R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Archdevil
2010-10-23, 16:33
Nasze zrzuty ekranów
Autor Wiadomość
yampress 
WIELUNIAK


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 3119
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-04-14, 19:34   

acei czekałem kiedy się wpiszesz i wkleisz o srentuu.Dla niektórych srentuu to jak religia... Ciekawy widok-> nigdy nie widziałem emerge wszystkiego. Kojarzysz mi się ze ZłyZ.. z dug czy to TY ?
Jak ja nie lubie srentuuu.. wole beastie.
fbcondecor na debianie posadzi sie również :razz:


kitor to tylko moja opinia. "róbta co chceta.... " Każdy ma taki jak chce system/pulpit -> freedom
nie musisz tego czytać o śmietniku. życze dalszego zaśmiecania i nie gubienia się w tym :twisted:

Byle Polish Wódka timy żyły długo i szcześliwie ... nieuchwytni.
Ostatnio zmieniony przez yampress 2010-04-14, 19:41, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
yabos 
Wieluniaczek



Pomógł: 14 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Cze 2007
Posty: 1660
Piwa: 4/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-04-14, 19:40   

yampress napisał/a:

yabos dla mnie i tak śmietnik... przy 10 ikonach jeszcze spoko na pulpicie przeżyje się . Uważam że to już śmietnik jest! Musielibyście używać FreeBSD ono jest uporządkowane i uczy porządku.. Taki nieład to wbrew feng shui desktopu komputerowca :!:

Może to być dla Ciebie szokiem, ale niektórzy mają feng shui głęboko gdzieś i pulpit dostosowują do swojej wygody tak żeby mieć wszystko co potrzeba pod ręką. I nie są dumni z tego, że mają na nim tylko pół ikony przy 5 zainstalowanych systemach bo im to do szczęścia w ogóle nie jest potrzebne. Komputerowemu onanizmowi mówię stanowcze NIE :twisted:
_________________
Chcialbym byc pewniakiem jak ty
Ale wole miec zlote serce
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ilin 
Ma stragan na targu


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Posty: 641
Skąd: XXXXXXXXXXXXXXX
Wysłany: 2010-04-14, 19:49   

Niech każdy ma tak jak lubi :lol:
_________________
"Dziś przyszedł czas, by powiedzieć Polakom, że muszą się wyrzec swojej polskości" - J.Palikot
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
kitor 
Moderator



Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 1283
Piwa: 38/39
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-04-14, 19:58   

squeeze amd64 na laptopie


fbcondecor w debianie ;]
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-04-14, 20:16   

yampress
Cytat:

Kod:

acorn32    alpha    atari    cats    cobalt    dreamcast    evbarm    hp300    hp700    hpcmips    i386
ia64    mac68k    macppc    mipsco    mvme68k    mvmeppc    news68k    next68k    pc532    playstation2    pmax
sgimips    sh3    shark    sparc    sparc64    sun2    sun3    vax    zaurus       


Mateusz możesz próbować o ile masz takie platformy :razz: tak w ramach zamiast 64


Na kalkulatorze matematycznym uruchomię albo na grze telewizyjnej z takimi dyskietkami :D

Siedzę na Ubuntu teraz, bo...
Viśta mi odmówiła posłuszeństwa a partycja Recovery padła(HP właśnie mi wysyła płytkę z Vistą)

I tak zauważyłem że Ubuntu kilka razy szybciej chodzi, że sterowników nie trzeba instalować, że wirusów z pendrive nie trzeba się obawiać. No i wszystko można doszlifować, a jak znasz angielski to na forach zagranicznych multum wiedzy. A system tak prosty w obsłudze i tak klikalny... Chociaż terminal też się przydaje.

Tak mi się zdaję, że linux raz skonfigurujesz i masz spokój a nie że co pół roku format, bo rejestr zapchany, bo jakaś biblioteka uszkodzona itd.

I zamiast minuty ładowania system staje po 15sekundach. Spora różnica...;)
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ilin 
Ma stragan na targu


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Posty: 641
Skąd: XXXXXXXXXXXXXXX
Wysłany: 2010-04-14, 21:01   

Ubuntu do najtwardszych linuksów nie należy trzeba uważać na aktualizacje.
Ale na początek może być :)
_________________
"Dziś przyszedł czas, by powiedzieć Polakom, że muszą się wyrzec swojej polskości" - J.Palikot
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
yampress 
WIELUNIAK


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 3119
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-04-14, 22:18   

kitor napisał/a:
a ty co, nawiedzony, czy wątek założyłeś żeby ponarzekać? bo takie mam wrażenie po postach tutaj.

może monitor jeszcze powinien być w portrait żeby więcej strony było widać?


Taki aż pedancik to ja nie jestem.. :D
Ale ... na początku był zawsze chałłooos...... potem Linus wymyślił linuxa ....
a potem pomyślał i powiedział :"If 386BSD had been available when I started on Linux, Linux would probably never had happened." :P . Gdyby wcześniej pomyślał a potem zrobił to świat byłby inny.

Tak dla zainteresowanych FreeBSD -> ciągnięty jest wątek na forum debian users gangu...
http://forum.dug.net.pl/v...hp?id=16211&p=1 ja troche i Vermaden -> BsdGuru opowiadamy co umiemy albo piszemy zupełne bzdury :twisted: Beastie górą 8)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
acei 
Przejeżdżał przez Wieluń



Dołączył: 11 Sie 2007
Posty: 80
Skąd: Wielun
Wysłany: 2010-04-14, 23:08   

yampress napisał/a:
acei czekałem kiedy się wpiszesz i wkleisz o srentuu.Dla niektórych srentuu to jak religia... Ciekawy widok-> nigdy nie widziałem emerge wszystkiego. Kojarzysz mi się ze ZłyZ.. z dug czy to TY ?
Jak ja nie lubie srentuuu.. wole beastie.
fbcondecor na debianie posadzi sie również :razz:

Dla mnie gentoo, ani linux to nie religia. Po prostu system operacyjny, tyle że
znacznie ciekawszy niż winda. Ma swoje wady i zalety. Dopóki nie zainstalujesz to nie zrozumiesz. :)

ZłyZ.. nieee. Mam taki sam nick na dug-u jak i tu. Ale debiana nie miałem, nie mam i nie zamierzam mieć.

Zrzutki:
LXDE
Awesome
Kde-4.5 + Compiz:

lxde.jpg
Plik ściągnięto 106 raz(y) 94,42 KB

awe.jpg
Plik ściągnięto 101 raz(y) 97,64 KB

ms.jpg
Plik ściągnięto 107 raz(y) 114,99 KB

_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-04-15, 08:12   

ilin napisał/a:
Ubuntu do najtwardszych linuksów nie należy trzeba uważać na aktualizacje.
Ale na początek może być :)


Zgodzę się, ale masz przy każdej aktualizacji robioną kopię Recovery i jeszcze poprzednią wersję jądra(ja mam kilka pozycji w liście wyborów systemu)

Konfiguracja Debiana od postaw zajmie pewnie trochę czasu... Póki co idę na łatwiznę. ;)
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ilin 
Ma stragan na targu


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Posty: 641
Skąd: XXXXXXXXXXXXXXX
Wysłany: 2010-04-15, 08:51   

Cytat:
masz przy każdej aktualizacji robioną kopię Recovery


Jaką kopię ?
_________________
"Dziś przyszedł czas, by powiedzieć Polakom, że muszą się wyrzec swojej polskości" - J.Palikot
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
yampress 
WIELUNIAK


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 3119
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-04-15, 12:02   

Kolejne zrzuty.. Czyli dos pod linuxem/freebsd i stare dosowe gry :)






CZYLI CENTRUM ROZRYWKI ZE STARYCH CZSÓW....Ktoś zna jakieś fajne platformówki dosowe .... ?
Oczywiście pod tym emulatorem można uruchamiać też dosowe programy :) tylko nie wiem czy by wsparcie było z tego emulatora dla drukarek poprzez linuxa....


@acei a ja to samo ino srentuuu ... jak TY z debiankiem :) 3x podchodziłem ale takiego Lamera jak ja cofła kompilacja jaja... " O nie tego dodatkowo nie chce mi sie kompilować", może się nie znam i można wrzucic binarke jaja ale nie dochodziłem do tego dalej co i jak, zrezygnowałem z tego.. Poza tym nie lubie tych wielu zaklęć w tym systemie... więcej mówiąć nawet nie mam chęci ich poznawania." Na router openbsd, pldlinux, na serwer freebsd,netbsd,debian, na desktop debian,freebsd,łyndołs ewentualnie łubudubu". Ot moja życiowa dewiza.

Jak to mówił Marc z badguru.. " Istnieja binarki nie kompiluj sobie życia"
Kompilować można ale jeśli paczki nie posiadają wsparcia czegoś.

Vermaden pisze "Paczek uzywam zawsze z dwoch powodow:
1. Na wolnym komputerze nie ma sensu kompilowac bo bedzie to trwalo wiekami.
2. Na szybkim komputerze nie warto tracic czasu na kompilacje, bo i tak nie zauwazysz roznicy." :) i tego trzeba się trzymać..
Ceń swój czas bo masz go mało ...
ale ja oczywiście
"Wiem że nic nie wiem ..." :twisted:

Mateusz napisał/a:
Konfiguracja Debiana od postaw zajmie pewnie trochę czasu... Póki co idę na łatwiznę.


Jakie trudności w konfigurowaniu ??
Instalujesz wszystko apt-get/aptitude a i synaptic też jest i od razu wszystko działa po zainstalowaniu..... Trzeba tylko znać nazwy jakie paki zainstalować...
We Freebsd potrzeba z 1h-2h konfiguracji ... od podstaw tzn przepisania plików konfiguracyjnych z papieru...
ale jeśli je masz gdzies schowane to króciutko...
Ja mam tu
http://yampress.dug.net.pl/NOTATKI/FreeBSD/
http://yampress.dug.net.pl/NOTATKI/Debian/
Po instalacji kopiuje tylko tam gdzie potrzeba z małą kosmetyką ....

Nie wiem dlaczego boisz się tak tego debiana. Łubudubu jest tworzone na bazie debiana... Więc co spodziewasz się czegoś innego ?? Powiem jedno i tak i nie -> tak brak graficznych konfiguratorów, ale jeśli chcesz dobrze poiznać linuxa musisz umieć grzebać w plikach txt. Linux to nie łyndołs. wiesz na vco się decydujesz. Albo pozostajesz przy łyndołsie albo uczysz się linuxa. musiałbyś spróbować srentoo/gentuu wtedy byś się dopiero linuxa nauczył! Spytaj acei skoro on uużywa to Ci powie na czym polega użytkowanie i konfiguracja tego systemu.

Mateusz a zapytam dlaczego właściwie używasz linuxa i dlaczego to akurat łubudubu/Ubuntu?
Spytaj innych debianowców czy debian jest trudny .... Lenistwo :!: masz opr
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Archdevil 
Administrator
pan piekła



Pomógł: 57 razy
Wiek: 35
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 2613
Piwa: 15/45
Skąd: Strugi
Wysłany: 2010-04-15, 14:01   

yampress napisał/a:
Ktoś zna jakieś fajne platformówki dosowe .... ?

Saga Commander Keen, obowiązkowo na początek :!:

Sorry za OT :twisted:
_________________
diablos un pasos amigos (D.U.P.A)
http://www.radiofonia.net

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-04-15, 18:06   

ilin napisał/a:
Cytat:
masz przy każdej aktualizacji robioną kopię Recovery


Jaką kopię ?


Nie znam fachowej terminologii, jak coś to mnie popraw :) Kopię jądra linuxowego przed aktualizacją miałem na myśli.
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
yampress 
WIELUNIAK


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 3119
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-04-15, 18:48   

Mateusz
zablokuj pakiet z jajem

Cytat:

Blokowanie wersji pakietu
echo "nazwa_pakietu hold" | sudo dpkg --set-selections

Przykład:
echo "apache2 hold" | sudo dpkg --set-selections

Odblokowanie wersji pakietu
echo "nazwa_pakietu install" | sudo dpkg --set-selections

Przykład:
echo "apache2 install" | sudo dpkg --set-selections



backup

choć to łubudubu to nie wiadomo co się tam dzieje. Jaja nie powinien Ci aktualizować automatycznie tak że stare usuwa!!
Takie rzeczy robi się ręcznie, że usuwa stary kernel. Powinny być do wyboru 2 jaja stare i nowe. Takie rzeczy tylko w erze :twisted:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-04-15, 19:16   

yampress

Wiem do czego zmierzasz i masz rację. Nauka linuxa od podstaw to coś trudniejszego by się zdało niż Ubuntu np. Debian. Skoro mówisz że konfiguracja Debiana to 2 godziny, trzymam za słowo.

Na razie mam tylko Wi-Fi i jak mi padnie, to nie bede biegał do znajomego z kablem żeby pakiety instalować.

Druga rzecz to obsluga ntfs/ bluetooth, touchpad(chyba niepotrzebne stery w debianie)
oszczędzanie energii CPU to już się dowiedziałem jak zrobić, sterowniki do nvidia - laptop mode.
Kamerka mi na ubuntu działa jak korzystam ze Skype więc pewnie pójdzie bez problemu. Jeszcze bratu muszę skaner zainstalować, bo drukarka Brother działa chyba.

Dlaczego łubudubu? Bo najpopularniejszy i o pomoc techniczną najłatwiej na forach i jak wspomniałeś graficzny interfejs.
Poszedłem na łatwiznę, ale jak mam szukać godzinami na forach rozwiązania problemu dlaczego wtyczka tlen nie działa w Pidginie, albo dlaczego flash nie działa poprawnie...

Szkoda mi czasu na zabawę, wolę korzystać z komputera a nie męczyć się i nerwy psuć. Co innego jak mam gotowy poradnik pod ręką najbardziej popularnych komend, problemów a co innego jak szukasz po forach internetowych i nic nie możesz znaleźć.
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW