzę, przerabiałem kilka Lenovo. W styczniu zakupiłem również Lenovo i jestem bardzo zadowolony. Oprogramowania od Lenovo nie jest aż tak dużo, żeby zamulał system. Polecam przywrócenie partycji z Recovery.
3. Nie używałem F-Secure. Aktualnie testuję Microsoftowego - Microsoft Security Essentials - który jest bezpłatny jeśli tylko mamy legalny system Windows. Nie zauważyłem żeby zamulał. POLECAM

Tutaj krótki opis: TEST MICROSOFT SECURITY ESSENTIALS

Tutaj do pobrania: LINK

Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-04-15, 09:52   

Marckan to Tobie na przykład seryjnie zainstalowany system rozpoznawania twarzy "Veriface" nie "zamula" kompa?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
marckan 
Czytał o Wieluniu


Wiek: 40
Dołączył: 20 Sty 2007
Posty: 48
Skąd: WLN
Wysłany: 2010-04-15, 10:20   

Administrator napisał/a:
Marckan to Tobie na przykład seryjnie zainstalowany system rozpoznawania twarzy "Veriface" nie "zamula" kompa?


Na "świeżym" systemie miałem go wyłączonego, później włączyłem dla sprawdzenia, faktycznie przy ekranie powitalnym na chwile zwolni, bo musi uruchomić kamerkę itd. Aktualnie mam tą opcję wyłączoną, ale co za problem odinstalować i będzie spokój.
Podczas pracy komputera, po zalogowaniu i tak już się z tym programem nie "spotykamy" :) ...włącza się tylko przy logowaniu.
Także jak ktoś chce mieć bajer w stylu rozpoznawanie twarzy to musi się liczyć z chwilowym freezem. Jak nie chce mieć bajeru to odinstalować i po kłopocie.

Pozdrawiam
_________________
PROCOMP Usługi Informatyczne
Sprzedaż sprzętu komputerowego / laptopów

www.procomp.wielun.biz
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Archdevil 
Administrator
pan piekła



Pomógł: 57 razy
Wiek: 35
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 2613
Piwa: 15/45
Skąd: Strugi
Wysłany: 2010-04-15, 10:35   

Administrator napisał/a:
1. Dokupił jeszcze 1 Gb pamięci
2. Zainstalował ponownie goły Windows (niestety system dodawany do Lenovo zawiera w sobie tyle niepotrzebnego softu że nowiutki komp ze sklepu potrafi uruchamiać się kilka minut - sprawdzone ok 3 tygodnie temu kiedy znajomy kupił nowego Lenovo)

Ta druga rzecz pomogłaby tak na dobrą sprawę bez zakupów... Coraz częściej większość producentów pakuje crapware do swoich produktów zamiast po prostu sterowniki poinstalować... Najlepsze tego przykłady są, gdy komputer ma Vistę i właśnie 1GB pamięci- wtedy dopiero mamy muła :)
_________________
diablos un pasos amigos (D.U.P.A)
http://www.radiofonia.net

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-15, 10:56   

Wszystkie "dodatki" mam wyłączone w msconfigu.
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW