R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Panie Burmistrzu!
Autor Wiadomość
Pohybel 
Czytał o Wieluniu
Pohybel


Wiek: 53
Dołączył: 29 Sty 2010
Posty: 45
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-02-20, 11:18   

A jak fajnie odpowiedział zarząd ciepłowni na nagłośnienie sprawy podwyżek opłat! Pozwali Okrasę do sądu! Niech teraz udowadnia, że nie jest wielbłądem. Panie burmistrzu! Jeśli powiem, że premiuje pan swoich krewnych i że jeden z pańskich naczelników jest pańskim krewnym to też udzieli mi pan odpowiedzi w tej samej formie?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Motłoch 
Czytał o Wieluniu


Wiek: 59
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 30
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-03-05, 10:30   

Czy nic się nie da zrobić, aby pomóc ZUGIL-owi? Czy jakieś ulgi w podatkach nie przyczyniłyby się do utrzymania zatrudnienia? Czy władze gminy albo powiatu są władne zrobić cokolwiek w tym kierunku? Czy ktokolwiek z władz samorządowych próbował jakkolwiek rozwiązać ten problem?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Pohybel 
Czytał o Wieluniu
Pohybel


Wiek: 53
Dołączył: 29 Sty 2010
Posty: 45
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-03-06, 09:31   

Daj se spokój! Nie odpowie ci! Za wysokie progi. I jeszcze ten nick... Zmień na sugerującego "wysokiego urzędnika z Wa-wy", to może...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
wieluniak20 
Ma stragan na targu


Pomógł: 2 razy
Wiek: 37
Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 686
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-03-06, 10:35   

jedyne podatki jakie mogą zawiesić to podatek od 1mkw lokali pod działalność gospodarcza 18zl za mk2 rocznie. Niewiele by to dało.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 44
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-03-06, 12:53   

Motłoch napisał/a:
Czy jakieś ulgi w podatkach nie przyczyniłyby się do utrzymania zatrudnienia?

W grę może chyba tylko wchodzić podatek od nieruchomości, w płaceniu którego i tak ZUGiL miał jeszcze niedawno duże zaległości (nie wiem jak teraz).
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
bizzqit30 
Słyszał o Wieluniu


Wiek: 42
Dołączyła: 05 Maj 2010
Posty: 2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-05-05, 12:55   

Drogi Panie Burmistrzu
Wczoraj w PPnr2 (ul POW) wywieszono listy z nazwiskami dzieci przyjętych/nieprzyjętych do przedszkola. Moje dziecię akurat znalazło się na liście dzieci, którym odmówiono przyjęcia. Byłam oczywiście u pani dyrektor z zapytaniem czy jest jakaś możliwość odwołania się - no niestety, zgłoszeń jest dużo więcej niż miejsc, a na liście rezerwowej są dzieci z rodzin gdzie oboje rodzice pracują. Na moje pytanie czy nie można utworzyć dodatkowej grupy dla dzieci, dla których zabrakło miejsc, pani dyrektor odsyła właśnie do organów które przydzielają środki na te dodatkową grupę - czyli Pana. Nie byłoby większego problemu, gdyby w innych placówkach były wolne miejsca, ale ich niema! W każdym przedszkolu panie są bardzo uprzejme, ale odsyłają mnie z kwitkiem, tłumacząc się nawałem podań, których w każdym (!) przedszkolu jest więcej jak miejsc. Dużo więcej. Myślę że sprawa warta poruszenia, bo nie każdego rodzica stać na opiekunkę ( 5 zł/h), czy prywatne przedszkole (os Stare Sady) przy zarobkach 1317zł brutto
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-05-17, 11:00   

Burmistrz Wielunia jeździ po świecie, by promować miasto

Nagłośniony przez lokalne media wyjazd burmistrza Wielunia do Nowego Jorku jest komentowany przez mieszkańców w Wieluniu.

Mieczysław Majcher poleciał do siedziby ONZ, by reprezentować Międzynarodowe Stowarzyszenie Miast Orędowników Pokoju.

- Burmistrz podróżuje prawie jak prezydent Kropiwnicki - mówi nasz Czytelnik. - Można przypuszczać, że nie liczy już na ponowny wybór i chce się jeszcze trochę wylatać, póki może. Tylko co my z tego będziemy mieć?

Rzeczywiście, wyjazdy burmistrza w ramach promocji projektu "Wieczna Miłość" Wojtka Siudmaka do Niemiec i Francji nie spowodowały realizacji pokojowej idei. Nie ma też podpisanego układu partnerskiego z miastem w Irlandii, do którego peregrynowali swego czasu burmistrz z przewodniczącym rady Pawłem Okrasą.

- Wyjazdy pana burmistrza wielkich korzyści dla mieszkańców nie przynoszą - mówi radny Zbigniew Kucharczyk z PO, który często krytykuje poczynania szefa ratusza. - Zamiast tego burmistrz powinien pojawiać się częściej w gabinetach tych osób, które decydują o unijnych pieniądzach. Jeśli jadę w służbową podróż, to moja firma oczekuje konkretnych efektów. Jak się jedzie turystycznie, to w czasie urlopu i za własne pieniądze.

Dodaje też, że dobrze byłoby, gdyby burmistrz przedstawiał radnym swoje pomysły na wyjazdy, a nie dowiadywali się o nich po fakcie z mediów.

Mieczysław Majcher, słysząc podobne komentarze, aż podnosi się z fotela.

- Do tej pory moje podróże służbowe nie wzbudzały większego zainteresowania radnych i społeczeństwa. Dopiero gdy padły słowa Nowy Jork, zaczęła się awantura. Rozumiem, że ta nazwa może robić wrażenie, ale zapewniam, że pobyt na Manhattanie nie kosztuje więcej niż sześciodniowe konferencje w Gdańsku czy Poznaniu, na które tak chętnie jeżdżą burmistrzowie innych miast.

Burmistrz przyznaje, że reprezentował już miasto na konferencjach w Soczi, Sarajewie. Majcher dwukrotnie gościł też w Brukseli, by promować Wieluń w Parlamencie Europejskim. Za wyjątkowo złośliwe uważa jednak uwagi, że w zamian za to powinien raczej lobbować za Wieluniem w stolicy województwa czy kraju.


- Mamy przecież dwóch swoich radnych w sejmiku wojewódzkim. Może oni powinni pomóc? Opozycyjni radni nie pytają na sesjach i komisjach o moje wyjazdy, bo po co mają je nagłaśniać? Gdybym wydawał na to ogromne sumy, na pewno by nie przepuścili okazji do ataku. Zaraz miałbym kontrolę komisji rewizyjnej - dodaje Majcher.

Bilet lotniczy do Nowego Jorku kosztował 1,8 tys. zł, a pobyt tam to wydatek nieco ponad 2 tys. zł. W kraju opłaty konferencyjne sięgają 1,5 do 2 tys. zł.

- Te wyjazdy szalenie mnie męczą. Bieganie od rana w garniturze na kolejne spotkania nie jest wcale przyjemne. Traktuję to jednak jako obowiązek - kończy rozmowę burmistrz.

Źródło: Dziennik Polska
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Stefan 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 2117
Piwa: 18/9
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-05-17, 18:06   

Ktoś kiedyś chyba zadał już takie pytanie.

Dlaczego wyłożenie do wglądu publicznego projektów studium i MPZP nie odbywa się równocześnie w budynku urzędu i w internecie?


Przykład takiego wzorowego wyłożenia projektu planu w internecie (Kraków i Elbląg otwierają jedynie listę wyników w google, takich gmin jest dużo więcej) :
http://www.bip.krakow.pl/...sub_dok_id=6949
http://www.mbu.umelblag.pl/?q=node/176

Ciekawe czy tamte gminy też mają zaszczytny certyfikat "przejrzysta gmina" ;) :?: - jedyna uzasadniona obawa co do wyłożenia planu w internecie, to to iż większa ilość mieszkańców mogłaby się z nimi zapoznać, oraz mogłaby wpłynąć ilość ilość uwag (więcej pracy dla pana Łukasza z Wydziału Gospodarki Przestrzennej i Rolnictwa)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-05-17, 20:14   

Administrator napisał/a:
Burmistrz Wielunia jeździ po świecie, by promować miasto

Tylko co my z tego będziemy mieć?


Źródło: Dziennik Polska


Pamiątkowe zdjęcia i figurkę statuy wolności :D
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
maniekl 
Przyjeżdża na zakupy
Dopiero zaczynam



Pomógł: 5 razy
Wiek: 36
Dołączył: 14 Kwi 2007
Posty: 467
Skąd: Osjaków|KD
Wysłany: 2010-05-17, 22:43   

Stefan, nie trzeba szukać daleko, jak by ktoś był zainteresowany Projekt Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Osjaków wraz z prognozą oddziaływania na środowisko to jest dostępny na stronie http://www.osjakow.bip.net.pl/?c=355
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
maciejewski 
Przejeżdżał przez Wieluń


Pomógł: 1 raz
Wiek: 64
Dołączył: 21 Cze 2009
Posty: 61
Postawił 2 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-05-17, 23:38   

Stefan napisał/a:
Ciekawe czy tamte gminy też mają zaszczytny certyfikat "przejrzysta gmina"

Prawdziwy certyfikat przejrzystości wydadzą mieszkańcy w nadchodzących wyborach, ale ja na ten świstek się nie dam nabrać
_________________
tutejszy
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 44
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-05-27, 16:18   

Dlaczego informacje o zbiórce odpadów wielkogabarytowych pojawiły się na stronie UG i BIPu kilka dni po jej rozpoczęciu?
Dlaczego ta akcja nie była inaczej nagłaśniana?
Jaki sens ma organizowanie takiej zbiórki jesli nikt o niej nie wie?
Czy firma która ją przeprowadziła (ECHO, ul. Fabryczna) bierze za to jakieś pieniądze. Jeśli tak, to ile się nalezy za zrobienie czegoś co nie ma żadnego praktyucznego sensu i istnieje chyba tylko na papierze?

Pytanie do Pana, bo zgodnie z regulaminem utrzymania czystości w Gminie to Pan odpowiada za przestrzeganie i realizację tego dokumentu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-07-07, 22:24   

Od czasu ostatniego postu mamy nowego burmistrza, jeśli macie jakieś uwagi, pytania, żale, pomysły - piszcie tutaj, osobiście mogę informacje te przekazać na ręce pana burmistrza.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Bethi 
Wieluniaczek
Festina lente



Pomogła: 28 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 12 Gru 2008
Posty: 1508
Piwa: 16/18
Skąd: EWI~EZD
Wysłany: 2012-07-07, 23:39   

Po rozmowie z P. Burmistrzem w sprawie mieszkania komunalnego-zostałam najzwyczajniej w świecie zbyta do Urzędu na Piłsudzkiego. Tam to samo-biurokracja na pierwszym miejscu. O Komunalnej to już nie będę wspominać-kilkakrotne wizyty w sprawie mieszkania- p. Kaczmarek wywiad przeprowadził i znów biurokracja. Mieszkałam kilka lat w Wieluniu-gdzie tylko raz zostałam zameldowana! Jak mam mieć 5lat zameldowania-skoro wynajmuje od kilku lat i właściciele nie chcą lokatorów meldować? Po ostatnio mieszkaniu w Wieluniu u Pewnej kobiety -nie będę podawać nazwiska-ale może by się zdało,żeby innych ostrzec- Właścicielka przyszła pijana, chciała pożyczyć na papierosy 10zł. Tak się złożyło, że akurat nie miałam nawet złotówki. To zaczęła robić awanturę o co jej tylko na myśl przyszło. Wyrzuciła mnie z lokalu, który mi wynajmowała z małymi dziećmi, był marzec.
Już nie wspomnę o tym. Że miała dodatek z Urzędu Miasta-bo przez urlop wychowawczy miałam małe dochody. Z resztą, nie tylko mi wynajmowała mieszkanie.
Proszę mi powiedzieć, gdzie ma się ktoś podziać w marcu, z dwójką małych dzieci w pilnej-nagłej sytuacji? Skoro biurokracja rządzi! Może niech wreszcie ktoś pomyśli, żeby inni uniknęli tych problemów-żeby prawnie meldować lokatorów,a nie tylko uznawać umowę wynajmu do 200 zł- bo właściciele chcą uniknąć podatku. Czemu w takim dużym mieście nie ma mieszkań
Socjalnych? Ja się pytam: Czy to się kiedykolwiek zmieni? Tyle z mojej strony.

*A jak wygląda przypadek pomocy dla ofiar przemocy? Tak poza tematem...
_________________
* Zjednoczeni wirtualnie, silni realnie *
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Nevermind 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 957
Piwa: 1/1
Skąd: NL
Wysłany: 2012-07-08, 00:27   

W sprawie mieszkania komunalnego powinnas sie udac do budynku w parku a nie na Pilsudskiego.
_________________
Worldwide Trance Community..
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW