R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Archdevil
2010-10-23, 16:33
Nasze zrzuty ekranów
Autor Wiadomość
yampress 
WIELUNIAK


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 3119
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-04-15, 19:34   

trudny linux to gentoo, slackware . Spróbuj a zobaczysz. Na slackware siesdziałem ze 2-3 lata.
No właśnie na łubudubu wszystko działa od razu. W debianie w takich sprawach trzeba opgrzebać aby działało ... Ale raz dojdziesz potem już wiesz co i jak :razz: Radze sobie takie odkrycia na papierze zapisywać albo gdzieś trzymać pliki konfiguracyjne i opisywać je heszując aby pamiętać. Pamiec jest ulotna.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
kitor 
Moderator



Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 1283
Piwa: 38/39
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-04-15, 21:13   

Cytat:
Skoro mówisz że konfiguracja Debiana to 2 godziny, trzymam za słowo.


Yampress imho nieco przesadził, zależy co konfiguracja, bo środowisko graficzne to po instalacji poprzez apt-get pewnie i w 20 minut. Ja tam konfigurację zaczynam od blacklist modułów, console-setup, framebuffera, później gdzieś rekompilacja jaja z fbcondecorem... trochę więcej czasu na to idzie :wink:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ilin 
Ma stragan na targu


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Posty: 641
Skąd: XXXXXXXXXXXXXXX
Wysłany: 2010-04-15, 21:25   

Jak ktoś chce mieć cuda i cudeńka to i na ubuntu musi poświęcić czas.

Mateusz to nie jest kopia jądra tylko kolejne się instaluje równolegle.
System to nie samo jądro.
Wiele rzeczy sie może przy aktualizacji sypnąć.

Cytat:
trudny linux to gentoo, slackware


gento nie próbowałem ale slackware jest prosty jak barszcz ,ale nie klikalny :)
_________________
"Dziś przyszedł czas, by powiedzieć Polakom, że muszą się wyrzec swojej polskości" - J.Palikot
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
yampress 
WIELUNIAK


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 3119
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-04-15, 22:01   

ilin napisał/a:
gento nie próbowałem ale slackware jest prosty jak barszcz ,ale nie klikalny


mówiłem o slackware sprzed 5 lat. wersje 8.x 9.x . teraz to już nie wiem jak to wygląda. wtedy jak chciałeś coś zainstalować musiałeś ściągać źródła wszystkiego /zależności/. teraz na pewno istnieja automaty do instalacji przez siec :twisted: 'slackware' linux 4 old bsd guru tak kiedys pisało w czasi wydawania kolejnych wersji...


kitor napisał/a:
Cytat:
Skoro mówisz że konfiguracja Debiana to 2 godziny, trzymam za słowo.


Yampress imho nieco przesadził, zależy co konfiguracja, bo środowisko graficzne to po instalacji poprzez apt-get pewnie i w 20 minut. Ja tam konfigurację zaczynam od blacklist modułów, console-setup, framebuffera, później gdzieś rekompilacja jaja z fbcondecorem... trochę więcej czasu na to idzie :wink:



a ja nie kompiluje jade na dystrybucyjnym. nie bawie sie w kolorowe farmazony podczas startu. wylaczam tylko ipv6. takze nic nie robie bo i po co ... kopiuje tylko pliki konfiguracyjne gdzie trzeba.

kitor zapytam cos brakuje w dystrybucyjnym jaju
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
kitor 
Moderator



Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 1283
Piwa: 38/39
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-04-15, 23:22   

Cytat:
kitor zapytam cos brakuje w dystrybucyjnym jaju


fbcondecora :wink:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
yampress 
WIELUNIAK


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 3119
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-04-16, 13:19   

łeee popatrz ile musisz poświęcić czasu aby to zrobić !! zajmij się lepiej nauka innych systemów, nauką instalacji debiana jako serwera. Bawisz się jak dziecko... aby mieć ładny start. Też powiem że się kiedyś w to bawiłem ale zrozumiałem że to do niczego nie potrzebne i zacząłem bawić się w serwerowanie....

Bez kompilacji jaja w przestrzeni użytkownika bootsplash masz -> jako splashy
http://www.debianadmin.co...-on-debian.html
tez z paskiem postępu
wystarczy zainstalować 2 paczki, przebudować initrd i dodać wpis do /boot/grub/menu.lst
ps.

Z innej beki konfiguracja bootsplasha we freebsd jest bardzo prosta... i krótka

polega na wpisaniu 4 linijek do /etc/loader.conf
Kod:

vesa_load="YES"
splash_bmp_load="YES"
bitmap_load="YES"
bitmap_name="/boot/splash.bmp"


Wpisy uruchamiają moduły odpowiedzialne za bootsplasha, Następnie wrzuca się plik graficzny w formacie bmp lub pcx 1024x768 256 kolorowy do /boot, lub gdzie tam ścieżke podamy. Oto mój splash : http://yampress.dug.net.p...eBSD/splash.bmp
Niestety we FreeBSD bootsplash jest bez paska postępu ale coś za coś.
Wpisy i już po reboocie działa ok ... wsjo :twisted:

Bootsplash robie tylko pod Freebsd bo praktycznie nie ma tu z tym roboty / kompilacji jaja / itp. Linux tu jest upośledzony..... trzeba się nacudować troche.

Wielkim minusem bootsplashów jest brak podglądu komunikatów wyświetlanych przez kernel , initd ....(mówie o trybie quiet nie verbose) Jak coś się dzieje od razu nie zauważymy.... Wiem wiem istnieje ESC/F2 podgląd logów po zalogowaniu.... Tak czy inaczej kiedyś się zastanawiałem nad estetyką graficznych bootsplash'y a wyświetlaniem komunikatów startowych. Przytoczę taką sytuacje jak freebsd długo mi wstawał i nie wiedziałem co jest... pykłem przerwanie wyświetlanie bootsplasha, a tu okazało się że ext3fs sprawdza partycje linuxową... bo nie była 22 x sprawdzana....(w trakcie montowania), a myślałem,że tam niewiadomo co się dzieje. Bez bootsplasha od razu bym wiedział :evil:


Ja jestem zdania: kompiluj jajo tylko jeśli dystrybucyjne nie ma wsparcia czegoś ....
Nawet jeden doszedł do tego http://damlab.pl/?p=524 twórca wielu manuali dla debiana były moderator http://debian.linux.pl . W końcu zrzumiał że czas jest cenny i szkoda go marnować na pierdoły. Kitor poucz się lepiej Joomla albo Drupal tak ja to robie ucze się czegoś pożytecznego zamiast zajmować się pierdołami i dziecinadą. Joomla Ci się bardziej przyda niż graficzny "estetyczny" bootstart debiana, Albo zainstaluj Ubuntu,Mandrive,Fedore,CentOS,OpenSuSe PLD /z pewnym jajem/ i będziesz miał bez roboty graficzny start :twisted: Beastie górą. Twój czas twoje pierdoły :razz:

Napisz może jakie faq manuale dla potomych i posadz na dlp albo dug :D Bóg Ci to w bogomipsach wynagrodzi :twisted: jak się nudzisz i masz nadmiar czasu :!:

ebsdcon07-logo-150-r.png
Plik ściągnięto 8412 raz(y) 19,38 KB

freebsd_logo.png
Plik ściągnięto 8416 raz(y) 20,15 KB

FreeBSD Logo.png
Plik ściągnięto 79 raz(y) 23,13 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
kitor 
Moderator



Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 1283
Piwa: 38/39
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-04-16, 15:01   

yampress - mój wybór czy bawię się jak dziecko, czy nie. Chcesz, to używaj terminala, lynxa, itd, ja ci tego nie bronię. Ale do życia mi to nie jest potrzebne, a obraz 'geeka' przed znajomymi to od dawien dawna staram się zamazać, a nie wręcz wyostrzać.

A splash mi do niczego nie jest potrzebny - ja używam fbcondecora a nie fbsplasha. I bootuję w trybie verbose, więc komunikaty widzę.


Cytat:
Kitor poucz się lepiej Joomla albo Drupal tak ja to robie ucze się czegoś pożytecznego zamiast zajmować się pierdołami i dziecinadą.


Fail. Dwie strony które prowadzę stoją na joomli, a teraz, tym razem od zera robię stronę zs nr2, też na joomli :P
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
yampress 
WIELUNIAK


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 3119
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-04-16, 15:09   

@Kitor twój twój.. Jak pisałem twoja piaskownica i twoje klocki

to jeszcze Drupal :P jest bardziej rozbudowany niz joomla :D i chodzi na postgresql :P
No i czekam aby zobaczyć coś wypłodził. Pochwal się jak zbudujesz klocki joomla.
Słyszałem że teraz w szkole będą ludzie linuxa poznawać...
:) Może skończy się ta pasja łyndołs i zacznie się linux... "Bądź kóól zainstaluj i użytkuj linuxa."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
kitor 
Moderator



Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 1283
Piwa: 38/39
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-04-16, 15:17   

Cytat:
Słyszałem że teraz w szkole będą ludzie linuxa poznawać...


Owszem, np u nas obok osX na intelmacach ma coś stanąć... osobiście naciskałem na ubuntu/debiana, ale co z tego wyjdzie to zobaczymy.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
yampress 
WIELUNIAK


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 3119
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-04-16, 15:27   

znam osobe prowadzaca zajęcia i na pewno będzie to debian albo łubuntu :!: Sam mu też te sys. radziłem. Jednak bardziej Debianka :P Ale dla początkujących łubudubu będzie dobre. Od tego sie zaczyna. Ważne aby zrobić dobre wrażenie...
No i ludzie beda kóól. Bedziemy liczyć nowych linuksiarzy na forum :twisted:

@kitor za długo siedziałem w konsoli i kiedyś msdos aby teraz cieszyć sie trybem txt, jestem wielkim przeciwnikiem tego.... Lubie X i gnome nie wracam do konsoli i konsolowych programów... Konsoli używam jedynie do konfiguracji tego co trzeba :!: systemu
Nie po to mamy takie ładne środowisko graficzne we freebsd i linuxie aby babrać się na czarno białym ekranie.

"If 386BSD had been available when I started on Linux, Linux would probably never had happened." Linus Torvalds



NetBSD i środowisko FluxBox <- nie przetwarzane :D




FreeBSD 8.1 Release




Ulubiony Debianek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW